Nowa Chronologia (Fomenko)

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
Osman

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2007
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

22 maja 2007, 09:07

Powszechnie uznana historia opiera się na chronologii Josefa Skaligera (1540-1609). Chronologia Skaligerowska byla stworzena przy pomocy astrologicznych i numerologicznych metod i dlatego ona jest nienaukowa.
Rosyjscy matematycy Gleb Nosowskij i Anatolij Fomenko udowodnili że realna historia ludzkoścy zaczyna się od 10 wieku n. e. To jest wydarzenia, opiszony w Biblii i „antycznych” textach, w rzeczywistości byli w 10-16 wiekach n. e.

Z książky „Car’ slawian” (Moskwa 2004):
1. Nosowskij i Fomenko przy pomocy statystycznych metod znależli wieloliczne zgodnośce w biografiach Jezusa Chrystusa i bizantynskiego cezarza Andronika Komnina.
2. Astronomiczne datowania dawnej książky „Palieja”:
Grudzień 1152- urodzenie Chrystusa
styczeń 1182- chrzest Chrystusa
marzec 1185 – ukrzyżowanie Chrystusa.
Datowanie egipskiego Zodiaka Osirisa – 20 marca 1185.
3. Na azjatyckim brzegu Bosfora na pólnoc od Uskjudara (Stambul) jest góra Beykoz (wymowa: Biejkoz). Na szczytu Beykoza jest grobowiec świętego Juśi – miejsce pątnictwa tureckich muzulmanini. Grobowiec Juśi jest prostokątne wzniesienie długości 17 metrów i o szerokości 2 metrów, odgradyane kratą. Wewnątrz ogrodzenia są 2 okrąglych kamieni. W jednem kamienia jest czworokątny otwór (ślad od krzyża, na którym ukrzyżowali Chrystusa- Komnina w 1185 roku.) To znaczy: ewangeliczny Jerozolim to jest turecki Stambul, ewangeliczna Golgota to jest góra Beykoz.

Zdjęcia grobowiecu świętego Juśi:
http://www.derki.com/sayfalar3/yusa.html
http://aycu07.webshots.com/image/8406/2 ... 066_rs.jpg

Obrazy ukrzyżowania Chrystusa obok Bosfora:
http://newchron.narod.ru/picts/golgofa.jpg
http://www.chronologia.org/xpon7/im/7n18-025.jpg

A gdzie twój komentarz/Martin


Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 630
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Lokalizacja: Czechowice
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

22 maja 2007, 10:52

Historia kościoła chyba jest dość dokładnie opisana, aby wykluczyć te teorie.
Pierwsze zapisy ewangelii badane metodą węgla radioaktywnego są datowane na znacznie wcześniejsze lata niż X wiek. O ile się nie mylę to na II, III wiek.
Wiele wydarzeń w Europie średniowiecznej, jeszcze sprzed X wieku ma związek z chrześcijaństwem. Trudno mówić o chrześcijaństwie bez Chrystusa.
Dla przykładu
Wojny na półwyspie iberyjskim w X wieku między chrześcijanami, a państwami arabskimi.
Chrzest Polski, który się odbył 966 r.
Pierwsza wyprawa krzyżowa, która trwała w latach 1096-1099.

Jeśli Chrystus urodziłby się w 1152 roku to żadne z tych zdarzeń nie miało by miejsca, a na pewno nie chrzest Polski. Można podważać daty niektórych wydarzeń historycznych i podawać, że tak na prawdę wydarzyły się kilka lat później, lub wcześniej. Ale podważanie całej historii Europy średniowiecznej jest według mnie głupotą i ta nowa chronologia to bzdura.
"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 666
Rejestracja: 28 listopada 2004
Lokalizacja: Bartoszyce
Podziękował: 0
Podziękowano: 2 razy

22 maja 2007, 12:37

Reggie pisze:Pierwsza wyprawa krzyżowa, która trwała w latach 1096-1099.
Dodam tylko, że wyprawa ta miała na celu chronienie grobu Chrystusa :D(oczywiście to był tylko oficjalny cel wyprawy :D)
Capo di tutti capi
Osman

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2007
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

09 czerwca 2007, 05:55

Zaborcze wyprawe Aleksandra Makedonskogo i rzymlian, wielka wedrowka ludow, najazd mongolowich hord - to je jednolite wydarzenie: slowianskoe zaborczenie Europy w 14 wieku n. e. Mimo niemeckiej okupacii Rossii w 1613-1918 rokach, falszowanie historii i ludobojstwo slowian w Europe Zachodniej, slady slowianskogo zaborczenia zachowali sie.
1. Polski archeolog Tadeusz Wolański
http://www3.uj.edu.pl/alma/alma/46/01/07.html
rozszyfroval napisi na Języke etruskem, w tej liczbie pomnik w poblizie Kreccio
http://chronologia.org/xpon5/im/5n15-007.jpg
(Wlochy, rzekomo 8 wiek p.n.e.):
/// Reski wies Bog, wysz Wima i Dima, Ezmeńju Rasijej, Im-że opiece (moj) dom i dziecies, lepiejen Ezmeń! Ekatezin dalecim; do dolu ziem pojeżeju; Toci wiero-wiero es! kakojem, Enej car-rode. Sideiz z Ladoim w Eliszom, Lejty pojmioz, zabywlajez. Oj, dorogi, horoszij!///
2. "Placzewnaja recz" (Palmkiold 15, Biblioteka Uppsalskiego uniwersytetu)
/// Placzewnaja recz na pogrebenie togho prez segho welemozneiszago i wysokorozdennagho knjazja i ghossudarja Karolusa odinatsetogho swidskich, gothskich i wandalskich (i proczaja) korola, slavnagho, blaghogowennagho i milostiwagho naszego ghossudarja, nynjeze u bogha spasennagho. Kogda jegho korolewskogo weliczestwa ot duszi ostawlennoe tjelo, s podobajuszczjusae korolewskoju scestju, i serdecznym wsich poddannych rydaniem byst pogrebenno w Stokolnje dwatsetscetwertago nowemrja ljeta ot woploszczenia bogha slowa 1697///
Osman

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2007
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

12 sierpnia 2008, 05:39

Walerij Aleksiejewicz Czudinow, Валерий Алексеевич Чудинов (ur. 30 czerwca 1942, Moskwa) jest doktor nauk filozoficznych, przewodniczący komisji historii kultury dawnej i średniowiecznej Rusi w Rosyjskiej Akademii Nauk. W 1967 ukończył wydział Fizyczny na Uniwersytecie Moskiewskim, włada językiemi rosyjskim, miemieckim i angielskim. Ogłosił ponad 120 publikacje. Wśród jego zainteresowania naukowych je słowianska mitologia i paleografia.

Osiągnięcia
1. Rozszyfrował słowiańskie przedcyrylovské pismo - runicu, odczytał i wytłumaczył ponad 2000 napisów.
2. Udowodnił istnienie trzech rodzajów pisma u słowiańskich narodów - cyrylica, głagolica i runica. To je wskazuje na wysoki poziom kultury duchowej Słowian w przeszłości.
3. Odkrył, że w runice były napisane potajemne napisy na wielych obrazkach niemieckych książek. Przyjśeł do wniosku, że prasłowiański język był językiem sakrálním Europy.
4. Kierował, że Cyryl stworzył cyrilici połączenie alfabetu Słowian, wiele istniejących tysiąclecia, z alfabetou grecki, co skutecznie "legalizovał" piśmiennictwa słowiańskiego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Walerij_Czudinow

http://chudinov.ru/

ewangeliczny Jerozolim
http://chronowiki.lirik.ru/К&#108 ... 086;с
http://en.wikipedia.org/wiki/Yoros_Castle
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1104
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Lokalizacja: Stąd
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontakt:

12 sierpnia 2008, 18:53

Tak na serio w to wierzysz? :wink: Najbardziej godną pożałowania bzdurą w tym wszystkim jest "prasłowiański język był językiem sakrálním Europy".

Oczywiście kamień z Rosetty, Dysk z Fajstos, Kolumna Trajana to oczywiście fałszerstwa ;)

Ja rozumiem, że Słowianie potrzebują "nowej wielkiej historii", bo przecież rodzi się potęga słowiańskiej Rosji, ale nie przesadzajmy. Jako żywo przypomina mi się wieloryb, który od ogona do głowy mierzy 7 metrów, a odwrotnie ma 9 metrów. Nauka radziecka znała takie przypadki od wtorku do czwartku są 2 dni, od czwartku do wtorku jest ich 5.
"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
ODPOWIEDZ