Pomoc w wyborze TV

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 14:07

Kubba pisze:Dzięki wszystkim za rady i wyrażone opinie.

Z tego co się dowiadywałem to Samsungi mają faktycznie jedną lepszych (jak nie najlepszą?) matrycę i obraz jest na prawdę dobry(mowa o LCD).
Nadal nie mogę się zdecydować co wybrać, czy LCD czy plasmę. Plasmy podobno mają lepszą jakość obrazu, ale przy tym żrą więcej prądu i "podobno" są z nimi problemy(wypalanie się pixeli czy coś w tym stylu - nawet w rok użytkowania) - czy ktoś wie ile w tym prawdy?
Gdzie się dowiedziałeś? Jak z tego samego źródła w którym znalazłeś info o większym żarciu prądu i powidokach to sorry ale to żadne źródło. Plazma ma większe zapotrzebowanie na energie ale nie są to wartości takie jak choćby 5 lat temu. Powidoki to już w ogóle śmiesznie stary stereotyp. Takich informacji udzielają właśnie "kompetentni" pracownicy Saturnów, MM, Euro i innych sieciówek. Najlepiej jeszcze jak powiedzą Ci, że warto kupić kabel HDMI za 180zł bo takie za 40 zeta i mniej są fuj.

Plazmy mają żywotność (bez straty jakości) w okolicach 100 tys. godzin. Policz sobie ile to lat. Efekt powidoku w moim modelu Panasa (2 letnim) występuje w momencie kiedy zamule... Kiedyś zostawiłem TV włączony i kiedy wróciłem do chaty po ok. 6-7 godzinach to faktycznie po przełączeniu na HDMI przez jakieś 50-60 sekund było delikatnie widoczne logo TVN (kiedy ekran był czarny - gdy bootowała się konsola). Zajrzyj na podane przeze mnie forum, poczytaj o podstawach i następnie o różnicach pomiędzy LCD/LED/Plazmą, testy i porównania danych modeli i jak zajdzie taka potrzeba to utwórz nowy temat bądź podepnij się pod już istniejący. Wtedy wybierzesz sobie kilka modeli i skoczysz do salonu na testy.

Dzisiaj kupno TV to nie dylemat typu 21" vs 29", mono vs stereo, z wejściem euro czy samym component. Dzisiejsze telewizory mają mocniejsze procesory i układy niż nie jeden komp stojący w domu więc nie kupuj na zasadzie "z tego co się dowiedziałem".
Swider10 pisze:Osobiście ponad połtora roku ciesze się z Telewizora plazmowego PANASONIC TX-P50X10Y i chyba jakościowo za tą cene nic lepszego nie dostaniesz co prawda moja plazma kosztowała ponad 3tys. ale jest 50' jeden minus to że nie jest FULL HD a HD READY lecz jeżęli oglądasz z odległośći dalszej niż 2m od ekranu (nikt chyba blizej telewizra nie siada:P) to nie widac zadnej różnicy (HD READY NIE OZNACZA ZE NIE MZONA OGLADAC OBRAZU W HD) nie bede za duzo pisał czym sie rozny FULL HD od HD READY wystarczy wpisac w google i troche poczytac.
Dałeś się "naciągnąć". Telewizja HD zaczyna się od 720p (1280 x 720), a Twój TV ma 1024 x 768. Telwizja HD ma 2 standardy czyli wspomniany przeze mnie 720p i 1080p (tzw. Full HD - 1920 x 1080). Telewizory z tą pierwszą rozdziałką nie są już produkowane, a w czasie gdy były to dostępne praktycznie tylko na rynku w Japonii i USA. Większość LCD/LED ma rozdziałke 1366 x 768 i jest to jak najbardziej HD bo powyżej 720p, a ich specyfikacja polega na łatwiejszej produkcji (tj. proporcje pochodzące z monitorów komputerowych). Jak łatwo się domyślić film w Full HD będzie na takim TV lekko "przekłamany" (i dotyczy to zarówno 1366 x 768 / 1280 x 720, a tym bardziej 1024 x 768!). Samo określenie HD Ready to chwyt marketingowy. Każdy TV (nawet CRT) posiadający wejście component/hdmi jest HD Ready. Każdy taki telewizor przyjmie sygnał HD ale w środku sobie go tak obrobi (czyt. potnie/zniekształci/przekłamie) żeby go wyświetlić. No i jest jeszcze zasada: jak kupujesz 40" lub więcej to tylko Full HD. W mniejszych modelach róznicy się nie dostrzeże pomiędzy 1280 x 720/1366 x 768 a opcją Full HD ale już w tych większych jak najbardziej... I właśnie dochodzimy do pewnej sprawy (o której już wspomniałem). Większość ludzi nie widzi róznicy pomiędzy 720p a 1080p więc zrób tak jak wspomniałem wcześniej.

Swoją drogą bawi mnie jak ludzie przepłacają grube pieniądze za TV HD Ready, który na fabrycznych ustawieniach podłączają do kablówki albo satelity najlepiej kablem euro i wmawiają sobie, że jest fajnie. Dopiero jak się zapuszcza takiemu delikwentowi mecz/film w prawdziwym HD na porządnie skalibrowanym TV (kupionym kilka stów taniej) podłączonym do konsoli/odtwarzacza/kompa po hdmi to dociera do niego jak dał się "wy...korzystać".


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 15:06

Może powiesz kolego, że nie dostrzegasz różnicy na, powiedzmy, 30" TV, który jest podłączony do kompa/konsoli i pracuje z różną rozdzielczością? Pomijając to, że wyświetlacza ciekłokrystaliczne wyświetlają najlepiej obraz jedynie w rozdzielczości natywnej to pisanie, że różnica między 720p czy 1080p nie istnieje na ekranie < 40" to po prostu głupoty.
Jeżeli ktoś odpala filmy w rozdzielczości VGA to nawet na CRT różnicy nie zobaczy... :prochno:


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 15:36

LordJuve pisze:Może powiesz kolego, że nie dostrzegasz różnicy na, powiedzmy, 30" TV, który jest podłączony do kompa/konsoli i pracuje z różną rozdzielczością? Pomijając to, że wyświetlacza ciekłokrystaliczne wyświetlają najlepiej obraz jedynie w rozdzielczości natywnej to pisanie, że różnica między 720p czy 1080p nie istnieje na ekranie < 40" to po prostu głupoty.
Jeżeli ktoś odpala filmy w rozdzielczości VGA to nawet na CRT różnicy nie zobaczy... :prochno:

Nie istnienie, a nie dostrzeganie to dwie różne rzeczy. Róznice istnieją ale chyba przyznasz, że różnice w obrazie takiego Avatara z BD na 32" (jeden 1366 x 768, a drugi 1920 x 1080) będą mniej odczuwalne niż na 50" (z rozdziałkami jak w 32"). Człowiek nie ma aż tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wzroku, by na 27" czy 32" widzieć brak tych "kilkuset" pikseli. Chyba, że ktoś używa takiego TV jako monitor do PC to wtedy inna gadka.


Obrazek
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2011, 19:44

Właśnie przymierzam się do kupna jakiejś 32" . Nie wiem co wybrać a z racji tego, że pokój nie za duży to taki telewizor będzie w sam raz. Maksymalnie chciałbym wydać na niego jakieś 1500zł (broń Boże więcej!). Zastanawiam się nad tym LG: http://www.neo24.pl/?p=lg_32lk530&aff_id=101372
Jestem szczęśliwym posiadaczem monitora tej firmy i tak jak napisałem, nie zawodzę się na nim. No ale znowu kumple z którymi gadałem jakoś nie przepadają za tą firmą i mówią że jest to "szajs"... Moglibyście powiedzieć co sądzicie o tym wyborze, a może zaproponujecie coś? Chciałbym coś z odświeżaniem 100Hz.


Obrazek
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2011, 20:30

dr.DeV pisze:Właśnie przymierzam się do kupna jakiejś 32" . Nie wiem co wybrać a z racji tego, że pokój nie za duży to taki telewizor będzie w sam raz. Maksymalnie chciałbym wydać na niego jakieś 1500zł (broń Boże więcej!). Zastanawiam się nad tym LG: http://www.neo24.pl/?p=lg_32lk530&aff_id=101372
Jestem szczęśliwym posiadaczem monitora tej firmy i tak jak napisałem, nie zawodzę się na nim. No ale znowu kumple z którymi gadałem jakoś nie przepadają za tą firmą i mówią że jest to "szajs"... Moglibyście powiedzieć co sądzicie o tym wyborze, a może zaproponujecie coś? Chciałbym coś z odświeżaniem 100Hz.
Prosta zasada, jeśli kupujesz TV to tylko na "S". :)
W grę wchodzi więc Sony, Samsung i Sharp. Jeżeli chcesz znaleźć coś w przystępnej cenie, kupuj Samsunga.


Obrazek
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2011, 21:10

Dołożyć 300-400 zł i kupić sobie 40' . Najlepiej z serii C które po aktualizacji softu mają obsługę 3D zawsze fajny bajer.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2011, 09:33

FalsoVero pisze:Dołożyć 300-400 zł i kupić sobie 40' . Najlepiej z serii C które po aktualizacji softu mają obsługę 3D zawsze fajny bajer.
Hm, "nieduży" pokój to pojęcie względne, ale być może 40" to rzeczywiście za dużo? Przynajmniej z tego co pisze autor...


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2011, 10:43

LordJuve pisze:
FalsoVero pisze:Dołożyć 300-400 zł i kupić sobie 40' . Najlepiej z serii C które po aktualizacji softu mają obsługę 3D zawsze fajny bajer.
Hm, "nieduży" pokój to pojęcie względne, ale być może 40" to rzeczywiście za dużo? Przynajmniej z tego co pisze autor...
Dobra, poszedłem po rozum do głowy i idąc według zasady 3x "S" biorę Samsunga, teraz też miałem telewizor tej firmy (kineskop) i buczał gdy dekoder był podgłośniony w połowie a TV tak gdzieś na 40% ale problem znikał gdy dekoder był na maksa a TV na 15%. Czytając różne opinie właśnie natrafiłem na te o buczeniu jak i na te, gdzie ten problem nie występuje z resztą ile narodów tyle historii. Biorę Samsunga, zdecydowałem się na 37" tnę koszta i za 1500zł biorę, dzięki za to, że mnie odciągnęliście od tego LG ;)
Juras_Senat pisze:Prosta zasada, jeśli kupujesz TV to tylko na "S". :)
W grę wchodzi więc Sony, Samsung i Sharp. Jeżeli chcesz znaleźć coś w przystępnej cenie, kupuj Samsunga.
:ok:


Obrazek
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 12 października 2011, 10:46

Witam serdecznie i mile ;d

Chciałbym wysłuchać waszych opinii jak i doświadczeń, zatem zbieram sięz zamierzeniem kupienia nowego tv, do 32 cali jako, że wielkość pomieszczenia na większy nie pozwala, i teraz co wybrać? które marki, led czy lcd? prosił bym o profesjonalne opinie i pomoc ;]


ODPOWIEDZ