polacy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy uwazacie ze jest to dobre sprzedawanie polaków do lepszych klubów

Czas głosowania minął 24 września 2005, 13:09

tak
61
86%
nie
10
14%
 
Liczba głosów: 71
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 18:17

Jasne, że powinni być sprzedawani do lepszych klubów! Tam mogą się rozwinąć i zdobyć jakieś znaczące tytuły! W Lidze Polskej to nic ciekawego nie można, żaden klub nie potrafi się nawet do pucharu UEFA załapać! Czy taki Krzynówek, Dudek, Smolarek graliby na takim poziomie jak teraz gdyby zostali w Polsce? Napewno NIE! U nas nawet dobrych trenerów nie ma!
Więc jeśli jakiś zawodnik ma okazję niech ucieka z Polski, mamy wiele atutów jako kraj, ale piłka nożna NAPEWNO nim nie jest :!:








Juve storia di un grande amore...


kubinho 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 392
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 18:54

Jestem za.
Na pewno wyjdzie to nie tylko piłkarzom ale całej polskiej piłce (nio może poza ligową). Tacy piłkarze jak Szymkowiak czy Żurawski osiągnęli w Polskiej piłce po prostu wszystko i nie miało by to najmniejszego sensu żeby zostali tutaj dłużej bo po prostu wpadli by w rutyne!!! Żuraw świetnie prezentuje sie w Celticu, Szymkowiak jest jednym z lepszych pomocników ligi Tureckiej, Rasiak gra w Tottenhamie :!: Nic tylko sie cieszyć. A są przecież jeszcze tacy piłkarze jak Krzynówek, Dudek czy Smolarek którzy nie grali długo w polskiej lidze, szybko wyjechali za granice i jakie są efekty?? Dudek zdobywa Puchar Europy, Krzynówek gra świetnie w Leverkusen, a Smolarek gra w Borussi Dortmund, która ma ogromne długi ale bądź co bądź ale to wielki klub i byle kto tam nie gra!!!


Grande Juve, Vinci Per Noi
sebekq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 64
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 19:35

Zdecydowanie TAK! Wiadomo o czym marzy każdy piłkarz - grać w jak najlepszym klubie w jak najsilniejszej lidze! A póki co nie zanosi się żeby polska liga taką była :cry: Poza tym w zagranicznych klubach (w większości) zawodnicy podnoszą swoje umiejętności, co ma pozytywny wpływ na kadrę. Może niedługo doczekamy się kadry jak z lat 70-tych za czasów (szacunek) K. Górskiego :D


JUVE... aż po zycia kres!!!
Sztuko

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2005
Posty: 232
Rejestracja: 07 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 22:13

mJaUcViEej pisze:Ja uważam, że można sprzedać zawodnika w momencie, gdy jest wiadomo, że ma go kto zastąpić. Za zarobioną kasę kupić innego zawodnika a nie podwyższać premie prezesowi :twisted:
Własnie lepiej mieć jakiegos zawodnika na przyszłośc na ktorego moznabybylo stawiać pewnie na miejsce sprzedanego a nie później caly sezon szukac innego bo jest dziura w pomocy czy obronie


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2005, 11:06

No jasne , że lepiej sprzedawac tych najlepszych Polaków do lig zagranicznych. W Polsce wogólę się nie rozegrają będa grali na takim poziomie jak zawsze. A teraz prawie cała Wisełka poszła za granicę i są ztego jakieś przywileje. Polacy osiągają coraz większe sukcesy. Popatrzcie zawsze jaki Janas skład powołuję na mecze w większości pilkarze są z zagrnicy. A tam własnie zaczynają lepiej grać co potwierdza chociażby 2 bramki Euzebiusza Smolarka. :D


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2005, 11:55

farmer16 pisze:Popatrzcie zawsze jaki Janas skład powołuję na mecze w większości pilkarze są z zagrnicy. A tam własnie zaczynają lepiej grać co potwierdza chociażby 2 bramki Euzebiusza Smolarka.
To raczej zły przykład jeśli chodzi o wyjazdy zawodników z polskiej ligi. Smolarek nie zagrał ani jednego meczu w polskiej ekstraklasie, wychował się przecież w Holandii, skąd przeszedł do Borussi. Nie można więc mówić że po wyjeździe zaczął lepiej grać :!:


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2005, 13:29

rafal005 pisze:
Eric-1991 pisze:jakby cały swiat zaczyna słyszeć o polskich piłkarzach i o ich umiejetnosciach.
Taa... Chyba trochę przesadziłeś :) Żurawski w Szkocji, Szymkowiak w Turcji - nie oszukujmy się, nie są to najsilniejsze ligi na świecie, aczkolwiek silniejsze od polskiej i ex-wiślacy radzą sobie tam jak na razie bardzo dobrze.
To raczej Ty nie zrozumiałeś kontekstu zdania. To, że grają w ligach pokroju szkockiej czy tureckiej, nie oznacza, że świat o nich nie słyszał. Wręcz przecwnie, dzięki udanym eliminacjom cały świat nauczył się naszych trudnych nazwisk. Dodatkowo, gazeta "The Sun" obawia się Polaków w meczu na Old Trafford 8)
Krzynówek trochę osłabł w Niemczech po świetnym poprzednim sezonie, jak i cały jego Bayer.
Krzynówek nie ponosi winy za słaby start Bayeru - od dawna leczy kontuzję.
Ja uważam, że można sprzedać zawodnika w momencie, gdy jest wiadomo, że ma go kto zastąpić.
Nie zgadzam się z Tobą. Nie można trzymac zawodnika w słabej lidze i nie dawać mu szansy rozwoju. Nawet, jeśli nie ma nikogo, kto mógłby go zastąpić. Dlaczego piłkarz, który chce wyjechać za granicę ma cierpieć z powodu braku jego godnych następców ? to jest problem klubu, a nie piłkarza.

Uważam, że polscy piłkarze powinni wyjeżdzać za granicę. Nie oszukujme się, nasza liga jest ciekawa, jednak bardzo słaba. Jak mawiał znany publicysta polski, "gdyby u nas urodził się Pele albo Maradona, pałętał by się pewnie po trzeciej lidze i handlował meczami". Co prawda dużo jest w tym ironii, jednak tyle samo prawdy. Polska baza treningowa leży, piłkarz zamiast grać w piłkę, martwi się, czy dostanie jutro wypłatę, a połowa naszych sędziów jest skorumpowana. Nasza liga nie stwarza warunków do rozwoju piłkarzy. Dla mnie polski piłkarz powinien się dobijać do Europy drzwiami i oknami, bo tylko tam może coś z neigo wyrosnąć, a dodatkowo zarobić na utrzymanie.
Szymek wyrósł na lidera Trabzonsporu i miejmy nadzieję, że nie przekreśli tego kontuzja, która mu się ostatnio przyplątała
a propo kontuzji... zauważcie, ile naszych piłkarzy, którzy wyjeżdzają do innego klubu za granicę łąpie kontuzje. Czy w tym jest przypadek ? sądzę, że nie. Większość polskich trenerów źle przygotowuje kondycyjnie i fizycznie naszych kopaczy. Pod względem motorycznym i wydolnościowym jesteśmy zwykłą Afryką (chociaż nie, Afryka słynie z dobrych biegaczy :P ). Kiedy piłkarz przyjeżdza na trening za granicą, okazuje się, że ma spore braki fizyczne. Po kilku dawkach treningowych organizm nie wytrzymuje i "masz babo placek" .


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ossy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 182
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2005, 14:33

Ja jestm zdania że powinni wyjeżdżać! Nie okłamujmy się: nasza liga jest słaba, nasi piłkarze żadko graja w europejskich pucharach a to szkodzi naszej reprezantacji.A polskiej lidze niczego znaczącego nie osiągną, bo kogo interesuje puchhar polski albo mistrzostwo?? Lepiej walczyć o najwyzsze cele w najsilniejszych ligach np. taki Dudek, któremu udało sie wybić. Kto by pomyslał że taki chłopaczek z Knurowa wzniesie puchar mistrzów?? No i mamy super reprezentacyjnego goalkeepera! Zresztą gdy zawodnicy zaczęli wyjeżdzać za granice grać w dobrych klubach(smolar, żuraw, szymek) nasza kadra gra super, awansowali nawet na 17 miejsce w rankingu. NIezapominajmy też o samych zawodnikach. W lepszych klubach więcej zarobią, będą się lepiej rozwijać, i bedą lepiej rozpoznywalni!


"Obecnie włoski futbol przeżywa kryzys bramkarzy. Gianluigi Buffon z wybitym barkiem jest lepszy niż jakikolwiek inny bramkarz w tym kraju."
Stefano Tacconi
Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2005, 12:28

Powiem krótko . W Polsce nie ma warunków do rozwoju, przez co wiele talentów jest marnowanych.


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
Maćko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 września 2005
Posty: 14
Rejestracja: 08 września 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2005, 12:52

Dobrze że Polace odchodzą do mocniejszych lig! Dobrze jak będę grali regularnie. Nabiorą potrzebnego w meczach reprezentacji doświadczenia a napewno to jest miłę przeżycie dla nich zagrać np w Debrach Glasgow 8)


Moje serce jest biało - czarne a w nim Juve!!
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 26 września 2005, 20:38

Kiedyś myślałem, że sprzedawanie polaków za granice jest kretyństwem, ale zmieniłem zdanie. Teraz myślę że to dobrze. Myślę tutaj szczególnie o Żurawskim, Borucu i Rasiaku. Mają pewne miejsce w składach swoich drużyn i rozwijają się tam. Żurawski jest już gwiazdą Celtiku. Ale najardziej zaskoczyło mnie to że Frankowski przeszedł do II ligowej drużyny Hiszpańskiej. Myślę, że Frankowski zasługuje na to żeby być zawodnikiem chociażby Evertonu czy Aston Villi.


Maćko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 września 2005
Posty: 14
Rejestracja: 08 września 2005

Nieprzeczytany post 26 września 2005, 20:45

Miki nie możesz powiedzieć że Rasiak ma pewne miejsce w składzie. W Totenhamie jest kilku dobrych napastników, jeśli Grzesiek wygra rywalizacje i będzie grał w pierwszym skłądzie to będzie gites. Ale napewno bedzie to ciężkie dla niego bo musi strzelać dużo bramek! Nie mówie że on nie umie tego robić. Napewno przejść Rasiaka do Totenhamu jest dla nich wzmocnieniem.


Moje serce jest biało - czarne a w nim Juve!!
ODPOWIEDZ