Wasze doświadczenia z Urzędem Pośrednictwa Pracy.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Czy rejestrowaliście się, kiedykolwiek w Urzędzie Pracy.

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 13:57

LordJuve pisze:Ehh, a kto mi za to zapłaci? :prochno:
Może być płatność w systemie PayPal? :prochno:

No, ale dobra, teraz na serio. Ja nie stwierdziłem, że nie da się nic zrobić w ogóle, ale teraz trzeba się zastanowić, na ile skuteczne mogą być działania, podjęte przez - zwykłego, szarego człowieka. Dobrze wiemy, że o takich rzeczach jak wolność i demokracja, czy niezawisłość sądów, to w naszym kraju możemy sobie jedynie posłuchać, co najwyżej przed wyborami, kiedy zależy im na ponownym dostaniu się do koryta. Może napisałeś fajne i mądre propozycje, ale nie wiem, w jakim stopniu mogą być one, przy dzisiejszej władzy i układach (nie tyle realne do wykonania) - skuteczne.

Zwiększanie świadomości jak najbardziej i o tym sam już wspomniałem. Jeśli jednak chodzi o samo zgłaszanie spraw to już trzeba się poważnie zastanowić (z kierowaniem skarg, np. do dyrektora PUP, w ogóle dałbym sobie święty spokój i to nie tylko moja opinia). Przecież chyba obaj, możemy się założyć, iż lwia część tychże osobników na ciepłych posadkach, siedzi tam po znajomości, z kimś ważnym. To co napisałeś, odnośnie kontroli czy postulatów zmiany różnego rodzaju przepisów - również jak najbardziej na plus. Jednak - nikogo nie trzeba przekonywać, że niestety, ale Polsce brakuje do miana kraju o ustroju tzw. "demokracji bezpośredniej" (Szwajcaria) - jeszcze wielu lat świetlnych. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... carii.read Okazało się, że społeczeństwo zagłosowało tam wbrew "pobożnym życzeniom" rządu i islamistów, więc ci pierwsi musieli uszanować wolę ludu.

A u nas się szanuje, wolę społeczeństwa w taki sposób. http://wyborcza.pl/1,76842,11448974,Sej ... zenia.html
Zatem wiele tysięcy podpisów chociażby w tej sprawie, poszło do śmieci. Rzecz nie wymaga, dalszych komentarzy.

Władza i ustrój, jest do wymiany, lecz żeby rozwalić całość wewnętrznych układów - koniecznym jest - zrobienie porządku na zewnątrz. Niestety jaka jest polska polityka zagraniczna, wszyscy widzimy. Z jakim państwem, mamy chociażby poprawne stosunki dyplomatyczne? To w interesie, naszych wrogów z zewnątrz jest, żeby np. panował u nas jak największy bałagan w przepisach, identycznie jak ich intencją była, kompletna dewastacja naszej gospodarki, w zamian za przyznanie statusu szeregowego członka UE. Lecz to już temat, do innego działu...

PS. Prawdziwa demokracja istnieje tylko na Antarktydzie, na której władza w całości, jest sprawowana przez lód. :prochno:


ODPOWIEDZ