60 rocznica wyzwolenia ob.koncetracyjnego Auschwitz-Birkenau

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 21:41

To co sie wydarzylo w Oświęcimiu to jest cos czego nie potrafie pojac... jak czlowiek moze zrobic drugiemu czlowiekowi cos takiego ???!!!! To bylo straszne... i szczerze wspolczuje tym co przezyli te meki w obozach.

A to co mnie teraz bulwersuje to to iz na swiecie jest tak mala swiadomosc tego co sie tam stalo !!!! I na dodatek w niektorych zachodnich mediach pisza teksty typu: "Polskie obozy smierci..." Toz to skandal !!!! Niektorzy chca przekrecic historie...


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 21:57

Ogladalem materialy unikalne o obozie totalna masakra :!:
Najbardziej zal mi byłlo tych biednych wychudzonych dziecie :( :cry:


Obrazek
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1831
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 21:59

DamKam pisze:I na dodatek w niektorych zachodnich mediach pisza teksty typu: "Polskie obozy smierci..." Toz to skandal !!!! Niektorzy chca przekrecic historie...
Kolega mi mówił że jakiś czas temu wyszła gra w której to na początku II wojny światowej Polska zaatakowała Niemcy :shock: :roll:

Oglądałem wszystkie relacje w TV z rocznicy wyzwolenia obozu. Nie mogę tego pojąć jak można z zimną krwią tak mordować ludzi, męczyć, wykonywać eksperymenty. Długo bym tu o tym pisał, ale nie ma sensu, to było coś strasznego.

I wypowiedzi tych ludzi któzy to przeżyli a mieli wtedy po 16, 17 lat. Ja sobie tego nie wyobraże, bo tego nie przeżyłem i modle się obym nie przeżył czegoś takiego. Kiedy o tym słyszałem, w sercu zrobiło mi się jakoś tak, hmm jakby to ująć, żal mi było tych ludzi, łza się w oku kręciła, a zdrugiej strony byłem wściekły na nazistów.

Bardzo mi sie podoba ta akcja wolontariuszy - młodzieży, któzy przekazują prawdę o tym co tam się stało. Czy to jest potrzebne?? OCZYWIŚCIE!!! Macie przykład użytkownika tego forum którego wypowiedzi tutaj dopprowadzają mnie do wściekłości. Tylko kopnąć takiego w d. i dać prawdziwą lekcje historii, żeby nie wypisywał na forum rzeczy o których nie ma pojęcia i to w taki sposób. Chyba że rzeczywiście nie ma serca...


Obrazek
Franci

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 48
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 14:15

Niezbyt chętnie oglądałam te wspomnienia... z jednej prostej przyczyny... byłam w Oświęcimiu i powiem szczerze, że ten jeden raz mi w zupełności wystarczył. Za sprawą bardzo impulsywnego przewodnika i mojej (może aż nazbyt) bogatej wyobraźni kilkugodzinny pobyt tam przeżyłam tak silnie, że do Brzezinki już nie weszłam... :(. To co tam się stało jest naprawdę karygodne i straszne... i w głowę zachodzę jak to możliwe, że natura ludzka może być tak... nieludzka... :? .
Mam nadzieję, że kolejne pokolenia uczą się na błędach swoich rodziców, dziadków i pradziadków... i nigdy nie dopuszczą do tak strasznej rzezi po raz kolejny.

[*] dla wszystkich, którzy zostali pozbawieni życia w tak okrutny sposób.


Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem :D
Franci

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 48
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 14:22

Raffikki87 pisze:
KOPEĆ pisze:że niby co takiego strasznego tam jest?
Auschwitz powinno zostać zburzone a nie eksponowane.

Człowieku a byłes tam?? , odrazu przy wejsciu przy wejsciu czuć smierc.
Czuć śmierć... czuć krew, spaleniznę... wszystko to tworzy taki zapach, który po nocach się może śnić... :(
Przesiąknięte mury, drogi, drzewa... wszystko.
Kiedy dojechaliśmy do Brzezinki i przy wysiadaniu z autokaru poczułam to drugi raz... cofnęłam się i nie wychodziłam... nie byłam w stanie... :shock: :(

Słyszałam, że jakiś facet zabił na raz mnóstwo osób i kiedy wywieźli ziemię z tego miejsca, a były jej tony... to podłoże przesiąknięte było krwią jeszcze kilka metrów w dół :shock: :evil:


Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem :D
ODPOWIEDZ