Puchar Narodów Afryki 2008

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2008, 20:06

Juventus wygral,Egipt wygral, chelsea i man utd przegraly :) piekny dzien ^^


C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 10 lutego 2008, 20:15

Sapo_JuveFan pisze:Juventus wygral,Egipt wygral, chelsea i man utd przegraly :) piekny dzien ^^
W sumie to MU trochę szkoda bo taki podniosły mecz a tu porażka ale cóż. Tylko i wyłącznie ich wina. Za bardzo skupili się na organizacji niż samym meczu.


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 10 lutego 2008, 20:16

No i stało się, turniej się zakończył.Zakończył się meczem w którym stawiałem na Kamerun, i po raz kolejny w tej edycji PNA się zawiodłem.

Trzeba przyznać, że Egipt w tym spotkaniu zagrał lepiej i pokonał zasłużenie Kamerun.Ale jak ma się takiego bramkarza jak El Hadari to trudno przegrać spotkanie, bo bramka jest tak bardzo dobrze strzeżona.


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Możemy teraz podsumować PNA 2006, moim zdaniem najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem.

Moim zdaniem sędziowie w tym pucharze pokazali wielką klasę.(Wiem, że i tak znajdą się osoby co się przyczepią :whistle: )

Najlepszą drużyną według mnie ci, którzy ten turniej wygrali czyli Reprezentacja Egiptu,jednak drugie miejsce pod względem gry moim zdaniem dla W.K.S. (Patrz Nawias wyżej)

___________________________________

Najlepszym strzelcem został Eto'o , tak :?:


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2008, 20:29

Według mnie Egipt zasłużenie wygrał XXVI edycję Pucharu Narodów Afryki, bo od początku grała na równym poziomie, a niektóre mecze wyśmienicie np. pierwszy z Kamerunem czy w półfinale z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Finał jak inne finały każdy bał sie zaatakować, bojąc się o state bramki tak jak myślałem że bramka padnie albo po jakimś błędzie, albo po stałym fragmencie gry. Shehata po prostu zrobił z ej drużyny kolektyw jakich na Czarnym lądzie mało.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 lutego 2008, 23:29

Oczekuję Egiptu na Mundialu! Na prawdę ta drużyna gra bardzo poukładaną piłkę.

BTW, to są kibice, a nie jakieś Drughi i te inne:
http://sport.onet.pl/0,0,77286,21,2,fotoreportaz.html
http://sport.onet.pl/0,0,77286,21,1,fotoreportaz.html
:prochno:


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 lutego 2008, 13:49

Sapo_JuveFan pisze:Juventus wygral,Egipt wygral, chelsea i man utd przegraly :) piekny dzien ^^
Chelsea zremisowała (0-0) :wink: Egipt bardzo dobrze, że wygrał :ok: chociaż wolałbym żeby wygrał w karnych bo wtedy jest więcej emocji i zwycięstwo bardziej cieszy :), a Man Utd cóż... przygotowanie były super ale za mało się skupili na meczu, ale to dobrze bo wolę Arsenal :prochno: A Juve tego chyba tłumaczyć nie trzeba :D :D :D


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 lutego 2008, 14:19

Okoni pisze:Chelsea zremisowała (0-0) :wink:
Faktycznie, zwracam honor ;) kumpel mi powiedzial ze przegrali :P


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 11 lutego 2008, 15:35

Cieszę się, że w małym finale wygrała Ghana. Mimo, że przegrywała potrafiła jeszcze strzelać bramki. Przereklamowana drużyna WKS w dwóch ostatnich, najważniejszych meczach turnieju straciła 8 bramek, strzelając 3. Przed turniejem wiele osób typowało tą ekipę do zwycięstwa w turnieju, jak widać mylili się bardzo.

W wielkim finale w pełni zasłużenie wygrał Egipt. W całym turnieju, a co za tym idzie również w meczu finałowym zasłużył na zwycięstwo. Świetnie poukładany zespół, dobrze dobrana taktyka do przeciwnika i indywidualne umiejętności piłkarzy zadecydowały o wygraniu całej imprezy. Drużyna Kamerunu zagrał słabo, nie miała jakichś dobrych okazji, głównie to Egipcjanie grali, a oni biegali. Liczyłem na trochę lepszą grę nieposkromionych lwów i na większą dramaturgię meczu finałowego, ale stało się dobrze. Egipt mistrzem Afryki!

Ogólnie turniej był świetny, już czekam na następny.

Wyróżnienia:

Pomocnik reprezentacji Egiptu Hosni Abd-Rabou został wybrany przez Afrykańską Konfederację Futbolu (CAF) najlepszy zawodnikiem Pucharu Narodów Afryki. 23-letni piłkarz zdobył cztery gole w czasie turnieju, ustępując tylko o jedno trafienie Samuelowi Eto'o, który został królem strzelców.

Najlepszym aktorem meczu finałowego uznano Mohammeda Abou-Treikę, autora bramki, która przesądziła o triumfie "Faraonów".

Wybrano także najlepszą jedenastkę turnieju. Wśród wyróżnionych graczy znalazło się aż siedmiu Egipcjan.

Najlepsza jedenastka turnieju: Essam El-Hadary (Egipt) - Wael Gomaa (Egipt), Geremi Njitap (Kamerun), Hosni Abd-Rabou (Egipt), Michael Essien (Ghana) - Sulley Muntari (Ghana), Alexandre Song (Kamerun), Yaya Toure (Wybrzeże Kości Słoniowej), Mohammed Abou-Treika (Egipt) - Amr Zaki (Egipt), Manucho (Angola)

Rezerwowi: Richard Kingson (Ghana) - Hani Said (Egipt), Ahmed Fathi (Egipt), Frej Saber (Tunezja), Stephane Mbia (Kamerun), Abdul Kader Keita (Wybrzeże Kości Słoniowej), Dider Drogba (Wybrzeże Kości Słoniowej).

Źródło.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 11 lutego 2008, 15:42

Wygrał Egipt mimo iż w finale byłem za Kamerunem. Trzeba im oddać iż nie ma mocnych obecnie w Afryce na ten zespol, grają świetną piłkę o czym świadczy to ze obronili tytuł. Kamerun mimo iż był jednym z faworytow tego Pucharu to do finału dostał się dość niespodziewanie bo oddałbym wszystkie pieniądze na Ghanę w tej potyczce.

P.S: Następny PNA wygra i tak Angola! :D


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2008, 16:10

no i znów wczoraj przegrała druzyna ktorej kibicowałem tj. Kamerun

szkoda tego błędu Songa bo uwazalem go za jednego z najlepszych zawodników tej druzyny. mial w tej sytuacji mnóstwo opcji bo mogl wybic pilke albo podac ja do bramkarza ale wybrał najgorsza czyli walke z Zidanem.. no cóż trudno sie mowi..

oczywiscie szacun dla Egiptu i wielkie gratulacje bo nie jest łatwo obronic tytuł

chciałem jeszcze zwrócic uwage na znakomita gre Kameniego - ten bramkarz jest niesamowity i jest dla Kamerunu tym kim dla nas jest Gigi. ratował ich swoimi niesamowitymi pradami tak jak nas czesto ratuje Buffon i to mi sie podoba


Obrazek
ODPOWIEDZ