Czat na forum

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ

Kiedy i gdzie powinien być wyświetlany czat na forum?

Cały czas, na górze forum (czyli bez zmian)
35
27%
Cały czas, na dole forum
31
24%
W trakcie meczów (+/- kilka h), na górze forum
31
24%
W trakcie meczów (+/- kilka h), na dole forum
34
26%
 
Liczba głosów: 131
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 184
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 09:26

Rozgrzany Sturaro pisze:
10 maja 2024, 09:09
Ale powiedz szczerze - patrząc na ilość głosów i faktyczną aktywność na forum przy postach czy nawet na samym czacie, wierzysz w te 69 osób, które zagłosowało na ten moment?
Gdzie oni są? Na pewno nie na czacie ani nie piszący posty, jak tu się z 20 osób w porywach wypowiada jak się coś ważnego dzieje.
Ale co ma wiara do tego? Zagłosowali to zagłosowali, przecież głosowanie nie jest tylko dla aktywnych uzytkownikow prawda? Pewnie jest sporo osob ktore zaglada ale sie nie udziela - tacy nie moga glosowac? Mnie z jednej strony tez bardziej czat pasuje na gorze caly czas ale tez jestem zdania, ze obojetnie gdzie by on nie byl to ja i tak na niego bede zagladal, a byc moze zmiana lokalizacji bardziej 'odsloni' forum i tym ktorzy i tak z niego nie korzystaja to troche ulatwi zycie. Dziwi mnie tez ten jęk bo nikt tutaj nie pisze przeciez o rezygnacji z czata i zamiast sie zastanowic czy mozna cos zrobic lepiej, sprobowac potestowac, to od razu placz bo 'niemcy mi zone :inlove: '.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 304
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 09:34

del_aleksander pisze:
10 maja 2024, 09:26
Rozgrzany Sturaro pisze:
10 maja 2024, 09:09
Ale powiedz szczerze - patrząc na ilość głosów i faktyczną aktywność na forum przy postach czy nawet na samym czacie, wierzysz w te 69 osób, które zagłosowało na ten moment?
Gdzie oni są? Na pewno nie na czacie ani nie piszący posty, jak tu się z 20 osób w porywach wypowiada jak się coś ważnego dzieje.
Ale co ma wiara do tego? Zagłosowali to zagłosowali, przecież głosowanie nie jest tylko dla aktywnych uzytkownikow prawda? Pewnie jest sporo osob ktore zaglada ale sie nie udziela - tacy nie moga glosowac? Mnie z jednej strony tez bardziej czat pasuje na gorze caly czas ale tez jestem zdania, ze obojetnie gdzie by on nie byl to ja i tak na niego bede zagladal, a byc moze zmiana lokalizacji bardziej 'odsloni' forum i tym ktorzy i tak z niego nie korzystaja to troche ulatwi zycie. Dziwi mnie tez ten jęk bo nikt tutaj nie pisze przeciez o rezygnacji z czata i zamiast sie zastanowic czy mozna cos zrobic lepiej, sprobowac potestowac, to od razu placz bo 'niemcy mi zone :inlove: '.
Bardziej chodzi o fakt, że sporo ludzi tu ma więcej niż jedno konto, także nie jest to w żaden sposób obiektywne głosowanie tylko ewentualne przepchanie tego "jak ja chcę". Mi też bez różnicy czy będzie na dole czy górze, ale włączenie tylko na mecze mam wrażenie, że bardziej zabije to forum niż ożywi - ale to oczywiscie moje zdanie.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 184
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 09:49

Rozgrzany Sturaro pisze:
10 maja 2024, 09:34
Bardziej chodzi o fakt, że sporo ludzi tu ma więcej niż jedno konto, także nie jest to w żaden sposób obiektywne głosowanie tylko ewentualne przepchanie tego "jak ja chcę". Mi też bez różnicy czy będzie na dole czy górze, ale włączenie tylko na mecze mam wrażenie, że bardziej zabije to forum niż ożywi - ale to oczywiscie moje zdanie.
Sugerujesz że te 29 głosów na pierwsza opcje to głosy od 5 osób? :prochno:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7333
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 11:23

del_aleksander pisze:
10 maja 2024, 09:26
Pewnie jest sporo osob ktore zaglada ale sie nie udziela
O to chyba chodzi :D Po co wchodzą skoro tu poza czatem się praktycznie nic nie dzieje?
Chyba, że te osoby liczą, że ubicie czatu sprawi, że będą mieli co poczytać w innych tematach to może wtedy i takie głosy mają sens ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ktoś kto tak zagłosował się po prostu odezwał.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2779
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 11:28

jackop pisze:
09 maja 2024, 20:05
Ja to bym chciał wiedzieć gdzie są te 24 osoby, które chcą czat tylko w trakcie spotkań. Raczej nie na czacie, na pewno nie w forumowych tematach.

Robić dobrze ludziom, którzy nawet nie są aktywni. Gdzie sens, gdzie logika :?:
Np tu jestem . I może opiszę swój punkt widzenia.

O ile dobrze pamiętam, to czat powstał właśnie do dyskusji na temat meczy, żeby nie spamować tematu meczowego gówno postami, typu: "<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> co oni grają" (niech mnie admin poprawi jeśli się mylę). I wtedy forum jeszcze jakoś żyło, można sobie było poczytać fajne posty w zależności od interesującego danego użytkownika tematu. Gdy czat został uruchomiony na stałe, niemal wszystkie dyskusje przeniosły się na czat. I nie jest tak, jak wielu pisze, że czat jest po to, żeby luźno pogadać o dupie maryni. Na czacie dyskutuje się o wszystkim związanym z klubem, więc siłą rzeczy forum umarło praktycznie. Ja akurat nie rozumiem tego fenomenu czatu, choć wiem, że niektórzy już żyć bez niego nie mogą i szczerze się zastanawiam jak można spędzać tam tyle czasu będąc dorosłym człowiekiem :prochno: nie, żeby mi to jakoś przeszkadzało, bo każdy orze jak może i robi co chce w swoim życiu, tylko fizycznie nie wiem jak to możliwe (nie che tu nikogo atakować czy obrażać), chyba dużo rentierów mamy na forum :laugh:. No w każdym razie, kiedyś człowiek mając właśnie chwilę wolną mógł wejść na forum i nadrobić interesujące go wątki/dyskusje, zabrać głos. A przebijać się przez chat to jakaś masakra, raz, że są ograniczenia i fizycznie nie da się cofnąć za daleko, dwa, że wszystko jest pomieszane i trzeba przebijać się również przez gadanie o dupie Maryni, bieżace wydarzenia, politykę, memy itp. Dla mnie to kompletnie mija się z celem, a nawet jak bym chciał się z tym mierzyć, to jak wspomniałem wcześniej, nie jestem w stanie śledzić czata na bieżąco, dlatego chciałbym powrotu funkcjonowania forum w poprzedniej formie ( mówiąc forum mam na myśli razem forum+czat). Gdzie dyskusja jest na forum, nic nie ginie i do wszystkiego można się odnieść w odpowiednim temacie, w dogodnym dla siebie czasie.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8645
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 12:21

Dla mnie czat jest neutralny, udzielam się ale równie dobrze mogłoby go nie być. Co niektórzy zdziwiliby się jak wiele osób nie udzielających się wchodzi na forum. Są to osoby, które nigdy się nie udzielały ale na forum bywają regularnie, są to też osoby, które kiedyś się udzielały ale obecnie nie chcą ze swoich powodów (powody niektórych znam ale nie jestem upoważniony do przekazywania ich tutaj). Jest głosowanie to głosują bez względu na to czy udzielają się czy też nie bo oddanie głosu daje im anonimowość jakiej nie mają na forum. Pamiętajcie, że co niektórzy z różnych powodów przestali się udzielać, do tych powodów należy miedzy innymi atakowanie i buractwo w stosunku do uczestnika forum ze względu na swój punkt widzenia. Kiedyś tego typu zapędy tonował @pumex i robił to dobrze, na włoskich forach są osoby, które zawieszają lub banują za obrazę innych uczestników o odmiennych poglądach lub trolli, które wchodzą tylko po to aby obrazić klub. Obecnie nie ma tutaj nikogo kto by tego typu zapędy hamował przez co niektóre osoby nie chcą tutaj się wypowiadać. Uważam, że kiedyś było ok - jedna kartka, druga kartka a po 3 kartce ban. Teraz są jakieś dziwne ostrzeżenia czasami na których temat nie ma nawet informacji przez co zainteresowana osoba nie wie, że cos na nim siedzi.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2024, 12:49 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1013
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 12:42

Podzielam zdanie kolegów wyżej, nie jestem za likwidacją czatu, bo ożywił on forum dość znacznie, natomiast dobrze by było, gdyby czat nie przesłaniał tematów na forum. Czat rzeczywiście do luźnych rozmów, czy krótszych wypowiedzi lub wymian zdań jest idealny, natomiast informacje o transferach czy dłuższe dyskusje, dobrze byłoby gdyby odbywały się w tematach, do których można właśnie zawsze wrócić i szybko oraz sprawnie przejrzeć. Czat do tego typu zadań słabo się spisuje.

Zgodzę się również z MRN, że na pewno jest wiele osób, które czytają forum, a się nie udzielają. Sam przed rejestracją na stronie od kilku lat już tu regularnie zaglądałem i czytałem Wasze wypowiedzi, a z rejestracją jakoś mi spieszno nie było. Dlatego dla tego typu osób, które nie planują się udzielać, tematy na forum są dużo lepsze niż czat. O innych powodach dla których niektórzy się tu nie udzielają się nie wypowiadam, bo osobiście takich powodów nie znam.

Dlatego czat powinien pozostać, bo wprowadził niezłe ożywienie na forum, ale miło byłoby gdyby nie odbywało się to całkiem kosztem tematów na forum, choć tu już w dużej mierze moim zdaniem jest to kwestia nas użytkowników jak godzimy jedno z drugim. Dobrze byłoby znaleźć złoty środek. Czy przesunięcie tematów by były bardziej widoczne rzeczywiście tak wiele by zmieniło? Ciężko mi powiedzieć.

Ze swojej strony powiem tylko tyle, że w pewnym momencie dość duże znaczenie miało dla mnie oddzielenie strony i forum i problemy na stronie z zakładką "ostatnio na forum". Dawniej moje odwiedziny na JuvePoland, to była najpierw strona i tam od razu czarno na białym wyświetlały się nowe dyskusje na forum. Potem długo był z tym problem, przez co człowiek się od tego mocno odzwyczaił i wchodzi teraz bezpośrednio od razu na forum, a tu rzeczywiście pierwsze co rzuca się w oczy to czat. Może przesunięcie czatu gdzieś na bok, jak to jest na wielu tego typu forach/stronach nie byłoby złym pomysłem, np. na lewo tematy meczowe, na prawo czat, wtedy tematy rzucają się w oczy od razu, a czat też jest na wierzchu. Na ile by to zmieniło postać rzeczy? To trzeba by dopiero wypróbować, choć korzystając z innych stron muszę przyznać, że osobiście wydaję mi się to dobrym rozwiązaniem.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3987
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 16:52

Fakt faktem, ze forum już umierało przed nastaniem czatu, ale czat i te długotrwałe i uciążliwe awarie to po prosty przyspieszył. Raczej nowych użytkowników nie zachęci wejście na forum, gdzie widzą ostatni post 2 dni temu czy jeszcze wcześniej, a czasem tak bywa. Drugie forum też zostało kompletnie olane przed administrację, praktycznie zero moderatorów czy kogokolwiek dbającego o jako taki porządek, choć wszak rozumiem, pieniądz rządzi światem i skoro forum to tylko koszt to nikt nie będzie się tutaj poświęcał pro bono. Część argumentów wymienionych przez @fazzi, @MRN czy @Nicram_93 na pewno też miało mniejszy bądź większy wpływ na dobijanie forum i doprowadzanie go do takiego stanu w jakim jest obecnie. Plus zapewne wielu użytkowników przerzuciło się na fejsa albo "X" , gdzie szczególnie na starym twitterku można mieć info o Juve pod korek, stąd nie potrzebują już do tego forum.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6211
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 21:45

Chłopaki, zwolnijmy tego dzbana a zrobię Wam taką aktywność na forum jakiej tu nie było od lat.

Czat ssie.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2535
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2024, 16:36

szczypek pisze:
10 maja 2024, 21:45
Czat ssie.
Chyba Ty... Niemniej z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzam.

Poza zwolnieniem Słońca Toskanii, zmianą stylu gry, proponuję usunąć iKsa i feja juvepoland, to ludziki (może) tu wrócą...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 312
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 11 maja 2024, 17:10

A po co ludzie mają wracać ? Aby ich Jackoop zwyzywał albo inny MRN? :/


Ktoś jak napiszę choćby ciut inaczej, to się go zaraz od chorych psychicznie wyzywa albo odklejeńców. Sami sobie winni jesteście, że tak ludzi zniechęciliście swoim zachowaniem i zostało tylko hermetyczne grono, co pisze to samo i powtarza te same hasła od lat ( nie ma już znaczenia, czy są prawdziwe/aktualne) .


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2779
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2024, 17:23

Nie no akurat X raczie nie jest żadną konkurencją dla forum dyskusyjnego.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 814
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2024, 11:45

Idealne fifti-fifti, co teraz?


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2779
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2024, 11:57

:laugh: Druga tura bez pozostały odpowiedzi


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 184
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2024, 11:17

Jednego z naszego przyjaciol nie ma od jakiegos czasu na czacie, ale udziela sie na forum i takie mnie naszlo w zwiazku z tym pytanie: czy to efekt bana i czy ten jest mozliwy tylko na czata?


ODPOWIEDZ