Sędziowanie

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
AdrianJuventin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2009
Posty: 304
Rejestracja: 04 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 10:50

Czy ktoś z Was jest czynnym sędzią piłki nożnej??
Bardzo mnie to interesuje ,ponieważ sam sędziuje mecze piłki nożnej i chciałbym się wymienic uwagami oraz podyskutowac na temat obecnych przepisów. :-D


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2009, 16:11

A co trzeba zrobić, żeby być sędzią ? I jaka kasa z tego jest ( nie licząc datków od piłkarzy i prezesów :P )


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2009, 17:39

No to może coś dla przyszłych sędziów piłkarskich, skoro tak się garną do gwizdka i chorągiewki. Prosta zabawa polegająca na ocenie sytuacji - był spalony czy go nie było. Na początku rzecz jasna: wyjaśnienie: buitenspel - spalony, geen buitenspel - nie ma spalonego; potem trzeba jeszcze ocenić, w którym momencie nastąpił moment podania. Oto link:

http://www.knack.be/cmp/11/1434/51640/B ... cties.html

Ja w pierwszej próbie zaliczyłem 70% zgodności z rzeczywistością. Miłej zabawy!

Pozdro! 8)

PS. Test ów znalazł się swego czasu na blogu Rafała Steca, dziennikarza sportowego "Gazety".


AdrianJuventin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2009
Posty: 304
Rejestracja: 04 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2009, 19:31

preclix pisze:A co trzeba zrobić, żeby być sędzią ? I jaka kasa z tego jest ( nie licząc datków od piłkarzy i prezesów :P )
Przede wszytskim trzeba przejśc kurs sędziowski, który trwa 60h ( tak miałem zapisane w planie, jednak w rzeczywistości trwał tylko 30h). Kurs zawiera:
*zapoznanie się z aktualnymi przepisami piłki nożnej(omawianie przez instruktora poszczególnych artykułów, prezentacje filmowe)
*wypełnianie sprawozdań prowadzonego przez siebie meczu

Na zakończenie kursu przeprowadzony jest test teoretyczny i kondycyjny. Teoretyczny polega na odpowiedzeniu na 30 pytań (od 16 poprawnych odpowiedzi się zdaj), pytania zawierają "suche" przepisy jak i wybrane sytuacje boiskowe( należy podac jak w takiej sytuacji powinien zachowac się sędzia). Kondycyjny to interwały ( 150m w 30s, potem 50m trucht i tak wkółko 20 razy). Po zdaniu kursu otrzymuje się legitymację sędziowską.


Jaka kasa z tego płynie??
Na początku stawki wachają się od 50 do 150 zł w zależności od ilości meczów ( 1 lub 2 w jeden dzien) i klasy rozgrywkowej.



@Azrael_Juve

Powiem Ci że jest to interesujące rozwiązanie, jednak nic nie zastąpi meczu. Podczas meczu jest inny klimat, jest wywierana presja na sędziego a tutaj możesz sobie na spokojnie podjac decyzje.


ODPOWIEDZ