Studia

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 11 lipca 2012, 19:36

Alfa i Omega pisze:Prawo? To będziesz studiować z moim dobrym kumplem, z którym mam zamiar łoić gorzałę bez opamiętania podczas studiowania :D

Ta. Jutro wsiadam w autobus i jadę 10 godzin, żeby szujom świadectwo dać.
To widzę z daleka przybywasz :D Ja też mam kawałek do Krk, ale jednak nie aż tyle :)

Mam nadzieję, że na studiach poznam się z Twoim kolegą i dołączę do imprezy :D


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2013, 16:53

Jest tu ktoś z Politechniki Gdańskiej lub Uniwersytetu Gdańskiego, bo zastanawiam się nad wyborem studiów. :prochno:

W sumie najbardziej zastanawiałem się nam matmą stosowaną na PG, żeby po roku iść na specjalizacje matma finansowa. Do tego jeszcze ciekawi mnie kierunek 'finanse i rachunkowość' na UG.
Może Wy coś mi doradzicie, bo słabo będzie zrujnować sobie 5 najbliższych lat.
Wyniki jakie udało mi się uzyskać:
Matma podst. 96%
Ang roz. 81%
, więc głównym przedmiotem jest tylko matma.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2013, 21:29

Finanse i Rachunkowość na UG to chyba Wydział Zarządzania na którym poziom jest wręcz żenujący w porównaniu do tego samego kierunku na np. UMK w Toruniu.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 01 lipca 2013, 10:11

Gotti pisze:Finanse i Rachunkowość na UG to chyba Wydział Zarządzania na którym poziom jest wręcz żenujący w porównaniu do tego samego kierunku na np. UMK w Toruniu.
Poza humanistyką (po której bardzo trudno o pracę) na UG generalnie jest poziom żenujący :P W 3City lepiej iść na polibudę. Szczególnie z dobrym wynikiem z matmy rozszerzonej.


Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2014, 19:45

Na co polecacie iść do Krakowa po zakładając dobrze zdanej maturze z angielskiego rozszerzonego i WOS-u również rozszerzonego? Matma co prawda na poziomie podstawowym, ale też nie zakładam jakiegoś słabego wyniku.


Forza Juve!
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 16:15

Krystek pisze:Na co polecacie iść do Krakowa po zakładając dobrze zdanej maturze z angielskiego rozszerzonego i WOS-u również rozszerzonego? Matma co prawda na poziomie podstawowym, ale też nie zakładam jakiegoś słabego wyniku.
Studia filologiczne? Kurczę to jest na pewno dobra opcja. Może niekoniecznie jakaś slawistyka czy filologia ukrainska, ( choć może czemu nie - akurat filolodzy predzej czy później znajdą sobie miejsce), ale jak ogarniasz angielski i to wystarczy to na pewno warto to rozważyc.
Moja znajoma ogarniała bardzo dobrze ang niemiecki i obecnie sie teraz buja po stazach w europejskich instytucjach. tutaj pol roku w Brukseli, tutaj 3 miechy w Luksemburgu ...


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 16:42

Krystek pisze:Na co polecacie iść do Krakowa po zakładając dobrze zdanej maturze z angielskiego rozszerzonego i WOS-u również rozszerzonego? Matma co prawda na poziomie podstawowym, ale też nie zakładam jakiegoś słabego wyniku.
Ucz się chińskiego, a naukę popularnych języków możesz olać na studiach. Nie masz żadnych zainteresowań? Zdałeś maturę i nie wiesz co chcesz dalej ze sobą robić?


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2014, 08:16

Jeśli chcesz iść na filologię jakiegoś języka to bez sensu. Nie w tych czasach. No chyba, że np. norweskiego, czy chińskiego. Z tym, że Ty wspominasz o angielskim. Najlepiej jak w Krakowie znajdziesz kierunki prowadzone w języku angielskim jako wykładowy - połączysz wtedy pogłębienie znajomości języka z danym przedmiotem nauk, a nie sama, śmieszna filo, która do niczego nie prowadzi, uwierz mi.

Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2014, 21:38

Nie zgodzę się, że studia filologiczne nie mają sensu. Dzisiaj każdy polaczek twierdzi że zna angielski. Jeśli ktoś idzie na studia bo rodzice chcą, albo żeby zabić czas, albo żeby zaznać legendarnego życia studenckiego, albo bo tak trzeba to rzeczywiście może sobie podarować studia filologiczne, albo w ogóle studia. Mam wrażenie, że zdecydowana większość dzisiaj idzie na studia z któregoś z tych powodów. Prawda jest taka, że jak komuś się chce to w każdym kierunku odnajdzie coś wartościowego. Filologia to nie tylko język. Wraz z jego rozwojem pozyskujesz umiejętności interpersonalne oraz wiedzę ogólną (która tak dzisiaj kuleje) bardziej niż na jakimkolwiek innym kierunku humanistycznym. Skończyć studia może dzisiaj każdy, może być nadmiar specjalistów danego kierunku, ale jak ktoś jest dobry to się od razu wyróżni z tłumu i sobie poradzi (chyba, że poszedł na administrację :lol: ).

Problem w tym, że sama filologia to mało (chyba że jest to elitarny kierunek typu sinologia itd). Można spokojnie sobie podarować magisterkę z filologii która na większości uczelni jest stratą czasu i robić inżyniera. Chyba, że ktoś chce być niewdzięcznym nauczycielem (nota bene najgorszy zawód w Polsce). Potem możesz rzucić ten syf i kierunek Australia/Kanada :smile:
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2014, 21:41 przez Bobeknaklo, łącznie zmieniany 1 raz.


Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2014, 21:00

Przypomniało mi się że tu pisałem, więc teraz mogę już napisać że wybrałem i dostałem się na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wahałem się jeszcze czy nie iść na ekonomię, ale ostatecznie wybrałem MSG, lecz tak naprawdę patrząc na program tych 2 kierunków są tak podobne, że można mówić praktycznie identyczne. Już przed maturą wiedziałem że chce iść w kierunku ekonomicznym :)

BTW
Może jest ktoś kto szuka lokum w Krakowie? Ja raczej mam już ekipę, ale być może będziemy mieć 1 wolne miejsce na mieszkaniu i fajne jakby to był jakiś Juventinio 8)


Forza Juve!
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2014, 11:23

Wie ktoś co się dzieje, jak zapomniałem zarejestrować się na lektoraty? :doh:
Próbowałem dodzwonić się do dziekanatu, ale wiadomo z jakim skutkiem. Teraz nie wiem, czy się martwić, czy jednak uda się to jakoś bezproblemowo rozwiązać.

Ogólnie to zaczne I rok na Uniwersytecie Gdańskim i do wyboru był jedynie język angielski, ale różne poziomy.
Ostatnio zmieniony 17 września 2014, 11:39 przez Dzium, łącznie zmieniany 1 raz.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 17 września 2014, 11:31

Dzium pisze:Wie ktoś co się dzieje, jak zapomniałem zarejestrować się na lektoraty? :doh:
Pewnie Cię dopiszą na te, na które jeszcze zostały jakieś wolne miejsca. Chociaż nie wiem, jak u Was, ze stanem liczebnym na roku, bo to również powinno jakoś wpływać, na sposób podejścia do pojedynczego studenta :prochno:


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2014, 12:12

Dzium pisze:Wie ktoś co się dzieje, jak zapomniałem zarejestrować się na lektoraty? :doh:
Próbowałem dodzwonić się do dziekanatu, ale wiadomo z jakim skutkiem. Teraz nie wiem, czy się martwić, czy jednak uda się to jakoś bezproblemowo rozwiązać.

Ogólnie to zaczne I rok na Uniwersytecie Gdańskim i do wyboru był jedynie język angielski, ale różne poziomy.
Na każdej uczelni są inne zasady i każdą taką sprawę załatwiać najlepiej od razu z Panią w dziekanacie.


ODPOWIEDZ