Nowa praca, okres próbny.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2011, 11:48

Witam!

Mam takie pytanko. Ponieważ na dniach będę miał rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy. Ja tą pracę chciałbym potraktować jako dorywczą, chcę zarobić do wakacji, na wakacje :) Prawdopodobnie dostanę na początek umowę na okres próbny, Panowie powiedzcie mi czy mogę tą umowę zerwać np. w czerwcu bez podania powodu? Lub coś tam wymyślę.. ;p
Praca w Decathlonie stanowisko sprzedawca.


Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8862
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 02 maja 2011, 12:07

Każdą pracę możesz przerwać, zwłaszcza na okresie probnym. nikt Ci raczej problemów nie bedzie robił, chyba, ze trafisz na chamskie szefostwo :P U mnie na okresie probnym się zwolnił gośc po 2 tyg. bo znalazł lepszą robotę 8) Nie musisz wymyslać nie wiadomo jakich powodów. Rozwiązujesz poprostu za porozumieniem stron, jak Ci nie bedą robić przeszkod o czym wspomnialem.


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 02 maja 2011, 12:11

W umowie będziesz miał napisane ile trwa okres wypowiedzenia. Dla przykładu przy umowach na czas nieokreślony okres wypowiedzenia to kolejno 2 tygodnie (jeżeli pracujesz krócej niż pół roku), 1 miesiąc (jeżeli pracujesz dłużej niż pół roku) i 3 miesiące (jeżeli pracujesz minimum 3 lata). Natomiast na umowach miesięcznych oferowanych często przez pośredników taki okres to 1-2 dni.

Natomiast przy umowie na okres próbny wszystko zależy od tego na jaki czas podpisujesz umowę, jeżeli na maks 2 tygodnie to okres wypowiedzenia = 3 dni, jeżeli więcej niż 2 tygodnie to okres wypowiedzenia = 1 tydzień, przy umowie do 3 miesięcy okres wypowiedzenia = 2 tygodnie.
Pamiętaj, że okres wypowiedzenia jest liczony w dniach roboczych.


ODPOWIEDZ