LM 13/14 (gr. B) [3]: Real Madryt 2-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 21:46

Nie jestem jakimś przeciwnikiem ani zwolennikiem ustawienia 3-5-2. Według mnie ustawienie nie gra, ale ma duzy wpływ na to jak dany zawodnik zachowuję się w zaistniałych sytuacjach. Według mnie wychodząc na taki mecz trójką środkowych obrońców jest głupotą. Już w zeszłym sezonie Bayern pokazał nam że 3-5-2 nie sprawdza się gdy przeciwnik ma nisamowicie szybkie i klasowe skrzydła (Robben, Ribery). Teraz z Realem (Di Maria, RONALDO) aż prosi się o wystawienie bocznych obrońców. W tej roli oczywiście widzę Giorgio i Martina. W środku nie ma dyskusji że Andrea i Leo. Jeśli chodzi o pomoc ustawienie czwórki obrońców trochę komplikuję sprawę ale ustawiłbym ich Pogba - Pirlo - Vidal eliminując tym samym nabiegających ze środka Modricia czy Illaramendiego. Przed nimi dwójka Giovinco - Marchisio a na szpicy Carlos. Myślę że zdałoby to egzamin ale mało prawdopodobne że Conte tak zagra. Najważniejsze wyeliminować skrzydła i środkowych pomocników. O Benzem się nie martwię, już bardziej o Isco na pozycji środkowego ofensywnego. Jestem dobrej myśli o ile zagramy mądrze taktycznie i z wielką siłą woli. FORZA JUVE!!


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 21:50

Już od dawna dawna pisałem byśmy grali 4 pomocnikami Vidal Pirlo Pogba Marchisio. Tyle tylko na tym wysuniętym powinien grać Vidal . Claudi jest typowym zawodnikiem...przerwij i podaj do najblizszego obok. Zero kiwki zero strzału...Najwazniejsze będzie przetrwać pierwsze 30 min , potem damy rade.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 22:15

Zdun pisze:Claudi jest typowym zawodnikiem...przerwij i podaj do najblizszego obok. Zero kiwki zero strzału...Najwazniejsze będzie przetrwać pierwsze 30 min , potem damy rade.
No nie bardzo...

Mi niezmiennie z czwórki naszych pomocników na najbardziej wysuniętego niezmiennie najbardziej pasuje Pogba. Z całego grona najlepiej się kiwa i przepycha oraz najsłabiej broni (w każdym razie jeżeli w ogóle to niewiele lepiej niż Pirlo). W zeszłym sezonie również rewelacyjnie strzelał z dystansu, no ale było-minęło.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2780
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 22:34

Zdun pisze: Claudi jest typowym zawodnikiem...przerwij i podaj do najblizszego obok. Zero kiwki zero strzału...
A to dobre :bravo: A nie sądzisz, że gdyby tak było, to Conte nie chciał by go tam wystawić ( a ustawiał już go na tej pozycji w 3-5-1-1 ) i same pismaki by tak nie typowały ?


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 22:40

fazzi pisze:
Zdun pisze: Claudi jest typowym zawodnikiem...przerwij i podaj do najblizszego obok. Zero kiwki zero strzału...
A to dobre :bravo: A nie sądzisz, że gdyby tak było, to Conte nie chciał by go tam wystawić ( a ustawiał już go na tej pozycji w 3-5-1-1 ) i same pismaki by tak nie typowały ?
No już grał Claudio na takiej pozycji i pokazał że się na tą pozycję nie nadaje czyli nawiązując do twojego posta tak Conte moim zdaniem robi źle ze go tam chce postawić bo nie będzie z neigo za duzo pożytku w tym ustawieniu. Pogba lub Vidal ok ale nie Claudio...


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2780
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 22:51

Zdun pisze:
fazzi pisze:
Zdun pisze: Claudi jest typowym zawodnikiem...przerwij i podaj do najblizszego obok. Zero kiwki zero strzału...
A to dobre :bravo: A nie sądzisz, że gdyby tak było, to Conte nie chciał by go tam wystawić ( a ustawiał już go na tej pozycji w 3-5-1-1 ) i same pismaki by tak nie typowały ?
No już grał Claudio na takiej pozycji i pokazał że się na tą pozycję nie nadaje czyli nawiązując do twojego posta tak Conte moim zdaniem robi źle ze go tam chce postawić bo nie będzie z neigo za duzo pożytku w tym ustawieniu. Pogba lub Vidal ok ale nie Claudio...
Twoim zdaniem, rzecz w tym, że Claudio nie jest i nigdy nie był zawodnikiem "przerwij i podaj do najblizszego obok."


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 22:57

fazzi pisze:
Zdun pisze:
fazzi pisze: A to dobre :bravo: A nie sądzisz, że gdyby tak było, to Conte nie chciał by go tam wystawić ( a ustawiał już go na tej pozycji w 3-5-1-1 ) i same pismaki by tak nie typowały ?
No już grał Claudio na takiej pozycji i pokazał że się na tą pozycję nie nadaje czyli nawiązując do twojego posta tak Conte moim zdaniem robi źle ze go tam chce postawić bo nie będzie z neigo za duzo pożytku w tym ustawieniu. Pogba lub Vidal ok ale nie Claudio...
Twoim zdaniem, rzecz w tym, że Claudio nie jest i nigdy nie był zawodnikiem "przerwij i podaj do najblizszego obok."
Claudio jest defensywnym pomocnikiem. Walczak ktory przerywa i tyle. To moje zdanie. Uwazasz ze jest on rozgrywającym lub zawodnikiem który odnajduje się w polu karnym przeciwnika ?


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 22:59

Może Może Conte zamiast treningu przed meczem z Realem powinien naszym pokazać mecz Milanu z Barca, a raczej to jak zagrali nasi "koledzy" z Mediolanu w obronie. Jednak można !
PS. Już się nie mogę doczekać meczu FORZA JUVE !!


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2780
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 23:01

Nie jest typowym defensywnym pomocnikiem, jest takim który gra i do przodu i do tyłu ( tzw. box-to-box ), jest dobry technicznie, potrafi zagrać kombinacyjnie, i znaleźć się w polu karnym także ( jeśli meczów nie oglądasz, a na to wygląda, to świadczą o tym jego zdobycze bramkowe z 2 poprzednich sezonów, wogóle myślisz że walczak który tylko przerywa strzela bramki takie urody, jak potrafi to zrobić Marchisio ? ). Natomiast ty robisz z niego jakiegoś Sissoko czy Poulsena.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 23:06

fazzi pisze:Nie jest typowym defensywnym pomocnikiem, jest takim który gra i do przodu i do tyłu ( tzw. box-to-box ), jest dobry technicznie, potrafi zagrać kombinacyjnie, i znaleźć się w polu karnym także ( jeśli meczów nie oglądasz, a na to wygląda, to świadczą o tym jego zdobycze bramkowe z 2 poprzednich sezonów, wogóle myślisz że walczak który tylko przerywa strzela bramki takie urody, jak potrafi to zrobić Marchisio ? ). Natomiast ty robisz z niego jakiegoś Sissoko czy Poulsena.
Ok to jest Twoje zdanie. Mecze oglądam i zawsze będe się tego trzymał zdania że jeszcze z tyłu pożytek z Marchisio jest duży ale już z przodu nie jest tak wesoło.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2780
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 23:13

Zdun pisze:
fazzi pisze:Nie jest typowym defensywnym pomocnikiem, jest takim który gra i do przodu i do tyłu ( tzw. box-to-box ), jest dobry technicznie, potrafi zagrać kombinacyjnie, i znaleźć się w polu karnym także ( jeśli meczów nie oglądasz, a na to wygląda, to świadczą o tym jego zdobycze bramkowe z 2 poprzednich sezonów, wogóle myślisz że walczak który tylko przerywa strzela bramki takie urody, jak potrafi to zrobić Marchisio ? ). Natomiast ty robisz z niego jakiegoś Sissoko czy Poulsena.
Ok to jest Twoje zdanie. Mecze oglądam i zawsze będe się tego trzymał zdania że jeszcze z tyłu pożytek z Marchisio jest duży ale już z przodu nie jest tak wesoło.
Właśnie widzisz, to nie jest moje zdanie tylko fakt :wink: Wiadomo, że nie jest Ozilem, ale nie jest typowym defem. No ale ok, nie ma co się z koniem kopać :prochno: Skończmy temat ;)
P.S Jutro 1:2 8)


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 23:14

I właśnie dlatego strzelił dla Juventusu przez dwa sezony 18 bramek i dołożył jeszcze połowę tyle asyst :whistle:


Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 23:21

Arbuzini pisze:I właśnie dlatego strzelił dla Juventusu przez dwa sezony 18 bramek i dołożył jeszcze połowę tyle asyst :whistle:
W słabej seriea,( moze teraz się coś ruszy Napoli Roma Milan..) to i Mariusz Lewandowski jakby grał w Juventusie miałby tyle :dance:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2013, 00:10

Ja, yhym.

Żeby nie było liczyłem również Ligę Mistrzów i nie przesadzamy z tą słabością Serie A. Co takiego ma Espanyol lub A. Bilbao, czego nie ma Fiorentina albo Milan? Jeszcze jakieś argumenty za tym żeby nie kupić okularów?


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 23 października 2013, 09:59

Do meczu jeszcze dużo czasu, ale nie mogę przestać o tym myśleć. Tak jak zapewne większość z nas ma jakiegoś znajomego-sympatyka Realu, tak i ja mam i chciałbym, żeby po tym meczu na hasło "Juventus", wszyscy oni drżeli ze strachu :D

Sceptycznie podchodzę do występu Marchisio na pozycji, do której jest dzisiaj anonsowany. Wydawało mi się, że w takim miejscu na boisku i przy pewnych taktycznych zobowiązaniach, które zapewne wiążą się z grą bezpośrednio za dwójką napastników, będzie on jak dziecko we mgle. Albo przynajmniej takie wrażenie będzie sprawiał. Ufam jednak, że Conte wie co chce przez to osiągnąć i to wypali.


Zablokowany