Sport w TVP według Korzeniowskiego

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2005, 14:58

Robert Korzeniowski od 1 stycznia jest nowym szefem sportu w TVP. Czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich chce, by sport w telewizji publicznej był kompletny - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Do września jednak wszystko to, co pokazywać będzie TVP nie jest pomysłem Korzeniowskiego. Natomiast od września 2005 roku na antenie będzie ramówka z "piętnem Korzeniowskiego".

"Oznacza to tylko tyle, że pod tym, co się ukaże w telewizji, będę się mógł w pełni podpisać. Dziś wchodzę w czyjeś buty i muszę się przystosować" - powiedział Korzeniowski, który chce, by na antenie TVP było więcej publicystyki z dokumentem i reportażem. Więcej też ma być sportu masowego.

Zapytany o to, jak wyglądałby sport w TVP, gdyby miał swój budżet, odparł: "Po pierwsze, zadbałbym o publicystykę powiązaną z dokumentem i reportażem, czego dziś nie ma. Po drugie, robiłbym sport masowy. Nie chodzi o turniej rodzin, bo to już było, ale o coś, co będzie wyższą formą sportu rekreacyjnego. Chodzi mi o stworzenie mody na sport, na przykład przez współprodukowanie i pokazywanie takich imprez jak choćby Bieg Piastów, spływów kajakowych, turniejów piłkarskich, modnych nowych sportów czy też zwykłych biegów terenowych. Do tego dołączyłbym edukację sportową, instruktaż prozdrowotny, informację, jak to się dzieje w innych krajach. Jeżeli dołączymy do tego dokument, archiwalia, korespondentów - rozpędzenie sportu również za pomocą innych mediów zostanie wykonane".

"Bardzo mi zależy, aby sport był w telewizji kompletny. Nie może być monotonny. Nie będziemy pokazywać wyłącznie skoków, najpierw na śniegu, potem na igelicie. I nie będzie to tylko piłka nożna. Ale, biorąc pod uwagę popularność futbolu, głupotą byłoby nie robić wszystkiego, aby kupić do niego prawa.Z drugiej strony są stacje, które się specjalizują w piłce nożnej. My taką nie jesteśmy. Mamy obowiązek pokazać wszystkie te sporty, które są społecznie ważne albo w których odnoszą sukcesy reprezentanci. Jeśli z mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym wycofali się Zagórska i Siudek, to wcale nie znaczy, że tej imprezy nie pokażemy. A Canal+ jej na pewno nie pokaże. Miejsca na sport jest mniej, ale w przyszłości będzie kanał sportowy" - dodał.

http://sport.onet.pl/1034285,wiadomosci.html

Widać, Robert naprawde sie zaangazował i mam nadzieje, ze piłki nożnej i wogole roznych sportow bedzie coraz wiecej i TVP bedzie bardziej atrakcyjna. Ma wiele pomyslow, ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie. 8) Jak narazie, zycze mu jak najlepiej.


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2005, 15:14

Robert to doskonały spoortowiec (były :cry: ) oraz doskonały człowiek wielokrotnie angażował sie w wiele akcji hartytatynych. Co do topicu no to ma racje sport powinein byc cześciej w TVP Piłka nożna - tylko liga mistrzów co kilka tygodni lub miesięcy albo mecze reprezentacji nardowej co kilka miesięcy w weekandy skoki i to tyle w dni robocze żadko jest jakiego rodzaju sport!


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2005, 15:26

Robert był jednym z najwybitnieszych sportowców w Polsce. Bardzo mi się jego pomysł podoba. "Moda na sport" - świetny pomysł.
Trzeba zachęciec młodzież do uprawiania sportu. Paleniem i piciem alkoholu nie zaimponują a sportem owszem.
Może teraz bedzie więcej sportu na antenie. Pelson masz racje- w TVP leci tylko LM, czasem kadra i w zimę skoki :? Przecież wciąż tyle się dzieje w sporcie. Mogliby zrobić jakiś magazyn piłkarski w stylu Eurogola :D :wink: :? ....


Boss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2004
Posty: 285
Rejestracja: 01 listopada 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2005, 15:32

Dokładie trzeba urozmaicic oferte bo TVP praktycznie w kółko pokazuje to samo i stosunkowo mało. Ja wiadomo chciałbuym więcej piłki a najlepiej coś takiego jak magazyn ligowy z bramkami z ligi polskiej i najsilniejszych lig zagranicznych :D To napewno sprawiłoby że TVP miała by więcej widzów. Mam nadzieje że Robert zrealizuja pare ciekawych projektów i wzrośnie atrakcyjność TVP :D


ODPOWIEDZ