Czy Latający Holender wie coś o polskim futbolu??

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy Leo Beenhakker dobrze robi powołując starych dziadków do reprezentacji??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 16:34

Czy Latający Holender wie coś o polskim futbolu??
Chyba nie bo powołując Dudka, Pawełka, Bąka i Frankowskiego pokazuje ze Dudka menadżerem jest jego kolega (DUDEK PRZECIEŻ NIE GRA W KLUBIE :!:) i jakies pieniążki są. Pawełek jest zdolnym piłkarzem ale Kuszczak jest z 10 razy lepszy :!: Bąk to ma miłą emeryturke, kase trzepie ogromną, gra z amatorami lub dziadkami jak on i jeszcze na reprezentacje się załapie. Żyć, nie umierać :!: Franek nawet w hiszpani nie strzela więc po co go męczyć podróżami do Polski :?:
Zostawie sobie tą zagatkę na noc.
Szkoda gadać.
Szkoda mi tylko teraz Janasa ale Lea to mi nie szkoda wcale :!:

To tylko szeroka kadra ale mam podejrzenia i założe sie ze w pierwszym meczu EL. ME zagra od podstawowych minut co najmniej dwóch z tej szanownej czwórki :evil:


Obrazek
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 16:58

Powołując Pawełka zamiast Kuszczaka przeszedł samego siebie. Gdy PZPN "zatrudnił" :-D Leo to myślałem ze bedzie dobrze jednak teraz coraz bardziej w to wątpie. Mogli wziąsc Kasperczaka, Smude czy Engela.
Sądze że Leo nie zna się na polskiej piłce co pokazuje w powołaniach do kadry. Zamiast brać świetnie spisujących się piłkarzy z Polskiej ligi to bierze "gwiazdy" z zagranicy.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 17:08

Wybacz naros, ale akurat Pawełek jest bardzo dobrym bramkarzem. Co prawda nie lepszym od Kuszczaka, więc dziwi brak tego drugiego w kadrze, ale jeśli już go ominął, to właśnie Pawełek jest dobrym wyborem. Poza tym powołanie Rasiaka --> N/C, ciągłe powoływanie Bąka --> Dramat. Ten gość to dinozaur i gra coraz gorzej !!! Kiedyś był dobry, ale teraz... Dalej... Jak nienawidze legii, tak uważam, że w kadrze powinien zagrać Burkhardt, bo gość myśli na boisku i potrafi dogrywać świetne piłki.

A co do ankiety, to zagłosowałem na ostatnią opcję... My już się nie podniesiemy. A napewno nie za naszej kadencji.


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 17:29

Zaczynając od bramkarzy to decyzja jest idiotyczna! Powoływanie Dudka i na siłe wciskanie go do kadry jest bez sensownym i niezrozumiałym czynem ze strony Leo. Zachodzi pytanie po co? po to zebysmy chyba za dużo punktów nie zdobyli :angry: drugie pytanie to dlaczego nie Kuszczak? Tego nie wiem i jest to wielką zagadką. Kuszczak grał ostatnio bardzo dobrze w meczu z Arsenalem. Moze nie gra cały czas ale miejsce drugiego bramkarza nalezy mu sie całkowicie.
Co do obrony to gdyby nie Bąk który powinien ustapić miesjca i Wsilewski który swoimi występami w kadrze wogle mi nie zainponował!

W pomocy ciesze sie z powołania Grzelaka i Kaźmierczaka bo ostatnio ładnie grali.

I napad to przy Franku podobnie jak z Dudkiem wkręcany jak śruba. No i Rasiak bardzo dobrze ze jest bo ma forme!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
KAT Z TURYNU

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2004
Posty: 37
Rejestracja: 15 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 17:44

Po meczu z Finami Leo już chyba sobie trochę uświadomił, że nie wszystkie jego decyzje personalne były trafne... Mówię tu przede wszystkim o osobie Jerzego Dudka. Którego według mnie nie powinien ciągać dalej z kadrą. No chyba, że ten miałby status 3-ego bramkarza - zaraz po Kowalewskim i Borucu(chyba tak sie to odmienia). >>>Trzeciego - z czym pewnioe sam zainteresowany nie będzie się godził i skończy się tak, że Boruca znowu wypieprzą ze zgrupowania.<<<
A Kuszczak to mógłby najpierw zagrać chociaż 3,4 mecze i dopiero do kadry, co? Bo inaczej nie rozumiem różnicy między nim a Dudkiem.

W obronie jest tragedia. I to zarówno personalna co pod względem umiejętności. Bo jeżei pan jop gra w kadrze to na co my możemy liczyć? To samo się tyczy mocno doświadczonego, a może nawet "PRZEświadczonego" Bąka... Problem, że akurat za niego to nie bardzo kogo można powołać...

Pomoc jak pomoc... Praktycznie żaden w swojej normalnej dyspozycji. Chyba nawet dobrze, że dał teraz odpocząć Szymkowiakowi, zawodnik wogóle bez formy i serca pokazał się przeciwko Finom. Pozostaje liczyć na Krzynówka, który już dawno nie gra tak jak kiedyś potrafił. Ale tu akurat myślę, że reacjonalne powołania nastąpiły. Myślę, że można jeszcze dodać Burhardta(nie wiem jak się to pisze).

Nie rozumiem po co Frankowski jest powoływany? Za co? Za dobrą dyspozycję w swoich klubach??? Z którego roku??? Wystarczy, że już Żurawski jest powoływany "na dobre oczy". Po co nam dwóch piłkarzy, którzy FORMY będą szukać w meczach o punkty, kiedy to na takowe przyjeżdza się właśnie z FORMĄ!!!Myślę, że wystarczy narazie jeden taki - w postaci Żurawskiego.

Jeśli chodzi o eliminacje i najbliższe mecze to jedyne co Nas może ocalić to Portugalczycy... którzy może Nas zlekceważą. Inaczej będzie zwyczajnie smutno po meczu...


ODI PROFANUM VULGUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Must I - and all alone"("Ministerstwo strachu")G.Greene
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 17:46

Z zatrudnieniem Beenhakkera wiązano wielkie nadzieje, ja też liczyłem, że zmieni on reprezentację na lepsze, ale cóż zaczynam w to coraz bardziej wątpić.

Wydawało się, że wraz z przyjściem trenera obcokrajowca skończą się wszystkie układy w kadrze, teraz nie wydaje się to już takie pewne. Beenhakker ma chyba jakiś sentyment do Dudka, skoro pomimo braku miejsca w podstawowej jedenastce Liverpoolu ciągle jest powoływany do kadry, w której gra źle. Dodatkowo wokół reprezentacji kręci się Jan De Zeuw, który nie pełni formalnie żadnej funkcji, a powszechnie wiadomo, że reprezentuje interesy wyżej wymienionego Dudka, chociaż jak obaj twierdzą nie jest formalnie jego menadżerem, to jednak ta sprawa na kilometr brzydko pachnie, szczególnie, że De Zeuw podobno za to co robi, cokolwiek to jest, nie pobiera wynagrodzenia.

Co do Frankowskiego to byłem i jestem zdania, że dopóki nie zacznie strzelać bramek w lidze, nie powinno go być w kadrze, ale tu trzeba wspomnieć, że całkiem niedawno w meczu z Herculesem, Franek się przełamał i po długiej przerwie wpisał się na listę strzelców. Czy to jest powrót do formy, ciężko powiedzieć, ale jego powołanie mogę zrozumieć, bo być może po powrocie do Hiszpanii Frankowski się odrodzi.

Co do samego Beenhakkera to wokół jego osoby też jest sporo niejasności. "Dziennik" dowiedział się, że Leo wcale nie zakończył współpracy z Trynidadem i Tobago, pozostając tam na etacie konsultanta, a po zakończeniu dwuletniego kontraktu z Polską, prawdopodobnie tam wróci. Jest to raczej pewna informacja, bo Listkiewicz zapytany o to nie zaprzeczył. Dodatkowo dochodzi do tego podejrzana współpraca z De Zeuwem i faworyzowanie Dudka. Ponadto Beenhakker zarabia jak na polskie warunki gigantyczne pieniądze, a wyników brak, chociaż to akurat da się wytłumaczyć krótką pracą z kadrą.

Jeżeli w zbliżających się meczach z Kazachstanem i Portugalią nie będzie widocznej poprawy gry i co najmniej czterech punktów to eliminacje dla nas definitywnie się zakończą, a pieniądze okażą się wyrzucone w błoto, bo biorąc pod uwagę długość kontraktu i prawdopodobne plany Beenhakkera, to nie stworzy on nam drużyny na eliminacje mistrzostw świata.

Wracając jeszcze do powołań to trzeba pamiętać, że nie wszyscy znajdą się w osiemnastce meczowej. Jestem w stanie tolerować Dudka na ławce rezerwowych, ale jeżeli się znajdzie w wyjściowej jedenastce to stracę całkowicie zaufanie do Beenhakkera.

Liczę przynajmniej na to, że reprezentacja po tych eliminacjach pod wodzą Beenhakkera pozostawi po sobie co najmniej dobre wrażenie i nie będziemy się tak wstydzić jak po meczu z Finlandią.

Forza Biało-Czerwoni :happy:


Obrazek
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 17:59

Nie chciałem zakładac osobnego tematu bowiem generalnie pytanie jakie zadał autor tematu odnosi się do kadry jaką powołał na następne eliminacyjne mecze...Oto ona:
Bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool FC), Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa), Artur Boruc (Celtic Glasgow), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków).
Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Paweł Golański (Kolporter Korona Kielce), Marcin Wasilewski (Lech Poznań), Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara).
Pomocnicy: Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Arkadiusz Radomski (FK Austria Wiedeń), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto) Rafał Grzelak (Boavista Porto), Piotr Giza (Cracovia Kraków)
Napastnicy: Tomasz Frankowski (Tenerife CD), Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów), Grzegorz Rasiak (Southampton FC).
źródło:http://www.pilkanozna.pl/pn.php?dzial=news&id=59247

Może po kolei :) co do bramkarzy to powołania Boruca i Kowalewskiego nie podlegają dyskusji..Co do Pawełka to może i jest niezły i jako 3 golkiper kadry może być,powołanie Dudka to dla mnie nonsens i naprawde nie chce mi się już tego komentować bo tylko się denerwuje :angry: Sprawa Tomka Kuszczaka jest prosta-chłopak jest jeszcze naprawde młody ma bowiem 24lata,jak narazie jest 2 golkiperem MU i jego czas zarówno na Old Trafford jak i w repr.Polski jeszcze nadejdzie
Jeśli chodzi o obrońców to Paweł Golański bo brawurowym występie przeciwko Serbom wywalczył sobie pewny plac na prawej flance obrony..Golański z prawej a reszta...dla mnie to niewiadome...Z lewej strony obrony Michał Żewłakow jakoś nie przekonuje zwłaszcza w ofensywie jednak powołanie obrońcy Olympiakosu jest słuszne-gra w czołowym greckim klubie,jest wszechstronnym,doświadczonym obrońcą...Naprawdę dziwi mnie nie powołanie przez Beenhakera Mirosława Sznaucnera bowiem alternatywy dla Żewłaka praktycznie nie ma żadnej..Po tym co zaprezentowali w pierwszych meczach eliminacyjnych nasi stoperzy(Bąk,Jop i Głowacki) mamy też wielką dziurę w centrum obrony..2 pierwsi absolutnie nie powinni otrzymać powołań..Bąk powinien już ustąpić miejsca młodszym i mieć spokojną emeryture w Katarze..Jop nie gra w klubie,w reprezentacji gra bardzo źle-temu panu już też podziękujemy..Głowackiego broni fakt,że w Wisełce ma pewny plac i wrócił do kadry po długiej przerwie..powinien dostać jeszcze jedną szanse..Cieszy powłanie Krzysztofa Łągiewki-chłopak od dawna dobrze gra w lidze rosyjskiej i zasługuje by mu się baczniej przyjrzeć..Dziwi mnie natomiast powołanie oprócz Golańskiego jeszcze 2 prawych obrońców Wasilewskiego i Bronowickiego..Pierwszy słabo zagrał z Finami dlatego teraz szanse powinien dostać ofensywnie grający Bronek który i tak powinien być tylko zmiennikiem Golańskiego ;) Jak już mówiłem nie powinno być w kadrze Bąka i Jopa zamiast nich jako defensor powinien traktowany być Mariusz Lewandowski i Beenhaker powinien powołać kogoś z dwóji Bieniuk,Kukiełka..
Naprawde trzeba Beenhakerowi bić brawa za wyborów jakie dokonał jeśli chodzi o 2 linie..powołał wszystkich naszych obecnie najlepszych zawodników,jedynie Lewandowskiego powinien traktować jako obrońce i nie powoływać Sobolewskiego który jest od dawna bez formy a tak mamy po 2 graczy na pozycje i rywalizacja powinna wyjść reprezentacji na dobre..
Jeśli chodzi o atak to mamy problem..Powołanie Frankowskiego bezsensowne facet bowiem jest bez formy i dopiero jak ją odzyska powinien dostać szanse w repr.Polski...Kapitan Żurawski stracił miejsce w podstawowym składzie Celticu :[ w takim układzie na naszego czołowego napastnika wyrasta Radek Matusiak-młody chłopak który świetnie zagrał z Serbią..Nie dziwi mnie powołanie Rasiaka bowiem jest skuteczny w Sothampton a w ataku mamy posuche :think: Irek Jeleń chyba lepszy jest jednak na prawej pomocy :)

Podusmowując wydaje mi się ze Leo Beenhaker polską piłkę poznaje,naprawde nie miał czasu na zapoznanie się z nią a teraz musi wszystko robić perfekcyjnie bowiem kazdy punkt jest teraz w el.Me na wage złota...Obecne powołania są zdecydowanie bardziej przemyślane od poprzednich i mam nadzieje ze to zaprezentuje..Jak zwykle podam kadre jaką moim zdaniem powinien na obecną chwile powołać selekcjoner reprezentacji Polski ;) oto ona:
B:Boruc,Kowalewski,Pawełek
O:Golański,Bronowicki,Głowacki,Łągiewka,Bieniuk,Lewandowski,Żewłakow,Sznaucner
P:Jeleń,Błaszczykowski,Radomski,Kaźmierczak,Garguła,Giza,Krzynówek,Grzelak
N:Matusiak,Żurawski,Smolarek,Rasiak
Jak widać nie dużo ona różni się od powłań Beenhakera :) jeszcze podam "11" która powinna wybiec wg mnie na mecz z Kazachstanem:Boruc-Golański,Głowacki,Lewandowski,Sznaucner-Jeleń,Radomski,Garguła,Krzynówek-Matusiak,Żurawski








[/code]


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 21:44

Moja "11" to" na Kazachstan to:
Boruc-Golański,Lewandowski,Bieniuk,Żewłakow-Jeleń,Każmierczak,Giza,Krzynówek-Matusiak,Rasiak


Obrazek
karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 23 września 2006, 01:36

Powiem wam tak jezeli kon utyka w karecie to nie wymienia sie woznicy...!!! JA wierze w doswiadczenie Leo to musi zaprocentowac tylko trzeba nam czasu ..jednego jestem pewiem jest to lepszy trener niz P.Janasa


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2006, 10:33

TURINIO pisze:co do bramkarzy to powołania Boruca i Kowalewskiego nie podlegają dyskusji..Co do Pawełka to może i jest niezły i jako 3 golkiper kadry może być,powołanie Dudka to dla mnie nonsens i naprawde nie chce mi się już tego komentować bo tylko się denerwuje :angry: Sprawa Tomka Kuszczaka jest prosta-chłopak jest jeszcze naprawde młody ma bowiem 24lata,jak narazie jest 2 golkiperem MU i jego czas zarówno na Old Trafford jak i w repr.Polski jeszcze nadejdzie
Idąc Twoim tokiem rozumowania to ja pojmuje to tak. Bramkarz który ma 33 lata (Dudek) który siedzi na ławce rezerwowych, gdzie nie gra nawet w sparingach, czy też w Pucharze Angli zostaje powołany w miejsce młodego i LEPSZEGO bramkarza jakim jest Kuszczak ?
Zaskakuje mnie takze powołanie dla Pawełka. Jakim cudem on sie w kadrze znalazł ? Po wczorajszym meczu Wisła-Widzew gdzie w bramce Wisły wystąpił Dolha, Pawełek powędruje na ławke. I kolejny bramkarz repry w swoim klubie będzie siedział na ławce. Nonsens. Pawełek broni bardzo nie pewnie, każda wrzutka w jego pole karne niesie niebezpieczenstwo ze to on popełni błąd.
Mówiac krótko.
Kuszczak powinien sie znaleść w kadrze i walczyc o miejsce PIERWSZEGO bramkarza Reprezentacji :dance:


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2006, 13:33

paku napisał
Idąc Twoim tokiem rozumowania to ja pojmuje to tak. Bramkarz który ma 33 lata (Dudek) który siedzi na ławce rezerwowych, gdzie nie gra nawet w sparingach, czy też w Pucharze Angli zostaje powołany w miejsce młodego i LEPSZEGO bramkarza jakim jest Kuszczak ?
Że co,prosze??!! Czytanie ze zrozumieniem się kłania :angry:


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
ODPOWIEDZ