Ludobójstwo na Wołyniu, Polesiu i Małopolsce Wschodniej

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2013, 20:57

Następny chce dyskutować, ale wiedzy brak. Z czym ty w ogóle do mnie wyskakujesz?
1. Dowiedzieć się co oznacza ( niezbyt ekspercki ) termin Galicja.
Niezbyt ekspercki? Galicja jako termin to ziemie zaboru austriackiego, ale słowo to wzięło się od Hałyczny. Ruś Halicka coś Ci to mówi?
2. Doczytać genezę wojny polsko - rosyjskiej z 1920.
Znam od podszewki. 1919 a nie 1920.
3. Odstawić haluny i nie pisać o przyjaźni Hitlera z Piłsudskim. Fundamentem tej miłości narodów byłoby to strzelanie Goeringa do żubrów w Białowieży jak rozumiem rotfl
Zamiast zachowywać się jak ignorant polecam po prostu zapoznać się z tematem, bo wskoczyłeś tu bez jakiejkolwiek wiedzy i tylko się ośmieszasz. Polska nie musiała się bać o ewentualną agresję ze strony Niemiec za życia Piłsudskiego, bo był one powszechnie w Niemczech lubiany i szanowany właśnie nawet przez samego Hitlera. Nigdzie też nie napisałem, że się przyjaźnili - kolejny nie umiejący czytać. Polecam zapoznać się z reakcjami w Rzeszy po śmierci Piłsudskiego.
4. Przestać za przeproszeniem pieprzyć farmazony o tym jak to Polska miała sojusze z nazistami robić. I kim byśmy byli dla nich byli? Sąsiadami? Snooty Nie wasalem nawet, kolonią. Istnienie niepodległej Polski kłóciło się z niemiecką ideą przestrzeni życiowej - nie uczą tego czasem przy dobrych wiatrach w 3gimnazjum? Przy gorszych w 3 liceum.
Polska mogła robić a nie miała! To nie są żadne farmazony, a fakty z którymi możesz się zapoznać zamiast strugać idiotę w temacie o którym nic nie wiesz.
Luz, że jesteś rusofilem ale nie przeinaczaj faktów. Stop
Co to ma wspólnego z tematem i skąd to wywnioskowałeś? :shock:

edit:
Co do terminu "Galicja" to aż poszukałem dokładnie i oto fakt:

Kod: Zaznacz cały

Od średniowiecznej łacińskiej nazwy Halicza-Galicia pochodzi nazwa - Galicja.
Raczej obydwu zabraknie odwagi żeby się przyznać do niewiedzy, a na przyszłość polecam zapoznać się z tematem, bo można się ośmieszyć jak Supersonic.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 lipca 2013, 21:16

No widzę, że temat równie ważny co kontrowersyjny jest tutaj także poruszany. Apropo Wołynia i ukraińskich morderców z dzisiejszego punktu widzenia:
http://solidarni2010.pl/14419-czy-zespo ... 2ee91c4606
:/


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2013, 19:14

Za śliski temat się wzięliście, widzę.

Myślę, że rzeź wołyńska powinna być uznana za ludobójstwo. Owszem, Polacy też mają swoje za uszami, ale skala jest nieporównywalna. A późniejsza akcja "Wisła" była decyzją właściwą.

Pytanie tylko, czy naprawdę jest sens to wszystko rozgrzebywać na nowo i zadrażniać na nowo polsko - ukraińskie stosunki. I tak trudne zresztą. No, ale to nie na moja głowę. Niech się o to martwią politycy.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Dżesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 135
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 20 lipca 2013, 21:56

Przepraszam że się wtrące. Możecie podać jakieś wiarygodne źródło,w którym mógłbym się więcej dowiedzieć o całej tej sprawie? Ukończyłem Gimnazjum i nie mieliśmy nawet o tym wspomniane. Przepraszam, za niewiedzę.

Jestem Polakiem, chcę wiedzieć coś o historii mojego kraju, a jak widać szkoła nie wystarcza.


Mało piszę, dużo czytam.
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2013, 22:08

Dżesiu pisze:Przepraszam że się wtrące. Możecie podać jakieś wiarygodne źródło,w którym mógłbym się więcej dowiedzieć o całej tej sprawie? Ukończyłem Gimnazjum i nie mieliśmy nawet o tym wspomniane. Przepraszam, za niewiedzę.

Jestem Polakiem, chcę wiedzieć coś o historii mojego kraju, a jak widać szkoła nie wystarcza.
Zacznij od wiki. Wyskoczy Ci gromada odnośników, przejrzyj je sobie. Poszukaj na stronach IPN-u... To chwila roboty. Nie wiem, na stronach internetowych jest sporo? Pogrzeb po bibliotekach.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 20 lipca 2013, 22:25

Lucas87 pisze:No widzę, że temat równie ważny co kontrowersyjny jest tutaj także poruszany. Apropo Wołynia i ukraińskich morderców z dzisiejszego punktu widzenia:
http://solidarni2010.pl/14419-czy-zespo ... 2ee91c4606
:/
Kocham takie wiadomości. O tym Eneju z UPA prawdopodobnie nie słyszałą nawet większość historyków. Ktoś natchnął się na jego pseudo przez przypadek i chce błysnąć na Onecie :roll:

Ich nazwa pochodzi od bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 lipca 2013, 22:56

Dżesiu pisze:Przepraszam że się wtrące. Możecie podać jakieś wiarygodne źródło,w którym mógłbym się więcej dowiedzieć o całej tej sprawie? Ukończyłem Gimnazjum i nie mieliśmy nawet o tym wspomniane. Przepraszam, za niewiedzę.

Jestem Polakiem, chcę wiedzieć coś o historii mojego kraju, a jak widać szkoła nie wystarcza.
Instytut Pamięci Narodowej utworzył stronę poświęconą zbrodni wołyńskiej: http://www.zbrodniawolynska.pl/, więc najlepiej zacznij od tego.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2013, 21:23

Vimes pisze:
Dżesiu pisze:Przepraszam że się wtrące. Możecie podać jakieś wiarygodne źródło,w którym mógłbym się więcej dowiedzieć o całej tej sprawie? Ukończyłem Gimnazjum i nie mieliśmy nawet o tym wspomniane. Przepraszam, za niewiedzę.

Jestem Polakiem, chcę wiedzieć coś o historii mojego kraju, a jak widać szkoła nie wystarcza.
Instytut Pamięci Narodowej utworzył stronę poświęconą zbrodni wołyńskiej: http://www.zbrodniawolynska.pl/, więc najlepiej zacznij od tego.
IPN...ciekawe.

Podobno Grzegorz Motyka jest specem od tego a co więcej, ma być mega obiektywny...


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 11:14

Wszyscy zapominają o jednym fakcie, dlaczego Polska jest nienawidzona przez nacjonalistów Ukraińskich jak i Litewskich.

Byliśmy zaborcami części ich ziem, więc jak my nienawidzimy Ruskich i Niemców, tak oni nienawidzą nas. I nie jest to uwarunkowane historią tylko współczesną.

Oczywiście o historii trzeba pamiętać, trzeba ją rozliczać, ale nie można nią żyć.

Gotti z całym szacunkiem, ale zachowujesz się jak dzieciak który przeczytał kilka tekstów i teraz wypomina innym ich rzekomą niewiedzę i ignorancję.

Wiedzę pozyskuj z dokumentów nie z prac zbiorowych jakiś wątpliwych autorów, bo oni zawsze podprogowo mówią Ci jak masz myśleć. A już na litość boską nie powołuj się na tego oszołoma Janusza :/


ODPOWIEDZ