Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 478
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 20:14

Szczerze mowiac nie wiem na kogo bede glosowac, ale raczej na konfederacje przez pryzmat pandemii.
Tak czy inaczej watpie zeby weszli w koalicje z Pisem, chociazby z tego powodu ze im sie to politycznie nie oplaca w zaden sposob.

Natomiast czy beda ofiarami korupcji politycznej, tego pewny nie jestem. Okolo 15% stanowi zdaje sie zaplecze kukiz15 wiec moze byc roznie.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1992
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 22:02

- czy jest coś, co nie podoba Ci się w Konfederacji?
- Tak.
- Więc dlaczego na nich głosujesz?
- Bo w innych partiach nie podoba mi się k**wa nic!.

Przerażająca jest krótka pamięć tych, co chcą głosować na PO/KO i zrobić krok wstecz. Czyżby nie pamiętali już "złotych lat demokracji"? W 2015 było "byle odsunąć PO od władzy", teraz trzeba iść naprzód a nie się cofać.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 629
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 00:49

Vanquish pisze:
13 września 2023, 22:02
- czy jest coś, co nie podoba Ci się w Konfederacji?
- Tak.
- Więc dlaczego na nich głosujesz?
- Bo w innych partiach nie podoba mi się k**wa nic!.

Przerażająca jest krótka pamięć tych, co chcą głosować na PO/KO i zrobić krok wstecz. Czyżby nie pamiętali już "złotych lat demokracji"? W 2015 było "byle odsunąć PO od władzy", teraz trzeba iść naprzód a nie się cofać.
ja pamiętam, że gospodarka miała się za ich rządów dobrze i tym, którym się chciało robić było zdecydowanie lepiej niż obecnie. Social leżał, ale to były trudne czasy, a później przylazł pis, zaczął rozdawać na prawo i lewo (to co udało się PO uzbierać), byleby tylko spełnić obietnice wyborcze, nie biorąc w ogóle pod uwagę do czego to doprowadzi. Teraz dalej obiecują swoim wyborcą czternastki, 800+, straszą imigrantami i lgbt, szczują jedynych na drugich z karakanem, pinokiem i ziobro na czele... pojęcie cofnięcie to pasuje właśnie do obecnej władzy, bo ono zamiast gonić gospodarczo zachód, to chcą nas cofnąć do czasów, gdy fajnie się rządziło głupim ludem.
DOŚĆ TEGO!


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 980
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 04:24

unbelievable87 pisze:
14 września 2023, 00:49
Vanquish pisze:
13 września 2023, 22:02
- czy jest coś, co nie podoba Ci się w Konfederacji?
- Tak.
- Więc dlaczego na nich głosujesz?
- Bo w innych partiach nie podoba mi się k**wa nic!.

Przerażająca jest krótka pamięć tych, co chcą głosować na PO/KO i zrobić krok wstecz. Czyżby nie pamiętali już "złotych lat demokracji"? W 2015 było "byle odsunąć PO od władzy", teraz trzeba iść naprzód a nie się cofać.
ja pamiętam, że gospodarka miała się za ich rządów dobrze i tym, którym się chciało robić było zdecydowanie lepiej niż obecnie. Social leżał, ale to były trudne czasy, a później przylazł pis, zaczął rozdawać na prawo i lewo (to co udało się PO uzbierać), byleby tylko spełnić obietnice wyborcze, nie biorąc w ogóle pod uwagę do czego to doprowadzi. Teraz dalej obiecują swoim wyborcą czternastki, 800+, straszą imigrantami i lgbt, szczują jedynych na drugich z karakanem, pinokiem i ziobro na czele... pojęcie cofnięcie to pasuje właśnie do obecnej władzy, bo ono zamiast gonić gospodarczo zachód, to chcą nas cofnąć do czasów, gdy fajnie się rządziło głupim ludem.
DOŚĆ TEGO!
:prochno: :prochno: :prochno:

Jak czasem śmiesznie poczytać fanatyków Donalda (czy Jarka). Niby homo sapiens sapiens, a nie powiedział byś...

PiS jest mniej zły w dwóch aspektach - nie słucha się Berlina, nie rozbraja armii. Doktryna obronna PO, to oddanie połowy kraju i czekanie na Wiśle na pomoc, na pewno wszyscy by się rzucili... Co ruska swołocz zrobiła by na okupowanych terenach - możemy sobie porównać z tym co zrobili (i robią) na Ukrainie. Co do szczucia to obie partie mogą podać sobie rękę.

No i przyjmowanie "uchodźców". Od trzech ponad lat mieszkam w Holandii i dużo bardziej wiem co się dzieje, gdy nawpuszcza się dziadostwa do kraju, jak twój Donald chce to z Białorusi zrobić. Gwałty, rozboje, strzelaniny, gangi, nie ma tygodnia bez kilku ataków nożowników itp. itd. Aż zaprzestali podawania narodowości "podejrzanych" w mediach i przez policję, ciekawe czemu? Jak żyjesz w Polsce to nie zdajesz sobie sprawy jak spokojnie i bezpiecznie jest w naszym kraju. Słusznie straszą imigrantami. LGBT również, poczytaj sobie o tragedii wielu młodych ludzi, których w dziecięcym/nastoletnim wieku namówiono do "zmiany płci" - jakby się dało... Od przedszkoli indoktrynują dzieci tęczową papką. Potem rośnie pokolenie, myślące, że tolerancją załatwi się wszystko...

Zapomniałeś co było za pierwszych rządów PO??? Tylko głupi lud właśnie może chcieć do tego dziadostwa i klękania przed wszystkimi na arenie międzynarodowej wrócić.

Reasumując - jest ch***o ale stabilnie, najgorsze, że nie ma ani jednej partii, której plusów było by więcej aniżeli minusów. Niestety rozdawnictwo PiSu źle się skończy, bo dać łatwo, ale kto potem odbierze raz dane świadczenia? Toż to polityczne samobójstwo, a tyle pieniędzy państwo przepala bezsensownie, że przyjdzie czas, iż przypomnimy sobie co się stało w Grecji - choć oby nie.

Jedyną nie skompromitowaną partią u władzy to Konfederacja, gwoli faktu.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 05:57

@Volto
Sprawdź sobie ilu mężczyzn głównie z krajów muzułmańskich nawpuszczał do Polski ostatnimi czasy PiS, który w TV straszy uchodźcami, a sam legalizuje pobyt im podobnych osób. Tak dla rozjaśnienia sytuacji, to dodam, że warto poczytać o aferze wizowej, gdzie za kasę wydawali wizy każdemu, ale o tym nie mowią w TVP...


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 629
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 07:31

Volto pisze:
14 września 2023, 04:24

:prochno: :prochno: :prochno:

Jak czasem śmiesznie poczytać fanatyków Donalda (czy Jarka). Niby homo sapiens sapiens, a nie powiedział byś...

PiS jest mniej zły w dwóch aspektach - nie słucha się Berlina, nie rozbraja armii. Doktryna obronna PO, to oddanie połowy kraju i czekanie na Wiśle na pomoc, na pewno wszyscy by się rzucili... Co ruska swołocz zrobiła by na okupowanych terenach - możemy sobie porównać z tym co zrobili (i robią) na Ukrainie. Co do szczucia to obie partie mogą podać sobie rękę.

No i przyjmowanie "uchodźców". Od trzech ponad lat mieszkam w Holandii i dużo bardziej wiem co się dzieje, gdy nawpuszcza się dziadostwa do kraju, jak twój Donald chce to z Białorusi zrobić. Gwałty, rozboje, strzelaniny, gangi, nie ma tygodnia bez kilku ataków nożowników itp. itd. Aż zaprzestali podawania narodowości "podejrzanych" w mediach i przez policję, ciekawe czemu? Jak żyjesz w Polsce to nie zdajesz sobie sprawy jak spokojnie i bezpiecznie jest w naszym kraju. Słusznie straszą imigrantami. LGBT również, poczytaj sobie o tragedii wielu młodych ludzi, których w dziecięcym/nastoletnim wieku namówiono do "zmiany płci" - jakby się dało... Od przedszkoli indoktrynują dzieci tęczową papką. Potem rośnie pokolenie, myślące, że tolerancją załatwi się wszystko...

Zapomniałeś co było za pierwszych rządów PO??? Tylko głupi lud właśnie może chcieć do tego dziadostwa i klękania przed wszystkimi na arenie międzynarodowej wrócić.

Reasumując - jest ch***o ale stabilnie, najgorsze, że nie ma ani jednej partii, której plusów było by więcej aniżeli minusów. Niestety rozdawnictwo PiSu źle się skończy, bo dać łatwo, ale kto potem odbierze raz dane świadczenia? Toż to polityczne samobójstwo, a tyle pieniędzy państwo przepala bezsensownie, że przyjdzie czas, iż przypomnimy sobie co się stało w Grecji - choć oby nie.

Jedyną nie skompromitowaną partią u władzy to Konfederacja, gwoli faktu.
Czyli, jak ktoś za PO to nie powiedziałbyś, że homo sapiens? Brawo ty!

PiS straszy, że PO wpuści imigrantów, a sami co zrobili?
Polecam trochę o tym poczytać (https://www.money.pl/gospodarka/polska- ... 9376a.html) zanim się zacznie powtarzać tvp.
Sam siedzisz za granicą (jeszcze w tej niedobrej UE) i masz coś do Niemców, którzy głównie trzymają UE w ryzach? :facepalm: Wracaj do Polski jak tutaj tak stabilnie, a nie sprzedajesz się na obczyźnie i klęczysz przed jakimś Holendrem hipokryto.
dimebag11 pisze:
14 września 2023, 05:57
@Volto
Sprawdź sobie ilu mężczyzn głównie z krajów muzułmańskich nawpuszczał do Polski ostatnimi czasy PiS, który w TV straszy uchodźcami, a sam legalizuje pobyt im podobnych osób. Tak dla rozjaśnienia sytuacji, to dodam, że warto poczytać o aferze wizowej, gdzie za kasę wydawali wizy każdemu, ale o tym nie mowią w TVP...
Nie wymagaj za dużo, chłop od 3 lat w Holandii, więc najłatwiej powtarzać to co w rządówce ciągle przekazują...


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 09:23

Vanquish pisze:
13 września 2023, 22:02
Przerażająca jest krótka pamięć tych, co chcą głosować na PO/KO i zrobić krok wstecz.
Całe życie uczciwie pracowałem, nikt mi niczego nie dał i przynajmniej za ich rządów mnie nie okradali plując w twarz aby dać to patologii, która dzięki temu na nich zagłosuje. Moja rodzina na wsi z rozbrajającą szczerością twierdzi, że teraz za nic mają ogromne pieniądze. Za PO mogłem sobie na więcej pozwolić, miałem większą satysfakcję, że to co zarabiam to efekt mojej pracy i jest dla mnie, teraz muszę zadowolić patologię w pierwszej kolejności. Obecnie, prowadzę już jednoosobową działalność i płacę ZUS 1500 zł prawie a do tego muszę zapłacić podatek i VAT i tak miesięcznie oddaję jako jednoosobowa działalność kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. Mimo to pisiory zabrały mi możliwość wrzucenia w koszty wszystko co związane jest z leasingiem samochodów, teraz część tylko można odliczyć przy czym też nie mam już możliwości sprzedania po upływie 6 miesięcy po wykupie samochodu z leasingu bez podatku bo pis musi ratować finanse przez swój <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i rozdawnictwo oszołomom patologicznym, którzy na nich głosują. Teraz ponadto boję się dnia kiedy córka zajdzie w ciążę. Za PO Polska była szanowanym krajem, teraz jesteśmy na marginesie Europy podobnie jak węgierskie dzbany.
A co, miałbym na Konfederacje głosować, na nierobów z kretyńskimi pomysłami ? O moim losie miałby decydować ktoś pokroju Bosaka, który nawet jednego dnia w życiu nie przepracował ? Oddanie głosu na Konfederację to stracony głos i umożliwienie zwycięstwa pisiorom czyli dokładnie to samo co brak oddania głosu przez kretyńskie tłumaczenie, że to tylko przecież jeden głos więc na wybory nie idę a później ponarzekam na FB lub JP.
Ja już wole cofnąć się wstecz kiedy Polska notowała wzrost gospodarczy i się rozwijała, powstawały nowe drogi, których pis w ogóle nie stworzył a zagraniczni inwestorzy chętnie ładowali pieniądze w Polskę.
Volto pisze:
14 września 2023, 04:24
nie rozbraja armii.
A kto rozbroił armię jak nie macierewicz ? Ile Ty masz lat ?
dimebag11 pisze:
14 września 2023, 05:57
@Volto
Sprawdź sobie ilu mężczyzn głównie z krajów muzułmańskich nawpuszczał do Polski ostatnimi czasy PiS, który w TV straszy uchodźcami, a sam legalizuje pobyt im podobnych osób.
Walisz w próżnię, tvpis tego nie powie więc skąd ma się dowiedzieć skoro to wszystko wina Tuska.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 09:48

@MRN
Nie znam wszystkich użytkowników forum i nie jestem w stanie z pamięci wskazać jakie mają przekonania polityczne, czy mieszkają w Polsce czy też nie, itp., ale próbuje prowadzić jakąś dyskusję.
Niemniej opozycja, a właściwie PO też ma wiele za uszami i co rusz swoimi <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wypowiedziami i działaniami strzela sobie w stopę. Przykładowo znam z autopsji sytuację na naszej wschodniej granicy, a ci imbecyle z PO z Ochojską i tym zrytym łbem co chciał się przedrzeć do "uchodźców" pod Usnarzem Górnym chcą nam wmówić, że jest inaczej niż w rzeczywistości. Wspieranie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> filmów Holland też im raczej sondaży nie poprawi.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 09:54

Oczywiście, każdy ma coś za uszami więc i w przypadku PO nie może być inaczej ale to co teraz pisiory robią z Polską to przechodzi ludzkie pojęcie.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 10:06

MRN pisze:
14 września 2023, 09:54
Oczywiście, każdy ma coś za uszami więc i w przypadku PO nie może być inaczej ale to co teraz pisiory robią z Polską to przechodzi ludzkie pojęcie.
Powiem więcej. Odnośnie PO to mam wrażenie, że oni chyba specjalnie nie chcą teraz przejąć władzy, a jedynie dostać się do Sejmu i senatu z dużą ilością swoich przedstawicieli, bo sprzątanie zastanej stajni Augiasza, podejmowanie niepopularnych decyzji typu cięcie socjalu czy ratowanie finansów państwa poprzez wprowadzenie nowych podatków spowoduje to, że po max jednej kadencji i tak ludzie ich odpalą, bo będą wypominać, iż za PiS wszystko było a złe PO to pozabierało.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 10:16

Też mam takie wrażenie, najważniejsze aby pisiory nie rządziły samodzielnie, do tego kolejnym prezydentem będzie prawdopodobnie Trzaskowski, który przyhamuje <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomysły złodziei.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4001
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 10:53

Zaślepionych wyznawców po mamy ich pupili można bez problemu zrównać z zaślepieniem pis na ich pupili. Aczkolwiek to w po uważają się za tych mądrych, wykształconych, inteligentnych.

MRN@
W kwestii ZUS to jest problem ustawowy, gdyż jest to wszystko zależne od pewnych wskaźników dotyczących pensji średniej. Inna sprawa, że powinien zostać wprowadzony porządny test przedsiębiorcy i faktyczny przedsiębiorca dający miejsca pracy, świadczący usługi dla ogółu społeczeństwa powinien mieć obniżone koszta, ale ten, który ucieka na B2B byle tylko płacić mniejszy ZUS i móc robić koszta powinien nie mieć takiej możliwości.

W kwestii leasingu to był akurat krok w stronę normalności, zresztą i tak przepisy są dziurawe bo bez problemów można sobie nawet auto za 300k wrzucić w praktyce całe w koszty. I robiąc pewny manewr z darowizną sprzedać auto bez podatku. Dla porównania pracownik na etacie ma całe 250/300 zł kwoty zmniejszającej podatek co daje mu korzyść 30/36 zł miesięcznie. Przedsiębiorca raz zatankuje do pełna i już w praktyce ma ten sam zysk. Wszędzie tylko biedni przedsiębiorcy i tylko przedsiębiorcy a spora część to zwykłe Janusze biznesu którzy jakby była możliwość to proponowaliby 10 zł za godzinę i to najlepiej na czarno.

VAT nie oddajesz jako przedsiębiorca, jesteś tylko i wyłącznie pośrednikiem pomiędzy konsumentami indywidualnymi a państwem i VAT rozliczasz oddając nadwyżkę do państwa. Owszem ponosisz koszt z tytułu rozliczenia tego VAT. VAT w ostatecznym rozrachunku płacisz tylko i wyłącznie jako konsument indywidualny nie przedsiębiorca. Wiem, że poziom wielu przedsiębiorców to ten sam poziom rozumowania co ludzi, którzy myślą, że podatków wcale nie płacą, ale to tak uściślając w kwestii VAT. W kwestii VAT to akurat po ma sporo za uszami, ich nieudolność przez lata w walce z mafia vatowskim była przerażająca.
MRN pisze:
14 września 2023, 09:54
A co, miałbym na Konfederacje głosować, na nierobów z kretyńskimi pomysłami ? O moim losie miałby decydować ktoś pokroju Bosaka, który nawet jednego dnia w życiu nie przepracował ?

Tak z czystej ciekawości przegooglowałem i znalazłem : https://wmeritum.pl/czolowy-polityk-pol ... ngu/201050 cały tydzień xd, ale to jednak jest praca i neguje kłamstwo zawarte w powyższym zdaniu.


dimebag11@ Jeżeli takie byłoby podejście po to jaki sens na nich głosować? Zasadniczo jedyna partia w tym naszym grajdołku mająca szanse odsunąć pis w praktyce proponuje w wielu aspektach rozdawnictwa a nawet więcej tego rozdawnictwa. Toż to ręce opadają. Socjal dla potrzebujących jak najbardziej, odciążenie najmniej zarabiających podatkowo jak najbardziej, ale rozwalanie kasy w postaci tych wszystkich 500/800+, 300+ czy proponowanych babciowych, budowaniu tanich mieszkań i jeszcze innych różnych dziwnych pomysłów to pójście w stronę Grecji Tam też ludziom płacili za przyjście do pracy czy jedzenie na stołówce https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... lnika.html
Każdy kolejny socjal powolutku zbliża nasz kraj w kierunku Greków, wiadomo droga daleka, ale patrząc na propozycję z wielu stron to może być szybko przebyta.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 11:19

Wiem, że można zrobić manewr z darowizną ale nie mam na to czasu i zwyczajnie nie chce mi się. Sorki ale ja działalność prowadzę od 14 lat i trochę już żyję więc nie musisz mi tłumaczyć ale dziękuję za wykład. Nic co zrobił pis w tej kwestii nie jest normalne tylko jest to rzucanie kłód pod nogi i powie Ci to każdy doradca podatkowy. Zaślepiony to Ty jesteś i nie przyjmujesz w tej kwestii argumentów, sam ich nie posiadając. Lubię z Toba dyskutować w innych tematach ale w tych sobie odpuszczę. Ani ja Ciebie nie przekonam ani Ty mnie tym bardziej więc podyskutujemy przy okazji w innych wątkach.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4001
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 11:47

MRN pisze:
14 września 2023, 11:19
Wiem, że można zrobić manewr z darowizną ale nie mam na to czasu i zwyczajnie nie chce mi się. Sorki ale ja działalność prowadzę od 14 lat i trochę już żyję więc nie musisz mi tłumaczyć ale dziękuję za wykład. Nic co zrobił pis w tej kwestii nie jest normalne tylko jest to rzucanie kłód pod nogi i powie Ci to każdy doradca podatkowy. Zaślepiony to Ty jesteś i nie przyjmujesz w tej kwestii argumentów, sam ich nie posiadając. Lubię z Toba dyskutować w innych tematach ale w tych sobie odpuszczę. Ani ja Ciebie nie przekonam ani Ty mnie tym bardziej więc podyskutujemy przy okazji w innych wątkach.
Ja to postrzegam bardziej globalne zagadnienie, Ty bardziej ze swojej strony jak przedsiębiorcy, także nasze punkty spojrzenia są zgoła odmienne. Nie jestem zaślepiony tylko takie zdanie sobie wyrobiłem przez wiele lat pracy. Bo jak napisałem dla prawdziwych przedsiębiorców powinno być łatwiej niż jest, ale w praktyce spotkałem się z tyloma przypadkami typowych Januszy, że wiem, że przyzwolenie na pewne działania jest absolutnie niedopuszczalne i to co proponuje Mentzen czyli kompletną rezygnację z katalogu nie-kosztów i twierdzenia, że przedsiębiorca to powinien wszystko wrzucić jest kompletnym odrealnieniem.

A w przypadku tych aut to pewne rzeczy powinny być cofnięte, szczególnie konieczność zapłaty VAT przy wycofaniu auta z działalności, to jest totalna głupota bo odliczasz 50% a trzeba zapłacić 100% (choć przy leasingach da się to obejść, w sumie tyle tych przepisów da się jakoś obejść, ze to pokazuje, że ustawodawstwo w Polsce leży na łopatkach). Ale limitu 150 k a także 75% netto i 50% VAT od osobówek są jak najbardziej wskazane. Aczkolwiek te 150 tys. też powinno być w jakiś sposób zwaloryzowane, bo jednak przez te kilka lat rynek aut się znacznie zmienił i auta są po prostu droższe.

Ogólnie jednym z większych zarzutów dla pisowców to właśnie ta legislacyjna biegunka, nie raz była sytuacja, gdy szły ustawy rzucane dzień przed, gdzie ich przeczytanie zajmowało posłom kilka godzin a gdzie jakaś rzetelna analiza, potem wychodziły paszkwile. Ale z drugiej strony ten tzw. "Polski Ład" przygotowywali miesiącami a i tak się wyłożyli
i to w budżetówce na pierwszej wypłacie :dontknow: i tych poprawek było już tyle, że ogłupieć można.

Na pewno pis jest do wymiany, ale też na pewno nie chciałbym z powrotem Donalda u władzy, taki pat mi został

No i tak ciśniesz po Bosaku a nie ma innej opcji jeżeli mamy mieć cokolwiek racjonalnego zrobionego dla gospodarki i ograniczenie kolejnych socjali-społecznych niż koalicja PO-TD-Konfederacja. Wciągnięcie Lewicy do rządu skończy się tym, że żadne pro przedsiębiorcze postulaty nie będą miały miejsca, tylko będzie parcie na większe rozdawnictwo niż za PiS.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 629
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2023, 13:28

AdiJuve pisze:
14 września 2023, 11:47
Ogólnie jednym z większych zarzutów dla pisowców to właśnie ta legislacyjna biegunka, nie raz była sytuacja, gdy szły ustawy rzucane dzień przed, gdzie ich przeczytanie zajmowało posłom kilka godzin a gdzie jakaś rzetelna analiza, potem wychodziły paszkwile. Ale z drugiej strony ten tzw. "Polski Ład" przygotowywali miesiącami a i tak się wyłożyli
i to w budżetówce na pierwszej wypłacie :dontknow: i tych poprawek było już tyle, że ogłupieć można.

Na pewno pis jest do wymiany, ale też na pewno nie chciałbym z powrotem Donalda u władzy, taki pat mi został
Jak wszystko za co się biorą. Polski chłam, 500+ itp. wszystko ma na celu utrzymać ich przy władzy, czyt. kupić głosy wyborców, niezależnie, czy to spowoduje napędzenie inflacji, czy zwiększenie długu publicznego, czy regres gospodarczy, a patrząc się na to, że chcemy jak najlepiej dla nas, ale i naszych potomków nie można dalej iść w tym kierunku.
AdiJuve pisze:
14 września 2023, 11:47
No i tak ciśniesz po Bosaku a nie ma innej opcji jeżeli mamy mieć cokolwiek racjonalnego zrobionego dla gospodarki i ograniczenie kolejnych socjali-społecznych niż koalicja PO-TD-Konfederacja. Wciągnięcie Lewicy do rządu skończy się tym, że żadne pro przedsiębiorcze postulaty nie będą miały miejsca, tylko będzie parcie na większe rozdawnictwo niż za PiS.
Ciągle nadajesz, że PO będzie jeszcze więcej rozdawało niż pis, ale jakoś nie przypominam sobie takiego rozdawnictwa za ich rządów i nie sądzę, żeby sami z siebie dodawali kolejne tego typu programy, wiedząc jak wielką dziurę zrobiły pisowcy.


ODPOWIEDZ