Zamachy w Paryżu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7350
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 listopada 2015, 22:47

szczypek pisze:Jeżeli dla Ciebie sposób postrzegania kultury europejskiej przez muzułmanów nie ma żadnego związku z muzułmańskimi imigrantami, to jedyne czego mogę pogratulować, to dobrego samopoczucia.
+ za zdrowy rozsądek. Makiavelu wyobraź sobie taką sytuację. Zapraszasz Gościa. Podczas rozmowy wspominasz, że wchodząc do domu, goście zawsze zdejmują buty. Gość wchodzi Ci w obuwiu do salonu. Dlaczego? Nie zapytałeś co sądzi Gość o zasadzie panującej w Twoim domu.

I tutaj pytanie. Czy wpuściłbyś Gościa, wiedząc, że i tak nie zdejmie butów? Wystarczy mi 'tak' lub 'nie'.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 listopada 2015, 23:08

Kandydat na prezydenta USA, Ben Carson, porównał syryjskich uchodźców do wściekłych psów: http://mobile.reuters.com/article/idUSKCN0T82TJ20151119.

Ciekawy dylemat dla wyznawców politycznej poprawności, bo Carson jest czarny. Ponadto jest personifikacją "american dream". Wychowany przez samotną matkę, w dzieciństwie żyjący w nędzy, dzięki talentowi i pracy został jednym z najlepszych neurochirurgów w kraju.


Obrazek
Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 20 listopada 2015, 11:24

Makiavel pisze:Sharia4Belgium nie istnieje od 3 lat, uznają ją w Belgii za organizację terrorystyczną, skazano jej lidera na 12 lat. To tyle w ramach komentarza
I to automatycznie oznacza, że wszyscy dotychczasowi poplecznicy tego typu inicjatyw automatycznie z tego zrezygnują? Kolejny raz zazdroszczę.

Makiavel pisze:Kultura świata zachodniego to nie tylko chrześcijaństwo i dorobek duchowy oraz intelektualny z nim związany. Kultura europejska ma też korzenie antyczne, to dorobek oświecenia, itd..
Gdzie, w którym miejscu to napisałem? Gdzie do jasnej cholery napisałem, że kultura europejska to tylko chrześcijaństwo. Pokaż mi to, albo przyznaj że jesteś marnym manipulatorem!
Makiavel pisze:Choć mało mnie obchodzi co mówi taksówkarz o domach starców i eutanazji, to skoro przywołujesz ten argument to ja wiem, że Ty miałeś szczęście nie doświadczyć tego, czym jest patrzenie na powolną, bardzo bolesną śmierć osoby bliskiej albo konieczność poświęcenia każdej swojej wolnej chwili na opiekę nad starszą, niedołężną osobą (co wiąże się z koniecznością czyszczenia jej i mieszkania z odchodów, wymiocin, mycia i podcierania, noszenia, czasem pilnowania przez pół nocy. Z drugiej strony to oglądanie swojej córki/syna który musi robić te rzeczy, to świadomość bycia problemem, która jest niezależna od miłości i zdolności do poświęceń). Czasem szybka śmierć jest lepsza niż umieranie w cierpieniu, któremu nie da się zaradzić, a oddanie osoby bliskiej pod fachową opiekę (bo tak wyglądają domy opieki na zachodzie, jak mniemam) to najlepsze rozwiązanie dla obu stron. Nie każdy jest zawodową pielęgniarką, która potrafi zaopiekować się taką osobą. Wracając do głównego wywodu: nikt nie robi z Europy masę bez tożsamości.
Skąd? Skąd to dokładnie WIESZ? Pytam serio? Myślałem, że Twoja wszechwiedza ma jednak ograniczenia, ale widzę, że Cię nie doceniłem. Wybacz. Skoro WIESZ nawet co się dzieje w moim życiu prywatnym, to może ja będę tylko myślał o czymś, a Ty mi będziesz odpisywał na forum? Oszczędność czasu i klawiatury
Ta alternatywa: tożsamość chrześcijańska lub brak tożsamości to dowód na to, jak skuteczna jest propaganda pewnych środowisk.
Kolejny raz: gdzie dałem taką alternatywę? Czy gdziekolwiek chociaż zająknąłem się, że pasuje mi tożsamość chrześcijańska manipulatorze?
Bycie Europejczykiem to szacunek dla zasad demokracji, to poszanowanie wolności drugiego człowieka, to wiara w to, że ludzie są równi wobec prawa niezależnie od tego, jakiego są wyznania, orientacji seksualnej czy koloru skóry. Bycie Europejczykiem to wolność. Wolność także do tego, by wybrać burdel a nie kościół, by decydować o tym czy się uprawia seks z kobietą czy mężczyzną.
Makiavel pisze:To, że muzułmanie nie rozumieją naszej kultury jestem w stanie zrozumieć, nie rozumiem czemu tak wielu z nas jej nie rozumie.
Skoro nie rozumieją kultury europejskiej, a będzie ich coraz więcej w stosunku do ogółu społeczeństwa, to nie jest to zagrożenie dla kultury europejskiej? Chyba, że im ją wszystkim wytłumaczysz. Tak, żeby poczuli prawdziwą europejską wolność, że mogą wybrać burdel zamiast meczetu. Zapłaciłbym, żeby to zobaczyć
Makiavel pisze:Przechodząc dalej: piszesz o Romach (...) Jeśli zamkniemy ich w swoistych "gettach" na uboczu miasta i nie damy szans na normalne wejście w "krwiobieg społeczny" to pewnie faktycznie będą często kraść, dokonywać rozbojów, etc..
w zestawieniu z:
Makiavel pisze:Napisałem, że nie interesuje mnie opinia marokańskiego taksówkarza z Belgii o kulturze europejskiej.
skrajna ignorancja. Na pewno WIESZ, że to nie unijne pierdzistołki i inne pięknoduchy tworzą lokalne społeczności, tylko właśnie taki przykładowy taksówkarz. Skoro ma on w poważaniu kulturę europejską, lub nią wręcz gardzi to razem z tureckim piekarzem, algierskim monterem itd. zbiorą się w grupę osób wyznających podobne wartości i sami stworzą swoją enklawę. Nikt nie musi ich zamykać, bo sami wykluczą się z Twojego "krwiobiegu społecznego". Więc tak, powinna interesować Cię opinia marokańskiego taksówkarza, jeżeli ma pojąć bycie Europejczykiem tak jak Ty to pojmujesz.

P.S. moim zdaniem, użycie do metafory krwiobiegu troszkę mało trafne, bo raczej mieszanie różnych grup krwi chyba nie jest tak do końca dobre dla zdrowia, ale pewności nie mam.

Jeżeli obecna kultura europejska ma mi do zaoferowania tylko eutanazję, aborcję, związki tej samej płci, zdjęcie krzyży ze ścian oraz tęczowe łosie na ścianach uniwersytetów, to (mimo mojego w miarę liberalnego podejścia do pierwszych z tych dwóch rzeczy) wypada raczej blado w zestawieniu np. z oświeceniem, o którym tu wspominałeś.

Chcesz nazwij mnie chrześcijaninem, chociaż wewnątrz kościoła byłem ostatni raz ponad 20 lat temu na komunii, a ślub mam tylko cywilny. Powiedz mi, że jestem ograniczony i nie rozumiem jak działa świat, tak jak innym rozmówcom. Powiedz, a wygrasz kolejną dyskusję jak ten gołąb z powiedzonka z szachami.

P.S.2 mam nadzieję, że jakiś mod wrzuci cały ten temat do "Polityki" bo o zamachu od jakiegoś czasu mniej się tu pisze ;)


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2015, 14:48

Polacy uratowali mężczyznę zaatakowanego za zmianę wiary:

Po angielsku: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... anity.html

Po polsku: http://facet.wp.pl/kat,70996,wid,179861 ... aid=115f9f

Apostazja od islamu jest karana śmiercią.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 listopada 2015, 17:37

jackop pisze:
Makiavel pisze:Jakie są korzyści? Na pewno demograficzne co przełoży się na system emerytalny.
System emerytalny ma się tragicznie nawet bez pobierających socjal darmozjadów z Bliskiego Wschodu ;) Ja tam się w politykę za często nie ładuję, ale nie dziw się narodowcom, bo operując takimi argumentami "Zrobić z Polski/Europy Ciapatostan" dajesz im broń do ręki.

Gdzie zbierają się zwolennicy takich teorii, w budkach z kebsami? Kogo bym nie zapytał, wyraża negatywną opinię o takim kursie przyszłości naszej europejskiej cywilizacji.

Nie po to Sobieski Turków pod Wiedniem zatrzymał, jak uczy historia :P
Makiavel pisze:Poza tym to nie jest kwestia bilansu korzyści i strat.
No dobra, może jestem głupi i wsadzam się na minę, ale zapytam. Dlaczego nie?
Makiavel pisze:Tak działa świat
Znów argument "bo tak".
Makiavel pisze:Możemy w tym uczestniczyć albo zostać Koreą Północną - krótszą drogą i bardziej oczywistą, niż Szwecja.
Czyli zgadzasz się, że przyjmowanie imigrantów pod płaszczykiem 'europejskich wartości' jest po prostu wyborem mniejszego zła? A może to jest ten moment, w którym czas zakończyć erę globalizacji? Wszak ery w przeszłości się zmieniały. Dlaczego nie teraz? Może to postępowa Europa powinna wykonać pierwszy krok?
Z góry zakładasz, że to będą ludzie żyjący na socjalu. O wielu Polakach też tak mówiono, teraz uchodzimy za jedną z najbardziej pracowitych nacji. Jeśli w jednolitej etnicznie Polsce z ujemnym przyrostem naturalnym do 30 paru milionów obywateli dojdzie kilkadziesiąt a z czasem trochę więcej Arabów to Polska dalej będzie krajem jednolitym etnicznie ale z poprawiającymi się perspektywami demograficznymi. Uwierz mi nauczyciele przedszkolni i szkolni z zamykanych przedszkoli i szkół nie będą płakać, że muszą uczyć dzieci o ciemniejszych oczach by mieć pracę.

To nie jest kwestia bilansu korzyści i strat bo mówimy o ludziach. Może nie masz świadomości tego, ale uchodźcy z Syrii to tacy sami ludzie, jak np. Francuzi. Z jakiejś przyczyny potrafimy okazać współczucie Francuzom, choć na 100% ginęli tam zagorzali ateiści, muzułmanie, "lewactwo", Żydzi, bo Francuzi tacy dziś są. Co więcej, na co dzień to akceptujemy, jak gra u nas Pogba, Evra, Coman. Trezeguet też nie był typowym białym chłopcem. Nie potrafimy zaś okazać współczucia ludziom, którzy giną w tej samej wojnie, z tych samych rąk. To kwestia geograficzna? Istnieje jakiś promień waszej, prawicowej, empatii?

"Tak działa świat" to stwierdzenie faktu. Rozumiem, że wy tutaj w większości nie macie tego świadomości. Was wasi guru trzymają mocno mentalnie w XX wieku i to raczej w jego pierwszej połowie, nie rozumiecie tego, jak wygląda świat w XXI wieku. Choć nawet nie do końca tak jest, bo Amerykanie przyjmowali tysiące Irlandczyków, Włochów, Polaków ponad 100 lat temu. Ci imigranci też byli obciążeniem dla socjalu, wylęgarnią przestępców, tworzyli mafię, etc.. Czemu więc USA ich przyjęły? Pewnie dlatego, że ten kraj odrobił lekcję z naszej cywilizacji: trzeba pomagać, okazać współczucie. Czemu Francuzi i Brytyjczycy przyjmowali uciekinierów z PRL? Czemu przyjmowali ich w RFN? Czemu Szwecja i Norwegia płaciła im socjal? Przecież mogli ich odsyłać do PRLu, a tu już by zrobili z nimi porządek. A przypominam, że PRL w porównaniu do tego, co teraz jest w Syrii to ekskluzywny kurort wypoczynkowy. Świat tak działa, że bogatsi pomagają biedniejszym, przynajmniej wtedy, kiedy ci biedniejsi pakują im się do ogródka albo zalegają pod płotem. Jedyną funkcjonującą realnie pomocą "bogatej północy" dla "biednego południa" jest przyjmowanie uchodźców. Reszta to działania pozorowane.

Nie wiem czy masz tego świadomość ale gadasz totalne głupoty. Chcesz zatrzymać globalizację dekretem? Europa ma wyrzucić Azjatów do siebie w raz z ich filiami korporacji, jednocześnie zwijając swoje fabryki w Chinach, Wietnamie i Kambodży, żeby wrócić z nimi do siebie? Problem w dyskusji o kwestiach międzynarodowych jest taki, że aby o nich dyskutować trzeba mieć jakąś wiedzę. Przy czym wiedza to nie jest to, co wam napisze Ziemkiewicz, Semka, bracia Karnowscy czy powie Kaczyński, Rydzyk albo Macierewicz. To nie są też "informacje" z wPolityce, niezalezna.pl, itp.. To są teksty w periodykach naukowych, to są monografie czy choćby podręczniki, byle by aktualne.

Dyskutuje tutaj zawzięcie, ale coraz mniej mam cierpliwości. Taki szczypek parę dni temu pisał, że "Polska dla Polaków" to hasło totalnie niezwiązane z prawicowym ekstremizmem. Wczoraj czy przedwczoraj, ci sami ludzie, z tym samym hasłem na ustach palili na wrocławskim rynku kukłę Żyda. Zapytany o to nie odpowiedział, stwierdził, że nie mam argumentów i się pożegnał.

@jackop Jeśli "Gość" miałby wpaść na kawę i ciastko, to bym wymagał respektowania moich zasad i kazał mu zdjąć buty. Gdyby "Gościem" bym sąsiad, któremu bandyci spalili dom i czekają teraz na niego, by go dobić, to pozwoliłbym mu zostać w butach.

@Tyrion
Kultura Europy nie jest laicką bezimienną masą, tylko jest kulturą narodów. Owszem, zamykanie się za swoją własną granicą nie prowadzi donikąd, ale robienie z Europy masy bez tożsamości jest skrajnością w drugą stronę
Skoro nie jest "laicką masą" to znaczy, że jest masą związaną z religią, czyli z chrześcijaństwem. Potem dodałeś tekst o tożsamości, tak, jakby nieidentyfikowanie się z tożsamością chrześcijańską było tożsame z brakiem tożsamości.

Gdybyś doświadczył tego, o czym pisałem to byś w życiu nie użył takiego argumentu. Po prostu.

Cytat:
Ta alternatywa: tożsamość chrześcijańska lub brak tożsamości to dowód na to, jak skuteczna jest propaganda pewnych środowisk.


Kolejny raz: gdzie dałem taką alternatywę? Czy gdziekolwiek chociaż zająknąłem się, że pasuje mi tożsamość chrześcijańska manipulatorze?


Odpowiedź powyżej, na początku.

Można nie rozumieć czyjejś kultury i żyć obok niego. Tak funkcjonuje każda globalna metropolia: NY, Paryż, Londyn. Myślisz, że przeciętny mieszkaniec Nowego Jorku rozumie kulturę Chińczyków z China Town albo Polaków ?

Nie interesuje mnie jego opinia, tak, jak nie interesuje mnie opinia przedstawicieli skrajnej prawicy o moich poglądach, tak, jak polskiego Żyda nie interesuje moja opinia o judaizmie, etc.. Można się różnić, nie popierać a współistnieć.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7350
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2015, 18:34

Makiavel pisze:Jeśli "Gość" miałby wpaść na kawę i ciastko, to bym wymagał respektowania moich zasad i kazał mu zdjąć buty. Gdyby "Gościem" bym sąsiad, któremu bandyci spalili dom i czekają teraz na niego, by go dobić, to pozwoliłbym mu zostać w butach.
A on w taki sposób okazałby ci "wdzięczność":
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 82162.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 78129.html

http://wyborcza.pl/1,75477,19081374,pre ... rects=true
- Europa Wschodnia robi za mało, by przeciwstawić się fali uchodźców. Zainwestowaliśmy w nie - unijne kraje wschodnioeuropejskie - ogromne sumy, a one teraz robią za mało - dodał.
Taką wolność i możliwość wyboru oferuje Unia :P
Makiavel pisze:Przy czym wiedza to nie jest to, co wam napisze Ziemkiewicz, Semka, bracia Karnowscy czy powie Kaczyński, Rydzyk albo Macierewicz. To nie są też "informacje" z wPolityce, niezalezna.pl, itp.. To są teksty w periodykach naukowych, to są monografie czy choćby podręczniki, byle by aktualne.
Ja natomiast polecam wychylić czasem nos z książki i wyjść na ulicę :)

Wiesz, rodzice nauczyli mnie myśleć samodzielnie, zamiast łykać wszystko jak młody pelikan. Co do wymienionych powyżej, to nie mam pojęcia i nie interesuje mnie jakie mają poglądy. Nie mam też nic wspólnego z partą PiS czy Radyjkiem, ale dziękuje, że zdążyłeś zaszufladkować. Rozumiem, że wypowiadanie się jako osoba prywatna, bez odpowiedniego "zaplecza" czy też "poparcia" nie ma już racji bytu. Trzeba należeć, albo siedzieć cicho :D
Makiavel pisze:Nie wiem czy masz tego świadomość ale gadasz totalne głupoty.
Ja ci nie wypominam ;) Kończę dyskusję nie dowiadując się niczego ciekawego ze strony Twojej i twojego "środowiska".

Mimo to, dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 listopada 2015, 22:06

Niestety akurat tego, jak funkcjonuje świat nie dowiesz się chodząc po ulicy. Natomiast faktycznie to zdrowie, praktykuje codziennie. Często spotykam ostatnio Arabów i muzułmanki (zbieg okoliczności?). Z obserwacji mogę powiedzieć, że mniej się pchają w tramwajach niż Polacy :prochno:

Nie oceniając konkretnej wypowiedzi premiera Holandii to powiem, że my traktujemy UE jako dojną krowę, uważamy, że należy się nam kasa, przywileje przysługujące obywatelom UE ale nie poczuwamy się do tego, by partycypować w tym, co mniej przyjemne.

Co do przyporządkowania: to wiąże się z tym, że czytam tutaj "niezależne" poglądy Vimesa, Lucasa87 i innych, a potem mijam parę kiosków, które wystawiają prawicowe gazety albo zerknę do prawicowego tygodnika i widzę, czasem słowo w słowo, te same poglądy. Czasem słyszę je z ust polityków PiS i okolic, gdy postanowię się pomęczyć oglądaniem wiadomości i przeglądaniem serwisów informacyjnych. Ciesze się, że Cie rodzice nauczyli myśleć samodzielnie, rzadko to dziś występuje. Ale zawsze Twoje poglądy ktoś kształtuje. Warto zadbać o to, by to nie byli np. podrzędni dziennikarze albo politycy.

Cóż, może użyłem trzech zbyt mocnych słów, mogłem napisać to ładniej.

Również pozdrawiam.


ODPOWIEDZ