PZPN: Listkiewicz odejdzie we wrześniu?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 22:54

Michał Listkiewicz nie będzie kandydował na funkcję prezesa związku w wyborach, których datę wyznaczono na 14 września - to jedyne decyzje ogłoszone na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu PZPN, które odbyło się w niedzielę w Warszawie. Obrady, które miały być poświęcone problemowi korupcji, przerwano do 11 maja.
Jednym z gości zjazdu był Mirosław Drzewiecki. Minister sportu i turystyki w ostatnich dniach kilkakrotnie apelował do kierownictwa PZPN, by podało się do dymisji i wyznaczyło termin Walnego Zgromadzenia, podczas którego możliwy byłby wybór nowych władz.

Zgodnie z ostatnimi sugestiami m.in. ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, Michał Listkiewicz przestanie być prezesem PZPN. Do wyborów nowych władz dojdzie 14 września.
"Zarząd PZPN podjął w sobotę decyzję o podaniu się do dymisji trzy miesiące przed końcem kadencji i zwołanie zjazdu wyborczego na 14 września. Ja odchodzę, nie będę ponownie kandydował na stanowisko prezesa" - powiedział Listkiewicz, który tę funkcję pełni od 28 czerwca 1999 roku.
więcej chociażby tutaj: http://sport.onet.pl/0,1248675,1729046, ... omosc.html

News z onetu, ale o jego wiarygodność raczej nie trudno. Długo zatanawiałem się czy warto poruszać ten temat, temat, którego sam do końca nie rozumiem i którego chyba nie będę nigdy w stanie pojąć... Korupcja w polskiej piłce była, jest i długo jeszcze będzie. Dlaczego prezes Michał Listkiweicz właśnie teraz podjął decyzje o dymisji? Czy rozwiąże to w jakimś stopniu problemy w polskiej piłce czy je pogłębi? Jak oceniać postawę innych członków PZPN? Szereg trudnych pytań, na które trudno znaleźć odpowiedzi...

Poruszyłem też tę sprawę z innego powodu. Oglądałem dziś bowiem o godzinie 21:20 program Tomasza Lisa, w którym ten temat został poruszony. Rekaktor Gazety Wyborczej wspomniał o Juventusie (głownie o tym Juventusie za czasów przed Calciopoli i w jej czasie...). To nikogo nie dziwi, bo przykład może nawiazuje do tego, co dzieje się obecnie w polskiej piłce. Zdziwiła mnie natomiast postawa pana Tomaszewskiego (którego jakoś wybitnie wielką sympatnią nie darzę), który nie wiedząc zaiste o sednie afery korupcyjnej w lidze włoskiej, nie znając faktów, bo człowiek, który je zna nie nazwie bezimiennie "frajerkami" zarządu Juventusu przez aferą podjął się jakiejś (według mnie) idiotycznej oceny (nie wiem... zarządu, zespołu, czegokolwiek...). Po co?!


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2008, 21:22

Śmiech na sali i tyle. Rząd nie ruszy palcem bo FIFA nas zawiesi i nici z EURO 2008 a i pewnie z 2012 musielibyśmy się pożegnać, znów jeśli dalej będzie tak jak jest to i tak nam pewnie 2012 obiorą bo nic się nie dzieje a tylko coraz większe śmieci wychodzą na jaw. Jak dla mnie ci ludzie nie mają honoru...gdyby go mieli to podaliby się na zjeździe natychmiastowo do dymisji, przynajmniej tutaj okazaliby odwagę. Ponoć Boniek mówił, że Listek z tej całej bandy był najporządniejszy...taa, ciekawe, to ja boję się pytać kto był najgorszy? Słyszałem też, że ponoć dostaliśmy EURO 2012 bo Listek ma układy w Europie... :)

A co do pana Tomaszewskiego...nie mam prawa go oceniać za bardzo, zawodnikiem był świetnym, ale czasem warto pierwsze się zastanowić co się mówi a potem mówić, bo nawet mu jego wspaniała przeszłość nie pomoże.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 13:45

"Podam się do dymisji ...we wrześniu". To śmieszne, łaskawie odejdzie za 5 miesięcy... A znając słowność i honorowość Listka - nawet to nie jest pewne.

Jak posprzątać w PZPN - nie mam pojęcia. Nie wiem, co może pomóc tej skostniałej, skorumpowanej, postkomunistycznej organizacji. Klaun PO - Janusz Palikot trafnie określił charakter PZPN w dosadnej, może nawet brutalnej metaforze w niedzielnej "Kawie na ławę" na TVN-ie. Skala korupcji w Polskiej piłce jest wprost niezwykła i za to powinien odpowiadać głową prezes, nieistotne czy wiedział o tym procederze, czy nie.
Szczerze mówiąc myślałem, że Listek z obawy przed odebraniem prawa do organizacji Euro zostanie "wzięty w obroty" dopiero po turnieju w 2012, ale jak widać nasze władze postanowiły wreszcie posprzątać w polskiej lidze i usunąć prezesa, który jeszcze do niedawna mawiał, że nikt go z tego stanowiska siłą nie ruszy, jest najlepszym szefem PZPN w historii tej organizacji (dwa finały mistrzostw świata, fianł Euro + organizajca Euro) i za całokształt należy mu się pomnik.

Tomaszewski? Nie raz już udowodnił, że jest po prostu głupi.

Mnie pozytywnie zaskakuje przy okazji tej afery Boniek.

P.S.
:wink:


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 19:54

Panowie, nawet jak ten cały Listek poleci, to myślicie, że kto zostanie nowym Prezesem? Marcinkiewicz? Bielecki? Boniek? Przecież te stare skorumpowane dziady wybiorą kogoś spośród swojej obwisłej gromady. Jakiegoś PRL'owskiego towarzysza doli, wspominający dobre czasy i talony na samochody. Jestem przekonany, że te pryki zagłosują na Na Grzegorza L. i na tym koniec "rewolucji". Póki nie rozgoni się tej całej bandy dziadów z obwisłymi jajami (albo nie umrą ze starości), to nic się na Miodowej nie zmieni.


Obrazek
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 20:00

Popieram poprzednika! żeby cokolwiek się zmieniło muszą odejść wszyscy i to dosłownie, a nie jeden "prezes". Póki co to rzeczywiście zmieni się pewnie dużo, szkoda tylko że na gorsze...


Obrazek
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 20:02

Dokładnie smiech na sali. Najlepiej ich rozgonic, szkoda że rzad nie moze ingerowac w sprawy PZPN-u bo mysle ze w moment wiekszosc z nich zostala by zawieszona albo zlozyla by dymisje. Wiadmo kolesiostwo jest i bedzie dlatego na w pełni czytse władze nie ma co liczyc jeszcze takiego ideału nie bylo i nie bedzie. Nie wiem za co oni dostaja kase ale to jest normalnie zenua. Korupcja kwitnie na szeroka skale a oni se baluja, ciekawe czy chociaz sie najedli :P moze nie straczylo i policja pojeciała po Big Maci:PP Listkiewicz juz dawno powinien podac sie do dymisji, chwala mu za EURO, ale w syfie to on najgłebiej siedzi. :/


JuniorJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 maja 2006
Posty: 51
Rejestracja: 13 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 20:08

Mowic to ja tez moge on sie podaje do dymisji juz drugi rok. Wyjdzie na to ze we wrzesniu wybory sie nie odbeda bo bedzie jakies ale... swini od koryta tak latwo nie odciagniesz za przeproszeniem. Ale ja jestem optymista:) Jak dla mnie powinna byc to osoba po za tymi wszystkimi ukladami, wiem trudno szukac takiej... wydaje mi sie ze to powinna byc z zagranicy, najlepiej jakas wytypowana przez UEFA... albo spalic zaorac i na 10 lat zostawic...


maxtomek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 25
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 21:19

Listkiewicz to cwaniak i wie kiedy sie wycofwac


Don Roberto Macumbeiro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 stycznia 2008
Posty: 67
Rejestracja: 25 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 21:45

Listkiewicz! Ha! nie znam nikogo innego kto by skończył filologię węgierską :rotfl:

A tak na serio to żenująca postać słowo działacz kojarzy mi się z małym kombinującym aparatczykiem, który żeruje na sporcie. Miałby honor odszedłby już dawno. Była jedna wojna futbolowa, wiemy jak się skończyła, potem te przepychanki z lipcem, teraz Drzewiecki próbuje Michałka wypchnąć. Przyspawany jest koleś do stołka.


Większość można kupić, niektórych tylko sprzedać
Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 17:46

Przeciez ta prezesina to czubek gory lodowej ktora trzeba zrownac z ziemia jezlie chcemy miec porzadek w polskiej pilce. Ale nie...odejdzie Listek i na tym sie skonczy a na jego miejsce wskoczy Boniek albo jakis inny Lato ktorzy w glowie maja wcale nie wiecej niz obecny prezes PZPN. Jak to w polskiej pilce...wszystko robimy od dupy strony. Rozdajemy paszporty nygasom z czarnej afryki, zamiast szkolic mlodziez. Zwalniamy prezesa nie baczac na chore uklady jakie sa w PZPNie i to wlasnie one sa glownym klopotem ktory trzeba rozwiazac...


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 11:24

Nie chcialem zakładac noego temtu bo tu tez znajduje sie wypowiedz p. Listkiewicza. Dzisieksza mnie normalnie rozwaliła a mianowicie :
http://sport.onet.pl/0,1248675,1746204,wiadomosc.html

No sorry ale on chyba chce naszych pilkarzy zmotywowac w ten najgorszy sposob. Nakrecili sprawe korupcji,reportaze w TV nadal o tym gadajw, a on teraz gada ze jezleli wygraja to daruja winy, załosne. I nie chodzi o sam fakt wygrania EURo bo wiadomo ze niemozliwe, no ale jezeli on na taki pomysl wpadl to moze powie ze jak strzela bramke to beda uniewiniac. Wiadomo ta korupcja siega i smierdzi daleko ale bez jaj panowie. Sam swoich bedzie rozgrzeszal. Dla mnie ta wypowiedz potwierdza ze jest on obok kilku osob w to najbardziej zamieszany . Pan Listkiewicz zal sluchac i czytac :/
Ale coz takie czasy, bo to POLSKA


ODPOWIEDZ