Scudetto 2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 08:55

Juventus nie jest gotowy?? Wszystkie wielkie kluby w ostatnim czasie swiecily swe triumfy w najbardziej prestizowych rozgrywkach klubowych... wszystkie za wyjatkiem Juve i Realu
To chyba nie jest dobry argument ku temu ze tym razem wygra Juve.


Obrazek
L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 09:36

Inter w tym roku ma w koncu trenera. I to z najwyzszej swiatowej polki.

Tak wielu z was, milanistow, romanistow(lubie znac opinie rywali) i pewnie jeszcze innych kibicow z Calcio uwaza, i to cieszy, bo to oznacza, ze jesli trener jest szanowany(za to co potrafi i za umiejetnosci) przez glownych rywali, to Inter dokonal swietnego wyboru.

Inter w tym sezonie lige musi wygrac. Z jednego prostego powodu, i to nie jest napinka, ale takie sa po prostu fakty. Nawet teraz po wzmocnieniach Juve, po wzmocnieniach Milanu, Fiory, Romy, Inter nadal na najlepsza lawke ~25 zawodnikow, a lige sie wygrywa 38 meczami, nie 6 z Milanem, Juve i Roma.

Jak bedzie za rok? Za dwa? Nie wiem. Na dzien dzisiejszy Inter ma najsilniejszy sklad, i nie wycisniecie z tego maxa bedzie nie lada osiagnieciem.

Co poza tym? 3 mistrzostwa z rzedu, i to fakt, ze ciezko kolejny, i kolejny raz je wygrywac. Ale tu sytuacja jest troszke inna - nowy trener. To daje powiew swiezosci i proaktycznie reset licznikow do zera. Jose nie wygral 3 mistrzostw z Interem z rzedu, a wiec nie bedzie czul "znuzenia", inne kluby nie beda mogly po raz kolejny poprawic swojej gry przeciw interowi, poniewaz to bedzie zupelnie nowy styl, i dostosowanie sie do gry Interu zacznie sie od zera.

Tak wiec, Inter na miejscu 1. Kto dalej?

Mysle, ze Roma i Juve beda nadal walczyc o 2, 4 miejsce, natomiast ich przedzieli Fiora. Dlaczego Milan ma nagle wskoczyc na drugie miejsce ni stad ni z owad? Granie w pucharze UEFA, zamiast CL to nie jest znowu taki handicap jak sie wielu wydaje. Owszem daje to co nieco, ale bez przesady.

Fiorentina dokonala swietnych wzmocnien, i pilkarzy, ktorych potrzebuja. Wydali pieniadze, spore pieniadze i widac, ze im zalezy. Co robi Milan? A lamentuje, non stop, o tym, ze za klasowego pilkarza nie mozna juz wydac tylko 20 baniek, tylko trzeba dac 2 razy tyle. Milan sie wzmocnil, ale Fiora sie wzmocnila o wiele bardziej, a poniewaz w tym roku Fiora byla wyzej, to nie wyobrazam sobie, zeby w przyszlym bylo inaczej. A dlaczego Fiore stawiam oczko wyzej niz w roku poprzednim? Nie bede ukrywal, ze od paru dobrych lat bardzo cenie Prandelliego, i to co robi z Fiorentina rok w rok. Sweitny szkoleniowiec, i swietny w pracy z utalentowanymi pilkarzami, co mam nadzieje potwierdzi w tym roku, w ktorym znowu sciagneli wiele talentu do druzyny.

Tak wiec wedlug mnie, bedzie cos kolo tego:

1. Inter
2. Roma
3. Fiorentina
4. Juve
5. Milan
6. Napoli

Dlaczego Juve na czwartym? Zawsze sie wypowiadam szczerze, wiec bedzie tak i tym razem, i mam nadzieje, ze nikt mnie z tego powodu nie zbluzga. Wydaje mi sie, ze w zeszlym sezonie, wy, nie wiem jaki jest odpowiednik angielskiego "overachieved" lub "overperformed", chyba to bedzie "nad wyrost". Graliscie nad wyrost wedlug mnie. Watpie, zeby Del Pedro mial znowu taki genialny sezon, a to on byl glownym powodem(lub jednym z kilku glonwych) waszej dobrej gry w zeszlym roku. Wydaje mi sie, ze w takim wieku, taki jednosezonowy skok nie zdarza sie zbyt czesto. Nie wiem czy nawet kiedy mial dwadziescia cos lat, to zagral pare takich sezonow jak poprzedni. Do tego Ranierego nigdy nie uznawalem za jakiegos bardzo dobrego szkoleniowca, i poprzedni sezon mojego zdania nie zmienil.

Nie chce byc rzucony na pozarcie wilkom znowu, bo pewnie wielu bedzie to uwazac za dziwne, skoro Juve ograla Inter w dwoch meczach, i z czolowka grala ogolnie bardzo dobrze. Ale mam swoje powody, zeby tak uwazac. Po sezonie zobaczymy, czy byly uzasadnione.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 09:47

"3 mistrzostwa z rzędu".............................Może należałoby ostudzić twój zapał,bo to zabrzmiało,jakbyście zdobyli wszystkie 3................


Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 09:48

Inter ma mocną pyde i nowego pana motywatora. Jest faworytem rozgrywek.

Milan jest napalony, bo dawno nie wygrał ligi i nie gra w LM.

Juve jest Juve.

Roma nie wytrzyma tempa rozgrywek.

Viola nie powalczy.

Fakt jest taki, że potrzebujemy wciąż wzmocnień. Mercato trwa. Potrzebujemy szerokiej kadry bo gramy na 2 fronty.

Plan jest taki: rozbić średniaków i słabiaków, powalczyć z wielkimi.
Scudetto jest w zasięgu. Potrzebna jest determinacja i granie od początku o tytuł.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 10:10

mrozzi pisze:"3 mistrzostwa z rzędu".............................Może należałoby ostudzić twój zapał,bo to zabrzmiało,jakbyście zdobyli wszystkie 3................
Hahaha dokładnie szczególnie ten gdy juve zdegradowali zdobyliście w pełni na boisku...

Ja nic nie mówię ale dopiero teraz wychodzą na jaw powiązania Interu z mafią Włoską :).

Zobaczymy jak to się rozwinie i czy wam nie zabiorą tych "3" mistrzostw
A po za tym nie okłamujmy się wcale nie macie takiego super składu ^^
Teraz też mieliśmy na kartce gorszy i tak was powieźliśmy i teraz też tak będzie nawet nowy trener wam nie pomoże ;)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 10:25

Już niedługo działacze Interu mogą mieć poważny problem....Mianowicie Platini nalega,aby dokonano następujących zmian-w składzie będzie musiała się znaleźć odpowiednia liczba zawodników z danego kraju...Zatem pełna Argentyńczyków "niewłoska niby włoska" drużyna może mieć poważny dylemat...Z innej beczki-2 pozostałe scudetti zdobyte przez Inter także nie są zbyt wartościowe-pierwsze z nich zostało osiągnięte przy nieobecności Juve i punktach karnych Milanu,drugie zaś przy osłabionym zespole Starej Damy oraz zmęczeniu Milanu po wygraniu LM i walce w Pucharze Interkontynentalnym......Zabawnie zatem brzmi-"zdobyliśmy 3 mistrzostwa z rzędu...".To Juve jest prawdziwym królem Włoch i choć dalej upierasz się przy swoim-pokażemy wam to w tym roku....


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 10:47

Vesper pisze: Ja nic nie mówię ale dopiero teraz wychodzą na jaw powiązania Interu z mafią Włoską :).
Slucham ?
mrozzi pisze:Już niedługo działacze Interu mogą mieć poważny problem....Mianowicie Platini nalega,aby dokonano następujących zmian-w składzie będzie musiała się znaleźć odpowiednia liczba zawodników z danego kraju...Zatem pełna Argentyńczyków "niewłoska niby włoska" drużyna może mieć poważny dylemat...
Chyba mowisz o Blatterze.

Ja bym za bardzo na to nie liczyl, bo ECA

taka organizacja:

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Club_Association

juz zapowiedziala, ze zrobi wszystko, aby ten przepis w zycie nie wszedl. Tak apropo Juve bylo jedna z 16 druzyn, ktore zalozyly ta organizacje.

"At their first meeting, the ECA rejected FIFA's 6+5 rule in favour of UEFA's proposed quota system."
To Juve jest prawdziwym królem Włoch i choć dalej upierasz się przy swoim-pokażemy wam to w tym roku....
Jak juz sie umowilem tu z paroma, gdy wygramy w tym roku, mam nadzieje, nie bedzie juz tego mowienia o tym, ze inter wygrywa tylko dlatego, poniewaz inni sa slabi.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 10:48

Co za problem przyznać obywatelstwa? W La Lidze może byc chyba 4 (albo 5) graczy z poza UE a w takim Realu czy Barcelonie jest ich na pewno wiecej. Po prostu maja hiszpańskie obywatelstwa.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 11:07

Z przyznaniem obywatelstwa nie jest tak łatwo jak się Tobie wydaje-problem z tym mieliby zwłaszcza nowi zawodnicy,którzy dołączą do jakiegokolwiek zespołu.Ja natomiast czytałem o inicjatywie ze zmianą zasad obecności graczy różnych narodowości w składzie jako o pomyśle Platiniego...Możliwe jednak,że idea ta została powielona...Też uważam,że jeśli Inter wygra w tym roku,trzeba będzie przyznać jego wyższość(w tym sezonie),natomiast z całą pewnością nie zmieni to relacji panujących między klubami.Niech wygra zwyczajnie lepszy-według mnie na 150% Juve,według ciebie Inter...Jest to jednak normalne,bo gdybyś tak nie myślał,nie byłbyś zwyczajnie kibicem tego zespołu...Nie podoba mi się jednak fakt,że tak nisko oceniasz szanse Starej Damy na scudetto uważając,że ostatni sezon był dla nas szczęśliwy i "na wyrost"...Przypomnę jednak,że jedyne czego nam brakowało do ostatecznego zwycięstwa były odpowiednie interpretacje sędziów,którzy pozbawili nas wielu punktów,a także koncentracja w spotkaniach z teoretycznie słabszymi...Zwycięstwa z Milanem,Romą i Interem nie były zapewne przypadkowe,skoro pokonaliśmy wszystkich z czołówki...


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 12:49

mrozzi pisze:Niech wygra zwyczajnie lepszy-według mnie na 150% Juve,według ciebie Inter...Jest to jednak normalne,bo gdybyś tak nie myślał,nie byłbyś zwyczajnie kibicem tego zespołu...
Ja sie staram, moze nie zawsze mi to wychodzi, ale zawsze sie staram pisac obiektywnie. Dlatego przykladowo przed drugimi derbami z Milanem wiedzialem na co Inter stac, i na forum milanu napisalem, ze z remisu kibice Interu beda zadowoleni. Widzialem jaka Inter gral padline od nowego roku i trudno bylo pisac "rozjedziemy was, bo jestesmy de bescia".

Co do drugiej czescie, to tak jak ja mam swoja opinie, tak ty masz swoja i szanuje to. Z opiniami zreszta ciezko dyskutowac, dlatego zadko to robie. Kto z nas mial racje, przekonamy sie za rok :>


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 13:18

I takie właśnie podejście mi się podoba-każdy ma swoje zdanie na ten temat-ja kocham Juve-zawsze z nimi byłem-także w II lidze i nigdy nie opuszczę tego klubu,bo zwyczajnie moje serce jest biało-czarne...Podobnie zapewne myślisz w kontekście swojej drużyny.Jak to zwykle bywa-życie wszystko zweryfikuje.Jakby nie było-walka o scudetto będzie zapewne o wiele bardziej zaciekła niż w zeszłym sezonie.Cieszę się,że są kibice Interu,którzy wyrażają własne zdanie,jednak bez obrażania innych przy pełnej argumentacji.Nie ma się później co dziwić,że tak nerwowo reagujemy na kibiców twojego klubu-w końcu ci,którzy w większości tu przybywają nie mają jeszcze zapewne dowodu,nawet jeśli nie fizycznie to chociaż powinni być dojrzali "poglądowo".Pozdrawiam.


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 21:52

Lippi o faworycie(goal.com)
Inter Favorites Because Of Mourinho - Lippi

Italy coach Marcello Lippi thinks Inter are the favorites for the Scudetto because of Jose Mourinho's arrival.

If Marcello Lippi's predictions would be correct, in around ten months we will be commenting on Inter's 4th consecutive Scudetto victory. According to the Italian national team coach the Nerazzurri are the favorites for the title ahead of the new season.

"I like Mourinho very much," he said, "for this reason I think Inter are the favorites to win the Scudetto. Mourinho is a tough guy, but when so many players speak positively about a coach, it means he has done well."


Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 707
Rejestracja: 01 września 2006
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 21:56

Luker pisze:Lippi o faworycie(goal.com)
Inter Favorites Because Of Mourinho - Lippi

Italy coach Marcello Lippi thinks Inter are the favorites for the Scudetto because of Jose Mourinho's arrival.

If Marcello Lippi's predictions would be correct, in around ten months we will be commenting on Inter's 4th consecutive Scudetto victory. According to the Italian national team coach the Nerazzurri are the favorites for the title ahead of the new season.

"I like Mourinho very much," he said, "for this reason I think Inter are the favorites to win the Scudetto. Mourinho is a tough guy, but when so many players speak positively about a coach, it means he has done well."
Marcelo tym razem nie zgodze sie z Toba, Mourinho nic nie pomoze Juve i tak pogodzi Mediolanskie kluby i wywalczy 3 gwiazdke ;)


Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 11 lipca 2008, 10:49

Jak ten cały Mourinho jest taki wspaniały trener to niech weźmie np. Chievo i zrobi z nim Scudetto, bo z taką pydą jak ma Inter to każdy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> może wygrywać. Żadna sztuka.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 lipca 2008, 11:07

Scudetto można wygrać. Nie zrobić... :whistle: Mourinho ma ambicje, a z Chievo na pewno by tych ambicji nie mógł zrealizowac..


ODPOWIEDZ