Sony Playstation 2

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2008, 18:11

Sorry za post pod postem, ale mam dziwny problem :/
Zaczęło mi się coś psuć w mojej czarnuli, mianowicie obojętnie czy mam grę na lekko, mocno lub w ogóle porysanej płycie każda z gier tnie się, czasem zdarzy się gra która się nie tnie ale to rzadkość. Czy to wina lasera czy czego?


mb12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2007
Posty: 31
Rejestracja: 30 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2008, 10:32

Sapo_JuveFan pisze:Sorry za post pod postem, ale mam dziwny problem :/
Zaczęło mi się coś psuć w mojej czarnuli, mianowicie obojętnie czy mam grę na lekko, mocno lub w ogóle porysanej płycie każda z gier tnie się, czasem zdarzy się gra która się nie tnie ale to rzadkość. Czy to wina lasera czy czego?
Też miałem ten problem ,to wina lasera ,musisz kupić specjalna płytę do czyszczenia lasera (Powinna byc np. w Media Markcie).


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2008, 11:23

mb12 pisze:
Sapo_JuveFan pisze:Sorry za post pod postem, ale mam dziwny problem :/
Zaczęło mi się coś psuć w mojej czarnuli, mianowicie obojętnie czy mam grę na lekko, mocno lub w ogóle porysanej płycie każda z gier tnie się, czasem zdarzy się gra która się nie tnie ale to rzadkość. Czy to wina lasera czy czego?
Też miałem ten problem ,to wina lasera ,musisz kupić specjalna płytę do czyszczenia lasera (Powinna byc np. w Media Markcie).
Zapomniałem napisać, że mam wersję slim. Też będzie działać ta płytka? I czy zadziała obojętnie jaka płyta czyszcząca z allegro, kompletnie się na tym nie znam, a w necie jest tego cała masa, jeśli jest możliwość prosiłbym o link do dobrej aukcji :)

Znalazłem tą, może być? http://allegro.pl/item413937552_plyta_c ... o_ps2.html


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2008, 12:08

Sapo_JuveFan pisze:
mb12 pisze:
Sapo_JuveFan pisze:Sorry za post pod postem, ale mam dziwny problem :/
Zaczęło mi się coś psuć w mojej czarnuli, mianowicie obojętnie czy mam grę na lekko, mocno lub w ogóle porysanej płycie każda z gier tnie się, czasem zdarzy się gra która się nie tnie ale to rzadkość. Czy to wina lasera czy czego?
Też miałem ten problem ,to wina lasera ,musisz kupić specjalna płytę do czyszczenia lasera (Powinna byc np. w Media Markcie).
Zapomniałem napisać, że mam wersję slim. Też będzie działać ta płytka? I czy zadziała obojętnie jaka płyta czyszcząca z allegro, kompletnie się na tym nie znam, a w necie jest tego cała masa, jeśli jest możliwość prosiłbym o link do dobrej aukcji :)

Znalazłem tą, może być? http://allegro.pl/item413937552_plyta_c ... o_ps2.html
Z doświadczenia to te płyty czyszczące nic nie dają. Ja zawsze jak czyszcze konsole to rozkręcam ją całą aż do lasera, i przemywam laser wódką, nie jest to zbyt trudne, jedyna na co trzeba uważać to śróbki przy laserze bo są dość małe i łatwo je zgubic ale tak żaden problem.


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2008, 12:17

Virus[Mauro] pisze:Z doświadczenia to te płyty czyszczące nic nie dają. Ja zawsze jak czyszcze konsole to rozkręcam ją całą aż do lasera, i przemywam laser wódką, nie jest to zbyt trudne, jedyna na co trzeba uważać to śróbki przy laserze bo są dość małe i łatwo je zgubic ale tak żaden problem.
O ile wiem to laser w slim jest na wierzchu ;) czy wódka nie powoduje jakiegoś niebezpieczeństwa, trochę się boję czy się nic nie stanie ;) Mogę czyścić patyczkiem do uszu zamoczonym w wódce? :) Trochę zbrodnia marnować rozkoszny napój ale już mnie denerwuje ta konsola. :?


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2008, 12:27

Sapo_JuveFan pisze:
Virus[Mauro] pisze:Z doświadczenia to te płyty czyszczące nic nie dają. Ja zawsze jak czyszcze konsole to rozkręcam ją całą aż do lasera, i przemywam laser wódką, nie jest to zbyt trudne, jedyna na co trzeba uważać to śróbki przy laserze bo są dość małe i łatwo je zgubic ale tak żaden problem.
O ile wiem to laser w slim jest na wierzchu ;) czy wódka nie powoduje jakiegoś niebezpieczeństwa, trochę się boję czy się nic nie stanie ;) Mogę czyścić patyczkiem do uszu zamoczonym w wódce? :) Trochę zbrodnia marnować rozkoszny napój ale już mnie denerwuje ta konsola. :?
No ja grubą rozkręcam, z moją nic sie nie dzieje zawsze wódka + patyczek do uszu i wszystko gra. Najpierw jedną stroną przejezdzasz wódką, potem druga "wycierasz" nadmiar. I wszystko powinno pięknie grać.


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2008, 14:40

Dzięki, widać wyraźną poprawę :)


Turas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2006
Posty: 22
Rejestracja: 16 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2008, 13:25

Jeśli chcesz rozwalić do końca laser proponuję płytkę czyszczącą :C

Wódka i przemywanie lasera powoduje tylko i wyłącznie krótkotrwała poprawę po czym albo będą kolejne problemy albo laser padnie.

Sprawdzona metoda: nieporysowane płytki - oryginalne a nie jakieś piraty, jak nie grasz na konsoli to przykryj ją jakąś tkaniną aby nie dopuścić kurzu.
Ja stosuję te metody i konsola po 6 latach nie zaliczyła nawet zwisu, a potrafiła przetrzymać i 48h mistrzostwa w PES-a 8)


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2009, 14:37

a ja mam takie pytanko czy stosował ktos przejsciówki z konsoli na pc chodzi mi o taka do pada chcialbym pada z play station 2 podłaczyc do komputera ale nigdy czegos takiego nie probowalem wiem ze sa do kupienia na allegro przejsciówki takie jak ta http://allegro.pl/item560342724_k673_pr ... alyer.html
ale wlasnie czy ktos juz probowal grac padam z konsoli na kompie czy zakupujac taka przejsciówke mam gwarancje ze pad bedzie dzialał bez problemów? Wiadomo sa sterowniki do tego niby przejsciówka nie ejst droga ale wole miec gwarancje a nie wyzucac pieniedzy w bloto takze jezeli kots juz mial podobna sytuacje prosze o jak najszybsza odpowiedz :)


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
ODPOWIEDZ