Internet bezprzewodowy

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 12:19

Właśnie wybieram się na studia. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli przeprowadzę się do Krakowa. Tak więc już od dłuższego czasu zabieram się do kupna laptopa, a później zawarciu umowy z którąś z sieci na bezprzewodowy internet. I właśnie o owy internet mi chodzi. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o ten temat i mam nadzieje, że mi pomożecie. Jaką ofertę wybrać? Zastanawiam się nad Orange i Plusem.. Który z wyborów byłby lepszy? Mój problem polega również na tym, że w połowie wakacji kończy mi się umowa na internet domowy i nie wiem czy ją przedłużać gdybym kupił internet bezprzewodowy (właściwie to paluje ją nie przedłużać, bezprzewodowy kupię tak czy siak, a domowego raczej przedłużać nie będą bo w domu zostawiam rodziców, którzy prawie wogóle z niego nie korzystają, a z bezprzewodowego będę chciał korzystać i na studiach (Kraków) i w domu (okolice Kielc) ) .. Co wy o tym sądzicie ? Wszystkie opinie będą dla mnie niezwykle cenne. Proszę o pomoc..


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 13:43

Ja dostałem internet mobilny za darmo z multimedii jako dodatek do internetu domowego (12mb/s - 20mb/s). Bazuje on na Playu. Wszystko chodzi pięknie, mam limit danych 1gb, a prędkość 1mb/s. Na przeglądanie stronek wystarcza.
Po prostu trzeba sobie obliczyć, ile dokładnie potrzeba.

Jeśli chodzi o zasięg... z tego co słyszałem, w dużych miastach nie ma żadnego problemu. Ja na swojej działce nieopodal lasu nie mogłem się w ógóle połączyć ze światem, natomiast mój wujek z iPlusem - dał radę, dość powoli, ale stronki mu wchodziły. Jednak to chyba zależy od najbliższego odbiornika.

Jedno mogę powiedzieć - polecam multimedia/play - sam mam i jestem zadowolony. Oczywiście limit mógłby być wyższy, ale w końcu otrzymałem go jako bonus, więc nie narzekam.

Sorry za bałagan, ale się śpieszę ; )


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 15:28

Zerknij co tam nowego szykuje T-Mobile. Ponoć mają mieć jakieś nowe, ciekawe oferty mobilnego internetu. Moja dziewczyna ma u nich neta z limitem danych 7Gb i możliwością ściągania w nocy bez naruszania pakietu za 39pln i nie narzeka. :wink: Tylko to była oferta lojalnościowa, więc nie wiem jak to wygląda teraz dla nowego klienta. Jak jest dobry zasięg to działa dwa, trzy razy szybciej niż moje stacjonarne 2Mb.


Obrazek
arszawin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 maja 2010
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 16:14

Ja mam blueconnect i w mojej wiosce trochę słabo to chodzi.
Mam ściąganie około 25 kb/s.A już u kuzyna za górką mi darło po 300 kb/s.W mieście było to jakieś 480 kb/s.

Na allegro można kupić za jakieś 30 zł antenki co wzmacniają sygnał i chyba z tej opcji w najbliższym czasie skorzystam.
Może ma ktoś już taką antenkę i mi powie czy znacznie poprawia ten sygnał?


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 17:02

Ja mam neta mobilnego w sieci Play i też jestem zadowolony. Limit transferu 12GB, Modem Huawei, pobieranie danych leci z prędkością powyżej 100kb/s i dla mnie jest to jak najbardziej wystarczające.
Jeśli chodzi o zasięg to na co dzień nie mam problemu (Warszawa), ale nawet kiedy jadę w rodzinne strony (:P) i jestem w mniejszej miejscowości to zawsze się łączy. Nie sprawdzałem nigdy zasięgu na jakichś mniejszych wioskach więc ciężko mi powiedzieć coś więcej.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 17:19

Mati pisze:Ja mam neta mobilnego w sieci Play i też jestem zadowolony. Limit transferu 12GB, Modem Huawei, pobieranie danych leci z prędkością powyżej 100kb/s i dla mnie jest to jak najbardziej wystarczające.
Jeśli chodzi o zasięg to na co dzień nie mam problemu (Warszawa), ale nawet kiedy jadę w rodzinne strony (:P) i jestem w mniejszej miejscowości to zawsze się łączy. Nie sprawdzałem nigdy zasięgu na jakichś mniejszych wioskach więc ciężko mi powiedzieć coś więcej.
No i działa Ci w metrze. :D
Wagner bierz play-a, będzie jak znalazł jak zrobią metro w Krakowie. :smile:
LordJuve pisze: Istotne może być to, że największy zasięg ma chyba iPlus, prawda?
Prawda. Najgorszy, Orange.
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2011, 17:38 przez Juras_Senat, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2011, 17:24

Istotne może być to, że największy zasięg ma chyba iPlus, prawda? Jednakże w większych miastach (czy dla "domatorów", którzy nie podróżują za dużo) nie ma to większego znaczenia.


ODPOWIEDZ