Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 462
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 13:56

unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 11:37
Ehem pisze:
20 września 2023, 10:13
Może jeszcze niech adoptują dzieci?
A czy ktoś tutaj pisał o adopcji? Choć i tak uważam, że lepiej się żyje dzieciom Eltona Johna i jego partnera, niż innym w rodzinach patologicznych. Sprawy adopcji w Polsce to kolejny problem i nie chodzi mi tutaj o adopcję przez osoby homoseksualne.

Czy teraz wszyscy będą za wzór stawiać Elton? Nie każdy adoptujący, jest Eltonem, ludzie.
O adopcji nikt nie pisał, ale tak już bywa, że jak dasz palec to wezmą całą rękę.

500+ spowodowało wzrost bezrobocia. Bo ktoś z kimś tam rozmawiał co ma firmę, i on ma firmę, a jego pracownicy wolą brać 500+. Dobrobyt na pewno musiał wyiebać w górę.
Źródło: jakiś gość, z którejś tam strony.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1021
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 14:04

Ehem pisze:
20 września 2023, 13:56
unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 11:37
Ehem pisze:
20 września 2023, 10:13
Może jeszcze niech adoptują dzieci?
A czy ktoś tutaj pisał o adopcji? Choć i tak uważam, że lepiej się żyje dzieciom Eltona Johna i jego partnera, niż innym w rodzinach patologicznych. Sprawy adopcji w Polsce to kolejny problem i nie chodzi mi tutaj o adopcję przez osoby homoseksualne.

Czy teraz wszyscy będą za wzór stawiać Elton? Nie każdy adoptujący, jest Eltonem, ludzie.
O adopcji nikt nie pisał, ale tak już bywa, że jak dasz palec to wezmą całą rękę.
Pełna zgoda, taka niestety przykra prawda. I żeby nie było, że czepianie się tylko LGBT, bo to dotyczy każdego aspektu życia, które jak to kolega wyżej napisał pokazuje, że kiedy komuś przystaniesz na jedno, to zaraz i tego będzie mu za mało, i będzie chciał jeszcze więcej. Zezwolenie na związki partnerskie, to w krótkim terminie protesty o zezwolenie na adopcję. Bo człowiek już taki jest, że zawsze mu mało. Niestety.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 15:27

Nicram_93 pisze:
20 września 2023, 13:51
Twoje pytanie może się tyczyć tylko ludzi nie będących ani skrajnymi lewicowcami ani prawicowcami. Wtedy rzeczywiście można się pytać, co ich ciągnie bardziej w jedną, a nie drugą stronę. W innych przypadkach jak wyżej sprawa jest bardzo prosta.
Dokładnie o motywację tych ludzi mi chodzi, bo podobnie jak Ty rozumiem, że prawicowe poglądy Ci są bliższe i być może większość z tych 69, którzy wybrali Konfederację w ankiecie ma podobnie, ale być może znajdzie się też ktoś z innymi argumentami przemawiającymi za Konfederacją i je chciałbym poznać.
AdiJuve pisze:
20 września 2023, 13:51
unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 13:09
Kto napisał, że dodatek 500+ stoi za brakiem rąk do pracy? Ja napisałem, że te spowodowało wzrost bezrobocia, co jest faktem, a nie, że przez to nie mamy rąk do pracy. Doskonale sobie zdaję sprawę, że imigranci nam są potrzebni, ale imigranci, którzy będą chcieli pracować i się asymilować, a nie na krzywo wjeżdżać do kraju bo pis im wizy sprzedał...
W kwestii faktów bo akurat nie jest do końca prawdą, ze 500+ spowodowało wzrost bezrobocia żadna, w momencie wprowadzenia tego programu było 9,4% kwiecień 2016r. teraz jest 5% lipiec 2023r. Być może sprawiło, że jakiś niewielki odsetek kobiet mających więcej dzieci nie pracuje, ale to też jak ostatnio czytałem jest bardzie podyktowane faktem, że lepiej zarabia partner. Patola tak czy siak by nie pracowała. Aczkolwiek negatywny wpływ 500+ na rynek pracy jest znacznie przeceniany.
Osobiście (niestety) znam przypadki ludzi, którzy jak dostali 500+ to porzucili pracę, a nie znam nikogo kto by podjął zatrudnienie na skutek otrzymania tego "dofinansowania". Stąd mój wniosek, że w jakimś stopniu wpłynęło to na wzrost bezrobocia. Jednocześnie wiem, że na bezrobocie ma wpływ wiele kwestii i z pewnością 500+ nie jest decydującą. Wziąłem to za przykład, bo w zderzeniu z tym, jak tego typu programy wpływają chociażby na inflację uważam, że jest jako całość program ten jest do zaorania, bo przynosi więcej szkody, niż pożytku i został wprowadzony tylko po to, żeby pis kupił sobie wyborców.
Nicram_93 pisze:
20 września 2023, 14:04
Ehem pisze:
20 września 2023, 13:56
unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 11:37
Ehem pisze:
20 września 2023, 10:13
Może jeszcze niech adoptują dzieci?
A czy ktoś tutaj pisał o adopcji? Choć i tak uważam, że lepiej się żyje dzieciom Eltona Johna i jego partnera, niż innym w rodzinach patologicznych. Sprawy adopcji w Polsce to kolejny problem i nie chodzi mi tutaj o adopcję przez osoby homoseksualne.
Czy teraz wszyscy będą za wzór stawiać Elton? Nie każdy adoptujący, jest Eltonem, ludzie.
O adopcji nikt nie pisał, ale tak już bywa, że jak dasz palec to wezmą całą rękę.
Pełna zgoda, taka niestety przykra prawda. I żeby nie było, że czepianie się tylko LGBT, bo to dotyczy każdego aspektu życia, które jak to kolega wyżej napisał pokazuje, że kiedy komuś przystaniesz na jedno, to zaraz i tego będzie mu za mało, i będzie chciał jeszcze więcej. Zezwolenie na związki partnerskie, to w krótkim terminie protesty o zezwolenie na adopcję. Bo człowiek już taki jest, że zawsze mu mało. Niestety.
Ja uważam, że takie podejście jest przeciwnikiem postępu. Jeśli coś jest dobre i pomoże innym w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie trudno jest znaleźć jakieś wady to trzeba to wprowadzić. Jeśli ktoś chcę przysłowiową rękę, bo dostał już palec, ale niesie to za sobą pewne mieszane uczucia to mówi się "NIE" i tyle w temacie. Nie można rezygnować z dobrych pomysłów, bo ktoś będzie chciał więcej, ale trzeba postawić granicę. Jak Wam szef powie, że nie dostaniecie w ogóle podwyżki, bo będziecie chcieli więcej niż on Wam zaproponuje, to znaczy, że nie powinniście nic dostać?
Ostatnio zmieniony 20 września 2023, 15:32 przez unbelievable87, łącznie zmieniany 1 raz.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 328
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 15:30

unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 15:27
Nicram_93 pisze:
20 września 2023, 13:51
Twoje pytanie może się tyczyć tylko ludzi nie będących ani skrajnymi lewicowcami ani prawicowcami. Wtedy rzeczywiście można się pytać, co ich ciągnie bardziej w jedną, a nie drugą stronę. W innych przypadkach jak wyżej sprawa jest bardzo prosta.
Dokładnie o motywację tych ludzi mi chodzi, bo podobnie jak Ty rozumiem, że prawicowe poglądy Ci są bliższe i być może większość z tych 69, którzy wybrali Konfederację w ankiecie ma podobnie, ale być może znajdzie się też ktoś z innymi argumentami przemawiającymi za Konfederacją i je chciałbym poznać.
AdiJuve pisze:
20 września 2023, 13:51
unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 13:09
Kto napisał, że dodatek 500+ stoi za brakiem rąk do pracy? Ja napisałem, że te spowodowało wzrost bezrobocia, co jest faktem, a nie, że przez to nie mamy rąk do pracy. Doskonale sobie zdaję sprawę, że imigranci nam są potrzebni, ale imigranci, którzy będą chcieli pracować i się asymilować, a nie na krzywo wjeżdżać do kraju bo pis im wizy sprzedał...
W kwestii faktów bo akurat nie jest do końca prawdą, ze 500+ spowodowało wzrost bezrobocia żadna, w momencie wprowadzenia tego programu było 9,4% kwiecień 2016r. teraz jest 5% lipiec 2023r. Być może sprawiło, że jakiś niewielki odsetek kobiet mających więcej dzieci nie pracuje, ale to też jak ostatnio czytałem jest bardzie podyktowane faktem, że lepiej zarabia partner. Patola tak czy siak by nie pracowała. Aczkolwiek negatywny wpływ 500+ na rynek pracy jest znacznie przeceniany.
Osobiście (niestety) znam przypadki ludzi, którzy jak dostali 500+ to porzucili pracę, a nie znam nikogo kto by podjął zatrudnienie na skutek otrzymania tego "dofinansowania". Stąd mój wniosek, że w jakimś stopniu wpłynęło to na wzrost bezrobocia. Jednocześnie wiem, że na bezrobocie ma wpływ wiele kwestii i z pewnością 500+ nie jest decydującą. Wziąłem to za przykład, bo w zderzeniu z tym, jak tego typu programy wpływają chociażby na inflację uważam, że jest jako całość program ten jest do zaorania, bo przynosi więcej szkody, niż pożytku i został wprowadzony tylko po to, żeby pis kupił sobie wyborców.
Nicram_93 pisze:
20 września 2023, 14:04
Ehem pisze:
20 września 2023, 13:56
unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 11:37
Ehem pisze:
20 września 2023, 10:13
Może jeszcze niech adoptują dzieci?
A czy ktoś tutaj pisał o adopcji? Choć i tak uważam, że lepiej się żyje dzieciom Eltona Johna i jego partnera, niż innym w rodzinach patologicznych. Sprawy adopcji w Polsce to kolejny problem i nie chodzi mi tutaj o adopcję przez osoby homoseksualne.
Czy teraz wszyscy będą za wzór stawiać Elton? Nie każdy adoptujący, jest Eltonem, ludzie.
O adopcji nikt nie pisał, ale tak już bywa, że jak dasz palec to wezmą całą rękę.
Pełna zgoda, taka niestety przykra prawda. I żeby nie było, że czepianie się tylko LGBT, bo to dotyczy każdego aspektu życia, które jak to kolega wyżej napisał pokazuje, że kiedy komuś przystaniesz na jedno, to zaraz i tego będzie mu za mało, i będzie chciał jeszcze więcej. Zezwolenie na związki partnerskie, to w krótkim terminie protesty o zezwolenie na adopcję. Bo człowiek już taki jest, że zawsze mu mało. Niestety.
Ja uważam, że takie podejście jest przeciwnikiem postępu. Jeśli coś jest dobre i pomoże innym w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie trudno jest znaleźć jakieś wady to trzeba to wprowadzić. Jeśli ktoś chcę przysłowiową rękę, bo dostał już palec, ale niesie to za sobą pewne mieszane uczucia to mówi się "NIE" i tyle w temacie. Nie można rezygnować z dobrych pomysłów, bo ktoś będzie chciał więcej, ale trzeba postawić granicę.


Ale ty głupoty piszesz serio ... MÓJ PUNKT WIDZENIA JEST najlepszy taki oświecony, taki mądry, postępowy i proeuropejski ... 0 poszanowania no innego myślenia, innych ludzi, a tylko TWÓJ PUNKT WIDZENIA SIĘ LICZY ..


A co do osób homosexualnych ... Tvny i inne zagraniczne firmy robią krzywdę tym ludziom ... Wielu się wstydzi tych manifestacji, tego wulgaryzymów ... Żerujecie na tym temacie ... na biednych ludziach ... I takie TVNY wzbudzają emocję, dzielą .. tworzą OPOWIEŚCI ŻE GDZIEŚ TAM KTOŚ BYŁ DLA KOGOŚ AGRESYWNY BO TEN BYŁ GEJEM !

Co za dno .. Szkoda mi tych ludzi, bo potem będzie się ich postzreganoi jak tych z parady równości .. Jakieś clowny poprzebierane z dildami , w obrożach .. ehhh


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 462
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 15:48

MRN pisze:
20 września 2023, 07:59

A wracając do tego co wydarzyło się wczoraj w kwestii Kingi Gajewskiej, gdyby coś takiego zdarzyło się za PO to dopiero byłoby - gestapo, nowy wymiar holocaustu itd. (już sobie wyobrażam tępe teksty) ale pisowcy bezkarni, znajdą kozła ofiarnego wśród Policji, która sama ma już dość tej patologicznej władzy bo zamiast robić to do czego jest powołana musi chronić starego prezia i jego kotka.
Tu wychodzi brak wiedzy ze strony policjantów, że nie znają wszystkich posłów i senatorów.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 696
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 15:48

Ja w Wyborach Parlamentarnych zagłosuję na kandydata Konfederacji, ale nie jest tak że moje poglądy w 100% pokrywają się z ich. Nie ma partii idealnej, ale nawet w tych do których mi daleko znajdą się pomysły ustaw/zmian które popieram. Drażni mnie w społeczeństwie że jak są za jakimś ugrupowaniem to wszystkie ich postulaty przyjmują bezkrytycznie jako te najbardziej poprawne. W Sejmie jest podobnie, posłowie nie mają suwerenności tylko muszą głosować tak jak partia nakazuje. Z tego rodzi się problem z zaufaniem do polityków, ktorzy mówią jedno a głosują zupełnie inaczej. Ostatnio słuchałem w jakims radiu rozmowy z Arturem Dziamborem. Redaktor mu wypominał właśnie taką sytuację że głosował za jakąś ustawą a poglądy mial odmienne.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 957
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 15:57

Oldfan pisze:
20 września 2023, 15:30

A co do osób homosexualnych ... Tvny i inne zagraniczne firmy robią krzywdę tym ludziom ... Wielu się wstydzi tych manifestacji, tego wulgaryzymów ... Żerujecie na tym temacie ... na biednych ludziach ... I takie TVNY wzbudzają emocję, dzielą .. tworzą OPOWIEŚCI ŻE GDZIEŚ TAM KTOŚ BYŁ DLA KOGOŚ AGRESYWNY BO TEN BYŁ GEJEM !

Co za dno .. Szkoda mi tych ludzi, bo potem będzie się ich postzreganoi jak tych z parady równości .. Jakieś clowny poprzebierane z dildami , w obrożach .. ehhh
Ty koleżko bankowo urzędujesz na codzień na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Opowiedz jak to było z waszym gościem na ostatniej imprezie.


:allegri: na śmietnik
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 16:03

Viking pisze:
20 września 2023, 15:48
Ja w Wyborach Parlamentarnych zagłosuję na kandydata Konfederacji, ale nie jest tak że moje poglądy w 100% pokrywają się z ich. Nie ma partii idealnej, ale nawet w tych do których mi daleko znajdą się pomysły ustaw/zmian które popieram. Drażni mnie w społeczeństwie że jak są za jakimś ugrupowaniem to wszystkie ich postulaty przyjmują bezkrytycznie jako te najbardziej poprawne. W Sejmie jest podobnie, posłowie nie mają suwerenności tylko muszą głosować tak jak partia nakazuje. Z tego rodzi się problem z zaufaniem do polityków, ktorzy mówią jedno a głosują zupełnie inaczej. Ostatnio słuchałem w jakims radiu rozmowy z Arturem Dziamborem. Redaktor mu wypominał właśnie taką sytuację że głosował za jakąś ustawą a poglądy mial odmienne.
A możesz napisać, co w tej Konfederacji przekonało Cię na tyle, że oddasz na nich swój głos? Chciałbym wiedzieć tak z czystej ciekawości. Z góry dzięki.
Bobby X pisze:
20 września 2023, 15:57
Oldfan pisze:
20 września 2023, 15:30

A co do osób homosexualnych ... Tvny i inne zagraniczne firmy robią krzywdę tym ludziom ... Wielu się wstydzi tych manifestacji, tego wulgaryzymów ... Żerujecie na tym temacie ... na biednych ludziach ... I takie TVNY wzbudzają emocję, dzielą .. tworzą OPOWIEŚCI ŻE GDZIEŚ TAM KTOŚ BYŁ DLA KOGOŚ AGRESYWNY BO TEN BYŁ GEJEM !

Co za dno .. Szkoda mi tych ludzi, bo potem będzie się ich postzreganoi jak tych z parady równości .. Jakieś clowny poprzebierane z dildami , w obrożach .. ehhh
Ty koleżko bankowo urzędujesz na codzień na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Opowiedz jak to było z waszym gościem na ostatniej imprezie.
Bobby X, please nie karm trolla. Nic to nie wniesie, a tylko ma radochę, że ktoś go zauważył - nie ma to sensu.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 328
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 16:19

unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 16:03
Viking pisze:
20 września 2023, 15:48
Ja w Wyborach Parlamentarnych zagłosuję na kandydata Konfederacji, ale nie jest tak że moje poglądy w 100% pokrywają się z ich. Nie ma partii idealnej, ale nawet w tych do których mi daleko znajdą się pomysły ustaw/zmian które popieram. Drażni mnie w społeczeństwie że jak są za jakimś ugrupowaniem to wszystkie ich postulaty przyjmują bezkrytycznie jako te najbardziej poprawne. W Sejmie jest podobnie, posłowie nie mają suwerenności tylko muszą głosować tak jak partia nakazuje. Z tego rodzi się problem z zaufaniem do polityków, ktorzy mówią jedno a głosują zupełnie inaczej. Ostatnio słuchałem w jakims radiu rozmowy z Arturem Dziamborem. Redaktor mu wypominał właśnie taką sytuację że głosował za jakąś ustawą a poglądy mial odmienne.
A możesz napisać, co w tej Konfederacji przekonało Cię na tyle, że oddasz na nich swój głos? Chciałbym wiedzieć tak z czystej ciekawości. Z góry dzięki.
Bobby X pisze:
20 września 2023, 15:57
Oldfan pisze:
20 września 2023, 15:30

A co do osób homosexualnych ... Tvny i inne zagraniczne firmy robią krzywdę tym ludziom ... Wielu się wstydzi tych manifestacji, tego wulgaryzymów ... Żerujecie na tym temacie ... na biednych ludziach ... I takie TVNY wzbudzają emocję, dzielą .. tworzą OPOWIEŚCI ŻE GDZIEŚ TAM KTOŚ BYŁ DLA KOGOŚ AGRESYWNY BO TEN BYŁ GEJEM !

Co za dno .. Szkoda mi tych ludzi, bo potem będzie się ich postzreganoi jak tych z parady równości .. Jakieś clowny poprzebierane z dildami , w obrożach .. ehhh
Ty koleżko bankowo urzędujesz na codzień na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Opowiedz jak to było z waszym gościem na ostatniej imprezie.
Bobby X, please nie karm trolla. Nic to nie wniesie, a tylko ma radochę, że ktoś go zauważył - nie ma to sensu.

Eh ...


Co nie potrafisz się odnieść wykształcony wyborco PO ?

Napisałem coś zle?


Straszne czasy, kiedyś wstyd by było politykom, dziennikarzom by bazować na śmierci dzieci, samobójstwach , jakiś tragediach i to starsznych gdzie lekarz się pomylił, a robi się z tego ... Ale kto jest temu winny? Właśnie całe Tvn ... Tam nie mówi się o faktach, tam tylko EMOCJE I OGLĄDALNOŚĆ, GŁOŚne hasełka ...

Dożyłem czasów jak z jakieś akademii policyjnej .. Kolorowe,wulgarne pajace , ludzie złaknieni KRZYWDY ... WUL;GARYZMY ..

Zabawnie jest was orać i potem czytać JESTEŚ TRollem .. Zaraz zaczniecie mnie wyklinać, bo tak przewaznie reagują WYBORCY PO jak chcesz z nimi normalnie pogadać o faktach ..


:chiellini:


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 696
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 16:21

unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 16:03
Viking pisze:
20 września 2023, 15:48
Ja w Wyborach Parlamentarnych zagłosuję na kandydata Konfederacji, ale nie jest tak że moje poglądy w 100% pokrywają się z ich. Nie ma partii idealnej, ale nawet w tych do których mi daleko znajdą się pomysły ustaw/zmian które popieram. Drażni mnie w społeczeństwie że jak są za jakimś ugrupowaniem to wszystkie ich postulaty przyjmują bezkrytycznie jako te najbardziej poprawne. W Sejmie jest podobnie, posłowie nie mają suwerenności tylko muszą głosować tak jak partia nakazuje. Z tego rodzi się problem z zaufaniem do polityków, ktorzy mówią jedno a głosują zupełnie inaczej. Ostatnio słuchałem w jakims radiu rozmowy z Arturem Dziamborem. Redaktor mu wypominał właśnie taką sytuację że głosował za jakąś ustawą a poglądy mial odmienne.
A możesz napisać, co w tej Konfederacji przekonało Cię na tyle, że oddasz na nich swój głos? Chciałbym wiedzieć tak z czystej ciekawości. Z góry dzięki.
Bobby X pisze:
20 września 2023, 15:57
Oldfan pisze:
20 września 2023, 15:30

A co do osób homosexualnych ... Tvny i inne zagraniczne firmy robią krzywdę tym ludziom ... Wielu się wstydzi tych manifestacji, tego wulgaryzymów ... Żerujecie na tym temacie ... na biednych ludziach ... I takie TVNY wzbudzają emocję, dzielą .. tworzą OPOWIEŚCI ŻE GDZIEŚ TAM KTOŚ BYŁ DLA KOGOŚ AGRESYWNY BO TEN BYŁ GEJEM !

Co za dno .. Szkoda mi tych ludzi, bo potem będzie się ich postzreganoi jak tych z parady równości .. Jakieś clowny poprzebierane z dildami , w obrożach .. ehhh
Ty koleżko bankowo urzędujesz na codzień na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Opowiedz jak to było z waszym gościem na ostatniej imprezie.
Bobby X, please nie karm trolla. Nic to nie wniesie, a tylko ma radochę, że ktoś go zauważył - nie ma to sensu.
Podejście do kwestii imigrantów pokrywa się w większości z moimi poglądami. Suwerenność Polski względem Unii Europejskiej też. Stosunek do importu zboża z Ukrainy, że najważniejsi powinni być nasi rolnicy. Kwestie narodowe, żeby nie brać bezkrytycznie wzorców z zachodu. Większa wolność osobista, ale tu jest problem. Bo pod tym haslem można podpiąć też wyznanie religijne a w konfederacji jest wolnosc jesli jestes chrześcijaninem. Podobnie sie maja kwestie homoseksualistów. Tu też mam rozbieżne poglady. Zwiazki partnerskie mi nie przeszkadzają, ale zmiana płci to juz kłóci się z biologia. Podobnie jak Konfederacja jestem przeciwnikiem socjalu. Oczywiście w niektórych przypadkach zasilki powinny być wypłacane. Ale takie 500+ 800+ można rozwiązać inaczej, chociażby ulgą podatkowa.
To tak "na poczekaniu". Na pewno jest jeszcze dużo kwestii które sie pokrywają z moimi poglądami i w których mam odmienne zdanie.
A do Senatu zapewne zagłosuję na kandydata Platformy obywatelskiej.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7403
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 16:33

Viking pisze:
20 września 2023, 16:21
Większa wolność osobista, ale tu jest problem. Bo pod tym haslem można podpiąć też wyznanie religijne a w konfederacji jest wolnosc jesli jestes chrześcijaninem.
W tej sprawie jeden jedyny raz zgodzę się z Lewicą. Kościół, cerkiew, meczet - jeden pies. Opodatkować i niech se każdy wierzy w co chce bez przywilejów od państwa.
Viking pisze:
20 września 2023, 15:48
Nie ma partii idealnej, ale nawet w tych do których mi daleko znajdą się pomysły ustaw/zmian które popieram.
Trzeba by założyć swoją, bo podejrzewam że nie zgadzam się z przynajmniej połową postulatów każdej partii :prochno:
unbelievable87 pisze:
20 września 2023, 11:37
Wrzucę tutaj dla kontrastu artykuł wytykający najgłupsze pomysły Konfederacji, który znalazłem wyszukując opinie na temat ich programu wyborczego:
https://krytykapolityczna.pl/gospodarka ... federacji/
Krytyka Polityczna – polskie lewicowe czasopismo społeczno-polityczne. Nie musiałem googlować, żeby się domyślić, bo to kalka USA: nierówność płac według płci (obalone), dostęp do broni, wyśmiewanie problemów mężczyzn. Do większości tych punktów nie mam wielkich zastrzeżeń, tylko trzeba umieć czytać między wierszami i oddemonizować sposób w jaki ten artykuł został napisany. Jeśli to są najgłupsze pomysły, to jest lepiej niż myślałem - w sensie spodziewałem się totalnych idiotyzmów.

Możesz sobie dopisać do listy powodów głosowania na Konfę 'sprzeciw wobec eko-świrów'.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3994
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 18:03

jackop pisze:
20 września 2023, 16:33
Viking pisze:
20 września 2023, 16:21
Większa wolność osobista, ale tu jest problem. Bo pod tym haslem można podpiąć też wyznanie religijne a w konfederacji jest wolnosc jesli jestes chrześcijaninem.
W tej sprawie jeden jedyny raz zgodzę się z Lewicą. Kościół, cerkiew, meczet - jeden pies. Opodatkować i niech se każdy wierzy w co chce bez przywilejów od państwa.
Pierwsze primo co i kogo opodatkować i jakimi stawkami? Drugie primo. które dochody kościoła miałyby zostać opodatkowane? Fundusz kościelny czy datki wiernych no chyba nie bardzo? Wszelka inna działalność jak najbardziej. Zasadniczo to datki poniekąd są już opodatkowane bo każdy ksiądz podatki płaci, może dla niektórych jest to zaskakujące ale tak, księżą podatek dochodowy płacą, inna kwestia jest jego wysokość. Proboszcz parafii powyżej 20k ludzie płaci 1945 zł kwartalnie ryczałt, przekładając to na skalę to tak jakby zarabiał +/-95k wikariusz powyżej 10k parafii 626 zł ryczałtu co przekładając na skalę jakby zarabiał ok 50k zł. Do tego co w kolejnej myśli zawarłem ZUS płacą tylko 20% reszta fundusz kościelny.

Kolejną kwestią jest fundusz kościelny, który istnieje w zasadzie głównie jako przerzucania kasy do zus, bo lwia część tego funduszu to składki emerytalne. Inna kwestia, że koledzy tych co tak teraz krzyczą a czasem i te same osoby zagwarantowały ten fundusz w konstytucji :dontknow: i same nie wiedzą jak to ugryź bo zmiana konstytucji by w praktyce zabrać trochę kasy zusowi jest chyba zbyt dużym zachodem.

Zasadniczo poza pustymi hasłami nigdzie nie widziałem chociaż zalążka ustawy jak do tego właściwie podejść i to wykonać. Tusk proponował już kiedyś likwidację tego funduszu i nic z tego nie wyszło.

Aczkolwiek są inne kwestia łatwiejsze, chociażby religia ze szkół, i tak poza pisem wszyscy są na tak, także jeżeli wygra opozycja to akurat taki temat powinni rozwiązać już przed kolejnym rokiem szkolnym, ciekawe czy będą chcieili :think:
jackop pisze:
20 września 2023, 16:33
Wrzucę tutaj dla kontrastu artykuł wytykający najgłupsze pomysły Konfederacji, który znalazłem wyszukując opinie na temat ich programu wyborczego:
https://krytykapolityczna.pl/gospodarka ... federacji/
Krytyka Polityczna – polskie lewicowe czasopismo społeczno-polityczne. Nie musiałem googlować, żeby się domyślić, bo to kalka USA: nierówność płac według płci (obalone), dostęp do broni, wyśmiewanie problemów mężczyzn. Do większości tych punktów nie mam wielkich zastrzeżeń, tylko trzeba umieć czytać między wierszami i oddemonizować sposób w jaki ten artykuł został napisany. Jeśli to są najgłupsze pomysły, to jest lepiej niż myślałem - w sensie spodziewałem się totalnych idiotyzmów.

Możesz sobie dopisać do listy powodów głosowania na Konfę 'sprzeciw wobec eko-świrów'.
Też myślałem, że tutaj będzie jakiś hardkor a tutaj lajt totalny, a zbijanie argumentu, ze mężczyźni są dyskryminowani z racji wieku emerytalnego czy konieczności bronienia kraju faktem, że kobiety mniej zarabiają wiele mówi o poziomie osób piszących te teksty.
Ostatnio zmieniony 20 września 2023, 18:24 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 2 razy.


Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 57
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 18:08

AdiJuve pisze:
20 września 2023, 11:57
Czyli nie ważne by było lepiej ważne by nas wybrali, ot cały program po i jeszcze ludzie to popierają :prochno: Takimi partiami się gardzi a nie je wybiera. Partia, który jedyne co ma do zaoferowania to, że pis to zło, w sumie prawie każda startująca (bezpartyjni samorządowcy to typowa przystawka pis) ma to na sztandarach wyborczych nie jest warta żadnej uwagi. Jeżeli posłowie po mówią, że głosowali za jakąś ustawą nie dlatego, że była dobra dla społeczeństwa tylko dlatego, że inaczej pis by im to wytykał są nic nie warci. Wartości w tym nie ma za grosz. Dalej promujmy takie partie to ludzie pójdą w taką skrajność, ze konfe to będziemy centrum nazywać.
A propos konfy to Korwin plecie trzy po trzy ale chociaż jedyny potrafił powiedzieć wprost, że program jest dla głupich i żeby rządzić trzeba mieć głosy głupich bo ich jest szacunkowo znacznie więcej. Największa wada demokracji, że głos np. faktycznie wykształconego prof. ekonomii jest tak samo ważny jak jakiegoś aktywiszcza, patola czy pseudonaukowca. To musi yebnąc, tego uratować się nie da, demokracja głupców rozwali całą Europę.
O panie XDDDD
Lepiej by Ci się żyło za dyktatury co ?
Taki Stalin czy Hitler to by cię tak "rozpieszczali" w państwie bez demokracji że obiecuje Ci po 10 min płakałbyś za demokracją


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3994
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 18:13

Distant Dreamer pisze:
20 września 2023, 18:08
AdiJuve pisze:
20 września 2023, 11:57
Czyli nie ważne by było lepiej ważne by nas wybrali, ot cały program po i jeszcze ludzie to popierają :prochno: Takimi partiami się gardzi a nie je wybiera. Partia, który jedyne co ma do zaoferowania to, że pis to zło, w sumie prawie każda startująca (bezpartyjni samorządowcy to typowa przystawka pis) ma to na sztandarach wyborczych nie jest warta żadnej uwagi. Jeżeli posłowie po mówią, że głosowali za jakąś ustawą nie dlatego, że była dobra dla społeczeństwa tylko dlatego, że inaczej pis by im to wytykał są nic nie warci. Wartości w tym nie ma za grosz. Dalej promujmy takie partie to ludzie pójdą w taką skrajność, ze konfe to będziemy centrum nazywać.
A propos konfy to Korwin plecie trzy po trzy ale chociaż jedyny potrafił powiedzieć wprost, że program jest dla głupich i żeby rządzić trzeba mieć głosy głupich bo ich jest szacunkowo znacznie więcej. Największa wada demokracji, że głos np. faktycznie wykształconego prof. ekonomii jest tak samo ważny jak jakiegoś aktywiszcza, patola czy pseudonaukowca. To musi yebnąc, tego uratować się nie da, demokracja głupców rozwali całą Europę.
O panie XDDDD
Lepiej by Ci się żyło za dyktatury co ?
Taki Stalin czy Hitler to by cię tak "rozpieszczali" w państwie bez demokracji że obiecuje Ci po 10 min płakałbyś za demokracją
O panie XDDDD O czym w ogóle pitolisz :prochno: Nie wiem skąd takie pytanie, po przeczytaniu powyższej wypowiedzi :dontknow:, skad wyciaganie hitelera,stalina :dontknow:, ale wiem, że tak najczęsciej robią osoby bez żadnych argumentów ;)


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 328
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 20 września 2023, 18:15

Distant Dreamer pisze:
20 września 2023, 18:08
AdiJuve pisze:
20 września 2023, 11:57
Czyli nie ważne by było lepiej ważne by nas wybrali, ot cały program po i jeszcze ludzie to popierają :prochno: Takimi partiami się gardzi a nie je wybiera. Partia, który jedyne co ma do zaoferowania to, że pis to zło, w sumie prawie każda startująca (bezpartyjni samorządowcy to typowa przystawka pis) ma to na sztandarach wyborczych nie jest warta żadnej uwagi. Jeżeli posłowie po mówią, że głosowali za jakąś ustawą nie dlatego, że była dobra dla społeczeństwa tylko dlatego, że inaczej pis by im to wytykał są nic nie warci. Wartości w tym nie ma za grosz. Dalej promujmy takie partie to ludzie pójdą w taką skrajność, ze konfe to będziemy centrum nazywać.
A propos konfy to Korwin plecie trzy po trzy ale chociaż jedyny potrafił powiedzieć wprost, że program jest dla głupich i żeby rządzić trzeba mieć głosy głupich bo ich jest szacunkowo znacznie więcej. Największa wada demokracji, że głos np. faktycznie wykształconego prof. ekonomii jest tak samo ważny jak jakiegoś aktywiszcza, patola czy pseudonaukowca. To musi yebnąc, tego uratować się nie da, demokracja głupców rozwali całą Europę.
O panie XDDDD
Lepiej by Ci się żyło za dyktatury co ?
Taki Stalin czy Hitler to by cię tak "rozpieszczali" w państwie bez demokracji że obiecuje Ci po 10 min płakałbyś za demokracją
A może byś się odniósł do tego co napisał ..


a nie dajesz jakieś głupie porównania niczym politycy z Po czy Tvnku ? :D


ODPOWIEDZ