Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1773
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 lipca 2023, 14:42

Prawdę mówiąc, jestem bardzo zdziwiony, że są tu forumowicze, którzy obrażają Cuadrado za to, że przełożył dobro i wygodę swojej rodziny nad jakieś animozje klubowo-kibicowskie. Nawet nie będąc jakimś fanem Kolumbijczyka, trudno mi mieć w tej sytuacji do niego pretensje — tym bardziej że to Juventus zrezygnował z niego.


ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 83
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 21 lipca 2023, 15:01

belial pisze:
20 lipca 2023, 11:13
ipswich pisze:
19 lipca 2023, 15:49
Mati1990 pisze:
19 lipca 2023, 13:14
szczerze wolę jego niż Moratę.
biorac pod uwage nowe zasady spalonego, ktore ponoc maja byc testowane we Wloszech, to chyba Morty bylby dla nas kandydatem idealnym. ;)
Z tego co pamiętam, to nowe przepisy mają być testowane w U-19 i lidze kobiet.
We wiekszosci zrodel jakie udalo mi sie znalezc jest wzmianka o u19 w Szwecji, a Holandia i Wlochy sa wymieniane "osobno". w jednym miejscu wyczytalem ze we Wloszech juz to bylo testowane w u18 w zeszlym sezonie, tzn czesc sezonu byla grana po staremu a czesc po nowemu zeby porownac wyniki. pisze z pamieci wiec moge troche przekrecic liczby, ale ogolnie wyszlo im ze srednia bramek na mecz z 3.3 po staremu wskoczyla na 3.9 po nowemu. oczywiscie nie twierdze ze nie masz racji, zwyczajnie nie znalazlem sensownego zrodla ktore by podawalo jakies konkrety.


Obrazek

***** ***
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2023, 16:27

ipswich pisze:
21 lipca 2023, 15:01
We wiekszosci zrodel jakie udalo mi sie znalezc jest wzmianka o u19 w Szwecji, a Holandia i Wlochy sa wymieniane "osobno". w jednym miejscu wyczytalem ze we Wloszech juz to bylo testowane w u18 w zeszlym sezonie, tzn czesc sezonu byla grana po staremu a czesc po nowemu zeby porownac wyniki. pisze z pamieci wiec moge troche przekrecic liczby, ale ogolnie wyszlo im ze srednia bramek na mecz z 3.3 po staremu wskoczyla na 3.9 po nowemu. oczywiscie nie twierdze ze nie masz racji, zwyczajnie nie znalazlem sensownego zrodla ktore by podawalo jakies konkrety.
Nawet na logikę w "poważnej" piłce to jest zbyt poważna zmiana, aby testować na drużynach z najwyższej ligi - jakoś nie wyobrażam sobie, aby drużyny trenowały ustawienie w obronie na nowe zasady w lidze, a na stare zasady w europejskich pucharach. Tu wchodzi pewna automatyka, a gra na spalonego "po staremu"" i "po nowemu" to kompletnie inna bajka - w sobotę w lidze trzymasz napastnika pół metra za sobą a w środę przed sobą?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2023, 21:26

Dzieje się:


Imho tak - wolę Lukaku od typa, który za wielki hajs nic nie pokazał, bo albo zbierął formę akurat jak nie był kontuzjowany, albo był kontuzjowany cały czas.

Lukaku jak się ogarnie jest topem.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 980
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 31 lipca 2023, 23:54

Osgiliath pisze:
31 lipca 2023, 21:26

Imho tak - wolę Lukaku od typa, który za wielki hajs nic nie pokazał, bo albo zbierął formę akurat jak nie był kontuzjowany, albo był kontuzjowany cały czas.

Lukaku jak się ogarnie jest topem.
Chłopie, co Ty bierzesz???


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 08:08

@Osgiliath
Natomiast jeśli Lukaku się nie ogarnie a ponadto zaczną go nękać urazy z którymi miał już problem w ubiegłym sezonie (a przy sztabie Allegriego zapewne się to jeszcze pogłębi) to zostaniemy z niesprzedawalnym dziadem z długim i wysokim kontraktem. Super opcją.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 10:24

dimebag11 pisze:
01 sierpnia 2023, 08:08
@Osgiliath
Natomiast jeśli Lukaku się nie ogarnie a ponadto zaczną go nękać urazy z którymi miał już problem w ubiegłym sezonie (a przy sztabie Allegriego zapewne się to jeszcze pogłębi) to zostaniemy z niesprzedawalnym dziadem z długim i wysokim kontraktem. Super opcją.
W zasadzie jakbyś podstawił zamiast Lukaku Vlaho to by na to samo wyszło. Typ ma 23 lata, w tamtym sezonie gówno pokazał a jeszcze był kontuzjowany i te kontuzje dalej go męczą, więc jeśli mamy cymbałów chętnych dać za niego hajs to bym oddał i wziął.

Wszystko wskazuje, że mamy grać 3-5-2, więc imo to powinno pasować pod wielkiego belga.

Wbrew niektórym głupkom tutaj, nie uprawiam czarnowidztwa na wejściu, bo ojezusmarja Lukaku przyjdzie.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 629
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 10:26

dimebag11 pisze:
01 sierpnia 2023, 08:08
@Osgiliath
Natomiast jeśli Lukaku się nie ogarnie a ponadto zaczną go nękać urazy z którymi miał już problem w ubiegłym sezonie (a przy sztabie Allegriego zapewne się to jeszcze pogłębi) to zostaniemy z niesprzedawalnym dziadem z długim i wysokim kontraktem. Super opcją.
Dokładnie... Wymiana Serba na Belga będzie nam się odbijała czkawką przez najbliższe lata... Co mieliśmy to zrobiliśmy - nie trafił do merd, teraz niech sobie idzie spokojnie do Arabii, a my dajmy kolejny sezon Vlahoviciowi. Ile było przypadków, że pierwszy sezon / 1,5 piłkarz gra piach (a czasem nawet 3 lata - pozdro Adrien :prochno: ), a później nagle wskakuje na wyższy poziom? Serb ma na to spore szanse, a u Romelu to przeczuwam, że będzie tylko zjazd w dół (nie wspominając już, że ma merdiolańską przeszłość)


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 10:36

Nie rozumiem do końca o czy tu jest w ogóle dyskusja. Rozmawiamy o wymianie gościa, który ma 23, ewidentnie mu przy Allegrim nie idzie, trapią go kontuzje na gościa, któremu w kilku klubach nie wyszło, trapią go kontuzje, jest zwykłym najemnikiem, ma ogromny kontrakt i jest w wieku takim,że lepiej niż nie będzie, szczególnie przy sztabie Maksa. Głupota totalna, jedynie opcja,w której Cielsy nam dokłada te powiedzmy 40-50 mln miałaby tu, mały bo mały,ale sens. W Serba wierzę coraz mniej, a to z racji tego, kto jest tu trenerem i jaki ma sztab medyczny.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 60
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 11:22

Jeżeli Lakaka faktycznie do nas przyjdzie,
to balonik z mitem Giuntoliego pęknie równie mocno co został nadmuchany


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 12:01

Distant Dreamer pisze:
01 sierpnia 2023, 11:22
Jeżeli Lakaka faktycznie do nas przyjdzie,
to balonik z mitem Giuntoliego pęknie równie mocno co został nadmuchany
A tam, przecież Max dostanie ukochanego Lukake, po czym Cielsy nam dopłaci 10 mln, a przecież mówil,że każdy w Turynie jest na sprzedaż. Także tego ...


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1442
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 12:11

Zacznę od tego, że nie mam problemu ze sprzedażą Vlahovicia. Zwyczajnie przez te półtora roku nie przekonał mnie do siebie. Przychodził na pewniaka, a tu problemy i ze zdrowiem i z formą, a czasami można było odnieść wrażenie, że nawet po prostu z umiejętnościami. Niektórzy postulują, żeby dać mu jeszcze jedną szansę, ale ja szczerze mówiąc nie widzę w nim nic, co by dawało mi nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie lepiej. Kwestia subiektywna. Z pewnością wolę sprzedać jednego Vlahovicia niż robić wyprzedaż z NextGen, żeby ratować finanse.
Co do Lukaku. Nie lubię Belga, do tej pory jestem bardzo zdziwiony, że w ogóle chce do nas przyjść. Ale szanuję go jako piłkarza. Bardzo chciałem, żeby ściągnął go Paratici z United, bodajże w 2019 roku. Nie jest to transfer idealny, nie podobają mi się warunki, na których miałby przyjść, problemy ze zdrowiem, kwota odstępnego w stosunku do wieku i przede wszystkim kominowa płaca. Z pewnością nie jest to też wymarzony transfer z punktu widzenia kibica, bo Belg po prostu nie jest tu lubiany. Ostatecznie jednak sportowo wcale nie musimy na tym wyjść źle.
Teraz jeszcze tylko pytanie o to, co na tym ugra Giuntoli. Wymienić piłkarzy to jedno, ale mam nadzieję, że będzie potrafił rozegrać to tak, żeby kasa też się zgadzała, mam tu głównie na myśli cenę za Serba.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2023, 12:32 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 12:24

B@rt pisze:
01 sierpnia 2023, 12:11
Zacznę od tego, że nie mam problemu ze sprzedażą Vlahovicia. Zwyczajnie przez te półtora roku nie przekonał mnie do siebie. Przychodził na pewniaka, a tu problemy i ze zdrowiem i z formą, a czasami można było odnieść wrażenie, że nawet po prostu z umiejętnościami. Niektórzy postulują, żeby dać mu jeszcze jedną szansę, ale ja szczerze mówiąc nie widzę w nim nic, co by dawało mi nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie lepiej. Kwestia subiektywna. Z pewnością wolę sprzedać jednego Vlahovicia niż robić wyprzedaż z NextGen, żeby ratować finanse.
Co do Lukaku. Nie lubię Belga, do tej pory jestem bardzo zdziwiony, że w ogóle chce do nas przyjść. Ale szanuję go jako piłkarza. Bardzo chciałem, żeby ściągnął go Paratici z United, bodajże w 2019 roku. Nie jest to transfer idealny, nie podobają mi się warunki, na których miałby przyjść, problemy ze zdrowiem, kwota odstępnego w stosunku do ceny i przede wszystkim kominowa płaca. Z pewnością nie jest to też wymarzony transfer z punktu widzenia kibica, bo Belg po prostu nie jest tu lubiany. Ostatecznie jednak sportowo wcale nie musimy na tym wyjść źle.
Teraz jeszcze tylko pytanie o to, co na tym ugra Giuntoli. Wymienić piłkarzy to jedno, ale mam nadzieję, że będzie potrafił rozegrać to tak, żeby kasa też się zgadzała, mam tu głównie na myśli cenę za Serba.
O to to.
Wymiana 1:1 to absurd, ale jeśli uda się ugrac jakieś 30/40 mln do tego to będzie to dobry deal.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 13:36

Osgiliath pisze:
01 sierpnia 2023, 10:24
dimebag11 pisze:
01 sierpnia 2023, 08:08
@Osgiliath
Natomiast jeśli Lukaku się nie ogarnie a ponadto zaczną go nękać urazy z którymi miał już problem w ubiegłym sezonie (a przy sztabie Allegriego zapewne się to jeszcze pogłębi) to zostaniemy z niesprzedawalnym dziadem z długim i wysokim kontraktem. Super opcją.
W zasadzie jakbyś podstawił zamiast Lukaku Vlaho to by na to samo wyszło. Typ ma 23 lata, w tamtym sezonie gówno pokazał a jeszcze był kontuzjowany i te kontuzje dalej go męczą, więc jeśli mamy cymbałów chętnych dać za niego hajs to bym oddał i wziął.

Wszystko wskazuje, że mamy grać 3-5-2, więc imo to powinno pasować pod wielkiego belga.

Wbrew niektórym głupkom tutaj, nie uprawiam czarnowidztwa na wejściu, bo ojezusmarja Lukaku przyjdzie.
Tylko co nam da taka wymiana? Tak jak napisałem Lukaku również ma problemy zdrowotne, które zapewne się jeszcze powiększą po spotkaniu z cudownymi niczym doktor Mengele członkami sztabu Allegriego. Ponadto Dusan nawet jak rozegra kolejny słaby sezon to i tak sprzedamy go za chociażby 40 mln €, a za Lukaku nikt z Europy tyle nie zapłaci (więc jak się nie zgodzi na transfer do Arabów, to będzie ciągnął niczym pijawka kasę z Juve, a jeszcze jakby po sezonie zwolniono Allegriego to całkowicie możemy zostać z nikomu niepotrzebnym balastem). Żeby nie było, to nie upieram się w pozostawieniu Vlahovica i jakby się pojawiła satysfakcjonująca nas oferta to niech odchodzi, ale na miłość boską nie powielajmy błędów popełnionych już w przeszłości chociażby z Higuainem. Czy tylko jeden podstarzały Lukaku pasuje do taktyki Allegriego? Co więcej to na czyje życzenie jak nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> był sprowadzony Dusan, więc niech ten zakuty toskański łysy łeb wreszcie ruszy mózgownicą i dostosuje taktykę do tego, by Serb mógł pokazać pełnię swoich umiejętności.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 623
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 15:53

dimebag11 pisze:
01 sierpnia 2023, 13:36
nie powielajmy błędów popełnionych już w przeszłości chociażby z Higuainem
O właśnie to. Płacimy rekordową kwotę za zawodnika, aby później zamieniać go na starszego i droższego. Osoba Vlahović-a mnie ani grzeje ani chłodzi. Chcę, aby został bo zwyczajnie nic lepszego nie znajdziemy. Za napastników zawsze płaci się cenę premium, a i tak nie wiadomo czy wypalą. Tym bardziej, że my nie mamy pomocy Realu Madryt i nie tworzymy sytuacji bramkowych na potęgę. Wystarczy spojrzeć na listę największych transferów na tej pozycji, by zobaczyć ile kosztują bardzo średni (a czasem nawet mierni) zawodnicy. Listę, na której Lukaku okupuje TRZY miejsca.

Obrazek

Niedawno Hojlund z Atalanty poszedł za €70 mln do United (albo zaraz pójdzie jeśli jeszcze nie ma ostatecznego podpisu). Opchniemy Dusana z 50-60 mln i co dalej? Lepiej pracować z tym, co jest bo może być już tylko lepiej.


Obrazek
Zablokowany