Ksiazki o klubach, kibicach, byciu kibicem, o pilce noznej

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 17:21

No a ja polecę książkę napisaną z nieco innej perspektywy: P. Collina - "Moje reguły gry". :) Ciekawa historia kreślona przez tego bardzo charakterystycznego, niestety byłego już, sędziego. ;)


ciro84

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 29 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 21:14

JAK NIE BYĆ PROFESJONALNYM PIŁKARZEM - PAUL MERSON
ciekawa książka :)


adamg10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2011
Posty: 4
Rejestracja: 08 marca 2011

Nieprzeczytany post 18 marca 2013, 18:46

Wiem, że jest temat o książkach itp. Mnie jednak interesują autobiografie wydane w języku polskim różnych piłkarzy.
A głównie byłych piłkarzy Juventusu. Choć mogą być również innych graczy.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 marca 2013, 19:07

może Ja, Ibra.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2013, 19:12

Bazyliszek pisze:może Ja, Ibra.
Od siebie moge naprawde mocno polecic :ok: Jak ktos chce troche sie cofnac w czasie i sobie przyswoic historii Juventusu, to takze ksiazki Bonka i Platiniego.

Z ogolnych odradzam ksiazke Giggsa. Napisana bez ladu i skladu, malo jak dla mnie (osoby malo zainteresowanej Manchesterem) ciekawa.

Swoja droga, podobny temat gdzies byl na forum.


Obrazek
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2013, 23:26

ciro84 pisze:JAK NIE BYĆ PROFESJONALNYM PIŁKARZEM - PAUL MERSON
ciekawa książka :)
Ciekawa jest przez jakiś czas, potem już troszkę monotonna jest gadka o ciągłym zachlaniu i problemach z bukami.

Jeśli ktoś interesuje się też historią hooliganów to polecam Hoolifana i Niesforne lata 90. Pozostały bestseller o kibicach West Hamu jest już słabszy.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Zikson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2006
Posty: 133
Rejestracja: 10 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 15:26

Ma ktoś odsprzedać tą książkę Ja, Ibra ewentualnie "wypożyczyć"? Po allegro kosztuje z wysyłką powyżej 40 zł trochę drogawo..


Obrazek
trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2015, 14:18

Nie znalazłem lepszego tematu, więc odkopuję ten.

Czy znajdzie się na forum ktoś, kto miał okazję przeczytać książkę Adama Digby Juventus: A History in Black and White? Jeśli tak to jak wrażenia i czy warto po nią sięgnąć? A może są na rynku inne ciekawe i godne polecenia pozycje dotyczące historii Juventusu? (Niekoniecznie biografie/autobiografie piłkarzy)

Drugie pytanie, czy wpadła komuś w ręce książka Outcasts!: The Lands That FIFA Forgot? Jeśli tak także proszę o opinię.

I ostatnia rzecz, trafiłem na ciekawy wywiad na weszło z niemieckim bramkarzem, którego imię to Lutz Pfannenstiel. Kilka lat temu wydał on książkę, która niedawno przetłumaczona została na język angielski. Jej tytuł to The Unstoppable Keeper, zbiera naprawdę fajne recenzje, może ktoś się skusi po przeczytaniu wywiadu. Ja sięgnę na pewno.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 01 września 2015, 14:27

Korzystając z okazji, że ktoś odświeżył temat, mam pytanie - czytał ktoś Futbol jest okrutny Michała Okońskiego?
Czaję się na tę pozycję od dłuższego czasu, więc pewnie i tak ją kupię, ale byłbym wdzięczny za ewentualne opinie. ;)


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 12 września 2015, 09:45

Właśnie jestem w trakcie czytania, mniej więcej 1/3 za mną (czytam od wczoraj), książka absolutnie cudowna.
Jak ktoś czytał futbolową gorączkę wie o co chodzi.
Michał Okoński prawdziwy pasjonat piłki, kibic Totenhamu, porusza najczulsze struny bycia kibicem.
O przywiązaniu do piłki, o miłości, nieulezalnej piłkarskiej chorobie.
W tej książce jest tyle momentów, że chciało by się krzyknąć, MAM TAK SAMO- NIE JESTEM SAM, INNI MYŚlą TAK JAK JA.

Cytat:

Ronald Brookes chodził na mecze Walsall od roku 1922 do śmierci- w sumie 83 lata. Nawet na ślubie wnuka, pytany czy jest wzruszony ceremonią, odparł,że właściwie bardziej przejmuje go wyjazdowe spotkaie z Hartlepool United, które miał opuścić z jej powodu. Karygodny przypadek zaślepienia czy po prostu normalny kibic? Zanim rozstrzygnę tę kwestię, powiem tylko, że podczas wesela przyszła wiadomość o zwycięstwie Walsall.

I dziesiątki innych niesamowitych histori, relacji
Kto zainteresowany to za 2,3 dni skończę ją czytam i mogę sprzedać ( Napewno się dogadamy)


ODPOWIEDZ