Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 00:28

Lukaku waży z 10 kg więcej od Moraty przy praktycznie tym samym wzroście więc trudno żeby nie wyglądał bardziej ociężale. Za to pod względem siły, czy gry głową porównanie wypada na niekorzyść Hiszpana. Priorytetem jest zatrzymanie Alvaro, ale nie zdziwi mnie jeśli Belg jest jednym z pierwszych na liście do jego zastąpienia. Sytuacja nie jest komfortowa i trzeba wybierać z opcji, które są dostępne na rynku, a na Romelu i tak nie będzie brakowało chętnych, którzy nie muszą łatać dziury.

Aha... Ibra nas nie interesuje, miejcie to na uwadze.

@Crunny
Punkty 2. i 3. spełnia Darmian. Nie jestem w stanie przytoczyć nazwiska innego piłkarza, który lepiej pasowałby do wypełnienia luki po Lichtsteinerze oraz Caceresie. Mam też nadzieję, że jeśli Chelsea nie odpuści Cuadrado to nasz zarząd postara się kupić kogoś o podobnej charakterystyce. Świetny drybler potrafiący oskrzydlać akcje zawsze okaże się przydatny w Lidze Mistrzów.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 00:43

Do Lukaku się później odniosę jeszcze. Teraz na szybko z programu Di Marzio:
- nie chcemy sprzedawać Pogby i do negocjacji usiądziemy jedynie wtedy gdy piłkarz wyrazi chęć odejścia;
- za Pjanicia zapłacimy od razu całą kwotę, Roma musi być na plusie w papierach na 30 czerwca więc raty nie wchodzą w grę;
- Pjanic swoje zrobił i wrócił na wakacje na Ibizę;
- Alves podpisze kontrakt po CA, dziś się kontaktowaliśmy z agentką i nie ma żadnego problemu w tej sprawie;
- cały czas kontaktujemy się w sprawie Benatii, ale tylko jeśli będzie dostępny na wypożyczenie z opcją wykupu.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 01:00

Benatia to dla mnie zły pomysł. Może tylko zblokować Ruganiego, a tani to on nie będzie. Wolałbym już jakiegoś sprawdzonego rzemieślnika z Serie A


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 05:40

Oczywistym jest, ze Raiola, jako agent Pogby, walczy dla niego o jak najlepsze warunki, ale 1. nie oznacza to, ze Francuz na propozycje przystanie, 2. my zaakceptujemy oferte klubu z Madrytu. Marotta zdaje sobie sprawe, ze nawet przychod w postaci 120 mln (tak naprawde raczej watpliwy, bo Real chcialby ewentualnie dorzucic karte Moraty czy tez Kovacicia, nie mowimy tu zatem o samej gotowce) nie oznacza, ze utrzymalibysmy obecny poziom drugiej linii - znalezienie nastepcy byloby bardzo klopotliwe. Pod wzgledem marketingowym Francuz to nasz najbardziej wartosciowy zawodnik, sportowo juz w ogole ktos, bez kogo ciezko byloby myslec o mistrzostwie w tym, dopiero co zakonczonym sezonie (wiekszosc akcji ofensywnych przechodzila wlasnie przez niego). Klub szuka stabilizacji, a po odejsciu Paula ponownie bylibysmy w pewnym sensie w punkcie wyjscia - odejscie trojki Morata-Cuadrado-Pogba oznaczaloby kolejna rewolucje w kadrze. Moim zdaniem bardzo malo prawdopodobne, ze pokusimy sie na pieniadze oferowane nam przez ktorykolwiek z klubow, bo Paul jest na chwile obecna nie do zastapienia, a transfery IN mozemy w pewnej czesci splacic srodkami pochodzacymi ze sprzedazy. Zreszta nawet stosunkowo wczesne odpadniecie z LM nie oznacza, ze pewnego stalego budzetu w wysokosci kilkudziesieciu mln nie mamy. Nie ma tez zadnego powodu, dla ktorego reprezentant Trojkolorowych mialby chciec odejsc z Juve - podwyzke dostanie tak czy inaczej, a sportowo to juz w ogole nie bylby oplacalny krok. Pamietam, ze rok temu tez meczono go pytaniami o przyszlosc i takze wtedy odpowiadal na nie dosc niejasno, koncentrujac sie na "tu i teraz". On tak juz chyba po prostu ma, ze nie zawraca sobie glowy tym calym zamieszaniem i glupotami.

Tu nie ma nawet co porownywac do sytuacji Vidala, Pirlo czy Teveza, bo pechowo nalozylo sie wowczas kilka niesprzyjajacych nam okolicznosci - Arturo smigal na bombie po turynskich i chilijskich klubach (co w stolicy Piemontu nigdy nie bylo akceptowane), Pirlo byl stary i chcial posmakowac egzotyki, a Carlitos zatesknil za domem po wieloletniej tulaczce po Europie.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 06:49

Robaku pisze:
jackop pisze: Proszę bardzo: ;)
Jasne, Jackop mamy inne podstawy do obserwacji. Ty sezon, ja repre. Ale tutaj w tej akcji dokładnie tak było, piła odskoczyła, że obrońcy byli mega spóźnieni i nieszczególnie chcieli to ratować, to wsadził, ale jednak ta akcja o jego technice pokazuje sporo, w mojej ocenie negatywnie.
Wszyscy wiemy jak Pogba, Dybala, potrafią skleić.

A jak miał przyjąć? Gdyby przyjął tą trudną piłkę w miejscu to zanim by spadła do nogi(abstrahując, że musiałby wyhamować z pełnego biegu) to obrońca już by tam był i ją wybił... A tak przyjął w kierunku swojego biegu, dopadł do niej i strzelił. Wg mnie 10/10. Obrońcy nie dopadli bo ich wyprzedził, a potem już nie dał się dogonić.

Co do Dybali to często skleja nieźle, ale zdarza mu się, że piłka odskakuje jak od Rasiaka... Np przy jednym golu z tego sezoni, gdzie tylko dzięki sprytowi Mandżura uratowano tą akcję i przekuto w bramkę.

Gdybyśmy kupili Lukaku za Moratę to byłbym zadowolony. O ile nie in plus to jakościowo wychodzi na równo.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 07:32

Na serio panowaloby tu zadowolenie ze kupilismy Lukaku za 60 mln ? :rotfl:
Jackop, nadajesz sie do telewizji, oczywiscie publicznej tam obok Gmocha :prochno: .

Mam nadzieje, ze po odejsciu Alvaro nie sprawadzimy Lukaku tylko kogos bardziej kreatywnego, bo pomimo ze Alvaro to 9 to blizej mu do Lewego niz ociezalego Lukaku. Przekroczyl chociaz 20 bramek w sezonie ? Bo jak widxialem mecze Evertonu to cala gra byla pod niego. Jesli nie strzelil tych chocby 20 bramek to kwota 60 mln (euro czy funtow?) to niezly klops.
Zreszta zobaczycie co BBC zrobi z Lukaku w pierwszym meczu EURO ;)


Obrazek
jonssonek66

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2011
Posty: 70
Rejestracja: 17 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 08:03

Sky informuje, że Real jest gotowy zaoferować Isco aby pozyskać Pogbe.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 08:21

Arbuzini pisze:@Crunny
Punkty 2. i 3. spełnia Darmian. Nie jestem w stanie przytoczyć nazwiska innego piłkarza, który lepiej pasowałby do wypełnienia luki po Lichtsteinerze oraz Caceresie. Mam też nadzieję, że jeśli Chelsea nie odpuści Cuadrado to nasz zarząd postara się kupić kogoś o podobnej charakterystyce. Świetny drybler potrafiący oskrzydlać akcje zawsze okaże się przydatny w Lidze Mistrzów.
Zgadzam się i chętnie zobaczyłbym Darmiana u nas.

D.Alves, Pjanic, Berardi + Darmian i Lacazette/Lukaku i nie odczujmy aż tak odejścia Cuadrado i Moraty


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 09:32

Kamex22 pisze:
Robaku pisze:
jackop pisze: Proszę bardzo: ;)
Jasne, Jackop mamy inne podstawy do obserwacji. Ty sezon, ja repre. Ale tutaj w tej akcji dokładnie tak było, piła odskoczyła, że obrońcy byli mega spóźnieni i nieszczególnie chcieli to ratować, to wsadził, ale jednak ta akcja o jego technice pokazuje sporo, w mojej ocenie negatywnie.
Wszyscy wiemy jak Pogba, Dybala, potrafią skleić.

A jak miał przyjąć? Gdyby przyjął tą trudną piłkę w miejscu to zanim by spadła do nogi(abstrahując, że musiałby wyhamować z pełnego biegu) to obrońca już by tam był i ją wybił... A tak przyjął w kierunku swojego biegu, dopadł do niej i strzelił. Wg mnie 10/10. Obrońcy nie dopadli bo ich wyprzedził, a potem już nie dał się dogonić.

.
Jeśli uważasz, że tak miał przyjąć to nie mamy o czym rozmawiać. Piłka odleciała w kierunku przez niego nieoczekiwanym. Jasne doszedł do niej i strzelił. Kąt byl ostry. Obrońcy poszli na kawe, zwłaszcza ten drugi broniąć na radar. Wszyscy jednak znamy roznice pomiedzy obroną w PL a Serie A.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 09:45

Przed przyjęciem i po biegnie po tej samej linii. Bez chwili zawahania. Czyli przyjął w najgorszym razie mniej więcej tak jak chciał. Niesamowicie trudna piłka do opanowania, a Ty się czepiasz.

Co do obrońców to jeśli w Serie A są tacy wspaniali to czemu wszystkie mecze nie kończą się 0-0? Każda obrona, nawet nasza, popełnia błędy.

Darmian byłby niezłym wzmocnieniem, zwłaszcza w obliczu coraz starszego i słabszego Lichego. Swoją drogą 5 lat temu kupiliśmy Szwajcara za 10 milionów, więc podobna kwota byłaby dużym sukcesem. Oczywiście gdyby odszedł.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 09:57

Również chętnie przytuliłbym Darmiana, ale raczej właśnie jako następcę Caceresa tudzież Lichtsteinera aniżeli Cuadrado i pod warunkiem, że byłaby na niego promocja. Dalej nie wiadomo co z Kolumbijczykiem, mogę na niego psioczyć, ale mimo wszystko nie chciałbym zostać na następny sezon bez ani jednego dryblera na wahadle. Darmian to gwarancja przyzwoitej gry w obronie i opanowany reżim taktyczny, ale do dynamicznego, przebojowego atakowania flanką to on się niestety nie nadaje.


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 10:00

Robaku pisze:
Kamex22 pisze:
Robaku pisze:
Jasne, Jackop mamy inne podstawy do obserwacji. Ty sezon, ja repre. Ale tutaj w tej akcji dokładnie tak było, piła odskoczyła, że obrońcy byli mega spóźnieni i nieszczególnie chcieli to ratować, to wsadził, ale jednak ta akcja o jego technice pokazuje sporo, w mojej ocenie negatywnie.
Wszyscy wiemy jak Pogba, Dybala, potrafią skleić.

A jak miał przyjąć? Gdyby przyjął tą trudną piłkę w miejscu to zanim by spadła do nogi(abstrahując, że musiałby wyhamować z pełnego biegu) to obrońca już by tam był i ją wybił... A tak przyjął w kierunku swojego biegu, dopadł do niej i strzelił. Wg mnie 10/10. Obrońcy nie dopadli bo ich wyprzedził, a potem już nie dał się dogonić.

.
Jeśli uważasz, że tak miał przyjąć to nie mamy o czym rozmawiać. Piłka odleciała w kierunku przez niego nieoczekiwanym. Jasne doszedł do niej i strzelił. Kąt byl ostry. Obrońcy poszli na kawe, zwłaszcza ten drugi broniąć na radar. Wszyscy jednak znamy roznice pomiedzy obroną w PL a Serie A.
Jak zazwyczaj piszesz z sensem, tak tutaj Ci chyba chwilowo rozum odebrało. W tej sytuacji Lukaku przyjął najlepiej, jak mógł, bo jednym dotknięciem piłki przygotował ją sobie do uderzenia. Nie ma się co nad tym doktoryzować.

Niemniej w meczu z Norwegią faktycznie wyglądał, jakby miał z tym problem. Słabszy dzień? Nie wiem, nie przyglądam się mu na tyle, żeby stanowczo stwierdzić, jak u Belga z techniką użytkową.

Tak, czy owak z dwóki Lukaku - Lacazette, wybrałbym chyba Francuza.


@Pumex Dynamicznego jak najbardziej, gorzej z przebojowością... Taki Lichsteiner, tylko nówka sztuka. ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 10:08

jonssonek66 pisze:Sky informuje, że Real jest gotowy zaoferować Isco aby pozyskać Pogbe.
Bez sensu, bo w obliczu pozyskania Pjanicia Isco bylby nam kompletnie niepotrzebny i zapewne skupimy sie na kims usposobionym bardziej defensywnie.

Daily Mail w ogole odplynal - ich zdaniem Real moze poprosic o pomoc w przeprowadzeniu transferu Pogby... wladze Adidasa. :prochno: Moze ktos tym pajacom napisze maila, ze nie jestesmy juz pod skrzydlami Nike'a. :smile:

Absolutnie nic nie wskazuje na to, ze Pogba odejdzie, samo zainteresowanie innych klubow to za malo. Czytalem wczoraj na VS, ze Marotta nie chce nawet slyszec o transferze Francuza. Dopoki on sam nie bedzie na przenosiny naciskal, na co sie nie zanosi, nic sie w tej kwestii nie zmieni. W zeszlym roku odrzucilismy 90 mln od Chelsea, w tym sezonie bedziemy walczyc o puchar w LM, wiec oddanie Pogby bez wzgledu na dokonane transfery byloby krokiem w tyl.

Corriere dello Sport poinformowalo, ze o Moracie bedziemy rozmawiac z Realem w przyszlym tygodniu. Mimo naciskow klubu z Madrytu, nie poruszymy kwestii Pogby.

@Crunny
Po takich wzmocnieniach nie odczujemy utraty Moraty i Cuadrado "az tak", serio? W ogole jej nie odczujemy, ba, szybko o niej zapomnimy. Takie transfery to bajka, a przy calej sympatii do tych 2 graczy - az tak wazni dla zespolu nie sa, by nie mozna ich bylo godnie zastapic i podniesc dotychczasowa jakosc zespolu.
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2016, 10:17 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 10:16

wojczech7 pisze:@Pumex Dynamicznego jak najbardziej, gorzej z przebojowością... Taki Lichsteiner, tylko nówka sztuka. ;)
W sumie racja :)

U Darmiana najfajniejsza jest wszechstronność - gość obstawia 3 pozycje: obydwie flanki obrony i od bidy pół-prawego środkowego w 3-5-2. Sprowadzając go moglibyśmy zrezygnować z zabawy w jakiegoś tam Benatię. Rugani też pewnie byłby zadowolony z takiego obrotu spraw ;)

PS. Co Wy z tym Lacazette'm? Przecież nic nie wskazuje na to, żeby jego nazwisko widniało w notesie Marotty&Co.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 10:27

pumex pisze:
PS. Co Wy z tym Lacazette'm? Przecież nic nie wskazuje na to, żeby jego nazwisko widniało w notesie Marotty&Co.
Podobnie jak przy Lukaku, a tyutaj dyskusje jakby jedną nogą był u nas. W ogóle trzeba przyznać, że oprócz Gabriela Jesusa, to nazwisk napastników brak.
Ciągle wałkowane nazwiska do pomocy czy też w ramach zastępstwa Lichego niż coś więcej. Może jednak jestesmy przekonani, że pozyskamy Jesusa w przypadku odejscia Moraty?
Coś o Gomesie i Masche ucichło i pytanie, czy Pjanic robi robotę za całość, czy po prostu w temacie tych zawodników nie mamy już o co walczyc.

A ja sobie na Lukaku będę spoglądał przez Euro i pewnie po fazie grupowej bede wiedział wiecej.


Zablokowany