Taktyka Juve - która najlepsza?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Które ustawienie najlepsze?

4-2-4
1
2%
4-5-1
0
Brak głosów
4-3-3
25
42%
3-5-2
33
56%
 
Liczba głosów: 59
MaxFromJam_89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 grudnia 2011
Posty: 96
Rejestracja: 21 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 15:39

Ostatnio wiele osób (w tym ja) kwestionuje wybór naszej taktyki 3-5-2 jako podstawowej, przede wszystkim dlatego, że gramy w niej przeważnie pięcioma obrońcami i trzema pomocnikami, co skutecznie blokuje nasze poczynania w ofensywie. Ale przede wszystkim uwazam że nie mamy do niej odpowiednich wykonawców - w zeszłym Lichtsteiner wyglądał w niej strasznie słabo, przez co prawe skrzydło było bezproduktywne, natomiast w tym sezonie Asamoah zostaje wystawiony nie na swojej pozycji, lewym wingbacku (tak wiem, z Napoli zagrał poprawnie, ale we wcześniejszych sparingach nie zachwycał, tak więc wstrzymałbym się z oceną), przez co marnujemy jego potencjał. Oczywiście mercato jeszcze nie zakończone, tak więc wiele może się zmienić pod tym względem (Armero bądź Kolarov).

Na wstępię chciałbym zaznaczyć, że niżej wymienione taktyki są taktykami wyjściowymi, które w trakcie meczów mogły być modyfikowane. Dla przykładu z Interem wychodzimy 4-3-3, by po przerwie zmienic taktykę na 3-5-2 dzięki czemu całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika wprowadzając element zaskoczenia. Mimo wszystko wynik zostaje przypisany do taktyki wyjściowej, ponieważ jej zaletą była wszechstronność i możliwość szybkiej zmiany na inną (i tak samo to działa w drugą stronę), a właśnie element zaskoczenia odegrał największą rolę.

4-2-4
(2-3-0) na 5 meczów 2 zwycięstwa ~ 40% skuteczności
(bramki: 11-7) ~2,2 bramki strzelonej/1,4 straconej na mecz

Juventus 4-1 Parma
Siena 0-1 Juventus
Juventus 1-1 Bologna
Juventus 2-2 Genoa
Napoli 3-3 Juventus

4-5-1 (z Krasiciem i Pepe na skrzydłach)
(1-2-0) na 3 mecze 1 zwycięstwo ~ 33% skuteczności
(bramki: 3-1) ~1 bramka strzelona/0,3 straconej na mecz

Catania 1–1 Juventus
Juventus 2-0 Milan
Chievo 0-0 Juventus

4-3-3
(12-6-0) na 18 meczów 12 zwycięstw ~ 66% skuteczności
(bramki: 30-6) ~1,6 bramki strzelonej/0,3 straconej na mecz

Juventus 2-1 Fiorentina
Inter 1-2 Juventus
Juventus 3-0 Palermo
Lazio 0-1 Juventus
Juventus 2-0 Cesena
Roma 1-1 Juventus
Juventus 2-0 Novara
Lecce 0-1 Juventus
Juventus 1-1 Cagliari
Atalanta 0-2 Juventus
Juventus 0-0 Siena
Bologna 0-0 Juventus
Juventus 1-1 Chievo
Genoa 0-0 Juventus
Fiorentina 0-5 Juventus
Juventus 2-0 Inter
Juventus 3-1 Atalanta
Cagliari 0-2 Juventus

3-5-2
(8-4-0) na 12 meczów 8 zwycięstw ~ 66% skuteczności
(bramki: 23-5) ~1,9 bramki strzelonej/0,4 straconej na mecz
Udinese 0-0 Juventus
Juventus 2-1 Udinese
Parma 0-0 Juventus
Juventus 3-1 Catania
Milan 1-1 Juventus
Juventus 3-0 Napoli
Palermo 0-2 Juventus
Juventus 2-1 Lazio
Cesena 0-1 Juventus
Juventus 4-0 Roma
Novara 0-4 Juventus
Juventus 1-1 Lecce

Po dokonaniu odpowiednich transferów wygląda na to, że mimo wszystko 3-5-2 to najlepsza dla nas taktyka .W zeszłym 66% zwycięstw, prawie 2 bramki strzelone na mecz, tak więc biorąc pod uwagę wzmocnienia, w tym powinno być jeszcze lepiej. Oczywiście nie powinniśmy z góry zakładać, że będzie ona skuteczna przeciw wszystkim.Według mnie źle się to sprawdza, kiedy przeciwnik postawi autobus we własnym polu karnym. Na szczęscie poprzedni sezon pokazał, że Conte nie boi się zmian w taktyce, tak więc możemy być optymistycznie nastawieni przed tym sezonem.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 15:48

Błędy tu masz. Napoli 3-3 Juventus graliśmy 3-5-2.


MaxFromJam_89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 grudnia 2011
Posty: 96
Rejestracja: 21 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 15:56

Właśnie nie do końca wiadomo, skład wyglądał tak:
Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Esti, Pirlo, Vidal, Pepe- Matri, Vucinic
Tak więc dla mnie było bardziej 4-2-4 (4-4-2) niż 3-5-2. Zresztą tak samo podaje SJ, pisałem to w oparciu o ich dane.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 16:02

4-2-4, które Conte początkowo zapowiadał z czasem odeszło w zapomnienie. Transfer Elii + obecność w kadrze Krasicia były dopasowane do tej formacji. Gdy przestaliśmy grać tym systemem Milos wylądował na trybunach.

Z kolei 4-5-1 i 4-3-3 to praktycznie to samo ustawienie, różnią się tylko wykonawcy.



Obecnie pod uwagę powinniśmy brać tylko 3-5-2 i 4-3-3. Dotychczasowe mecze w pre-sezonie oraz Superpuchar dowodzą, że częściej używany będzie ten pierwszy wariant.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 21:41

MaxFromJam_89 pisze:Właśnie nie do końca wiadomo, skład wyglądał tak:
Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Esti, Pirlo, Vidal, Pepe- Matri, Vucinic
Tak więc dla mnie było bardziej 4-2-4 (4-4-2) niż 3-5-2. Zresztą tak samo podaje SJ, pisałem to w oparciu o ich dane.
SJ w uja leci i pije Helenę ze słoików po musztardzie jakby to skwitował Pan Zambrotta. Esti grał back wingera tak samo jak Lichtsteiner i było 3-5-2. Przecież głównym punktem tego meczu było odwzorowanie taktyki rywala o czym mówił sam Conte po meczu.

Ja bardzo lubię 3-5-2 bo przy obecnej kadrze Juve daje bardzo dużą kontrolę meczu. Wystarczy "magic touch" Vucinicia albo kogoś z pomocy, żeby zdobyć prowadzenie i potem klepać, klepać, klepać aż do końca.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 23:39

Ouh_yeah pisze:Ja bardzo lubię 3-5-2 bo przy obecnej kadrze Juve daje bardzo dużą kontrolę meczu. Wystarczy "magic touch" Vucinicia albo kogoś z pomocy, żeby zdobyć prowadzenie i potem klepać, klepać, klepać aż do końca.
Będę pisał raczej na podstawie własnych obserwacji, gołych statystyk nie będzie. Niemniej jednak wydaje mi się, że 3-5-2 jest ustawieniem dla nas najlepszy, tak jak mówisz, gdy mamy już prowadzenie, wtedy czy to Inter czy Cesena można dograć w miarę spokojnie do końca. Ono jest dobre kiedy gramy z wymagającym przeciwnikiem, natomiast słabo się sprawdzało gdy graliśmy z ogórkami. Wtedy zamiast kontrolować grę trzeba było ostro zaatakować, bo przeciwnik starał się raczej bronić niż atakować, jeśli w ogóle atakował. Wtedy też to klepanie, te miliony podań między obrońcami irytowało mnie do granic wytrzymałości. Jestem za tym więc, aby taktykę dopasować do rywala.


Nicolas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2008
Posty: 303
Rejestracja: 13 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 15:28

Dokładanie, zgadzam się, że 3-5-2 dla Juve jest optymalna taktyką. Przy obecnych grajkach i doświadczeniach z poprzedniego sezonu ta taktyka pasuje idealnie. Jednak tak grając, mieliśmy problemy ze słabszymi drużynami, ale to wszystko można jeszcze dograć i będzie git ;) Po strzeleniu bramki można na spokojnie utrzymać prowadzenie, klepać, rozgrywać i ogólnie robić co się chce.
Skład to mniej więcej:
Buffon, Bonucci, Barzagli, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Giovinco, Vucinic.
I powinno być dobrze.


ODPOWIEDZ