Łukasz Romanek nie zyje...

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
RadeKas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2003
Posty: 1200
Rejestracja: 12 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2006, 12:00

Kolejny po Robercie Dadosie i Rafale Kurmanskim mlody zuzlowiec popelnil samobojstwo :(. Kolejna bezsensowna smierc. Dlaczego polski zuzel zyje bardziej od tragedii do tragedii niz od sezonu do sezonu. Ilu jeszcze...

Znajdz spokoj Lukasz...

http://www.sportowefakty.pl/index.php?d ... _id=126970


srali muszki będzie wiosna
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2006, 15:16

Potwierdza się to, co pisałem w ostatnim poście o żużlu. Mianowicie: słabość psychiczna żużlowców... jedni wpadają w konflikty z prawem (opisywany przeze mnie przykład gnieźnianina), inni nie wytrzymują presji otoczenia i popełniają samobójstwo...

Trzeba przyznać, że czarny sport wymaga ogromnej wytrwałości. Jeździsz na motorze ze świadomością, że kolejny wiraż może być Twoim ostatnim... co chwilę słychać o groźnych wypadkach. W grę wchodzą także co raz większe pieniądze, zaczyna się sława... Trzeba mieć naprawdę mocne zaplecze psychiczne, aby temu wszystkiemu zdołać. Jest to trudne - szczególnie dla 22-latka

[*]


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2006, 19:08

22-letni żużlowiec RKM Rybnik Łukasz Romanek nie żyje. W piątek wieczorem popełnił samobójstwo - poinformowała internetowa strona klubu.

Romanek urodził się w Knurowie. Licencję żużlową uzyskał 2000 roku. W kolejnym roku został mistrzem Europy juniorów. Ostatnim jego sukcesem była wygrana w turnieju Golden Helmet w Australii w 2005 roku. W gronie seniorów startował od ubiegłego roku.

Przed obecnym sezonem związał się też z angielskim klubem Arena Essex Hammers. Ostatni raz w barwach RKM wystąpił 12 maja podczas meczu z Atlasem we Wrocławiu.

To nie pierwsza tragedia w polskim sporcie żużlowym. 30 marca 2004 r. w szpitalu w Lublinie, po trzeciej próbie samobójczej, zmarł Robert Dados, mistrz świata juniorów na żużlu sprzed sześciu lat.

Parę miesięcy później, w czerwcu odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego żużlowca Rafała Kurmańskiego. Wychowanek ZKŻ Zielona Góra kilkanaście godzin przed ligowym meczem z Unią Leszno w niewyjaśnionych okolicznościach odebrał sobie życie.

Źródło : http://sport.onet.pl/1333926,wiadomosci.html


[*] Łukasz zapowiadał sie na bardzo dobrego zawodnika któremu wróżono niezłą przyszłość. W tak młodym wieku zdobył wiele nagród a przy tym pieniędzy, które są bardzo ważne w żużlu. Był szanowany i lubiany przez miejscowych kibiców.
Byłem pare razy na meczu RKM'u ( mieszkam dość blisko Rybnika ) i Łukasz Romanek spisywał sie dość przyzwoicie. Jeździł bardzo 'kulturalnie' nie podcinał przeciwników jak N.Pedersen. Był wielkim człowiekiem.
Niestety odszedł :( ... [*]


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 15:56

Straszne :( Ja przede wszystkim byłem wstrząśnięty samobójstwem "Dadiego"-wielki był to talent,mógł być naprawde wielkim żużlowcem..niestety z psychą miał coś nie tak :/
Szkoda Kurmańskiego i teraz Romanek...
Spoczywajcie w pokoju


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 18:30

Brak poprostu słów, taki wspaniały sport a ciągnie za soba tak wiele tragedii :( Niestety, poprostu żal, wielki żal. Możemy się jedynie modlić by Romanek był ostatnią ofiarą czarnego sportu...


Obrazek
ODPOWIEDZ