IO Torino 2006

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 marca 2006, 19:32

Bylbym zapomnial :wink: W Turynie odbywa sie jeszcze Paraolimpiada. To naprawde cos wspanialego, ze niepelnosprawni maja swoje Igrzyska. Moga w taki sposob sie wykazac, cieszyc zyciem :bravo: Czasem to az niesamowite i wzruszajace jak sie widzi np. narciarza na jednej nodze. Tak naprawde to Ci sportowcy zasluguja na jeszcze wieksze zainteresowanie, podziw i szum ze strony mediow :!: Ale niestety o Paraolimpiadzie mowia i pokazuja bardzo niewiele...


Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2006, 21:26

Z Paraolimpiady mamy zawsze duuuuużo medali. Mają z kogood brac przyklad nasi pozostali sportowcy


Obrazek
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2006, 14:24

Jak bylem w Turynie to odwiedzilem obiekty Olimpijskie 8) Stalem pod Palasport olimpico, przechodzilem obok Wioski olimpijskiej, widzialem Oval Lingotto, Łuk olimpijski. No i co najwazniejsze bylem pod Stadio Olimpico na ktorym Juventus bedzie rozgrywal swoje mecze w nastepnym sezonie :-D Przyznam szczerze, ze zaskoczyl mnie widok koparek i roznego rodzaju maszyn budowlanych przy bylym Stadio Comunale. Troche wygladalo to tak, jakby ta Olimpiada dopiero co miala sie tam odbywac :prochno: No ale widocznie cos tam jeszcze poprawiaja. Widzialem np. ze nie bylo jeszcze trawy na plycie boiska. I szkoda, ze nigdzie nie szlo wejsc. Ale ogolnie bylo dosc fajnie, choc trzeba powiedziec, iz obiekty Olimpijskie byly usytuowane w dosc szarej i malo reprezentacyjnej dzielnicy jaka jest robotnicza dzielnica FIATa- Mirafiori :!:

A tak na marginesie to wydaje mi sie, ze temat mozna juz zamknac :wink:


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2007, 21:11

Szef komitetu organizacyjnego ubiegłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie Valentino Castellani ogłosił w czwartek, że budżet imprezy zamknięto z deficytem wysokości 25 milionów euro, co stanowi około dwa procent całości.
Wysokość deficytu, który zostanie pokryty przez miasto, w znacznej mierze wynikała z nagłej konieczności zapłaty siedmioprocentowego podatku VAT, na dwa tygodnie przed otwarciem igrzysk.
Raport w sprawie budżetu Castelani przedstawił w czwartek przed komitetem wykonawczym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
źródło: czytaj

Ale i tak najważniejsze, że Igrzyska były udane :P A temat chyba już można zamknąć :wink:


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2007, 23:09

DamKam pisze:Szef komitetu organizacyjnego ubiegłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie Valentino Castellani ogłosił w czwartek, że budżet imprezy zamknięto z deficytem wysokości 25 milionów euro, co stanowi około dwa procent całości.
Wysokość deficytu, który zostanie pokryty przez miasto, w znacznej mierze wynikała z nagłej konieczności zapłaty siedmioprocentowego podatku VAT, na dwa tygodnie przed otwarciem igrzysk.
Raport w sprawie budżetu Castelani przedstawił w czwartek przed komitetem wykonawczym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
źródło: czytaj

Ale i tak najważniejsze, że Igrzyska były udane :P A temat chyba już można zamknąć :wink:
24.11.2005 DamKam napisałeś tak:
DamKam pisze:
A powracajac do tematu najbardziej ciekawi Mnie czy Zwroci Im sie Koszt Organizacyjny Olimpiady!
Napewno :!: Podobno kazda Olimpiada sie zwraca, chocby nawet po kilku latach :wink: Ale tu tez nie chodzi o kwestie zwrocenia sie samej gotowki... Igrzyska Olimpijskie to wielki rozwoj dla samego miasta/regionu a nawet kraju :idea:
No niestety, to się niesprawdziło, ważne, że IO były dość udane i były w "naszym" mieście, które kochamy. Ja życzę sobie kiedyś IO letnich w naszym mieście, nie wiem czy to możliwe i czy się kiedyś uda, ale fajnie bo prawdopodobnie bylibyśmy pierwszym miastem w którym byłyby obie olipiady - letnia i zimowa... :smile:


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2007, 11:42

wloski - no faktycznie, z tym zwrotem kosztów mi się nie sprawdziło. Ale co do wielkich korzyści dla samego miasta/regionu, to już na pewno się nie myliłem :wink:

... aha, czyli brniemy z tym tematem od (patrz pierwszy post) Aten 2004 do Pekinu 2008 :prochno:


ODPOWIEDZ