Mięsień czworogłowy

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2010, 17:27

Mam taki mały problem. Jakiś miesiąc temu, grałem z kumplami na hali w nogę. Dostałem dobre podanie i z pierwszej piły "przypeciłem" na bramkę, niestety podczas tego manewru coś stało mi się z mięśniem czworogłowym (udo xD), poczułem takie ciepełko i za chwilę zaczęo boleć... No nic, siadłem na ławie i czekałem aż minie(już więcej nie grałem), następnego dnia ból był coraz mniejszy (przez jakiś tydzień zawijałem bandażem i smarowałem Końską Maścią). Po trzech tygodniach wszystko wydawało się ok i poszedłem grać w nogę, niestety kopnąłem mocniej piłkę i ból wrócił (nie taki jak wtedy ale trochę bolało) odczekałem 20-30min i wróciłem do gry (stanąłem sobie na bramie xD)... Od tamtego czasu gdy kopnę piłkę, ból powraca, co prawda mały ale wystarczający by uniemożliwić grę...
Wiem że na tym forum jest kilku fachowców, którzy grają w różnych klubach i może mieli podobne kontuzje albo coś, więc może by mi ktoś doradził co zrobić(jakie maści stosować, zaopatrzyć się w jakieś specjalne opaski...)... nie jestem zwolennikiem chodzenia do lekarzy(chodzę jak już baaaaardzo muszę xD).


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2010, 23:39

Nie chcę się "mondrzyć", ale moim zdaniem nie warto w takich sprawach działać na własną rękę, szczególnie, jeśli nie ma się pojęcia w tych rzeczach. Lekarzy nie brakuje, lecz jeżeli nie jest Ci śpieszno to warto poczekać dłuższy czas i iść do naprawdę dobrego specjalisty, takiego który nie spławi Cię jakąś maścią za 2 dychy. No chyba, że stać Cię na prywatne konsultacje, to wtedy problemu nie ma :o . Ja polecam portal www.znanylekarz.pl, jakbyś miał problem ze znalezieniem lekarza.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2010, 23:56

HubsonJUVE pisze:Mam taki mały problem. Jakiś miesiąc temu, grałem z kumplami na hali w nogę. Dostałem dobre podanie i z pierwszej piły "przypeciłem" na bramkę, niestety podczas tego manewru coś stało mi się z mięśniem czworogłowym (udo xD), poczułem takie ciepełko i za chwilę zaczęo boleć... No nic, siadłem na ławie i czekałem aż minie(już więcej nie grałem), następnego dnia ból był coraz mniejszy (przez jakiś tydzień zawijałem bandażem i smarowałem Końską Maścią). Po trzech tygodniach wszystko wydawało się ok i poszedłem grać w nogę, niestety kopnąłem mocniej piłkę i ból wrócił (nie taki jak wtedy ale trochę bolało) odczekałem 20-30min i wróciłem do gry (stanąłem sobie na bramie xD)... Od tamtego czasu gdy kopnę piłkę, ból powraca, co prawda mały ale wystarczający by uniemożliwić grę...
Wiem że na tym forum jest kilku fachowców, którzy grają w różnych klubach i może mieli podobne kontuzje albo coś, więc może by mi ktoś doradził co zrobić(jakie maści stosować, zaopatrzyć się w jakieś specjalne opaski...)... nie jestem zwolennikiem chodzenia do lekarzy(chodzę jak już baaaaardzo muszę xD).
Jeśli noga boli Cie tylko i wyłącznie w momencie kopania piłki chorą nogą, a nie sprawia Ci większego problemu podczas biegania i "normalnego funkcjonowania" to OBSTAWIAM, że uraz który opisujesz to może być naciągnięcie/naderwanie mięśnia prostego uda.
W tym wypadku o ile nie jesteś zawodowym piłkarzem, to zalecałbym po prostu odpoczynek od kopania piłki. Nie wiem ile masz lat, ale wnioskuje, że jesteś jeszcze bardzo młody i myślę, że 1-1,5 miesiąca bez obciążania chorej nogi pozwoliłoby w pełni zregenerować się uszkodzonemu mięśniowi. W przeciwnym wypadku po 2-3 tygodniowym "pozornym wyleczeniu" problem będzie powracał.

Oczywiście zawsze możesz zgłosić się do lekarza po profesjonalną poradę.


Pozdrawiam!
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2010, 11:12

Azrael pisze:
HubsonJUVE pisze:Mam taki mały problem. Jakiś miesiąc temu, grałem z kumplami na hali w nogę. Dostałem dobre podanie i z pierwszej piły "przypeciłem" na bramkę, niestety podczas tego manewru coś stało mi się z mięśniem czworogłowym (udo xD), poczułem takie ciepełko i za chwilę zaczęo boleć... No nic, siadłem na ławie i czekałem aż minie(już więcej nie grałem), następnego dnia ból był coraz mniejszy (przez jakiś tydzień zawijałem bandażem i smarowałem Końską Maścią). Po trzech tygodniach wszystko wydawało się ok i poszedłem grać w nogę, niestety kopnąłem mocniej piłkę i ból wrócił (nie taki jak wtedy ale trochę bolało) odczekałem 20-30min i wróciłem do gry (stanąłem sobie na bramie xD)... Od tamtego czasu gdy kopnę piłkę, ból powraca, co prawda mały ale wystarczający by uniemożliwić grę...
Wiem że na tym forum jest kilku fachowców, którzy grają w różnych klubach i może mieli podobne kontuzje albo coś, więc może by mi ktoś doradził co zrobić(jakie maści stosować, zaopatrzyć się w jakieś specjalne opaski...)... nie jestem zwolennikiem chodzenia do lekarzy(chodzę jak już baaaaardzo muszę xD).
Jeśli noga boli Cie tylko i wyłącznie w momencie kopania piłki chorą nogą, a nie sprawia Ci większego problemu podczas biegania i "normalnego funkcjonowania" to OBSTAWIAM, że uraz który opisujesz to może być naciągnięcie/naderwanie mięśnia prostego uda.
W tym wypadku o ile nie jesteś zawodowym piłkarzem, to zalecałbym po prostu odpoczynek od kopania piłki. Nie wiem ile masz lat, ale wnioskuje, że jesteś jeszcze bardzo młody i myślę, że 1-1,5 miesiąca bez obciążania chorej nogi pozwoliłoby w pełni zregenerować się uszkodzonemu mięśniowi. W przeciwnym wypadku po 2-3 tygodniowym "pozornym wyleczeniu" problem będzie powracał.

Oczywiście zawsze możesz zgłosić się do lekarza po profesjonalną poradę.
Dokładnie, noga nie boli mnie podczas chodzenia, biegania, nawet w siatkówkę mogę grac bez problemu bo jak skaczę to nic mi nie jest, tylko ostre szarpnięcie bolącą nogą powoduje ból :-)
No niestety, chyba będę musiał zrobić tak jak mówisz - miesiąc przerwy :(


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2010, 15:48

Oczywiście zawsze możesz zgłosić się do lekarza po profesjonalną poradę
A Ty Azrael akurat medycyny nie studiujesz? :> Patrz alfabet.

Zainteresowany niech się odezwie do mnie na PW, ponieważ...
Wiem że na tym forum jest kilku fachowców, którzy grają w różnych klubach i może mieli podobne kontuzje albo coś, więc może by mi ktoś doradził co zrobić
...postaram się doradzić Ci coś więcej, abyś nieco szybciej mógł zacząć grać, oczywiście jeśli Ci na tym zależy.
uraz który opisujesz to może być naciągnięcie/naderwanie mięśnia prostego uda
Chyba jednak nadciągnięcie, bo naderwanie to jest już znacznie poważniejszy ból.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 lipca 2010, 04:42

Negri pisze:
Oczywiście zawsze możesz zgłosić się do lekarza po profesjonalną poradę
A Ty Azrael akurat medycyny nie studiujesz? :> Patrz alfabet.
Owszem studiuję, dlatego staram się "naganiać" pacjentów moim (przyszłym) kolegom po fachu... :wink:
Przy tym wszystkim staram się jednak być obiektywny. Co do kontuzji mięśniowych i medycyny sportowej jako takiej, to niestety w trakcie studiów to jedne z najbardziej pomijanych dziedzin sztuki medycznej (nie ma co się dziwić), dlatego otwarcie stwierdzam, że moje "diagnozy" to jedynie przypuszczenia. Na rehabilitacji znam się jeszcze mniej.


Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ