Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:00

kuba2424 pisze: Podsumowując - fajnie, gdybyś (jako kibic) wykazywał więcej wiary, i nie mówię tutaj o wierze wziętej z kosmosu, ale może ta nasza przyszłość i będzie wyglądała "różowiej" (weź chociażby pod uwagę możliwość, że wykupi nas jakiś książę Abdul z Zjednoczonych Emiratów Arabskich).
Mieszasz tutaj (nie tylko Ty jeden zresztą) dwa aspekty - sportowy i finansowy. Ten pierwszy ma w sobie pierwiastek nieprzewidywalności, ten drugi nie bardzo. O ile zatem może się w tym sezonie zdarzyć (chociaż raczej nie powinno), że Juventus wyeliminuje Bayern albo odpadnie z Bazyleą, o tyle niemożliwe jest żeby zamienił się w przeciągu 12 miesięcy miejscami z któraś z tych drużyn jeżeli chodzi o budżet czy wielkość przychodów. Wiara kibicowska zdrowo pojęta polega na tym, że masz nadzieję że tańsi piłkarze Juventusu, wbrew prawdopodobieństwo, wyeliminują droższy zespół Realu, a nie że Marotta nagle rozbije skarbonkę i zacznie wydawać więcej niż Perez.

O, jest i pan redaktor, zgodnie z oczekiwaniami. Wpadł, poszczekał, nic mądrego nie napisał - klasyka. Teraz przypnie sobie z dumą do piżamy plakietkę z napisem "MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY" i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku pójdzie spać.
gucio_juve pisze: To znaczy się, że Bazylea ma większy budżet i wielkość przychodów niż Juventus? :o
A gdzie jak tak napisałem? Nie można się zamienić miejscem z zespołem, który ma mniejszy budżet?
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2015, 22:10 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:05

kuba2424 pisze:grupę pumexa & co. (czyt. pesymistów)
:ok:

Nic nie poradzisz panie. Chłopy choćby się i milion razy pomylili w swoim lamentowaniu, lamentować będą po wsze czasy. Napisałem ponad miesiąc temu, że będzie Isco i swoje zdanie podtrzymuje. Tak twierdzą moje źródła, tak mówi mi analiza sytuacji na rynku transferowym i prawdopodobieństwo błędu jest tutaj niewielkie.
Dodatkowo uważam iż najjaśniejszą postacią z nowych nabytków w tym sezonie będzie Dybala. Nie będziemy narzekać też na Mandzukicia i Isco. Mam jeszcze problem z oceną Khediry, natomiast Zaza (tutaj chciałbym się mylić) nie da se rady. Rugani dostanie swoją szansę i będziemy mieć problem z jednoznaczną oceną. #szczypekForecast

Zapiszcie se tego posta, zobaczycie za 2 tygodnie, zobaczycie za 2 miesiące.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:07

zahor pisze: Mieszasz tutaj (nie tylko Ty jeden zresztą) dwa aspekty - sportowy i finansowy. Ten pierwszy ma w sobie pierwiastek nieprzewidywalności, ten drugi nie bardzo. O ile zatem może się w tym sezonie zdarzyć (chociaż raczej nie powinno), że Juventus wyeliminuje Bayern albo odpadnie z Bazyleą, o tyle niemożliwe jest żeby zamienił się w przeciągu 12 miesięcy miejscami z któraś z tych drużyn jeżeli chodzi o budżet czy wielkość przychodów.
To znaczy się, że Bazylea ma większy budżet i wielkość przychodów niż Juventus? :o


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2535
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:11

AdiJuve pisze:na chwilę obecną przede wszystkim konkretnego of. pomocnika, za rok może to być lewy obrońca itd.
Dokladnie. Rok po roku kupowac jednego, dwoch topow, jakiegos talenciaka, wtedy lawka sie sama wypelni i to dobrymi grajkami, a nie nakupic zgraje lachmytow (to moze zarzut bardziej do poprzednich okienek), wybulic tyle hajsu ile by sie wybulilo na dwoch dobrych pilkarzy, a i tak bedzie sie stalo w miejscu. Np. Bayern od lat uprawia wlasnie taka polityke transferowa.
rh pisze:W 2001 roku opchnelismy zizou i w zamian przyszedl gigi za 52
Przelalismy Parmie takie hajsy, a oni i tak zbankrutowali :doh: WTF?
kuba2424 pisze:możliwość, że wykupi nas jakiś książę Abdul z Zjednoczonych Emiratów Arabskich).
Lepiej to skasuj, bo zaraz Cie zjedza rodowici, wloscy fani wloskiej tradycji z tego forum :smile:
szczypek pisze:Napisałem ponad miesiąc temu, że będzie Isco i swoje zdanie podtrzymuje.
Benitez chcacy rozpieprzyc Real od srodka, majacy checi na Llorente, De Bruyne czy tam Kovacic do Madrytu => Isco na aucie... :think:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:12

zahor :) On znajdzie nawet metaforę przed stosunkiem z kobietą, albo co gorsze. w trakcie :prochno:


Na pewno ktoś przyjdzie, bo mamy braki w kadrze, pytanie kto i z jakiej półki. Na chwilę obecną mamy luki w postaci ŚPO, ŚP, LO. Na prawdę sądzicie, że już nikt nie przyjdzie ??


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2500
Rejestracja: 17 maja 2011
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:23

zahor pisze: Mieszasz tutaj (nie tylko Ty jeden zresztą) dwa aspekty - sportowy i finansowy. Ten pierwszy ma w sobie pierwiastek nieprzewidywalności, ten drugi nie bardzo.
Patrz, a myślałem, że Juventus jest w top 10, albo bardzo blisko pod względem finansowym.
To, że nie mogą kupić najdroższego z dostępnych Roleksów, nie oznacza, że nie mogą go kupić w ogóle.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:42

No dobra, ale jeśli Real chce De Bruyne, to dlaczego nie ściągnęli go do tej pory i niby czekają do ostatnich dni okienka? Mają jakiś specjalny powód? Kibice Realu na wieść, że jesteśmy skłonni dać za Isco 40 mln, reagują podobnie, jak my na wieść o transferze Vidala za 37 mln.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2950
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:44

szczypek jestem jak najbardziej za Twoim scenariuszem :) Jezeli chodzi o samego Isco to wydaje mi sie on bardzo efektowny, ale malo efektywny. Bardzo duzo drybluje, nie strzela duzo i nie asystuje. Pod tym wzgledem lepiej wypada Gotze. Osobiscie podoba mi sie gra Eriksena, ktory jest taka nowoczesniejsza i bardziej ofensywna wersja Pirlo. Drybling, strzal, magic pass, niesamowite wolne, czytanie gry, naprawde robi wrazenie.

Crunny Real ogolnie spi w to okienko, ale nie tylko oni. Chelsea oprocz Baby, Falcao i Begovica, czy jak mu tam jak na swoje mozliwoscie bez fajerwerkow. Bayern tylko Costa, Arsenal kase ma, a tez nic nie dziala. Ogolnie jest dziwne to okienko i jak niektorzy wspominali, moze dojsc do reakcji lancuchowej.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2015, 22:49 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:48

szczypek zaufałem Ci, nie zawiedź mnie :prochno:


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:50

Crunny pisze:Kibice Realu na wieść, że jesteśmy skłonni dać za Isco 40 mln, reagują podobnie, jak my na wieść o transferze Vidala za 37 mln.
Fajnie, jakby z podobnym skutkiem :prochno:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:51

Wybacz, ale nie widzę w twojej wypowiedzi choć małej wzmianki która wskazywałaby, że jednak masz na poparcie swojej czarnej wizji mały, namacalny dowód! Pytanie retoryczne - to czym się różnisz w tym przypadku (podkreślam, w tym przypadku!) od tych, których krytykujesz za hurraaoptymizm?! Taka postawa ma jakąś nazwę, znajdę na wikipedii to podeślę.
zahor pisze: Mieszasz tutaj (nie tylko Ty jeden zresztą) dwa aspekty - sportowy i finansowy. Ten pierwszy ma w sobie pierwiastek nieprzewidywalności, ten drugi nie bardzo.
Po pierwsze - czym większy budżet, tym lepsze wyniki (aspekt sportowy) - chyba nie muszę rozwijać?
Po drugie - czym lepsze wyniki, tym lepszy budżet (aspekt finansowy)
Oba aspekty są zależne od siebie. Jeżeli drużyna x pierwiastkiem nieprzewidywalności dotrze do finału LM, to i owy pierwiastek nieprzewidywalności dotknie sferę finansową w postaci zysków, których nikt na początku sezonu się nie spodziewał.
zahor pisze: O ile zatem może się w tym sezonie zdarzyć (chociaż raczej nie powinno), że Juventus wyeliminuje Bayern albo odpadnie z Bazyleą, o tyle niemożliwe jest żeby zamienił się w przeciągu 12 miesięcy miejscami z któraś z tych drużyn jeżeli chodzi o budżet czy wielkość przychodów.
A dlaczego jako wyznacznik wziąłeś sobie okres 12 miesięcy? Wyraz "długo", którym się posłużyłeś, jest bardzo względny (stąd też moja uwaga), bo dla jednego długo to pół roku, dla drugiego może to być kilka lat.
zahor pisze:Wiara kibicowska zdrowo pojęta polega na tym, że masz nadzieję że tańsi piłkarze Juventusu, wbrew prawdopodobieństwo, wyeliminują droższy zespół Realu, a nie że Marotta nagle rozbije skarbonkę i zacznie wydawać więcej niż Perez.
Przypomnę tylko, że jeszcze nie tak dawno temu byliśmy na 7. miejscu. Jak bardzo się mylili ci, którzy wierzyli, iż Juve stanie na nogi i przejmie pałeczkę lidera SA na kilka lat...
P.S. - niektórzy nawet są pozbawieni i takiej wiary, którą przedstawiłeś powyżej!


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 890
Rejestracja: 03 września 2012
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:56

Ciężko mi uwierzyć w transfer Isco nawet gdyby do Realu trafił Kovavic, oni potrzebują rozbudować ławkę, bo w zeszłym sezonie kontuzje Modrica i Jamesa spowodowały, że problemy były. Isco idealnie zastępuje Jamesa i gra wyżej, ale Modrica to jednak lepiej zastąpi Kovacic.

Jeżeli chcemy mieć w miarę znośnego treka to De Bruyne musi przejść do Man City i wtedy zwolni się Nasri, poziom oczywiście niższy niż cała masa nazwisk, które się z nami łączy, ale wyższy niż Saponara.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 23:03

Ja tak tylko do tych, którzy jak zobaczyli rzekomą cenę Kovacica 35 mln to od razu zaczęli przygotowania do obrzucenia gównem Marotty bo oddał Vidala za 37. Drobniutka różnica jest taka, że Kovacic ma 21 lat i żadnych poważnych problemów zdrowotnych na koncie. Vidal ma 28 i całkiem poważne problemy z kolanem. Albo alternatywnie. Jak ma się cena 37 mln za Vidala, który póki co dupy w Bayernie nie urywa do 30 mln za Costę, który na chwilę obecną jest jedną z najjaśniejszych postaci w zespole?

Isco to byłoby coś. Można chociaż pomarzyć, nie?
Urbi27 pisze:Ciężko mi uwierzyć w transfer Isco nawet gdyby do Realu trafił Kovavic, oni potrzebują rozbudować ławkę, bo w zeszłym sezonie kontuzje Modrica i Jamesa spowodowały, że problemy były. Isco idealnie zastępuje Jamesa i gra wyżej, ale Modrica to jednak lepiej zastąpi Kovacic.
Dawać Benkowi zbyt długą ławkę to też trochę ryzykowna gra bo on w ramach rotowania składem lubi sobie rzucić co jakiś czas kompletnie zmienioną jedenastkę a później przychodzi ciężki mecz i piłkarze mają albo kłopoty ze zgraniem albo z formą bo brak im ciągłości w grze.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2015, 23:05 przez RICTOR, łącznie zmieniany 1 raz.


fazzik8

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 maja 2015
Posty: 230
Rejestracja: 18 maja 2015

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 23:03

Chelsea się obudzi na pewno bo maja bardzo słaby start sezonu 3 mecze, 2 przegrane i remis u siebie.

Co do Isco, ogólnie nie wierze w ten transfer. Jedno mnie tylko zastanawia. Ponoć oferta Juve to 40 mln euro. Jeżeli faktycznie jest taka oferta (umówmy się za takiego piłkarza z 20 się nie wychodzi) to skąd się nagle wzięły pieniądze, zakładając oczywiście, że taka oferta istnieje.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 23:05

Dużo tych nazwisk, bardzo dużo, zostały dwa tygodnie, oby skończyło się na ISCO :pray:

Mnie jednak ciekawi sytuacja z kupnem LO, wstrzymaliśmy kupno Siqueiry mimo, że wszystko było dogadane, a teraz cisza. Jest szansa na Alexa Sandro? albo Kurzawę? (ale tego to Monaco jak coś to sprzeda dopiero po el. do LM), tak więc jeszcze musimy poczekać trochę.
fazzik8 pisze:Co do Isco, ogólnie nie wierze w ten transfer. Jedno mnie tylko zastanawia. Ponoć oferta Juve to 40 mln euro. Jeżeli faktycznie jest taka oferta (umówmy się za takiego piłkarza z 20 się nie wychodzi) to skąd się nagle wzięły pieniądze, zakładając oczywiście, że taka oferta istnieje.
Pewnie dlatego, że poprostu mamy ten hajs, lecz wiadomo, że Marotta nie wybuli za nie pewnego Draxlera lekką ręką 40 baniek, targował się by wyjąć go jak najtaniej, nie udało się to nara i chwała mu za to ;) Secco od razu dałby za Draxlera 40 mln :prochno:


Zablokowany