Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 11:58

tomassi14 pisze:- tevez - niezadowolony tevez to pewne klopoty i fochy, dodatkowo zagwarantowali sobie mozliwosc pierwokupu latynosow z argentyny, dzieki temu masz Bentacura ( wiem warunki tego transferu sa chore bo chyba odpalamy im 50% przy nastepnym transferze )
Bardzo łatwo obejść ten akapit, sprzedając chłopa do takiego Sassuolo za 10 mln, zapisując w umowie prawo odkupu po roku za np. 18 mln. Każdy chce młodego Gigiego, ale piłkarze tego agenta nie zwykli osiadać w klubach na dłuższy czas. Od Szczęsnego wolałbym Perina już teraz. I tak Buffon ma jeszcze rok gry przed sobą, więc żaden z nich nie pograłby zbyt dużo w sezonie
matekkuba pisze:
Bardzo łatwo obejść ten akapit, sprzedając chłopa do takiego Sassuolo za 10 mln, zapisując w umowie prawo odkupu po roku za np. 18 mln.
Już widzę jak spółka giełdowa takie numery odwala.
Bo? Macie racje, takie zachowanie strasznie zrujnowałoby markę Juve. Wpisali sobie taką klauzulę, to mogą ponieść jej konsekwencje. Równie dobrze skończyć z zakontraktowaniem skłóconych zawodników czy tych z wygasającymi umowami, bo Juve jak Janusz czyha na przecany (frajerzy doprowadzili do tego, że zawodnik nie chce zostać) :prochno:
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 13:11 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 4 razy.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 12:13

Bardzo łatwo obejść ten akapit, sprzedając chłopa do takiego Sassuolo za 10 mln, zapisując w umowie prawo odkupu po roku za np. 18 mln.
Już widzę jak spółka giełdowa takie numery odwala.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 13:00

annihilator1988 pisze:
matekkuba pisze:
Bardzo łatwo obejść ten akapit, sprzedając chłopa do takiego Sassuolo za 10 mln, zapisując w umowie prawo odkupu po roku za np. 18 mln.
Już widzę jak spółka giełdowa takie numery odwala.
Bo?
Bo to poważna organizacja, która nie po to pozwala na taki zapis w umowie, by przy pierwszej okazji zachować się jak Seba z bramy i pokazać jacy to my jesteśmy "sprytni a tamci frajerzy".


Obrazek
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 13:10

annihilator1988 pisze: Od Szczęsnego wolałbym Perina już teraz. I tak Buffon ma jeszcze rok gry przed sobą, więc żaden z nich nie pograłby zbyt dużo w sezonie
mrozzi już pisał o tym że Perin jest podatny na kontuzje bardzo, o czym nie wiedziałem. Chrzanić go w takim razie. Powinniśmy wykupić tego Mereta na wszelki wypadek i go zostawić w tym Spal.

Ciekawe co to będzie z tym Donnarummą :think: niby Real go mocno chce, ale teraz te cyrki z odejsciem Ronaldo, więc temat Gigiego schodzi na dalszy plan zapewne. Nie powiem, bo Donna pasowałby do nas idealnie ale cóż.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2574
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 13:11

@annihilator1988
Poważnie mówisz, że wolałbyś Perina zamiast Szczęsnego :shock: Tak się zastanawiam jak można wytłumaczyć twoją opinię. Chyba tylko to, że Perin jest Włochem i jest trochę młodszy od Szczęsnego (dwa lata, także nie jakoś znacząco) może przemawiać na jego korzyść. Mattia boryka się ciągle z mniejszymi bądź większymi urazami, nie grał nigdy w żadnym topowym klubie i ma zerowe doświadczenie w europejskich pucharach, a dodatkowo pewnie nie kosztowałby mniej od Wojtka. Szczęsny jest bez wątpienia topowym bramkarzem Serie A (najlepszy golkiper obok Buffona i Handanovica), zagrał już w wielu spotkaniach o stawkę, ma doświadczenie w LM oraz reprezentacji. Rozumiem niechęć do Polaka za jego dziwny styl bycia i szpanowanie, ale nie powinno to wpływać na deprecjonowanie jego umiejętności i stawianie ponad nim może i utalentowanego, ale z pewnością słabszego bramkarza.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9931
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 14:03

Odnosząc się do powyższego posta - ponoć Szczęsny już tak nie pajacuje i się nie lansuje, zachowuje też większą pokorę. U nas na pewno podciągnąłby się jeszcze w tym aspekcie.

Mnie i tak intrygują słowa Marotty odnośnie Donnarummy. Po co by gadał, że się nim interesujemy i będziemy chcieli spróbować? Przecież nie po to, by zrobić "sztuczny tłum" i podbić cenę, dzięki czemu Milan zarobiłby więcej. Ciekawy przypadek. W sytuacjach, gdy normalnie negocjujemy tak nie szaleje i gada, że "zawodnik ma ważny kontrakt z obecnym klubem, chcielibyśmy, ale nie wiemy jak zareaguje druga strona" itd. Tutaj może być już wszystko dograne, bo nieco odważniejszy ton jego wypowiedzi się niewątpliwie pojawił. Zresztą pewnie i tak wszystko załatwione skoro Raiola przekazał takie info władzom Milanu. Do lata przyszłego roku wszyscy chętnie poczekają, a miejsce w składzie miałby gotowe. :think:


darjusz20

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 sierpnia 2012
Posty: 2
Rejestracja: 05 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 14:32



mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9931
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 14:34

Pograć by i tak nie pograł. Kibice nie daliby mu życia. I tak się może spodziewać kupoburzy pod swoim adresem.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 14:35

Mam to samo co Ty mrozzi.

Marotta zazwyczaj gada zachowawczo itp., tak jakby sie asekurowal przed porazka. Tu jest taki... pewny tego ze mamy szanse, a Ja wrecz uwazam ze Raiola i nawet Marotta wie gdzie zagra Gigi.

Uwazam ze:

1. Nie podjeli by decyzji nie majac planu - tak Raiola nie dzialal. Nawet z Pogba wyszlo ze od samego poczatku wiedzieli ze odejdzie, a to ukrywali.
2. Nasi tez juz wiedza gdzie idzie, bo zwazajac na nasze udane stosunki z Mino, dostali bysmy info ze idzie do ex. Realu.
3. Marotta po calej sytuacji wypowiada sie w takim tonie bo wie ze jest nasz i cieszy sie na mysl o kolejnym darmowym zawodniku.
4. Raiola znowu dostanie 30% nastepnego transferu - o ile do niego dojdzie.
5. On szanuje i uwielbia nasz zespol i nasz projekt. Kean jest tego dowodem.

Zmiana Gigiego na Gigiego bezgotowkowo to bylby bez 2 zdan najlepszy deal Marotty i Paraticiego w historii.
Przebijal by nawet Pogbe i Pirlo.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2574
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 14:37

CavAllano pisze:Odnosząc się do powyższego posta - ponoć Szczęsny już tak nie pajacuje i się nie lansuje, zachowuje też większą pokorę. U nas na pewno podciągnąłby się jeszcze w tym aspekcie.

Mnie i tak intrygują słowa Marotty odnośnie Donnarummy. Po co by gadał, że się nim interesujemy i będziemy chcieli spróbować? Przecież nie po to, by zrobić "sztuczny tłum" i podbić cenę, dzięki czemu Milan zarobiłby więcej. Ciekawy przypadek. W sytuacjach, gdy normalnie negocjujemy tak nie szaleje i gada, że "zawodnik ma ważny kontrakt z obecnym klubem, chcielibyśmy, ale nie wiemy jak zareaguje druga strona" itd. Tutaj może być już wszystko dograne, bo nieco odważniejszy ton jego wypowiedzi się niewątpliwie pojawił. Zresztą pewnie i tak wszystko załatwione skoro Raiola przekazał takie info władzom Milanu. Do lata przyszłego roku wszyscy chętnie poczekają, a miejsce w składzie miałby gotowe. :think:
Może mówiąc o naszym zainteresowaniu Donnarummą chce wymusić na Arsenalu jakąś obniżkę na Szczęsnego, bo możliwe, że nie chcą zejść nic z awizowanych 15-16 mln €.
I jeszcze pytanie czysto hipotetyczne. Jak sobie wyobrażacie sytuację, w której za rok Buffon odchodzi na sportową emeryturę, a jego miejsce w składzie np. na mecz grupowy LM (potencjalnie z Bayernem) zajmuje młody Gigi, który przesiedział cały poprzedni sezon na trybunach. Osobiście nie podoba mi się taka wizja i o ile w przypadku przyjścia Donnarummy do Juve w tym okienku i rozegranie sezonu na zmianę z Buffonem i pod jego okiem, to w sytuacji braku gry przez młodego Gigiego, raczej podchodziłbym do tego sceptycznie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9931
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 14:53

Podobnie mogłaby kwestia wyglądać w Realu. A że kontakt mu się pewnie kończy z ostatnim dniem czerwca to miałby te 2 miesiące na przygotowania. Jestem też pewien, że "siedząc" na trybunach by nie próżnował i trenował z kimś we własnym zakresie. Oczywiście to nie jest to samo co normalny mecz, ale zawsze coś.

Co do zdania o Szczęsnym - ale nasze działania raczej by skuteczne nie były, bo nie jesteśmy jedynym klubem zainteresowanym Szczęsnym i nie widzę powodu, dla którego Arsenal miałby nam iść na rękę. Jak nie my to Napoli z miejsca. Ktoś wczoraj pisał z obozu neapolitańczyków, że kontaktował się z agentem Wojtka i ten poinformował, że ten jest bardzo blisko Juve, ale wiadomo... Tu sytuacja może mieć drugie dno.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2574
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 15:03

@CavAllano
W sumie to w mediach pojawia się tyle sprzecznych informacji odnośnie transferów bramkarzy, że ciężko stwierdzić co jest prawdą, a co fałszem. Były już wiadomości o zainteresowaniu Szczęsnym przez Napoli, ale później pojawiały się newsy, iż pytali także o Neto. Ostatnio natomiast czytałem, że chcą przedłużyć kontrakt z Reiną. U nas zresztą dzieje się to samo - niby Szczęsny jest pewniakiem, a potem padają słowa Marotty, że Donnarumma jest okazją, itd. Fajnie byłoby, żeby na kilku pozycjach sytuacja wyklarowała się jak najszybciej (mam tu na myśli bramkarza oraz defensywnego pomocnika).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2947
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 15:21

Dajcie sobie juz spokoj z tym Donnarumma. Podniecacie sie jakby to byl mlody Messi. Bramkarze nie wygrywaja pucharow. Mnie zadowoli nawet taki Szczesny. Jesli Real nie kupi w to okienko bramkarza, to bedzie walczyl o Gigiego i pewnie wygra. Ani mnie on ziebi, ani grzeje.

Trzeba sie skupic na skrzydlach i srodku pola.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9931
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 15:56

Alexinhio-10 pisze: Jesli Real nie kupi w to okienko bramkarza, to bedzie walczyl o Gigiego i pewnie wygra.
Tego nie wiesz. Może tak, może nie.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:01

Vincitore pisze:Di Marzio twierdzi, że leci na wakacje z przesiadką w Turynie. Dziwny zbieg okoliczności
A gdziesz on leci z ta przesiadką już nie podawał? Do Afryki? Z tego co pamiętam Monachium ma bezpośrednie połączenie do największych europejskich miast ;) Swoja droga. Byl Hiddink w restauracji jest Costa w samolocie :smile:
Alexinhio-10 pisze:Bramkarze nie wygrywaja pucharow.
Być może, ale przegrać już mogą ;) Co nie zmienia tego, że Twój apel ponawiam: dajmy spokój Donnarummie. ;)


Zablokowany