Quiz - piłkarze

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 17:46

Juras_Senat pisze:Bedzie banalnie łatwo, nie mam czasu myślec a nie chcę wstrzymywać quizu. Także kto pierwszy ten lepszy. ;)

1. Urodził się w innym kraju niż ten który reprezentuje.
2. Jest najmłodszym strzelcem bramki w historii rodzimej ekstraklasy.
3. Jest wychowankiem jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie.
W bardzo młodym wieku został kapitanem pierwszej drużyny. Gdy odszedł jego miejsce w składzie zajął chłopak rownież będący wychowankiem i uchodzący za jeszcze większy talent.
Kovačić




Ok, w takim razie:

1. Były piłkarz, obecnie pracuje w klubie, w którym niegdyś występował.
2. Większą część kariery spędził w drużynach ze swojego kraju.
3. Krótki okres spędził w dość egzotycznym miejscu, w którym niedawno grały dwie piłkarskie sławy (jednocześnie).
4. Ma w swoim dorobku sukcesy na krajowym podwórku, jak również w europejskich pucharach. Większość z nich była odnoszona z jednym klubem.
5. Zakończył grę w kadrze w tym samym roku, w którym zakończył się jego najlepszy okres w karierze klubowej.

Proszę o wyrozumiałość, to moja pierwsza zagadka :)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2014, 17:41

zahor_jr pisze:1. Były piłkarz, obecnie pracuje w klubie, w którym niegdyś występował.
2. Większą część kariery spędził w drużynach ze swojego kraju.
3. Krótki okres spędził w dość egzotycznym miejscu, w którym niedawno grały dwie piłkarskie sławy (jednocześnie).
4. Ma w swoim dorobku sukcesy na krajowym podwórku, jak również w europejskich pucharach. Większość z nich była odnoszona z jednym klubem.
5. Zakończył grę w kadrze w tym samym roku, w którym zakończył się jego najlepszy okres w karierze klubowej.
Nie wiem, ale może chodzi tu o byłego gracza Realu Madryt, Fernando Hierro? Kurde jakieś trudne te zagadki.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2014, 20:22

Nie Hierro. Mogę dodać, że to rosły napastnik :)


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2014, 21:45

Carsten Jancker :)


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2014, 21:58

Antek666 pisze:Carsten Jancker :)
tak jest :)


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 15:54

zahor_jr pisze:
Antek666 pisze:Carsten Jancker :)
tak jest :)
Łatwe to było :P

Ok, zwlekałem z zagadką bo pierwsza moja myśl na nią wydawała mi się za łatwa, ale z braku innych pomysłów jednak to napiszę, bo już ponaglenia mi na pw lecą, że zabawę wstrzymuję :P

1.Piłkarz ten grał całą karierę w kraju w którym się urodził. Jedynie na koniec wyemigrował zagranicę by rozegrać tam jeden, ostatni sezon.
2. Zdecydowanie najbardziej znany zawodnik pewnego nieznanego klubu, w którym rozegrał jeden pierwszy w karierze sezon jeszcze nie na profesjonalnej umowie, tę dostał już w kolejnym sezonie w nowym klubie w którym z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem.
3. Przed zajęciem się na poważnie piłką nożną skończył szkołę i nawet zrobił sobie zawód.
4.Gdyby patrzeć tylko na wygrane trofea to mało osiągnął, lecz to mylne i w sumie nieprawdziwe. Zdobywał medale, ale jedyne co wygrał to puchar swojego kraju.
5 Radził sobie b. dobrze na dwóch różnych pozycjach.
6. Pograł trochę w młodzieżówce swojego kraju, by później być podstawowym graczem seniorskiej kadry.


Starczy może? :wink:
Kurde.. pierwszy raz zadaję zagadkę i chyba mi nie wyszło, dodaję kolejną podpowiedź, jak dalej nic to będę dodawał kolejne :wink:

7. Gracz ten spędził większość swojej kariery w jednym klubie będąc jego ikoną, legendą.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2014, 23:09

ANTEK Ty skurczybyku :wink: ,łatwe takie miało być. Nie marudz :) tylko dodaj jeszcze jakąś podpowiedz bo idzie się załamać, a i głowy i internetu też szkoda.
Kogo on tam mógł wymyśleć? :think: , może któregoś z deutschlandów.
Z tego, że nasmarowałem już jakiegoś posta to strzele, ale zgadza się chyba tylko aż jeden podpunkt: ULF KIRSTEN?

Z Włochów raczej nikt nie pasuje, Brazylijczyk żaden do głowy mi nie przychodzi(zdobyli też mistrzostwo w 2002), Anglik może z jeden by się znalazł, z Hiszpanów tez nie za bardzo, z naszych orłów też raczej nikt a resztę to tylko tak pobieżnie się sprawdziło.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2014, 23:33

zbysioJuve pisze:ANTEK Ty skurczybyku :wink: ,łatwe takie miało być. Nie marudz :) tylko dodaj jeszcze jakąś podpowiedz bo idzie się załamać, a i głowy i internetu też szkoda.
Kogo on tam mógł wymyśleć? :think: , może któregoś z deutschlandów.
Z tego, że nasmarowałem już jakiegoś posta to strzele, ale zgadza się chyba tylko aż jeden podpunkt: ULF KIRSTEN?

Z Włochów raczej nikt nie pasuje, Brazylijczyk żaden do głowy mi nie przychodzi(zdobyli też mistrzostwo w 2002), Anglik może z jeden by się znalazł, z Hiszpanów tez nie za bardzo, z naszych orłów też raczej nikt a resztę to tylko tak pobieżnie się sprawdziło.
Haha :)
Codziennie po 2 razy zaglądałem tu czy coś się nie ruszyło, albo czy ktoś nie strzelił. Nie jest to Ulf Kirsten. Zróbmy tak, że zaktualizuję powyżze podpowiedzi, skopiuję i w jednej podkreślę ważną a w innych dopiszę co nieco i to podgrubię oraz dodam jakąś kolejną wskazówkę :wink:

1.Piłkarz ten grał całą karierę w kraju w którym się urodził. Jedynie na koniec wyemigrował daleko zagranicę by rozegrać tam jeden, ostatni sezon.
2. Zdecydowanie najbardziej znany zawodnik pewnego nieznanego klubu, w którym rozegrał jeden pierwszy w karierze sezon jeszcze nie na profesjonalnej umowie, tę dostał już w kolejnym sezonie w nowym klubie w którym z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem.
3. Przed zajęciem się na poważnie piłką nożną skończył szkołę i nawet zrobił sobie zawód.
4.Gdyby patrzeć tylko na wygrane trofea to mało osiągnął, lecz to mylne i w sumie nieprawdziwe. Zdobywał medale, ale jedyne co wygrał to puchar swojego kraju.
5 Radził sobie b. dobrze na dwóch różnych pozycjach.
6. Pograł trochę w młodzieżówce swojego kraju, by później być podstawowym graczem seniorskiej kadry i to na długie lata.
7. Gracz ten spędził większość swojej kariery w jednym klubie będąc jego ikoną, legendą.
8. Zakończył karierę na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Hmm, może na razie starczy, znacie go na pewno i może ktoś już wie lub trafi, powodzenia :ok:


Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 11:17

Arne Friedrich


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 15:06

Szaq pisze:Arne Friedrich
Richtig! :ok:
Mówiłem, że wcale nie takie trudne, pewnie ostatnie wskazówki okazały się kluczowe. W ramach nagrody teraz Ty musisz wyprodukować nową zagadkę :)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 15:56

Antek666 pisze:
Szaq pisze:Arne Friedrich
Richtig! :ok:
Mówiłem, że wcale nie takie trudne, pewnie ostatnie wskazówki okazały się kluczowe. W ramach nagrody teraz Ty musisz wyprodukować nową zagadkę :)
ANTEK wytłumacz mi tylko jedno, :roll: z jakim konkretnie klubem niby Friedrich miał zdobywać ten Puchar Niemiec? Tego Friedricha to chyba z pięć razy wałkowałem i właśnie ten puchar mi się nie zgadzał.
Smok-u pisze:DFB-Ligapokal z Herta
Aha to w porządku, szczerze to nawet nie wiedziałem, że w Niemczech są rozgrywane mecze o puchar ligi.Dzięki.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2014, 16:20 przez zbysioJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 16:01

zbysioJuve pisze:
Antek666 pisze:
Szaq pisze:Arne Friedrich
Richtig! :ok:
Mówiłem, że wcale nie takie trudne, pewnie ostatnie wskazówki okazały się kluczowe. W ramach nagrody teraz Ty musisz wyprodukować nową zagadkę :)
ANTEK wytłumacz mi tylko jedno, :roll: z jakim konkretnie klubem niby Friedrich miał zdobywać ten Puchar Niemiec? Tego Friedricha to chyba z pięć razy wałkowałem i właśnie ten puchar mi się nie zgadzał.
Hertha 2002r.?


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 16:01

zbysioJuve pisze:
Antek666 pisze:
Szaq pisze:Arne Friedrich
Richtig! :ok:
Mówiłem, że wcale nie takie trudne, pewnie ostatnie wskazówki okazały się kluczowe. W ramach nagrody teraz Ty musisz wyprodukować nową zagadkę :)
ANTEK wytłumacz mi tylko jedno, :roll: z jakim konkretnie klubem niby Friedrich miał zdobywać ten Puchar Niemiec? Tego Friedricha to chyba z pięć razy wałkowałem i właśnie ten puchar mi się nie zgadzał.
DFB-Ligapokal z Hertha.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 16:56

zbysioJuve pisze:
Antek666 pisze:
Szaq pisze:Arne Friedrich
Richtig! :ok:
Mówiłem, że wcale nie takie trudne, pewnie ostatnie wskazówki okazały się kluczowe. W ramach nagrody teraz Ty musisz wyprodukować nową zagadkę :)
ANTEK wytłumacz mi tylko jedno, :roll: z jakim konkretnie klubem niby Friedrich miał zdobywać ten Puchar Niemiec? Tego Friedricha to chyba z pięć razy wałkowałem i właśnie ten puchar mi się nie zgadzał.
Smok-u pisze:DFB-Ligapokal z Herta
Aha to w porządku, szczerze to nawet nie wiedziałem, że w Niemczech są rozgrywane mecze o puchar ligi.Dzięki.
No i już Ci koledzy wyjaśnili :wink: Gdybyś wałkował Friedricha to mniemam, że strzeliłbyś wczoraj nim a nie Kirstenem ale spoko.

Swoją drogą zaiste był to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> obrońca., szkoda że od jego ery w Hercie nie było piłkarza takiej klasy, a jak nawet się porodzili po Berlinie bracia Boatengi to długo nie nacieszyli fanów BSC :sad:

DFB-Ligapokal czyli pucharu ligi niemiekiej może nie kojarzysz bo od kilku lat go nie rozgrywają...sprawdziłem od 2007 dokładnie, z powodu niskiego prestiżu, problemów ze sponsorami i może też dziwnej formuły polegającej na mini turnieju kilku najlepszych zespołów poprzedniego sezonu przed startem nowego sezonu Bundesligi.
http://de.wikipedia.org/wiki/DFL-Ligapokal rekordzistą pod względem występów niegdyś "nasz" Hasan :)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 18:47

@Antek666
Wiem, że z Ciebie spoko gość (mniemam po tym co piszesz w postach), a i Deutschland już że tak powiem pełną gębą. Wrócę jednak jeszcze do Friedricha. Znam gościa, oglądałem go jak kiedyś grał w reprze. Czytałem nawet, że ponoć kiedyś przechodził depresję. Przyznam się szczerze, że posiłkowałem się polską wikipedią (niemieckiego nie znam niestety), no a tam nie było o tym pucharze wzmianki.
Antek666 pisze: Zdobywał medale, ale jedyne co wygrał to puchar swojego kraju.
Mi się zdaje, że w tym zdaniu popełniłeś jednak błąd. Nie sadzisz,że powinieneś napisać "puchar ligi swojego kraju"' a nie puchar swojego kraju. Mała różnica a jednak dla takich januszy :) jak ja mogła być bezcenna. A co do Kirstena do w odróżnieniu od Friedricha to jednak mi się wydaje, że więcej osiągnął w piłce niemieckiej, nie zdobywając przy tym zbyt wiele tytułów. Traktuj jednak ten post z przymróżeniem oka.

Dobra może już starczy tych moich dywagacji. :bravo: dla Szaqa. Niech zadaje następną zagadkę, może się trochę znowu pogłówkuje.


ODPOWIEDZ