Zamachy w Paryżu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8663
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 10:54

Ja też nie jestem przeciwny normalnym ludziom, którzy potrzebują pomocy ale niech jej szukają u bogatych braci ze Wschodu, którzy jednak są za mądrzy aby ich przyjąć...
Jak by nie patrzeć - co do zasady wykonawcami aktów przemocy są właśnie uchodźcy na stałe mieszkający w krajach Europy Zachodniej, którzy o swoich korzeniach nie zapomnieli i fanatycyzm mają we krwi...to w imię Allaha a oni są na to podatni...
Ogólnie rzecz ujmując jestem przeciwny tym fanatykom religijnym, którym nie wiadomo w którym momencie odbije...im więcej ich napłynie tym gorzej !
Powinni wszystkich legalnych i nielegalnych wysłać tam skąd przybyli...80% z tych "potrzebujących pomocy" to napakowane byczki z iphonami w rękach...


Obrazek
grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 11:01

O tym mówiła "mądrzejsza część" społeczeństwa europejskiego, że tych "ludzi" nie można wpuszczać do europy.
Zabrzmi to troche paranoicznie, ale smiem twierdzic, ze "madrzejszej czesci" europejskiego spoleczenstwa wczorajszy zamach bylby wrecz na reke. Ludzie coraz bardziej radykalizuja swoje poglady po tego typu wydarzeniach (chocby pod wplywem gniewu) i nawet na tym forum to widac. Nie mowiac o ostatnich wyborach.


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 11:08

Tak, tyle że oni sami wysyłają mnóstwo ludzi, indoktrynują wyznawców Islamu - już mieszkających w Europie i nawracają "Białych Europejczyków"
za pomocą chociażby Twittera - obiecując Hurysy itp. Często ludzi zagubionych :facepalm:
- a wariatów nie brakuje! Nie musisz być emigrantem by być terrorystom. Jakoś od wielu, wielu lat mieszkają emigranci we Francji - Algieria była kolonią a nie było kiedyś tego! Teraz radykalne odłamy poczuły swoją szanse , po obaleniu "dyktatorów" - którzy jednak spokój zapewniali i szturmują Europę - to jest polityka tyle że używająca pierwotnych narzędzi!
Dla mnie zapalnikiem tego wszystkiego był George Bush! :angry:
grande amore pisze:Zabrzmi to troche paranoicznie, ale smiem twierdzic, ze "madrzejszej czesci" europejskiego spoleczenstwa wczorajszy zamach bylby wrecz na reke. Ludzie coraz bardziej radykalizuja swoje poglady po tego typu wydarzeniach (chocby pod wplywem gniewu) i nawet na tym forum to widac. Nie mowiac o ostatnich wyborach.
Masz racje, czytając komentarze, było bardzo widoczne wyczekiwanie na potwierdzenie tego że to muzułmanie!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 11:14

Ja już mam dosyć tego trzęsienia portkami przed uchodźcami.Przyjmiemy ich co najwyżej kilkanaście tysięcy,a ludzie się zachowują tak jakbyśmy mieli ich przyjąć milion.
To jest dla mnie niesamowite jak bardzo potrafi rozszerzyć się panika i strach z powodu innych ludzi.
Nie każdy islamista jest terrorystą.Błędem Francji było to,że nie zajmowała się tymi ludźmi przez lata.Przyjmowali ich do siebie masowo bez jakiegokolwiek sprawdzania tych ludzi,przyczynili się do tworzenia przez nich gett i voila.
Teraz czytam wypowiedź Cookiesa o "dziczy"...Hm,a niektórzy Polacy chrześcijanie którzy zabijają np. swoją rodzinę i siebie na końcu już nie są "dziczą"?
Sorry ale nazywanie jakiejkolwiek grupy ludzi "dziczą" jest chamstwem i głupotą..


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6212
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 11:39

Marian50 pisze:To jest dla mnie niesamowite jak bardzo potrafi rozszerzyć się panika i strach z powodu innych ludzi.
Jeżeli przedstawiciele tych ludzi otwarcie mówią, żeby zabijać takich ludzi jak my, to tak, należy się ich bać.

Polityka realizowana przez UE w kontekście imigrantów powiela te francuskie błędy, więc trzeba ją zmienić, a nie szukać dla niej usprawiedliwienia.

Obrazek


Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 11:59

Ja już mam dosyć tego trzęsienia portkami przed uchodźcami.Przyjmiemy ich co najwyżej kilkanaście tysięcy,a ludzie się zachowują tak jakbyśmy mieli ich przyjąć milion.
W zamachu brało udział 8 i zginęło ponad 100 osób, a wielu walczy o życie. Wiem nie wszyscy są groźni i źli ale do tej pory od zwolenników przyjęcia słyszę, że musimy przyjąć biednych imigrantów, bo to nasz moralny obowiązek itd. Ale do tej pory nikt nie wysunął pomysłu w jaki sposób będą oni sprawdzani, bo wpuszczenie takiej liczby osób bez prześwietlenia ich to nic dobrego i ani oni ani my nie będziemy bezpieczniejsi. Zwolennicy imigrantów muszą zdać sobie sprawę, że ci ludzie to nie tylko spokojni obywatele Syrii. I nie tylko mówię tu o możliwym wpuszczeniu członków ISIS ukrywających się pośród tych ludzi ale jestem pewien, że wielu kryminalistów zwietrzyło sobie szanse na ucieczkę przed nieuniknionym jak zawsze zdarza się to w takich sytuacjach.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7403
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:01

Marian50 pisze:Ja już mam dosyć tego trzęsienia portkami przed uchodźcami.
Jeżeli byliby dokładniej inwigilowani i nastąpiłby jakiś przesiew tych ludzi, to nie byłoby do tego powodu. Nikt chyba nie łudzi się w skuteczność takich prób ze strony służb polskich, czy innych krajów UE. Dlatego Uchodźca = potencjalny terrorysta. A terrorysta (jak pokazują przykłady) może zacząć do ciebie strzelać, albo wysadzi się, gdy akurat pójdziesz na miasto zjeść kebsa, na koncert itd.
Marian50 pisze:Przyjmiemy ich co najwyżej kilkanaście tysięcy,a ludzie się zachowują tak jakbyśmy mieli ich przyjąć milion.
I takie podejście jest, moim zdaniem, powielaniem błędu Francji. Nikt w Polsce raczej nie będzie sprawdzał tych ludzi w dłuższej perspektywie czasu (abstrahując od tego kto rządzi) - no chyba, że mamy jakieś tajne służby specjalizujące się w inwigilacji środowisk islamskich.

Kilkanaście tyś. osób w skali roku nie robi jeszcze wrażenia, ale muzułmanie też mają potomstwo, DUŻO potomstwa, no chyba, że sterylizujemy już na granicy. Wydaje mi się, że w okresie jednego pokolenia ich liczba może spokojnie zwiększyć się 10ciokrotnie. Może się tak stać, że za 20-30 lat terrorystą będzie nie uchodźca, a ciemnoskóry 'Polak-muzułmanin' - urodzony i wychowany w naszym kraju, a sterowany przez Państwo Islamskie.

Już można przeczytać, że zamachowcy byli obywatelami francuskimi, którzy wyjechali i zostali przeszkoleni przez islamskich terrorystów. W krajach skandynawskich, Francji, Belgii, Holandii, Anglii czy Niemczech jest już po ptokach. Bardziej niż uchodźców muszą obawiać się oni własnych obywateli - imigrantów drugiego i trzeciego pokolenia.
Vimes pisze:"Lepiej być żywym ksenofobem niż martwym idiotą".
O to, to.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2015, 12:21 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:06

Konrad Szymański, przyszły minister ds. europejskich: "Krytykowane przez nas decyzje Rady UE o relokacji uchodźców i imigrantów do wszystkich krajów UE mają wciąż status obowiązującego prawa UE. Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy jednak politycznych możliwości ich wykonania".

http://telewizjarepublika.pl/polska-jed ... 26090.html

Jak ktoś napisał: "Lepiej być żywym ksenofobem niż martwym idiotą".


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8663
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:18

Teraz wychodzi na to, że jedyny mądry Orban, który broni swoich Węgier przed terrorystami ma taką swoją skrytą satysfakcję i usprawiedliwienie swojego uporu...brawa dla niego !


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:24

szczypek pisze:(...) Obrazek
No to akurat, to jest fajny populistyczny slogan!
ETA, IRA, Breivik, Armia Boga, Timothy McVeigh , Unabomber... - to przecież nie są muzułmanie! Terroryści? Jak najbardziej!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:33

Obrazek

Terror politycznej poprawności. Wszyscy narodowcy to naziole. Muzułmanie terrorystami? Prawicowy hejt.

Niemcy są już tak wytresowani w politycznej poprawności, że boją się mówić co naprawdę myślą: https://twitter.com/MarcinTujdowski/sta ... 1216668672.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:53

Vimes pisze:Terror politycznej poprawności. Wszyscy narodowcy to naziole.
No ale co ty wrzucasz? Zestawione dwie skrajne wybitnie populistyczne opinie, takich w necie można znaleźć setki! Takich konkluzji na pęczki jest - co jeden dureń powiedział z jednej flanki, a drugi z drugiej flanki.

Poruszę jeszcze jeden temat - mówi się o inwigilacji, zabieraniu prywatności, ingerowaniu w życie prywatne, kontrolowaniu poczt itp - chyba jednak jest to konieczne... Po tym co widzimy, szczerze mówiąc zakazanie emigracji nic nie pomoże - a może być pretekstem do ataków, dla ultra skrajnych grup Islamistów. :think: Przeprowadzić zamachy to nie problem - nie trzeba mieszkać nawet w Europie, wystarczy na przestrzelonych papierach się dostać, lub jak wspomniałem wcześniej zwerbować etnicznych Europejczyków - to jest niestety popularne :sad: Mam wrażenie że to nie terroryzm jest głównym problemem a ksenofobia. Terroryzm jest zaś idealnym pretekstem dla populistycznych nacjonalistów przy głoszeniu swoich idei. To z terroryzmem trzeba walczyć ! Nie z innością! Inność sama w sobie cię nie zabije - terroryzm tak!

Mała dygresja - "Poprawność Polityczna" Kocham ten slogan!
Ale jeżeli ktoś, wyraża swoje negatywne, krytyczne zdanie o Kościele Katolickim, to nie nie jest niepoprawny politycznie tylko jest - czerwonym żydo-ubeckiem potomkiem-wg "Niepoprawnych"


#cznandj #ripgangsquad :hi:
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 606
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 13:39

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Może zabrzmi to bardzo niesprawiedliwie, ale w momencie ataku najbardziej bałem się o 3 ludzi z czego dwóch jest muzułmanami... Pogba, Evra i Khedira - no ale najbliżsi mi są. Na zasadzie jak jest wypadek autokaru z dziećmi, najbardziej interesuje Cię los twojego.
?!?!?!
Przecież te bzdety ciężko w ogóle skomentować. Za takie głupoty powinni Cię wsadzić do tego Twojego autokaru i spuścić z wysokiego klifu. Czasami lepiej się ugryźć w język niż pisać takie farmazony. Porównuje Pogbe - obcego chłopa - do dziecka. Jako rodzic po prostu mogę załamać ręce. Zamilknij proszę.

Resortowe dzieci i reszta politycznego barachła łączą się w bólu. Wszyscy jesteśmy Francuzami. PrayForParis.

A za tydzień co? PrayForBerlin? Wszyscy jesteśmy Włochami?
Jesteśmy mięsem armatnim dla elit.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 13:47

kacek_ pisze:Pogbe - obcego chłopa - do dziecka. Jako rodzic po prostu mogę załamać ręce. Zamilknij proszę.
Ja nie mogę! Coś ty taki dosłowny w skali 1:1 Owszem to była trochę hiperbola - ale zasada działania taka sama - martwisz się najbardziej o konkretne osoby, mimo że życie każdego człowieka jest tak samo cenne!

To miałem na myśli!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 16:36

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Po tym co widzimy, szczerze mówiąc zakazanie emigracji nic nie pomoże - a może być pretekstem do ataków, dla ultra skrajnych grup Islamistów. :think:
Czyli bądźmy dla nich mili to może nic nam nie zrobią? Odpowiem Ci morałem z "Ballady o dwóch koniach" Młynarskiego:

Z tej balladki smakowitej
Niech popłynie morał w świat:
Gdy mieć pragnie autorytet
Bandzior, co ma w ręku bat.

Kto się stawia, ten ma z tego
Mimo wszystko jakiś zysk,
A kto słucha i ulega,
Ten najpierwszy bierze w pysk...

Polecam całość, bo to fajny tekst: http://www.tekstowo.pl/piosenka,wojciec ... niach.html

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Mam wrażenie że to nie terroryzm jest głównym problemem a ksenofobia. Terroryzm jest zaś idealnym pretekstem dla populistycznych nacjonalistów przy głoszeniu swoich idei. To z terroryzmem trzeba walczyć ! Nie z innością! Inność sama w sobie cię nie zabije - terroryzm tak!
Pardon, ale nie ogarniam logiki i sensu tej wypowiedzi.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Mała dygresja - "Poprawność Polityczna" Kocham ten slogan!
Ale jeżeli ktoś, wyraża swoje negatywne, krytyczne zdanie o Kościele Katolickim, to nie nie jest niepoprawny politycznie tylko jest - czerwonym żydo-ubeckiem potomkiem-wg "Niepoprawnych"
Opluwanie Kościoła katolickiego jest teraz w modzie i nie słyszałem, żeby komuś w Polsce spadł za to włos z głowy. Natomiast autorom tego "ksenofobicznego" graffiti grozi 5 lat więzienia:

Obrazek

Nergal podarł Biblię na koncercie i wyobraź sobie, że w naszym rzekomo katoopresyjnym kraju sąd go uniewinnił z zarzutu obrazy uczuć religijnych. Tego "artysty" również nikt nie zlinczował i nie obciął mu głowy: http://www.fakt.pl/artysta-piescil-figu ... 928,1.html.


Obrazek
ODPOWIEDZ