ME 2024

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 639
Rejestracja: 13 lutego 2005
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2024, 17:52

Euro 2024 just za 5 dni. Dlatego już teraz możemy pobawić się w prognozy i sprawdzić jak dobra bądź słaba jest nasza wiedza o piłce. Albo - tak, jak w moim przypadku - zwyczajnie pomóc sobie w zrozumieniu jak to jest z tymi trzeciomiejscowymi drużynami. Strona z kreatorem poniżej:

==========
https://www.bein.com/euro/predict/en/
==========

Obrazek


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2564
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2024, 20:10

Jeśli miałbym obstawiać, to Euro wygra Francja, 2. miejsce Portugalia, 3 miejsce Niemcy i Anglia


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 6902
Rejestracja: 08 października 2002
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2024, 23:09

https://gaming.uefa.com/en/eurotournamentbracket
Tu też można sobie "rozpisać" cały turniej.

Serce oczywiście za Włochami ale no nie jest to taka zgrana drużyna jaką w 2021 stworzył Mancini więc nie ma się co zbytnio łudzić o końcowy triumf chociaż wydaje mi się, że może zaskoczyć kilka osób jeśli Spal na ostatniej prostej wyciągnie jakiegoś asa z rękawa w stylu Scamacca na 9 czy Fagioli w środku ;)
Z gry to jednak Portugalia obecnie najbardziej chyba przemawia do mnie i to w nich widzę Italię sprzed 3 lat chociaż Włosi raczej nie przegrywali a oni jednak mają z tym problem i jak przyjdzie mecz z dużo wyżej notowanym rywalem to sama fajna gra może nie wystarczyć. Na pewno jednak nie będę kibicował Francji za to jak DD tłamsi potencjał tej drużyny.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 277
Rejestracja: 01 lipca 2012
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2024, 23:06

Ładnie się zaczął turniej, kupić takiego Wirtza albo Musialę albo jeszcze lepiej wychować u siebie - palce lizać. Cieszy mnie też "gol Szkotów", czy raczej bramka dla szkockiej reprezentacji. Jest szansa, że maszyna Probierza ugryzie Holendrów czy Francuzów.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1419
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 01:03

Bart985 pisze:
14 czerwca 2024, 23:06
Ładnie się zaczął turniej, kupić takiego Wirtza albo Musialę albo jeszcze lepiej wychować u siebie - palce lizać.
Mamy Soulé, Huijsena, Barrenecheę, Yildiza. Jak widzę z jaką intensywnością szukamy sposobu na spieniężenie pierwszej trójki, to mam przeczucie, że i z Turkiem nie wiążemy planów na przyszłość dłuższą niż dwa, moze trzy lata. To jest właśnie ta różnica między Juventusem a Barceloną czy Bayernem. Tamte kluby inwestują młodzież, żeby dla nich grała. Oni nawet nie siadają do rozmów o takich piłkarzach.

Fajne otwarcie turnieju. Choć mecz bardziej wyglądał jak eliminacje, a nie docelowy turniej. Niemcy bardzo agresywnie w pressingu i to dało rezultaty, ale po Szkotach w ogóle nie było widać pomysłu na cokolwiek w tym meczu. Głęboka, bardzo pasywna obrona, bez typowej dla Wyspiarzy agresji, a jak już udało im się piłkę przejąć, nie mieli pojęcia co z nią zrobić. Nawet na własnej połowie fatalnie się poruszali.

Mam nadzieję, że nasi reprezentanci oglądali ten mecz z komentarzem Probierza, tak żeby na świeżo mieli obraz tego, jak grać w piłkę nie należy.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 639
Rejestracja: 13 lutego 2005
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 16:34

Znalazłem zestawienie ilu zawodników na Euro 2024 wysyłają kluby. Juventus wypada na nim średnio, dopiero na dzisiątym miejscu. Najlepszy we Włoszech, a nawet w całej Europie pod tym względem jest Inter (razem z Manchesterem City). Naszych dziewięciu asów to:

🇮🇹 Federico Chiesa
🇮🇹 Federico Gatti
🇮🇹 Andrea Cambiaso
🇮🇹 Nicolo Fagioli
🇷🇸 Dusan Vlahović
🇷🇸 Filip Kostić
🇫🇷 Adrien Rabiot
🇹🇷 Kenan Yildiz
🇵🇱 Wojciech Szczęsny

Razem nasi grzcze osiągają (wg TansferMarkt) wartość €235,5 mln, co daje nam dopiero 13. miejsce na liście drużyn, których wkład w Euro jest największy. Tuż przed nami jest AC Milan (12. miejsce, 8 zawodników o łącznej wartości €249,5 mln). Największy wkład z włoskich drużym ma Inter (7. miejsce, 13 zawodników, €457 mln), a w całej Europie Manchester City (1. miejsce, 13 graczy, €826 mln). Z ciekawostek, wkład City wynosi więcej niż wartość jaką miała cała reprezentacja Argentyny jadąca i zwyciężająca na ostatnim mundialu (€633 mln).

Obrazek Obrazek


Obrazek
Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 90
Rejestracja: 16 lipca 2023
Podziekował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 19:55

Z przymrużeniem oka ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7065
Rejestracja: 11 listopada 2007
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 20:27

Żywiec nie jest polski 😁


Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 90
Rejestracja: 16 lipca 2023
Podziekował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 20:29

Poprostu pisze:
15 czerwca 2024, 20:27
Żywiec nie jest polski 😁
Niestety to z zagranicznej strony (nie pamiętam jakiej) to pewnie nie wiedzą, ale mnie rozbawiło to wrzuciłem


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3680
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 20:54

Marzy mi się aby Italia wygrała drugi raz z rzędu i utarła tym nosa Hiszpanom, byłoby to wydarzenie bez precedensu, co myślę mogłoby bardzo korzystnie wpłynąć na Serie A :)


https://youtu.be/ld3Ag-BCwlc

#cznandj #ripgangsquad :hi:
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 277
Rejestracja: 01 lipca 2012
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 23:19

B@rt pisze:
15 czerwca 2024, 01:03

Mamy Soulé, Huijsena, Barrenecheę, Yildiza. Jak widzę z jaką intensywnością szukamy sposobu na spieniężenie pierwszej trójki, to mam przeczucie, że i z Turkiem nie wiążemy planów na przyszłość dłuższą niż dwa, moze trzy lata. To jest właśnie ta różnica między Juventusem a Barceloną czy Bayernem. Tamte kluby inwestują młodzież, żeby dla nich grała. Oni nawet nie siadają do rozmów o takich piłkarzach.
Żaden z nich nie trzyma poziomu Wirtza/Musiali. Niestety. A co do młodzieży (swoją drogą przy tej nazwie klubu...) to się zgadzam od lat. Szkoda.

Co do dzisiejszych spotkań to zestarzałem się. Taki turniej już mnie nie grzeje żeby oglądać wszystko, nawet jak się ma czas. Więc widziałem tylko Włochów, komiczny początek, ale potem ugrali swoje. Parę baboli było, ale jest dobrze. Chiesa w tym meczu dał powód żeby jednak rozmawiać z nim o nowym kontrakcie.

Inne wyniki to Szwajcaria bez zaskoczenia i zaskakujący brak odpowiedzi Chorwatów na hiszpańską azotainę. Za starzy już są? Ktoś oglądał? Może coś stwierdzić?


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6890
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2024, 23:38

Chorwaci porobieni jak dzieci. Espania założyła szybki pressing od pierwszych minut i to wystarczyło. Może skończyła im się generacja, bo wyglądało to na deklasację.

Italia na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z 3 pkt.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2024, 08:06 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2564
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2024, 07:48

Przeczuwałem trudny mecz i waleni głową w mur przez Włochów mogące się skończyć jakąś stratą punktów np. po remisie, a tu nie licząc tego imbecylskiego wyrzutu z autu przez Dimarco i ewentualnie lekkiej straczki Italii w samej końcówce, gdy Albania i tak nie miała już wiele do stracenia, to raczej spotkanie było po pełną kontrolą. Martwić może to, że włosi nie mają nawet solidnego napastnika i aż dziwne to pisać, ale taki Morata z miejsca podniósłby poziom ich ataku, bo Scamacca to się nadaje do walki o piłki, a nie do strzelania bramek.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 351
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2024, 09:17

Bart985 pisze:
15 czerwca 2024, 23:19
Chiesa w tym meczu dał powód żeby jednak rozmawiać z nim o nowym kontrakcie.
Nie tylko Chiesa dał powód do myślenia, ale również Morata. Zawsze go lubiłem i przyznam szczerze, że jeśli warunki transferu byłyby korzystne (czytam o wymianie na Kostica/Kean) to czemu nie?

Cieszy wygrana Włochów, zagrali solidny mecz, dużo podań, duża wymienność pozycji, raczej pełna kontrola.

Chorwacja zawiodła, ale chyba już na poprzednim turnieju zagrała słabo. Czeka ich zmiana pokolenia.

A już dziś - Polskaaaaa, Biało Czerwoni! :plflag:


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 974
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Podziekował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2024, 10:04

Cieszy pewne zwycięstwo Włoch. Oby nie było więcej kontuzji i kto wie.

Francja wygra ten turniej.

Polska przegra wszystko, oby nie skompromitowali się dziś - na więcej nie liczę - bo w pracy Holendrzy będą się nabijać.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ODPOWIEDZ