Skutery

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 lipca 2007, 13:27

Wojt pisze:Nie wiem czy DamKamowi, chodzi o codzienną jazdę i ogólnie używanie skutera jako głównego środka transportu zamiast np. roweru, czy o pojeżdżeniu sobie czasem dla rekreacji.
Ani nie jako główny/codzienny środek transportu, ani nie tylko dla zabawy/rekreacji... powiedzmy, że coś po środku :wink:


wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2007, 15:21

Widzę, że preferujecie tutaj skutery z automatyczną skrzynią... czego ja bardzo nie lubię :angry: Nie wiem czemu, ale dla mnie to nie jest prawdziwy motor :snooty: bo to za przyjemność z jazdy kiedy nie można zmieniać biegów.

Ja posiadam Simsona Skutera i jestem z niego bardzo zadowolony :D


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2007, 23:07

wojteceek pisze:Widzę, że preferujecie tutaj skutery z automatyczną skrzynią... czego ja bardzo nie lubię :angry: Nie wiem czemu, ale dla mnie to nie jest prawdziwy motor :snooty: bo to za przyjemność z jazdy kiedy nie można zmieniać biegów.

Ja posiadam Simsona Skutera i jestem z niego bardzo zadowolony :D
Ile Ci wyciąga ten skuterek? Jak myślisz za ile pieniędzy kupiłbym takiego solidnego żeby jeździł i nie trzeba było kasy do niego wkładać?


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 31 lipca 2007, 20:05

darek13 pisze:
wojteceek pisze:Widzę, że preferujecie tutaj skutery z automatyczną skrzynią... czego ja bardzo nie lubię :angry: Nie wiem czemu, ale dla mnie to nie jest prawdziwy motor :snooty: bo to za przyjemność z jazdy kiedy nie można zmieniać biegów.

Ja posiadam Simsona Skutera i jestem z niego bardzo zadowolony :D
Ile Ci wyciąga ten skuterek? Jak myślisz za ile pieniędzy kupiłbym takiego solidnego żeby jeździł i nie trzeba było kasy do niego wkładać?
Takim Simsonem Skuterem nigdy nie jezdzilem ale widzialem go prawdopodobnie kiedys na giełdzie,i gosciu chcial za niego bodajże hmm zeby nie skłamac 2400 ? ale nie jestem pewien naprawde to bylo kupe lat temu.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2007, 13:21

:happy: A jednak... kupiłem skuter: ZIPP Quantum 8) Wygląda pięknie, rocznik 2006, przejechane ok. 1200 km. Do tego kuferek, kask. Wczoraj był na przeglądzie i wszystko ok :) Już się nie mogę doczekać jak przyjdzie ładna pogoda i będę śmigał na wymarzonym skuterku :P


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2007, 15:21

DamKam pisze::happy: A jednak... kupiłem skuter: ZIPP Quantum 8) Wygląda pięknie, rocznik 2006, przejechane ok. 1200 km. Do tego kuferek, kask. Wczoraj był na przeglądzie i wszystko ok :) Już się nie mogę doczekać jak przyjdzie ładna pogoda i będę śmigał na wymarzonym skuterku :P

Nic tylko się cieszyć z twojego szczęścia. :) A jeśli można wiedzieć, ile cię ta przyjemność kosztowała?


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2007, 18:54

Lord_ Juve pisze:
DamKam pisze::happy: A jednak... kupiłem skuter: ZIPP Quantum 8) Wygląda pięknie, rocznik 2006, przejechane ok. 1200 km. Do tego kuferek, kask. Wczoraj był na przeglądzie i wszystko ok :) Już się nie mogę doczekać jak przyjdzie ładna pogoda i będę śmigał na wymarzonym skuterku :P

Nic tylko się cieszyć z twojego szczęścia. :) A jeśli można wiedzieć, ile cię ta przyjemność kosztowała?
Dzięki.
Cena: 2200 zł.

Tak na marginesie: przejechane nie 1200 tylko 2200 km. Ale to taki drobny szczegół :whistle:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2007, 19:55

Noo to cena przyzwoita. Zablokowany? Planujesz odblokować go jeśli tak?


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2007, 16:59

A noo, to była niezła okazja.
Tak, jest odblokowany. Ale nie mam zamiaru na nim jeździć 70 km/h, bo nie jestem jakimś wariatem drogowym. Dziś rozpędziłem się nim nieco ponad 50 i stwierdziłem, że jechanie więcej na takim motorku to już spore ryzyko. Tym bardziej na polskich drogach.


mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 20:59

a ja jestem szczęśliwym posiadaczem kymco agility 50;p Duży, wygodny i bardzo zwinny motorek. 75km/h na luzie.. zastanawiam się czy go trochę nie przerobić i wrzucić większy cylinder i tłumik odblokowujący. wtedy leci ok. 100;]
w sumie jednak za miesiąc zaczynam prawko, to nie wiem czy jest sens wkładania kasy w mojego bzyka;p


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 22:50

Hmm skutery :). Piękne czasy to były :). Niestety, ale muszę się rozstać z moim ukochanym Piaggio NRG Extreme :(. Skuter ma 10 lat, przejechane ok. 19 tys. km i pewnie sądzicie, że to gruchot i jest na rozleceniu. Nic z tego ;). Skuter jest w stanie idealnym i śmiga spokojnie 90 km/h. Mam go 2,5 roku, przejechałem około 6 tys. km i w tym cztery razy trasę 200 km. Możecie wierzyć albo i nie, ale nie było jak dotąd żadnej najmniejszej awarii. Jedyne na co wydałem pieniądze, to klocki hamulcowe na przednie tarcze i nowy akumulator kupiłem, bo stary wiekowy już był i niestety zostawiłem go na zimę... Za dwa tygodnie odbiorę prawo jazdy i przesiadam się do czegoś o wiele większego :). Nigdy nie zapomnę tego uczucia wolności, gdy na nim jechałem :). Nie zapomnę też jak prawie miałem wypadek po wpadnięciu w dziurę :P. Na szczęście mój kask nigdy nie spotkał się z ziemią podczas jazdy. Przed zakupem skutera zastanawiałem się czy kupić nowy chiński, czy używany włoski. Jak dobrze, że wybrałem to drugie :). Bardzo mi się też podobało, gdy byłem na zlocie skuterów z kolegą :). Mój skuter był swego rodzaju perełką. Żaden skuter fabrycznie nie miał takich o s i ą g ó w (rozszerzyłem słowo, bo cenzurowało ostatnie trzy litery) jak mój. Były takie co ich maksymalna prędkość to było 120 km/h, ale to wszystko było po tuningu. Na trasie największa prędkość jaką osiągnąłem to było 111 km/h, ale to było z górki :). Pozytywne jest to, że w aucie tez mam tylny napęd :prochno: .

Trochę się rozmarzyłem i rozpisałem :P.
Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany zakupem takiego skutera, jakiego powyżej opisałem, to proszę pisać na PW :). Odpowiem na wszystkie pytania :).


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2009, 21:39

Ja niedawno też zakupiłem skutera,a własciwie tata :)A moim nabytkiem jest Magnet Sport 2008.Mi się bardzo podoba,ładnie wygląda,w moim mniemaniu ma ,,buta,,z miejsca.Narazie bez poważniejszych usterek blokady nadal posiada ale planuje zdjąć...I tu właśnie padnie moje pytanie.Czy Magnet Sport posiada jakieś inne blokady oprócz wymiany modułu?


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
ODPOWIEDZ