Juventus Road to Wembley

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
juve1122

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2011
Posty: 7
Rejestracja: 06 listopada 2011

Nieprzeczytany post 06 maja 2013, 10:19

Siemka jest to kolejny filmik o naszej wspaniałej ekipie Juventusu tym razem jest to filmik pokazujący jak Juve radziło sobie w Lm : )
oglądajcie i komentujcie potrzebuję rad jak robić aby było lepiej : )
Pozdrawiam Forza Juve < 3

http://www.youtube.com/watch?v=c4-Rx5atogk



mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 06 maja 2013, 12:23

Nie mam w zwyczaju krytykować ludzi publicznie, ale chyba tutaj jestem zmuszony zachować się nie w moim stylu i zareagować na Twój filmik trochę ostrzej i mniej wyrozumiale..
Widać, że masz chęci i zapał do montażu, więc chwała Ci za to - montuj dalej i nie zniechęcaj się, ale na Boga... jak już się za to zabierasz to przyłóż się trochę bardziej i zrób przynajmniej jedną dobrą pracę zamiast kilka byle jakich, które ani nie będą cieszyć się zainteresowaniem, ani nie będą dobrą wizytówką dla Ciebie. Pozwolę sobie omówić Twoje błędy w dwóch kategoriach:

Rzeczy totalnie pozbawione sensu i logiki (nawet niekoniecznie związane ściśle z montażem):

1. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie i na głos sam sobie odpowiedz: "Jaki jest sens robić film o drodze do finału, do którego nawet nie dotarliśmy?" Podsumować zmagania w LM można, ale na pewno nie z takim tytułem. No i sama kolejność bramek bez sensu.. Najpierw tracone gole z Bayernem i Chelsea, a potem w losowej kolejności te zdobywane.. Już nie mówiąc o tym, że kompilacje tylko i wyłącznie z samych bramek nie są fajne, ale o tym później...

2. W tym sezonie wraz z JuveLethalem (do pewnego momentu także z ganio1985) wzięliśmy się naprawdę na poważnie za dział download JuvePoland (bramki, skróty, akcje na życzenie, niebawem także inne atrakcje :D ) i myślę, że to widać. Jak dotąd nie widziałem drugiej takiej strony gdzie jest tyle materiałów w tak dobrej jakości. Powiedz mi zatem DLACZEGO mając dostęp do (prawdopodobnie) najlepszego zbioru materiałów o Juve dostępnego w sieci używasz w swoich kompilacjach bramek nagrywanych przez kogoś zwykłą kamerą z TV? Gdzie tutaj kurcze logika, o profesjonalizmie nie wspominając?

Montażowe uwagi:

1. Bez względu na to jakich ujęć używasz - wszystkie mają loga TV, a większość także loga stron źródłowych. Il fenomeno już Ci o tym pisał przy poprzednim temacie - nie zareagowałeś, więc powtórzę i ja, że trzeba je przyciąć albo powiększyć obraz, żeby nie było ich widać. Zostawienie tego w takich pracach jest najzwyczajniej w świecie nieestetyczne.

2. O kolejności i braku jakichkolwiek innych ujęć poza bramkami już mówiłem, ale znowu podkreślam. Inaczej Twoje prace będą zwykłymi filmikami gdzie luzem ktoś wrzucił kilka bramek, nałożył efekt i dodał tylko muzyczkę w tle.. Coś takiego każdy sobie może zrobić w kilka minut... Dodaj jakieś akcje, dryblingi, wślizgi, interwencje, czy inne ujęcia.. Cokolwiek oprócz samych bramek! Wszystko to znajdziesz w dziale download JuvePoland, każde ujęcie jest w HD!

3. Z dynamiką i synchro już minimalnie lepiej, bo dało się zauważyć czasem zmianę ujęcia w rytm audio, ale to dalej nie jest to. Wsłuchaj się w muzykę, wyczuj zmmiany rytmu, bity, uderzenia perki itp. i w tych momentach daj zmianę ujęcia, czy jakiś szybki efekt..

4. Jak już wybierasz jakiś temat, to zrób plan. Jak chcesz podsumować zmagania w LM, to miej na uwadze chronologię, albo wymyśl coś sensownego, co miałoby ręce i nogi, a potem działaj według planu.

5. Nie nakładaj proszę efektów, np. mrugania na cały klip. Jeśli już koniecznie chcesz ich używać, to powinny być chwilowe i rytmiczne, aby nie zaśmiecały obrazu. W przeciwnym razie mały kicz się z tego robi.

To tyle ode mnie. Nie miej mi za złe stanowczych słów ;) Mam ogromną nadzieję, na zobaczenie solidnej pracy z Twojej strony. Aktualnie nie ma zbyt wielu kompilatorów Juve, więc fajnie by było jakbyś zaskoczył nas kibiców czymś wyjątkowym. Powodzenia! :ok:


Obrazek
juve1122

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2011
Posty: 7
Rejestracja: 06 listopada 2011

Nieprzeczytany post 06 maja 2013, 12:40

Szanuję twoje zdanie i zgodzę się że masz rację ; / zauważyłem że jest wiele ciekawych klipów na JuvePoland myślę o tej stronie http://www.juvepoland.com/text.php?id=164
lecz z tej strony jak pobiorę nwm dlaczego ale nie mogę wstawić do programu ( Sony Vegas ) wyskakuję mi błąd : ( przy następnym filmiku postaram się zminimalizować błędy przemyśleć plan oraz poświęcę więcej czasu na film
Jeszcze raz dzięki za uwagi
Pozdrawiam : )


AkuqJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2011
Posty: 105
Rejestracja: 26 listopada 2011

Nieprzeczytany post 06 maja 2013, 12:51

i ja skusze sie o opinie.
a wiec tak materiały materiały i jeszcze raz materiały. nie wiem skąd je brałeś ale fragment gdzie FQ strzela gola Chelsea i widać jak ktoś to nagrywa kamerą jak leci w TV to sorry ale mija się z celem.
po drugie fajnie ze pokazałeś jak tracimy gole z fajnym klimatem muzycznym ale jednak spodziewałem się choć trochę chronologii, a nawet jakiegoś wstępu.
moja pierwsza praca też nie była najwyższych lotów ale jednak materiały były lepsze.
a muszę zaznaczyć ze tutaj na forum masz tyle materiału że to głowa mała sam mam ponad kilka GB tylko z działu na życzenie, i nie wiem kiedy ja to posklejam.

dalej błędy tytuł było trzeba to zatytułować Juve w CL albo cos takiego.

logo stacji TV bije po oczach...
kolory nie potrzebne każdy fragment, akcja, gol w innym kolorze to porostu nie bardzo leży...

sam może nie robię idealnych prac ale powtarzam to z czym ja sam się użerałem, największy problem miałem z logami TV i synchrem muzyki z wideo.

nie chciałem być nie miły jak (mpolek ;p) i niektóre swoje opinie zachowam dla siebie :)


ps. wyskakuje Ci błąd może dlatego że SonyVegas nie otwiera filmów w mp4?
ja mam tak z Adobe Premiere pro i AAE.
dlatego używam konwertora który jakości nie zmienia tak bardzo albo nawet wcale.
ogólnie to polecam konwertory Pazera


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 06 maja 2013, 13:04

juve1122 pisze:Szanuję twoje zdanie i zgodzę się że masz rację ; / zauważyłem że jest wiele ciekawych klipów na JuvePoland myślę o tej stronie http://www.juvepoland.com/text.php?id=164
lecz z tej strony jak pobiorę nwm dlaczego ale nie mogę wstawić do programu ( Sony Vegas ) wyskakuję mi błąd : ( przy następnym filmiku postaram się zminimalizować błędy przemyśleć plan oraz poświęcę więcej czasu na film
Jeszcze raz dzięki za uwagi
Pozdrawiam : )
Ja już na Vegasie nie operuję od jakiegoś czasu, ale pamiętam, że czasem był problem z pewnymi formatami plików. Jeśli te pobrane z JuvePoland w formacie .mp4 (kodek h.264) Ci nie działają pod Vegasem, to ściągni sobie jakiś program do konwersji Video i przekonwertuj na jakiś inny format. Polecam 'Any Video Converter', bo ma szeroką skalę formatów i jest darmowy.


Obrazek
ODPOWIEDZ