Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2030
Rejestracja: 17 maja 2011
Podziekował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Nieprzeczytany post 19 maja 2024, 18:40



Ciekawa taktyka. Ukryta opcja allegrowska zarzuca, że Motta gra defensywnie, ale jak to się ma do konkretnego braku stylu u drużyn Allegriego? Podoba mi się ten ruch i gra bez piłki, gdzie w obecnym Juventusie raczej jest chowanie się przed piłką i podanka do tyłu na alibi.
Czy to 2-7-2 w poprzek boiska ma sens na dłuższą metę, czy też stare wygi z poziomu Ligi Mistrzów w łatwy sposób to skontrują?
Zastanawiam się, kto by pasował do takiego ustawienia. Boczni obrońcy w roli środkowych w niektórych fragmentach meczów? Danilo by tu pasował, bo na latanie po skrzydle sił raczej nie będzie miał. Natomiast tracić potencjał Cambiaso, na rzecz wchodzącego głębiej Bremera? Może da się na odwrót?
No i kto na "dychę"? Dobrze mi się wydawało jak oglądałem Bolonie kilka razy, że ten Zirkzee to taki wolny elektron i robi dużo gry całej drużynie, więc nie ma sensu patrzeć tylko na jego liczby. Fagioli wyżej? Miretti może w końcu znajdzie miejsce? Choć jego to bym wysyłał na wypożyczenie, żeby go zweryfikować, a może wystrzeli jak Soule? Wtedy Yildiz rezerwa na 10 i na lewym skrzydle ( swoje wtedy pogra ).


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 04 lipca 2024, 14:53

Kiedy wracają do treningów?


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 6390
Rejestracja: 23 marca 2003
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 04 lipca 2024, 16:19

10 lipca.
Prócz tych co grali na Euro i CA.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 6941
Rejestracja: 08 października 2002
Podziekował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Nieprzeczytany post 08 lipca 2024, 23:15

Nie wymyśliłem lepszego tematu więc wrzucam tu przemyślenia Mourinho na temat serii rzutów karnych bo ciekawe :)
"I am a coach with a specialty in losing matches that go to penalty shootouts. I have lost the Champions League semi-finals twice on penalties and also lost the UEFA Super Cup twice on penalties. I've only won once on penalties. I have tried in every possible way to win them but ended up with the conclusion that it doesn't matter!
I trained for three months, day by day, relying on statistics and the players who are most effective in penalty shootouts and who have the best advantage for shooting... 'You should shoot to this side because your success rate is higher on this side than the other!'
I studied the opponents' capabilities and how they take penalties, relying on years of statistics to tell the goalkeeper which side to jump to because that's where they are supposed to shoot!
We trained differently and I tried to think outside the box, looking for the players' psychological comfort so they could shoot in the direction they saw fit without any psychological pressure. I tried this method with wingers and all midfielders!
With Real Madrid, I lost the Champions League semi-final where Cristiano missed the first shot, Kaká the second, and Ramos the third!
With Chelsea, I lost the Champions League semi-final against Liverpool after three months of training for penalty shootouts!
I saw outstanding statistics for a player, Jeremy, but he didn't play the match and was on the bench. I brought him on 5 minutes before the penalty shootout because I was sure he would score, but he missed!
The only time we won was in the Italian Super Cup against Roma, where they missed just one penalty and it was Totti who missed it!
Totti, who scored 500 penalties in his career, missed it. Thus, I realized that there's nothing I can do, and there's no way to prepare for penalty shootouts in my opinion!"


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1045
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 09 lipca 2024, 07:11

@Maly bardzo ciekawe, dzięki :hello:


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2030
Rejestracja: 17 maja 2011
Podziekował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2024, 05:11



Tutaj filmik o tym jak drużyna Motty broni. Ciekawe jak długo zajmie drużynie załapanie tych automatyzmów. Początki mogą być bolesne.
Z drugiej strony patrzę się na dokonania Motty w Bolonii i widzę, ze już w pierwszym sezonie zrobił stosunkowo dobry wynik, czego wielu nie dostrzega.
On ich przejął w połowie września, bo się Sinisy nawrócił rak. No i drużyna na koniec zrobiła najlepszy wynik punktowy od lat. W sumie najlepszy odkąd się gra 38 kolejek ( 2004 rok ). Nie liczę oczywiście Serie B, bo tam więcej punktów zdobywali. Tak czy siak, przekroczyli barierę 50 punktów i zajęli najwyższe miejsce od lat. Czyli dosyć szybko tam załapali piłkarze ten styl.

https://fbref.com/en/squads/1d8099f8/hi ... nd-History

Na pewno dobrze, ze doszło do wielu zmian w pomocy i częściowo w obronie, bo i tak wszystkiego trzeba się uczyć od nowa, a szybciej powinni to załapać piłkarze którzy grali w zbalansowanych drużynach, pokazujących nowoczesny futbol, a nie w tym allegrowskim skansenie post-catenaccio. Takiego Rabiota to kompletnie nie widzę w tej grze, on się idealnie wpasował w kunktatorski styl Allegriego i Deschampsa. No a Motta go jednak chciał, dziwne...

A ci co płaczą o skrzydłowych. Nie pisze tego w celu obrony Motty, bo mam dużo wątpliwości co do jego systemu, dużo udziwnień tam jest.
Motta w sumie rozegrał sezon pół na pół Ndoyem i Orsolinim, obaj około 1800 minut, gdzie Włoch zrobił 10-2 w kanadyjce, a Szwajcar słabe 1-2. Także trener nie do końca patrzy na liczby, wymaga czegoś innego. Jeżeli ostatecznie drużyna będzie wygrywała, a bramki rozłożą się na innych, to nie obchodzą mnie statystyki skrzydłowych. Ndoye mi się podobał na Euro, choć wydawało mi się, że słabo u niego z decyzyjnością przy strzałach i podaniach na asystę ( kanadyjka z Serie A by to potwierdzała ). Może jednak Weah będzie potrafił swoje zrobić w tej drużynie, mimo braku efektowności.

Można mieć wątpliwości co do jakości poszczególnych piłkarzy ( Weah, Cabal, Danilo i Gatti na boku obrony ), ale z grubsza chyba pasują do koncepcji. Natomiast taki Vlahović to kompletnie mi nie pasuje do tej gry, chyba nawet zdrowy ( słowo klucz ) Milik by lepiej tam wyglądał, albo Morata.
Ja ma ciągle cichą nadzieję, że się Serba za rok jakimś cudem pozbędą, nawet za 40 milionów, ale cos czuję, że nawet jak będzie taka decyzja, to nikt go nie weźmie z powodu tej pensji, a i on będzie się zapierał łapami i nogami żeby zostać.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1045
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2024, 07:14

Narazie ta "taktyka bronienia" wygląda podobnie jak za Sariego, nikt nie wie co ma robić i bramki tracimy jak amatorzy.

:chiellini:

Miejmy nadzieję że Motta ogarnie to szybko z nimi, bo narazie obrona słabo.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
ODPOWIEDZ