Jakiego Polaka widzielibyście w Juve?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Izi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2011
Posty: 150
Rejestracja: 13 września 2011

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 11:30

zahor pisze:
Izi pisze: Po rewolucji petrodolarowej wszyscy oszaleli, więc jeśli ten młody zawodnik coś potrafi, to im się nie dziwie. Wcale nie muszą go sprzedawać, bo może za rok czy dwa będzie dalej się rozwijał w imponującym tempie i wzrośnie jeszcze bardziej. Europejskie kluby szukają nowych miejsc na rekrutowanie talentów, nie przez przypadek nagle powstają szkółki piłkarskie w naszym kraju. Szkolenie dla zarobku stało się jeszcze bardziej opłacalne.
Rewolucja petrodolarowa spowodowała to, że teraz za bardzo dobrego napastnika trzeba zapłacić pięćdziesiąt baniek a nie trzydzieści, natomiast przed wydaniem dziesięciu baniek każdy włoski klub (no, prawie każdy) się na pewno dobrze zastanowi. Nie wiem czy Lewandowski jest obecnie wart takich pieniędzy, a co dopiero jakiś chłopaczek który coś tam pokazał w egzotycznej lidze.
Co do samego rozwoju - ileż się on jeszcze może w Polsce rozwinąć? Żeby robić postępy i wybić się ponad poziom Frankowskiego czy innego Rybusa musi grać z lepszymi, trenować pod okiem okiem lepszych trenerów itd. Jeżeli faktycznie ma chociaż połowę tego talentu, o jaki się go podejrzewa to najpóźniej za rok Ekstraklasa powinna być już dla niego zdecydowanie za ciasna, powinien starać się zwiewać do mocniejszej ligi więc Legia już powinna myśleć gdzie by tu go sprzedać.
Nie zauważyłeś tylko faktu, że nie każdy klub stać na ukształtowanego napastnika za 50 baniek, dlatego też zrobił się większy target na młode talenty, które kupując szybko i trenując po swojemu dają ten sam efekt za mniejsze pieniądze. Niestety nie trzeba było długo czekać na reakcje rynku, który od razu wywindował ceny za tych młodych i utalentowanych, którzy zdążyli już się odpowiednio pokazać na murawie.

Zgadzam się, że Wolski za 10, to przesada ale polscy działacze i Polacy ogólnie mają tendencje do przejmowania zachowań z zachodu, zupełnie nie przystosowując tego do rodzimych warunków.


Franciszek I wydaje się być uroczo pokorny.
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 11:42

Izi pisze: Nie zauważyłeś tylko faktu, że nie każdy klub stać na ukształtowanego napastnika za 50 baniek, dlatego też zrobił się większy target na młode talenty, które kupując szybko i trenując po swojemu dają ten sam efekt za mniejsze pieniądze. Niestety nie trzeba było długo czekać na reakcje rynku, który od razu wywindował ceny za tych młodych i utalentowanych, którzy zdążyli już się odpowiednio pokazać na murawie.
Tak, ale mówimy tutaj o naprawdę takich perełkach, które śledzi pół świata i które mają spore szanse stać się w przyszłości zawodnikami wartymi 50 milionów. Typu Neymar, typu Ganso, wcześniej Aguero czy Pato. A i tak czasami uda się sprowadzić kogoś bardzo obiecującego taniej. Na przykład taki Shaqiri - facet od Wolskiego raptem rok starszy, a w wielkiej piłce znaczący nieporównywalnie więcej. Za ile sprowadził go Bayern? 12 baniek? 15? To gdzie 10 za Wolskiego?
Izi pisze: Zgadzam się, że Wolski za 10, to przesada ale polscy działacze i Polacy ogólnie mają tendencje do przejmowania zachowań z zachodu, zupełnie nie przystosowując tego do rodzimych warunków.
No niestety może to wyglądać w ten sposób że działacze Legii naprawdę uwierzą że facet jest wart 10 baniek, nie oddadzą go ani za 3, ani za 5 ani nawet za 7, gość za rok przestanie się rozwijać z powodów o których pisałem, za dwa czy trzy lata pojawią się na horyzoncie młodsi, bardziej perspektywiczni graczy którymi zainteresują się zagraniczni skauci a za Wolskiego nikt już nie zaproponuje nawet dwóch milionów. Obym nie wykrakał.


Izi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2011
Posty: 150
Rejestracja: 13 września 2011

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 12:00

zahor pisze:
Izi pisze: Nie zauważyłeś tylko faktu, że nie każdy klub stać na ukształtowanego napastnika za 50 baniek, dlatego też zrobił się większy target na młode talenty, które kupując szybko i trenując po swojemu dają ten sam efekt za mniejsze pieniądze. Niestety nie trzeba było długo czekać na reakcje rynku, który od razu wywindował ceny za tych młodych i utalentowanych, którzy zdążyli już się odpowiednio pokazać na murawie.
Tak, ale mówimy tutaj o naprawdę takich perełkach, które śledzi pół świata i które mają spore szanse stać się w przyszłości zawodnikami wartymi 50 milionów. Typu Neymar, typu Ganso, wcześniej Aguero czy Pato. A i tak czasami uda się sprowadzić kogoś bardzo obiecującego taniej. Na przykład taki Shaqiri - facet od Wolskiego raptem rok starszy, a w wielkiej piłce znaczący nieporównywalnie więcej. Za ile sprowadził go Bayern? 12 baniek? 15? To gdzie 10 za Wolskiego?
Izi pisze: Zgadzam się, że Wolski za 10, to przesada ale polscy działacze i Polacy ogólnie mają tendencje do przejmowania zachowań z zachodu, zupełnie nie przystosowując tego do rodzimych warunków.
No niestety może to wyglądać w ten sposób że działacze Legii naprawdę uwierzą że facet jest wart 10 baniek, nie oddadzą go ani za 3, ani za 5 ani nawet za 7, gość za rok przestanie się rozwijać z powodów o których pisałem, za dwa czy trzy lata pojawią się na horyzoncie młodsi, bardziej perspektywiczni graczy którymi zainteresują się zagraniczni skauci a za Wolskiego nikt już nie zaproponuje nawet dwóch milionów. Obym nie wykrakał.

Zgodziłem się z tobą, że to przesada. Myślę, że i Legia wie, że to grubo zawyżona cena, tylko ja tam wyczuwam próbę ochrony zawodnika przez zbyt szybką próbą wyemigrowania na zachód i pewnego rodzaju manifestacją świadomości posiadania wielkiego talentu przez klub.
Zgadzam się też, że to niepoważne i ryzykowne z ich strony ale tak to odczytuję.


Franciszek I wydaje się być uroczo pokorny.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 12:32

Wolskiego nie opłaca się oddawać przynajmniej do stycznia 2013 z prostego powodu: jeśli będzie w kadrze na Euro gdzie zagra ze dwie końcówki + Legia awansuje do LM jego cena będzie mogła wynosić właśnie 8-10mln i nie będzie już wtedy wymysłem dziennikarzy czy marzeniem działaczy, chłopak ma potencjał by za rok tyle właśnie kosztować i z tego prostego powodu nie opłaca się go oddawać teraz za dużo mniejsze pieniądze, oczywiście jeśli Legia nie zdobędzie mistrzostwa a Smuda go nie powoła to i 5mln może się okazać nie do uzyskania, ale raczej nikt w Legii nie zakłada wersji pesymistycznej tak samo jak np nie zakłada się kontuzji

można mówić co się chce ale potencjał na 10mln jest i tylko chodzi o kwestię by miał gdzie i kiedy to pokazać... tak jak zrobił to właśnie Shaqiri i za 10 trafił do Bayernu (a miał już tylko 2 lata kontraktu tam więc byli niejako zmuszeni do sprzedaży go w najbliższym oknie bo za rok nie dostali by nawet 8, chyba że powtórzyłaby się sytuacja z Ozilem ale to raczej był ewenement

utarło się, że za Polaków się dużo nie płaci ale powoli już się to zmienia i takie nawet 3mln nie zrobiłoby chyba na nikim wrażenia po transferach Rybusa i Borysiuka, a oni zagrali ledwie jedną rundę w LE...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 13:13

Maly pisze:Wolskiego nie opłaca się oddawać przynajmniej do stycznia 2013 z prostego powodu: jeśli będzie w kadrze na Euro gdzie zagra ze dwie końcówki + Legia awansuje do LM jego cena będzie mogła wynosić właśnie 8-10mln i nie będzie już wtedy wymysłem dziennikarzy czy marzeniem działaczy
Rozgraniczmy te dwa warunki:
- jest możliwe że zagra ze dwie końcówki na Euro, ale od kiedy to za takiego piłkarza z automatu płaci się 10 baniek? Musiałby chyba ciągnąć w pojedynkę cały zespół, wyciągnąć ich za uszy z grupy ale jakie są na to szanse? Jeden procent?
- jest bardzo mało prawdopodobne że Legia awansuje do LM. Nie daję im więcej jak 10% szans bo nie sądzę żeby byli zespołem o klasę czy dwie lepszym od Mistrzów Polski z lat ubiegłych. A nawet gdyby udało im się prześlizgnąć, to znowu - jak zgarną sześć razy lanie to wartość Wolskiego specjalnie nie wzrośnie. A jaka jest szansa że pociągnie w pojedynkę ten zespół?

Maly pisze:jeśli Legia nie zdobędzie mistrzostwa a Smuda go nie powoła to i 5mln może się okazać nie do uzyskania, ale raczej nikt w Legii nie zakłada wersji pesymistycznej tak samo jak np nie zakłada się kontuzji
Wersja że Wolski nie pojedzie na EURO a Legia nie zostanie mistrzem to wariant pesymistyczny. Wersja że Smuda go powoła (i może nawet wpuści na kilka minut) a Legia utrzyma pierwsze miejsce to wariant optymistyczny. Ale to że on na tym EURO będzie gwiazdą zespołu i zwróci na siebie uwagę całej Europy, potem wciągnie Legię do LM i w fazie grupowej też zada szyku, dzięki czemu dorówna prawie wartością Shaqiriemu to jest jakieś science-fiction i zakładanie że tak się właśnie potoczą losy tego gracza to głupota.
Maly pisze: można mówić co się chce ale potencjał na 10mln jest i tylko chodzi o kwestię by miał gdzie i kiedy to pokazać... tak jak zrobił to właśnie Shaqiri i za 10 trafił do Bayernu (a miał już tylko 2 lata kontraktu tam więc byli niejako zmuszeni do sprzedaży go w najbliższym oknie bo za rok nie dostali by nawet 8, chyba że powtórzyłaby się sytuacja z Ozilem ale to raczej był ewenement
A teraz zastanów się ile w piłce nożnej dokonał Szwajcar, a ile Polak i czy w ogóle można ich porównywać w obecnej chwili.
Maly pisze: utarło się, że za Polaków się dużo nie płaci ale powoli już się to zmienia i takie nawet 3mln nie zrobiłoby chyba na nikim wrażenia po transferach Rybusa i Borysiuka, a oni zagrali ledwie jedną rundę w LE...
Utarło się że za piłkarzy z ligi, której przedstawiciel od 15 lat nie występował w LM nie płaci się dużo. I ciężko się temu dziwić.

@Mietson
Akademia Akademią, ale on już ją opuścił, gra z seniorami i żeby mógł się dalej rozwijać, musi walczyć u boku coraz lepszych zawodników przeciwko coraz lepszym rywalom. Problemem jest to że jak facet utrzyma tempo rozwoju, to takowych w kraju niedługo zabraknie i będzie musiał koniecznie wyjechać żeby się nie zatrzymać. Tak jak Lewandowski, dla którego Ekstraklasa w pewnym momencie zrobiła się za ciasna i niczego nowego by się już tutaj nie nauczył.
Mietson pisze: Tak ale Lewy miał 22 lata jak jechał do Niemiec a Wolski nie skończył jeszcze 20 więc myślę, że nie jest powiedziane, że już latem ma emigrować.
Ale jeżeli zakładamy że Wolski jest takim supertalentem, który to z Legii ma odejść za 10 baniek to trzeba przyjąć założenie że jest bardziej utalentowanym graczem od Lewandowskiego (który to dychę kosztuje może teraz), ergo należy się spodziewać że dla niego szybciej polska liga okaże się za ciasna.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2012, 14:00 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 13:13

zahor pisze:Co do samego rozwoju - ileż się on jeszcze może w Polsce rozwinąć? Żeby robić postępy i wybić się ponad poziom Frankowskiego czy innego Rybusa musi grać z lepszymi, trenować pod okiem okiem lepszych trenerów itd. Jeżeli faktycznie ma chociaż połowę tego talentu, o jaki się go podejrzewa to najpóźniej za rok Ekstraklasa powinna być już dla niego zdecydowanie za ciasna, powinien starać się zwiewać do mocniejszej ligi więc Legia już powinna myśleć gdzie by tu go sprzedać.
Wolski jest jednym z pierwszych dorosłych wychowanków Akademii Legii więc nie można w ten sposób zrównywać nowo-powstałej szkółki z resztą kraju. Trudno ocenić na ile on może się jeszcze rozwijać w Polsce.
zahor pisze:
Mietson pisze:Oczywiście Robert musi jeszcze popracować ale nie zmienia to faktu, że potencjał ma ogromny i, może trochę przesadzam, ale ma on szanse stać się polskim Szewczenką albo przynajmniej Berbatovem.
No z Szewczenką to żeś się chyba już nieco zagalopował, bo facet jak miał 21 lat to ładował Barcelonie hat-tricka w Lidze Mistrzów a jak był w wieku obecnego Lewandowskiego to był już czołowym strzelcem Milanu, ładującym po 24 gole w Serie A na sezon. Fajnie by było jakby Lewy zbliżył się kiedykolwiek do tego poziomu, ale mało to realne. Opcja z Berbatovem już prędzej.
Z Szewczenką, faktycznie, odrobinę przegiąłem. Ale poziom Berbatova moim zdaniem osiągnie.
zahor pisze:
Izi pisze: Zgadzam się, że Wolski za 10, to przesada ale polscy działacze i Polacy ogólnie mają tendencje do przejmowania zachowań z zachodu, zupełnie nie przystosowując tego do rodzimych warunków.
No niestety może to wyglądać w ten sposób że działacze Legii naprawdę uwierzą że facet jest wart 10 baniek, nie oddadzą go ani za 3, ani za 5 ani nawet za 7, gość za rok przestanie się rozwijać z powodów o których pisałem, za dwa czy trzy lata pojawią się na horyzoncie młodsi, bardziej perspektywiczni graczy którymi zainteresują się zagraniczni skauci a za Wolskiego nikt już nie zaproponuje nawet dwóch milionów. Obym nie wykrakał.
Nie wiem czy kierujesz się pesymistycznym myśleniem typu "Polski piłkarz jest na pewno w jakiś sposób wadliwy" czy też widziałeś Rafała w grze (nie mówię tutaj jedynie o kilku bramkach na youtube a o pełnych meczach) ale on ma naprawdę ogromny potencjał. Można tutaj przywołać przykłady choćby Janczyka (co by z kolei potwierdzało, że szybki transfer niekoniecznie jest wskazany) ale Wolski świetnie panuje nad piłką, balans ciała, fantazja w grze, zwinność stoją u niego na poziomie rzadko spotykanym u czołowych "dorosłych" polskich piłkarzy. Jak pisałem wyżej - jest wychowankiem Akademii Legii, która być może ma inną myśl szkoleniową oraz metody (bardziej zachodnie) więc nie wiem czy można mu ustalić jakiś górny limit.
Maly pisze:utarło się, że za Polaków się dużo nie płaci ale powoli już się to zmienia i takie nawet 3mln nie zrobiłoby chyba na nikim wrażenia po transferach Rybusa i Borysiuka, a oni zagrali ledwie jedną rundę w LE...
Borysiuk to zawodnik ledwie rok starszy od Wolskiego a zagrał prawie 100 meczów w Polskiej Ekstraklasie. Do tego w Bundeslidze po fatalnym debiucie radzi sobie coraz lepiej i w każdym meczu gra w podstawowej jedenastce.

Rybus z kolei był w naszej lidze najlepszym asystentem. Przyznam, że kwota 2,7 mln mnie mocno zaskoczyła ale także uważam, że w Rosji "nie zginie".

Co do powołania dla Wolskiego - w innym temacie o tym pisałem, że Smuda był na meczu Podbeskidzie - Legia i być może chciał właśnie obejrzeć grę Rafała.
zahor pisze:Tak jak Lewandowski, dla którego Ekstraklasa w pewnym momencie zrobiła się za ciasna i niczego nowego by się już tutaj nie nauczył.
Tak ale Lewy miał 22 lata jak jechał do Niemiec a Wolski nie skończył jeszcze 20 więc myślę, że nie jest powiedziane, że już latem ma emigrować.
zahor pisze:Ale jeżeli zakładamy że Wolski jest takim supertalentem, który to z Legii ma odejść za 10 baniek to trzeba przyjąć założenie że jest bardziej utalentowanym graczem od Lewandowskiego (który to dychę kosztuje może teraz), ergo należy się spodziewać że dla niego szybciej polska liga okaże się za ciasna.
Lewy odchodził jako prawdopodobnie najlepszy piłkarz w Polsce, z pewnością najlepszy napastnik a Rafał póki co wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce czołowej drużyny więc myślę, że za rok jak już nie będzie miał sobie równych to może lecieć do Niemiec :D

Tak nawiasem, Lewandowski nie wart 10 baniek? :shock: Dla mnie on jest spokojnie wart 15, w każdym razie za mniej na miejscu Borussii bym go nie oddawał.

Żeby nie było - ja nie uważam, żeby on (Wolski) był wart 10 baniek, powiem więcej, nie jest wart 1/3 tej kwoty. Na chwilę obecną, nijak jego wartości określić nie można, myślę, że za mało jeszcze grał, żeby to oszacować i pozostaje pytanie na ile może się rozwinąć. A dopóki tego się nie da określić, to Legia rzuca kwotę z sufitu bo bez wątpienia za 10 mln by go oddali :)
Ostatnio zmieniony 13 marca 2012, 14:16 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 14:12

zahor pisze:Lewandowskiego (który to dychę kosztuje może teraz)
Masz dziwny sposób wyceny piłkarzy. Borussia zapłaciła 5mln za Lewandowskiego z Lecha a Ty masz wątpliwości czy obecnie kosztuje 10 mln... :think:


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 14:44

Ouh_yeah pisze:
zahor pisze:Lewandowskiego (który to dychę kosztuje może teraz)
Masz dziwny sposób wyceny piłkarzy. Borussia zapłaciła 5mln za Lewandowskiego z Lecha a Ty masz wątpliwości czy obecnie kosztuje 10 mln... :think:
No fakt, 10 wart jest spokojnie, ale czy 15 :think: Trzeba brać poprawkę na specyfikę Bundesligi - tam raczej wielkimi kwotami się nie szasta. Poza Bayernem, z tego co mi się wydaje, żaden klub chyba nigdy za żadnego piłkarza nie zapłacił więcej niż 20 milionów. To trochę tak jak dywagacje na temat "czy Matri wart był tych 15 baniek" (moim zdaniem nie). W każdym razie - byłbym zdziwiony gdyby w tej chwili ktoś zaoferował za niego taką kwotę, tym bardziej że w LM cała drużyna zawiodła.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 14:56

To czy w Bundeslidze szasta się wielkimi kwotami czy nie, nie ma znaczenia dla wartości Lewandowskiego, którego tak czy siak Borussia nie sprzeda do lokalnych rywali [zresztą nikogo oprócz Bayernu nie stać].

Patrząc na to, że w styczniu Borussia ustaliła czerwcowy transfer Reusa za 17-18 mln... no to myślę, że za 15 byłoby trudno kupić Lewego [chyba że nie podpisze nowego kontraktu czy coś takiego].
10 mln za Wolskiego to takie pieprzenie tylko. Nie wierzę, że ktoś w ogóle przywiązuje jakąkolwiek wagę do takich stwierdzeń.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 15:04

Mietson pisze:Wolski
Wlasnie, Wolski. Dawno nie bylo w Polsce takiego zawodnika. Bardzo dawno. Powiem Wam tak... Lewandowski ma duzy talent, jest jednak juz prawie uksztaltowanym pilkarzem, osiagnal dobry poziom i moze sie jeszcze troche wybic. Nie przekroczy jednak poziomu wlasnie tego Berbatova - poziomu wysokiego, ale nie najwyzszego. Kuba podobnie - jest dobrym pilkarzem, momentami nawet bardzo dobrym. Ale to wszystko. Az tyle i tylko tyle.

Wolski natomiast na pierwszy rzut oka ma cos wiecej. No po prostu ma "to cos". Kazdy kto oglada regularnie mecze, siedzi w pilce noznej od lat, powie tak samo. W sytuacji, w ktorej pilkarz dobry albo nawet bardzo dobry rozgrywa akcje "standardowo" Wolski potrafi czyms zaskoczyc. Jest na tyle sprytny, dobry techniczne i szybki, ze moze sobie na to pozwolic. On sie tego nie nauczyl na treningu - on wie co ma zrobic z pilka, bo to czuje. I to robi.

Mozna oczywiscie powiedziec, ze to "tylko Legia", a chlopak rozegral dopiero parenascie spotkan. To wszystko prawda. Jednak JUZ sie czyms wyroznia. Widac, ze inaczej mysli, ze inaczej drybluje, inaczej prowadzi pilke, czuje gre, czuje pilke. Tego nie da sie nauczyc. Albo sie to ma, albo nie. Nie wiem jak jego kariera sie potoczy. Moze skonczyc jak Rybus, czyli na fajnym, ale ligowym poziomie, a moze tez skonczyc duuuuzo wyzej.

Nie lubie Legii, ale specjalnie dla tego chlopaka zaczalem ostatnio ogladac mecze.


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 15:31

Wolski ??? Tak. Kiedy ?? najwcześniej za rok. Musi zagrać cały dobry sezon chociaż w Polskiej lidze. Ma to coś , jednak brakuje mu jeszcze ogrania. To widać. W polskiej lidze może pozwolić sobie jeszcze na błędy, niestety w każdej silniejszej za takie błędy zapłaci miejscem w składzie.

Wygląda na dosyć rozważnego chłopaka, w przeciwieństwie do Rybusa, który przeżywa swój awans sportowy w Czeczeni.

Fajnym grajkiem też jest Żyro, nie jest to ten sam poziom co Wolski ale też ma papiery by osiągnąć poziom Kuby/Lewego. W Legii chyba jako w jedynym Polskim klubie zaczyna doceniać się młodych grajków. Przez moment w Lechu było podobnie jednak to siadło. Więc ostatnie lata posuchy i zmiana strategii Legii odnośni skutki. Trochę taki Ajaks. Kilku starszych wśród których promują i ogrywają się nasi juniorzy.

Wolski i Żyro to pierwsi prawdziwi wychowankowie. Jest jeszcze fajny obrońca młody(nie przypomnę sobie nazwiska), i nie zapominajmy że Kucharczyk też ma dopiero 21 wiosen. Gdzie przy ustabilizowaniu formy śmiało będzie podporą Legii


BTW. Szkoda że co najmniej 2 z wyżej wymienionych nie dostaje szansy gry w Reprezentacji. Strasznie podobał mi się Czarek Wilk, który jest świetnym "mudżynem" i zostawia w przedbiegach wybitnego reprezentanta Darka Dudkę. Świerczok niby przesunięty teraz do drugiej ekipy, jednak lepiej żeby grał tam niż nie wąchał boiska jak podstarzały Jeleń.


Ciekaw jestem czy ITI nie szykuje Legii trochę pod sprzedaż, i czy zimowa wyprzedaż nie była zwykłym odzyskaniem kapitału zainwestowanego w klub. Trochę się tego boję bo to oznacza że w Lato będzie kolejna. Jednak mimo to dla mnie Skorża jest chyba teraz najlepszym Polskim trenerem. Rozwija się, wyciąga wnioski z własnych błędów. Nie boi się podejmować trudnych decyzji, daje szansę młodym. Wg. mnie powinien być następcą Dyzmy Polskiej piłki. Tylko nie od razu po Euro jeszcze niech z 1 z 2 sezony spróbuje Legią coś powalczyć .


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 marca 2012, 19:56

zahor pisze:zastanów się ile w piłce nożnej dokonał Szwajcar, a ile Polak i czy w ogóle można ich porównywać w obecnej chwili.
wcale nie pisałem, że można w tej chwili i nie o osiągnięcia chodzi a o potencjał, Batistuta nigdy nie osiągnął tego co np Trezeguet ale to nie znaczy, że był mniej warty czy miał mniejszy potencjał... ja mówię o wartości Wolskiego za rok zakładając wariant optymistyczny, który na pewno siedzi w głowach działaczy Legii

jeśli Legia chciałaby go sprzedać w lecie za 2-3mln to ja bym chciał, żeby Marotta go kupił bo uważam, że to grosze w porównaniu z tym co może być warty za 3 lata i Legia sprzedając go do dobrego klubu Serie A na pewno nie odda go za grosze więc jeśli mówi się o Romie nie dziwi mnie, że mówi się o dużych pieniądzach

ps. jeśli masz wątpliwości to przypomnij sobie historię Matusiaka... średniego piłkarza z może dwoma dobrymi występami w reprezentacji i (chyba) zerem w europejskich pucharach...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
lukatg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2008
Posty: 26
Rejestracja: 02 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 11:14

http://www.sportslaski.pl/lukasz-skorup ... ,info.html

Ciekawe na ile to prawda, a na ile gra menago lub wymysł portalu. Koleś ma niewątpliwie talent, tylko żeby nie rozmienił tego na drobne.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 11:32

lukatg pisze:http://www.sportslaski.pl/lukasz-skorup ... ,info.html

Ciekawe na ile to prawda, a na ile gra menago lub wymysł portalu. Koleś ma niewątpliwie talent, tylko żeby nie rozmienił tego na drobne.
Gdzie on by znalazł w Turynie "Lornetę i Meduzę"? :smile:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
lukatg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2008
Posty: 26
Rejestracja: 02 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 14:16

deszczowy pisze:
lukatg pisze:http://www.sportslaski.pl/lukasz-skorup ... ,info.html

Ciekawe na ile to prawda, a na ile gra menago lub wymysł portalu. Koleś ma niewątpliwie talent, tylko żeby nie rozmienił tego na drobne.
Gdzie on by znalazł w Turynie "Lornetę i Meduzę"? :smile:
Na pewno Vidal i Bonu by mu coś pomogli znaleźć :smile:


ODPOWIEDZ