M. LIPPI -"Włochom na Euro08 mogą zagrozić tylko Niemcy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
szprycha

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2007
Posty: 2
Rejestracja: 10 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 19:43

Według byłego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Włoch Marcello Lippiego tylko Niemcy mogą zagrozić jego rodakom w walce o mistrzostwo Europy.
"Jesteśmy mistrzami świata, Milan jest najlepszym klubem na świecie, nasza drużyna młodzieżowa także nie ma sobie równych. Mamy wszelkie dane ku temu, by po zwycięstwie w ostatnim mundialu, wygrać także Euro 2008. Zagrozić nam mogą wyłącznie Niemcy. Tylko oni mają tak silny zespół, jak my" - powiedział Marcello Lippi.

Według niego, o sile włoskiego futbolu świadczy także fakt, że coraz częściej po tamtejszych piłkarzy sięgają najlepsze kluby europejskie. "Luca Toni, Gianluca Zambrotta czy Fabio Cannavaro grają w tak wielkich drużynach, jak Bayern Monachium, Barcelona czy Real Madryt, co świadczy o nich jak najlepiej. A kto został trenerem reprezentacji Anglii, która ostatnio miała kłopoty? Fabio Capello. Włochy są centrum piłkarskiego świata" - dodał Lippi, który po zdobyciu z Italią mistrzostwa świata rozstał się reprezentacją i pracą szkoleniową.

"Ale nie marnuję czasu. Dużo jeżdżę po świecie, rozmawiam z zawodnikami, trenerami, jestem na bieżąco z wszystkimi piłkarskimi nowinkami. Prowadziłem zajęcia ze studentami, zrobiłem nawet kurs menedżerski. Myślę, że zdobyłem wiele ciekawych doświadczeń, rozwinąłem się jako człowiek" - podkreślił Włoch.

Przyznał, że w ostatnich miesiącach otrzymał wiele ciekawych propozycji pracy, ale na ławkę trenerską wróci dopiero latem.

"W marcu lub kwietniu zacznę się rozglądać za pracą, którą rozpoczną od nowego sezonu. Na razie zbieram do niej siły" - zakończył.

żródło:onet.pl

według mnie po pierwsze to Włosi nie wydaja sie az tak pewnym faworytem , a nawet jestem skłonny postawic bardziej na to ze to Niemcy maja wieksze szanse na wygranie Euro 2008.
co do drugiej czesci tematu to nie wiem co o tym myslec , sadze jednak ze jezeli barca zawiedzie w tym sezonie to mozliwe ze Lippi tam pojdzie aczkolwiek nie moge narazie tego przyjac do swiadomosci


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 19:53

Ehhh Marcello ;) to co mowisz bylo by prawda gdybys ty nadal byl trenerem Azzurich... a tak niestety nie jest...


piotrek.prz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 20:06

Panie Lippi, zapomniał Pan chyba o reprezentacji Polski, zwanej potocznie orłami Beenhakkera. :lol: Marcello powinien wiedzieć, że Polska to najbardziej nieprzewidywany kraj na tegorocznych ME - możemy przegrać wszystkie trzy mecze (wariant jednak mało prawdopodobny), wygrać jeden (najbardziej prawdopodobny, od 4 lat właśnie ten styl prezentujemy na wielkich imprezach), wyjść z grupy (wariant mało prawdopodobny) lub też wygrać trzy mecze a potem wygrać turniej (wariant nieprawdopodobny).

A tak serio - myślę, że Włosi nie są aż tak silni, będę im kibicował, ale nie będą mieli łatwo i boje się, że opinia publiczna tak napompuje balon, że wyjdzie z tego totalna klapa... Obym się mylił... 8) A oprócz Niemców nie można zapomnieć o Francuzach, nieprzewidywalnych Hiszpanach czy też Holendrach.


"Po awansie do Serie A będziemy mogli spojrzeć innym w oczy. Szkoda że INNI nie będą mogli nam w nie spojrzeć" - Gigi Buffon
Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 20:12

Bardzo możliwe że Niemcy zagrożą Włochom ale nie zapominajmy o Francji,Holandi.Polska też może sprawić mało niespodzianke i wyjść z grupy bez trudu a po wyjściu z grupy mogą troszke nabroić :P chociaż jest to mało realne :)


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
Walo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 204
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 20:15

Ja bym raczej powiedział że Niemcom mogą przeszkodzić jedynie Włochy.
Choć z całego serca kibicuje Włochom, to patrząc realnie głównymi faworytami są Niemcy. Najlepiej było by jak by włosi spotkali sie z nimi w pół finale, bo patrząc na historie Azzurii zawsze najlepszy mecz na wielkich imprezach rozgrywali w półfinałach (o ile do niego dochodzili ), wiec mam nadzieje że to starcie nastąpi właśnie w tym momencie. Ale najpierw trzeba wyjść z grupy , a ta jest bardzo silna. Mam nadzieje ze nie zlekceważą przeciwników jak to było przed czterema laty.


cukier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2003
Posty: 72
Rejestracja: 26 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 20:20

haha:) Niemcy?:) hahaha:) śmiech na sali:)

ja myśle że z Włochami powalczą tylko Polacy Holendrzy i moze kiedys Hiszpania sie odblokuje.


FORZA JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JUVE FOREVER!!!!
Sid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2008
Posty: 32
Rejestracja: 06 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 20:30

A jak dla mnie rewelacją ME będzie Chorwacja i mniejszym stopniu Polska ;)
Co do Azzurrich - będzie bardzo ciężko wyjść z grupy, szkoda że tak się grupy ułożyły ucierpi przez to widowisko w fazie pucharowej, ale i bez tego powinno być dobrze.

Faworyt Euro ? :whistle:


minimav

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 czerwca 2007
Posty: 250
Rejestracja: 06 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 20:48

A ja, mimo ze szczerze bede kibicowal reprezentacji Polski i Wloch, mam nadzieje ze w koncu na tak wielkiej imprezie zwyciezy Hiszpania - zawsze w gronie faworytow, jednak nigdy nie zdobyla nic wielkiego. Liczyc sie bedzie oczywiscie Francja, Holandia i Niemcy, ale mam nadzieje ze Polska bedzie czarnym koniem tych rozgrywek :)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 21:20

No to ładnie :shock:
Nie sądziłem, że tak doświadczony człowiek jak Lippi może coś takiego palnąć. Najczęściej takie gadanie do niczego dobrego nie prowadzi. Na Euro nie ma słabych drużyn, wszyscy po cichu na cos liczą. Najlepszy przykład (choc juz oklepany): Grecja 4 lata temu. Tak wiec mówienie, że tylko 1 drużyna może zagrozić potędze Włoch, ktre przeciez tak pewnie awansowały na to Euro do niczego dobrego raczej nie zaprowadzi... :roll:


Serhinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2008, 21:52

cukier pisze:haha:) Niemcy?:) hahaha:) śmiech na sali:).
Nie był bym taki pewien czy to śmiech na sali Niemcy zawsze są groźni i my POLACY już nie raz się o tym przekonaliśmy :!: Rok temu na MŚ też nas pokonali :cry: i doszli do pól finalu ,przegrali co prawda z przyszłymi mistrzami świata ,ale trzecie miejsce zajeli po wygranej z Portugalią. Ja popieram Lippiego w tej kwestii ,że obok Włochów faworytem będą Niemcy jednak nie faworyzuje ich myślę ze Czesi i Grecy też zagraja dobrze. Na czarnego konia obstawiłbym Chorwatów. Co do Holandii to powinni wyjść z grupy razem z Włochami na to licze 8) Hiszpanie jak co roku pewnie zawiodą :!: :?: jednak z tego co widziałem w meczach eliminacyjnych to mogą sprawić niespodzianke.


ODPOWIEDZ