Nauczyciel stażysta mgr. i co dalej?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Piotr21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2010
Posty: 225
Rejestracja: 02 listopada 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2011, 12:57

Witam. Mam pytanie do osób ogarniętych w temacie. Otóż: skończyłem studia na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie fizyczne. Mam mgr w tej specjalności i teraz jest pytanie. Mam propozycję stażu jako opiekun Hali sportowej lub Orlika, lecz z tego co rozmawiałem ze znajomymi staż powinienem odbyć jako nauczyciel aby mieć stopień nauczyciela stażysty. Czy mogę odbyć staż np. na wspomnianym stanowisku opiekun Hali lub Orlika? Czy odbywając tam staż nie będę miał stopnia nauczyciel stażysta? Wiem że pytanie wam się może wydać śmieszne ale już tyle opinii słyszałem na ten temat że mówię zapytam tutaj.


pinturicchia

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2005
Posty: 472
Rejestracja: 03 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2011, 18:31

Piotr21 pisze:Otóż: skończyłem studia na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie fizyczne. Mam mgr w tej specjalności i teraz jest pytanie. Mam propozycję stażu jako opiekun Hali sportowej lub Orlika, lecz z tego co rozmawiałem ze znajomymi staż powinienem odbyć jako nauczyciel aby mieć stopień nauczyciela stażysty.
Otóż sprawa wygląda tak, że żeby robić stopień nauczyciela stażysty, musisz być zatrudniony jako nauczyciel. Jak jesteś na stanowisku nauczyciela to nie musisz nawet mieć pełnego etatu, żeby robić ten stopień. Ja jestem od zeszłego roku zatrudniona w szkole specjalnej jako pomoc nauczyciela i niestety nie mogę robić, z opiekunem Hali pewnie jest podobnie.
Piotr21 pisze: Czy odbywając tam staż nie będę miał stopnia nauczyciel stażysta?
Stopień stażysty robisz przez rok. Zbierasz jakieś tam materiały do teczki, prowadzisz zajęcia itp. I potem zdajesz egzamin i wtedy dopiero otrzymujesz stopień nauczyciela stażysty.


Piotr21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2010
Posty: 225
Rejestracja: 02 listopada 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2011, 21:39

Aha. Ok wszystko rozumiem. Dziękuje Ci w takim razie i już wiem co mam robić dalej:) Pozdrawiam.


ODPOWIEDZ