Siatkówka

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2016, 10:19

Oficjalnie De Giorgi trenerem Polaków. Wybór jednogłośny i chyba najbardziej oczywisty ze wszystkich kandydatur, chociaż w przeciągu ostatniego miesiąca zastanawiałem się czy Berruto nie przekona jakąś swoją koncepcją na drużynę (doświadczenie z reprezentacjami ma przecież największe), jednak tak się nie stało i nic zaskakującego się nie wydarzyło. Niezmiernie ciekawi mnie jaki kształt będzie miała reprezentacja Włocha. Pierwsza weryfikacja Euro 2017 w Polsce. :whistle:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2018, 12:44

Ogląda ktoś na bieżąco rozgrywki Ligi Narodów Kobiet? Co myślicie o tych typach:

1) Chiny-Turcja powyżej 3,5 seta
2) Rosja-Japonia zwycięstwo Rosji
3) Włochy-Brazylia zwycięstwo Brazylii
4) Chiny-Turcja dokładny wynik 1:3
5) Włochy-Brazylia dokładny wynik 1:3

Wczoraj po raz pierwszy typowałem kobiecą siatkówkę:

Obrazek Obrazek

Trafiłem dokładny wynik w meczu Niemcy-Turcja, ale pomyliłem się w Polska-Rosja, bo stawiałem, że będzie 5 setów, a Polki załatwiły sprawę w trzech. Jednak kursy na siatkówkę są dość fajne, więc bym popróbował dalej.


Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1987
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2024, 18:54

Ktoś tu jeszcze interesuje się siatkówką? Bo ja tak mniej więcej od roku zacząłem oglądać coraz więcej i ostatnio śledzę sobie poczynania naszej kobiecej reprezentacji, która właśnie zakończyła pierwszy turniej VNL z bilansem 4 zwycięstw i 12-0 w setach co przełożyło się na pierwsze miejsce w tabeli po pierwszym turnieju i historycznym 3 miejscem w rankingu (na chwilę obecną jeszcze nie dodano punktów za zwycięstwo z Japonią). Idzie im całkiem nieźle, są chyba najlepsze w doganianiu rywalek na samych końcówkach seta, dobry prognostyk przed IO.

Tymczasem już w środę pierwszy swój turniej zacznie męska reprezentacja, począwszy od meczu z USA. Nie muszę chyba mówić, które miejsce w rankingu już od dawna okupujemy :cooler:
Co prawda forma ma przyjść na IO a grę w turnieju finałowym mamy zapewnioną jako gospodarz, jednak rok temu trener też mówił, że buduje formę na turniej kwalifikacyjny do IO i to on miał być najważniejszy a wyszło tak, że po drodze wygraliśmy wszystko co się dało :)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9918
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2024, 19:32

Fajnie, że dziewczyny zaczynają być na fali. Forma świetna, ale oby nie za wcześnie z nią trafiły, bo szczyt powinien przypaść na olimpiadę. Natomiast faceci to jest absolutny światowy top i osobiście liczę na złoto IO. Polska liga zdaje się jest obecnie najlepsza na świecie, szkoda finału LM dla polskiego klubu, ale wystarczy spojrzeć jak finały kończyły się w ostatnich latach. Szkoda, że siatkówka nie jest tak medialnym sportem jak piłka nożna, bo jesteśmy potęgą światową.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1014
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 19 maja 2024, 20:41

Też obawiam się czy forma dziewczyn nie przychodzi za wcześnie, to pierwsza kwestia. Natomiast martwią mnie jeszcze dwie rzeczy. Pierwsza to Magda Stysiak, obiektywnie, nie mamy atakującej na światowym poziomie, a bez tego będzie ciężko. Obecnie w tych spotkaniach wyglądała bardzo przeciętnie, a i na przestrzeni całej dotychczasowej gry w reprezentacji ma duże wahania formy. Gałkowska to dramat, a Smarzek po tych perturbacjach z kadrą chyba na dobre do składu już nie wróci. Drugi temat to Asia Wołosz. Jeśli chodzi o mnie, nie podoba mi się, że znów dostaje jakieś wolne na Ligę Narodów, dziewczyny znów się dobrze zgrają z Wenerską, a za chwilę przyjdą IO i Wołosz z automatu wskoczy do pierwszego składu. No nie jest to najlepsza droga do zgrywania zespołu. Poza tym ogólnie ostatni czas kobiecej siatkówki napawa nadzieją, że w końcu od bardzo długiego czasu zaczyna to iść w dobrym kierunku. Ja się nie nastawiam na jakieś medale na IO, niech zagrają przyzwoitą siatkówkę, sprawią kilka niespodzianek, a jakikolwiek medal byłby dla mnie bardzo sporym zaskoczeniem.

Co do mężczyzn, nie napalam się, bo wiemy jak nam IO wychodzą ostatnio, jedziemy jako faworyt, a potem gdzieś nas presja gubi. Oby tym razem było inaczej. Zobaczymy. Marzy się złoto, ale niech przywiozą chociaż jakikolwiek medal. Innych chętnych też na złoto nie brakuje. Zobaczymy jak będzie.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1987
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2024, 18:21

Nicram_93 pisze:
19 maja 2024, 20:41
Drugi temat to Asia Wołosz. Jeśli chodzi o mnie, nie podoba mi się, że znów dostaje jakieś wolne na Ligę Narodów, dziewczyny znów się dobrze zgrają z Wenerską, a za chwilę przyjdą IO i Wołosz z automatu wskoczy do pierwszego składu. No nie jest to najlepsza droga do zgrywania zespołu.
Przecież ona grała 5.05 w finale LM, to byś chciał, żeby od razu na wysokich obrotach grała w reprezentacji? Trener dał jej odpocząć, tak samo jak odpoczywali zawodnicy JSW, zanim przyjechali na zgrupowanie. Kobiety zaczęły VNL tydzień wcześniej i dlatego Asia Wołosz dołączy do nich dopiero od drugiego turnieju kontynentalnego.


ODPOWIEDZ