Nominacje do "Piłkarskich Oscarów 2006"

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
LBaLin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2005
Posty: 394
Rejestracja: 09 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 18:20

Organizator plebiscytu - stacja telewizyjna Canal Plus - przedstawił nominowanych do ósmej edycji "Piłkarskich Oscarów" w 11 kategoriach. W porównaniu z poprzednimi edycjami, zrezygnowano z przyznania nagród m.in. dla najlepszego prezesa klubu oraz sędziego.

Najbardziej prestiżową kategorią jest "Piłkarz roku". To wyróżnienie mają szansę otrzymać: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Radosław Matusiak (BOT GKS Bełchatów/obecnie US Palermo) i Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund).

Nominację do Oscara dla najlepszego trenera otrzymali: holenderski selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker oraz Orest Lenczyk (BOT GKS Bełchatów) i Ryszard Wieczorek (Kolporter Korona Kielce).

Z kolei najlepszym zespołem ubiegłego roku zostanie drużyna narodowa, BOT GKS Bełchatów lub Kolporter Korona Kielce.

Po raz pierwszy odrębna statuetka, wzorem zagranicznych plebiscytów, powędruje do najlepszego obcokrajowca w lidze.

Pozostałe Oscary zostaną przyznane w kategoriach: "Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy", "Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy", "Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy", "Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy", "Odkrycie roku", "Bramka roku" i "Mecz roku".

Nazwiska laureatów Oscarów (rozdawane od 2000 roku) zostaną ogłoszone 26 lutego w programie Canal Plus. W tym roku organizator zrezygnował z wielkiej gali.

Nominacje do Piłkarskich Oscarów 2006:

Piłkarz roku:

Artur Boruc (Celtic Glasgow)

Radosław Matusiak (BOT GKS Bełchatów/obecnie Palermo)

Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund)

Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy:

Emilian Dolha (Wisła Kraków)

Łukasz Fabiański (Legia Warszawa)

Mariusz Pawełek (Wisła Kraków)

Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy:

Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa)

Cleber (Wisła Kraków)

Paweł Golański (Kolporter Korona Kielce)

Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy:

Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków)

Łukasz Garguła (BOT GKS Bełchatów)

Maciej Iwański (Zagłębie Lubin)

Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy:

Marcin Chmiest (Odra Wodzisław/obecnie Sporting Braga)

Radosław Matusiak (BOT GKS Bełchatów/obecnie Palermo)

Piotr Reiss (Lech Poznań)

Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy:

Dickson Choto (Legia Warszawa)

Cleber (Wisła Kraków)

Hermes (Kolporter Korona Kielce)

Odkrycie roku Orange Ekstraklasy:

Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków)

Łukasz Garguła (BOT GKS Bełchatów)

Radosław Matusiak (BOT GKS Bełchatów/obecnie Palermo)

Trener roku:

Leo Beenhakker (Reprezentacja Polski)

Orest Lenczyk (BOT GKS Bełchatów)

Ryszard Wieczorek (Kolporter Korona Kielce)

Drużyna roku:

BOT GKS Bełchatów

Reprezentacja Polski

Kolporter Korona Kielce

Bramka roku (głosują abonenci Canal Plus):

1. Paweł Buzała (Lech Poznań/obecnie Lechia Gdańsk; w meczu z Amiką Wronki)

2. Rafał Murawski (Lech; w meczu z Amiką)

3. Paweł Sobczak (Wisła Płock; w meczu z Lechem)

4. Dariusz Pawlusiński (Cracovia Kraków; w meczu z Pogonią Szczecin)

5. Henry Quinteros (Lech; w meczu z ŁKS Łódź)

6. Dariusz Stachowiak (Górnik Zabrze; w meczu z Cracovią)

7. Marcin Zając (Lech; w meczu z ŁKS)

Mecz roku (głosują czytelnicy Gazety Wyborczej).


zrodlo: Gazeta Wyborcza

Napisze tak - kontrowersje przy nominacjach zawsze byly i pewnie beda ale jest dla mnie wielka zagadka czemu jako druzyna roku nominowane sa te zespoly a nie mistrz Polski (jakby nie patrzec jest mistrzem a obrona tytulu przynajmniej z punktu widzenia zdobytych /straconych punktow jest bardzo prawdopodobna) :D - chcialbym poznac Wasze zdanie na temat tej jak i ewentualnie innych nominacji


sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 19:06

Dlaczego mistrz polski nie jest nominowany myśle że Legia na jesien grała przecietnie i nie zasługuje na nominacje bot i korona w tym sezonie grają lepiej dla korony to dopiero 2 sezon w 1 lidze a bot jest liderem i grał na jesieni naprawde bardzo dobrze no i reprezentacja która myśle że z LEO bedzie grała na miare naszych oczekiwań a że tylko w tej nominacji śa 3 miejsca wiec legia sie nie załapała muśle że służnie aczkolwiek nie kibicuje żednej drużynie w 1 lidze


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
LBaLin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2005
Posty: 394
Rejestracja: 09 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 19:51

sushi pisze:Dlaczego mistrz polski nie jest nominowany myśle że Legia na jesien grała przecietnie i nie zasługuje na nominacje bot i korona w tym sezonie grają lepiej dla korony to dopiero 2 sezon w 1 lidze a bot jest liderem i grał na jesieni naprawde bardzo dobrze no i reprezentacja która myśle że z LEO bedzie grała na miare naszych oczekiwań a że tylko w tej nominacji śa 3 miejsca wiec legia sie nie załapała muśle że służnie aczkolwiek nie kibicuje żednej drużynie w 1 lidze
No coz - zgadzam sie co do wystepow (L) jesienia aczkolwiek ani Korona ani GKS nie graly lepiej o czym moze swiadczyc zdobycz punktowa w lidze.... - a chodzilo chyba o ocene calego roku a nie tylko wystepow jesienia...


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 19:56

Piłkarz roku
Smolarek/Matusiak (wole tego 1'szego)
Najlepszy bramkarz
Dolha
Najlepszy obrońca
Bronowicki
Najlepszy pomocnik
Błaszczykowski
Najlepszy napastnik
Matusiak (a chciałbym Reiss'a... Hmm... przeżywa 2 młodość, kto wie :wink: )
Najlepszy obcokrajowiec
Choto/Cleber (raczej ten 1'szy)
Odkrycie roku
Błaszczykowski (oby)
Trener roku
Leoooo :P
Drużyna roku
BOT
Bramka roku
Quinteros :think:
Mecz roku
A bo ja wiem... :prochno:

Pozder^


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
kiepski

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 20:18

Zdecydowanie brakuje mi tu jednej bardzo ważnej nominacji, na piłkarza roku. Mam na myśli oczywiście Ireneusza Jelenia, który był jednym z wyróżniających się piłkarzy na mundialu, praktycznie w pojedynkę wygrał dla Wisły Płock Puchar Polski, bardzo dobrze zaczął sezon w Auxerre, strzelił kilka bramek w Ligue 1, P. UEFA. I pewnie strzeliłby ich więcej gdyby nie pechowa kontuzja, która wyeliminowała go również z najważniejszych meczy reprezentacji, w których również mógłby zabłysnąć. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale myślę że Irek wiele bardziej zasługuje na nominację niż A. Boruc.


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 21:43

kiepski pisze: Zdecydowanie brakuje mi tu jednej bardzo ważnej nominacji, na piłkarza roku. Mam na myśli oczywiście Ireneusza Jelenia, który był jednym z wyróżniających się piłkarzy na mundialu, praktycznie w pojedynkę wygrał dla Wisły Płock Puchar Polski, bardzo dobrze zaczął sezon w Auxerre, strzelił kilka bramek w Ligue 1, P. UEFA. I pewnie strzeliłby ich więcej gdyby nie pechowa kontuzja, która wyeliminowała go również z najważniejszych meczy reprezentacji, w których również mógłby zabłysnąć. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale myślę że Irek wiele bardziej zasługuje na nominację niż A. Boruc.
No trochu racji masz... zabrakło go na liście. Ale nie zgodzę się z Tym że Boruc nie zasłużył na to miano bo grał w prawie każdym meczu Celtic'u i prezentował wysoką formę, a Jeleń grywał ostatnio niestety dość rzadko.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 22:21

Moje typy:

Piłkarz roku:

Artur Boruc - Najlepszy sezon w jego karierze, świetne występy w Celticu, reprezentacji (MŚ), Lidze Mistrzów, no i ten jego charakter :D

Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy:

Łukasz Fabiański - Grał więcej od Dolchy i miał równiejszą formę w sezonie, no i nie miał głupich wpadek.

Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy:

Paweł Golański - Najlepszy boczny obrońca Orange Ekstraklasy, to powinno wystarczyć...

Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy:

Maciej Iwański - Błaszczykowski miał świetną jesień ale to Iwański był lepszy na przestrzeni ostatniego roku.

Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy:

Piotr Reiss - Strzela sporo goli i ma jeszcze więcej asyst. Napastnik kompletny.

Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy:

Cleber - Gdyby nie on, Wisła nie byłaby na tym miejscu w tabeli na którym jest teraz. Twardy w defensywie i strzela sporo goli.

Odkrycie roku Orange Ekstraklasy:

Radosław Matusiak -Dobra wiosna i świetna jesień tego piłkarza.

Trener roku:

Orest Lenczyk - Wielkim czynem jest zrobić z przeciętnych, nieznanych piłkarzy, zespół z którym liczą się wszyscy, łącznie z Legią i Wisłą K. To tylko dzięki panu Orestowi, Matusiak strzela bramki w reprezentacji, a Garguła wyrósł na jednego z najlepszych polskich pomocników.

Drużyna roku:

BOT GKS Bełchatów - Bezsprzecznie najlepszy zespół roku 2006. Już w tamtym sezonie (wiosna) BOT grał o niebo lepiej niż na jesień i urwał kilka punktów faworytom. A w tym sezonie, chyba nie trzeba nic mówić...

Bramka roku (głosują abonenci Canal Plus):

Dariusz Pawlusiński albo Henry Quinteros - cięzki orzech do zgryzienia ale bardziej bym stawiał na bramkę Peruwiańczyka.

Mecz roku:

Nie wiem, może Polska - Portugalia :?: :P
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2007, 22:55 przez MrWlodek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 22:37

Szkoda mi gali. To chyba sygnal, ze Canal+ coraz gorzej sobie radzi na polskim rynku. Oby nie...


MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 22:57

Dionizos pisze:Szkoda mi gali. To chyba sygnal, ze Canal+ coraz gorzej sobie radzi na polskim rynku. Oby nie...
A to czemu :?: Gale to wielkie "święto" które ściąga telewidzów i wiele znanych osobistości. A Canal + już od lat przecież organizuje tą galę.


Obrazek
morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 23:15

Piłkarz roku:
Artur Boruc
Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy:
Łukasz Fabiański
Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy:
Grzegorz Bronowicki
Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy:
Jakub Błaszczykowski
Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy:
Radosław Matusiak
Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy:
Cleber
Odkrycie roku Orange Ekstraklasy:
Radosław Matusiak
Trener roku:
Leo Beenhakker
Drużyna roku:
GKS Bełchatów
No to moje typy :P :lol:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2007, 09:00

moje typy:


Piłkarz roku: Radosław Matusiak

Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy: Emilian Dolha

Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy: Cleber

Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy: Jakub Błaszczykowski

Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy: Radosław Matusiak

Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy: Hermes

Odkrycie roku Orange Ekstraklasy: Jakub Błaszczykowski

Trener roku: Leo Beenhakker

Drużyna roku: BOT GKS Bełchatów


Obrazek
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 19 lutego 2007, 16:07

Piłkarz roku:

Artur Boruc. Świetny poprzedni jak i obecny sezon w barwach Celticu. Nie raz uratował on Celtic swoimi kapitalnymi interwencjami. W kadrze również świetne występy min. z Belgią czy na Mundialu. Jest młody jak na bramkarza i ponoć Arsenal jest nim poważnie zainteresowany, no cóż czas pokaże. Jak dla mnie to Artur jest obecnie najleopszym polskim bramkarzem. Matusiak dopiero od początku tego seoznu coś pokazuje, jednak to zbyt mało aby został piłkarzem roku. Ebi w ostatnim czasie nie zachwyca ale zaliczył kilka świetnych występów więc on również jest kandydatem do zwycięstwa w tej kategorii.

Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy:

Tutaj mam mały dylemat i sam nie wiem, na kogo postawić. Jednak postawię na Łukasza Fabiańskiego. W poprzednim sezonie przyzwoite występy, co zaowocowało wyjazdem na Mundial, na którym niestety nie dostał szansy. A w tym sezonie również nie jest źle, ale przyznam, że w tym sezonie nie oglądam zbyt często meczów Legii.

Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy:

Tutaj wybieram Grzegorza Bronowickiego. Solidny obrońca, trzymający równą formę. Udało mu się wystąpić w meczach reprezentacji, gdzie zaprezentował się bardzo dobrze. Świetny mecz z Portugalią.

Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy:

Tutaj wszyscy trzej kandydaci zaprezentowali się świetnie. Jednak uważam, że Kuba Błaszczykowski najbardziej zasłużył na to miano. Jest bardzo młody i ma talent, najważniejsze, aby zachował rozsądek i woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Ponadto świetne występny w reprezentacji. Świetny zawodnik.

Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy:

Tutaj zdecydowanie Radek Matusiak. Co jak co, ale bramki to on strzelać potrafi, tak jak rozegrać. Pokazywał to nie tylko w Bełchatowie, ale i w meczach reprezentacyjnych. Tylko czy jego umiejętności wystarczą na obrońców z Serie A? Poczekamy, zobaczymy.

Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy:

Tutaj ciężko jest mi wybrać spośród tej trójki. Postawię jednak na Clebera, widziałem mecze Wisły w pucharze UEFA i grał całkiem nieźle. Jednak naprawdę jest mi ciężko poprzeć moją decyzję jakimikolwiek argumentami.

Odkrycie roku Orange Ekstraklasy:

Myślę, że każdy z tych zawodników to odkrycie. Matusiak i Garguła zaliczyli świetne występy w Bełchatowie tak jak Kuba w Wiśle. Każdy z tych piłkarzy świetnie się zaprezentował, jednak postawię na Błaszczykowskiego, który rozegrał świetne mecze w Wiśle i w reprezentacji. Oby tylko woda sodowa nie uderzyła mu do głowy.

Trener roku:

Każdy z tych trenerów świetnie poprowadził swoje drużyny. Jednak to Leo Beenhakker spowodował, że mamy realne szanse na awans do Mistrzostw Europy. Mimo początkowej wpadki z Finlandią zdołał on odpowiednio pokierować naszymi zawodnikami co doprowadziło do pokonania wielkiej Portugalii oraz Belgii. Oby więcej momentów tak wielkiej radości. Dziękujemy!

Drużyna roku:

Legia Warszawa. A z nominowanej trójki to Reprezentacja Polski. Udało sie tam zakwalifikować do Mundialu, jednak tam poszło o wiele słabiej niż przypuszczaliśmy. Jednak zamieniliśmy tę gorycz porażki na wspaniałe zwycięstwa w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Nieźle zaprezentował sie także zespół z Bełchatowa, udowodnił, że drużyna be gwiazd jest w stanie namieszać, a nawet stać się liderem w lidze. Bardzo podobała mi się gra Korony, która ma szansę zająć na koniec sezonu pozycję w tabeli, która da jej awans do Europejskich Pucharów. Możliwe, że drużyna z Kielc poważnie zawalczy o mistrzostwo.

Bramka roku:

Tutaj się nie wypowiadam.

Mecz roku:

Tu napiszę tylko tyle - Polska 2:1 Portugalia. Kapitalny mecz.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lutego 2007, 16:40

Moje typy:

Piłkarz roku:
Artur Boruc (Celtic Glasgow)

Najlepszy bramkarz Orange Ekstraklasy:
Emilian Dolha (Wisła Kraków)

Najlepszy obrońca Orange Ekstraklasy:
Paweł Golański (Kolporter Korona Kielce)

Najlepszy pomocnik Orange Ekstraklasy:
Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków)

Najlepszy napastnik Orange Ekstraklasy:
Radosław Matusiak (BOT GKS Bełchatów/obecnie Palermo)

Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy:
Cleber (Wisła Kraków)

Odkrycie roku Orange Ekstraklasy:
Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków)

Trener roku:
Orest Lenczyk (BOT GKS Bełchatów)

Drużyna roku:
BOT GKS Bełchatów

Bramka roku
Dariusz Pawlusiński (Cracovia Kraków; w meczu z Pogonią Szczecin)

Mecz roku
:?: :?: :?:


ODPOWIEDZ