Serie A 23/24 (24): JUVENTUS FC 0-1 Udinese

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 lutego 2024, 23:03

jackop • 12 lut 2024, 20:43
1:0 czy 0:1 - dla Wybitnego to samo :)
Maszyna ruszyła :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 lutego 2024, 23:03

Czułem że będzie wtopa, ale myślałem bardziej o remisie.
No cóż, to nic nie zmienia. Idiotę mamy na ławce. Porażka w Mediolanie może się zdarzyć, ale gubimy 5 pkt z kelnerami bezpośrednio przez decyzje łysego pomyleńca.
Koło 85 minuty cała drużyna była już pogodzona z porażką. Wiedzieli, że nic się nie wydarzy.
Zmiany Chiesa-Iling i Cambiaso-Cerri to jakieś trenerskie science fiction.
Beżowy ulubieniec jednym błędem ustawia mecz. Skala kompromitacji Allegriego sięgnęła dziś zenitu.
Najpóźniej za miesiąc opuszczamy drugie miejsce. Następnie zaczynamy nerwowe przeliczanie kolejek i punktów.
Porażka z Empoli wprowadziła ferment przed Interem, porażka z Interem złamała morale chłopaków. Normalnie wstajesz i grasz swoje, ale my nie mamy żadnego "swoje". Tu nic nie działa jak powinno, nic nie ma struktury i szerszej myśli. Pojawia się niepewność, rezygnacja i wszystko leci jak domek z kart.
Czasem się coś udaje wg zasady że nawet zepsuty zegar dwa razy dziennie wskazuje poprawnie.

Podaję przyczyny porażki: brak doświadczenia i brak karnego. Moja przyszłość? Mam jeszcze rok kontraktu.


Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2024, 23:08

vitoo pisze:
12 lutego 2024, 22:54
No cóż, tym razem nie było gola z rzutu różnego albo karnego, które przykryłyby katastrofalny występ. Nie zamierzam narzekać na ten wynik, bo łudzę się, że każdy kolejny taki mecz sprawia, że włodarze jednak pójdą po rozsądek do głowy i pożegnają się z Allegrim.
Myślę, że decyzja o tym by rozstać z Allegrim już zapadła. Bo chyba tylko zdobycie Scudetto racjonalnie broniloby tego wyboru. Więc dla mnie Allegri odejdzie po sezonie.
Tymczasem trzeba sezon dograć do końca i kluczowe jest tutaj zdobycie 4 miejsca. 3 kolejki temu kilku z nas (w tym przyznaję się bez bicia że i ja) zacząłem marzyć o Scudetto. Teraz 3 kolejki później i już tak kolorowo nie jest.
Co się stało z tą drużyną w lutym? Styczeń swoimi wynikami może i przyćmił obraz tego sezonu, ale nie do końca. Udinese niczym się nie różni od zespołów z poprzedniego miesiaca. I nikt mi nie wmówi, że na farcie można było grać przez 4 miesiące i zdobyć 52 pkt w 21 meczach. Ta drużyna potrafiła walczyć, gryźć trawę, dublować pozycję, zabezpieczać się i do końca wierzyć w sukces. Z Gattim i Ruganim tworzyliśmy monolit w obronie i na tym opieraliśmy naszą grę.
Później Max postanowił do zmienic. Najpierw wrócił Daniło i zaczęliśmy tracić bramki. Dziś postawił na Sandro i przez Niego przegrywamy, a od trzech spotkań oglądamy zlepek piłkarzy, każdy biega gdzie chce i jak chce.
Siadł mental, ta drużyna nie ma lidera w szatni, zbudowany został domek na lichych fundamentach, które sami podkopaliśmy.
Trzeba reagować i to szybko, bo w 3 spotkania przeszliśmy z marzeń o Scudetto w nerwowe spoglądanie do tyłu za siebie. Zaraz nas Milan przegoni...


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 lutego 2024, 23:11

Czaicie, że my trzy mecze temu na poważnie tu pisaliśmy, że przy dobrych wiatrach możemy powalczyć o scudetto? 😛
Jesteśmy memem. Przychodzi moment, który ma zdecydować o scudetto, a my w trzech meczach zdobywamy jeden punkt, grając dwa mecze u siebie z drużynami z dolnej połówki tabeli 🤦‍♂️
I pomyśleć, że ten klub jest na łasce Allegriego, bo przecież jeśli sam nie odejdzie, to oni nie dość, że go nie wywalą, to mu jeszcze przedłużenie kontraktu pod nos podsuną 🤦‍♂️

Sandro do piwnicy, wypuścić po sezonie. Weahowi dać szansę na lewej stronie. Jak będzie to samo, co na prawej, do piwnicy i wyjazd po sezonie. Milik piwnica. Forma z reprezentacji to już u niego norma.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 12 lutego 2024, 23:52

Niestety Juve obaliło mi kupon na sporą kwotę… szkoda.


Twitter: @K_Kamciu
Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 45
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 00:40

Po tym meczu nic tylko kolejny kontrakt dla Sandro


Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 45
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 00:45

Złotousty przemówił:

"You can't expect an inexperienced team like Juventus to go and win the Scudetto."
[Allegri to Sky Sport]

First XI average age : 27,7

(Post z Forza Juventus)


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 04:24

Szkoda strzępić ryja. Ten typ jest niereformowalny. Większość tej kadry pracuje z nim ponad rok lub dłużej a ten ciągle będzie bredził o braku doświadczenia.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 06:00

Distant Dreamer pisze:
13 lutego 2024, 00:45
Złotousty przemówił:

"You can't expect an inexperienced team like Juventus to go and win the Scudetto."
[Allegri to Sky Sport]

First XI average age : 27,7

(Post z Forza Juventus)
Przecież sam nieudacznik przed sezonem mówił, że idziemy po scudetto 🤣

Oh no łajno znowu wybiło.
Przegraliśmy przez Sandro więc super.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 07:47

Miał być trudny marzec. Wyszedł trudny luty...

Jak to było? Drużyna się rozwija z Maxem Allegrim u steru?

Fartowne wygrane 1:0 w I części sezonu zamydliły oczy co po niektórym. Fart się póki co skończył i po ,,świetnym" styczniu z outsiderami SerieA mamy patologiczny przełom stycznia i lutego.

Dzbanissimo musi odejść. A posprzątanie tego bałaganu po wielkim taktyku toskańskim zajmie pewnie z 2-3 sezony. Wyplenić <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z pilkarzy przesiąkniętych tą ideą nie będzie łatwo. Dlatego musi przyjść trener z wielkimi jajami, a nie kolejna popierdółka...


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 17:44

Wczoraj podczas mecz komentatorzy wspomnieli, że Juventus pozwala najmniej na grożne ataki rywali. 1 miejsce w lidze ...


Więc z tymi fartownymi 1:0, to jednak trochę zakłamanie, bo nawet potężny Inter zezwala na więcej grożnych akcji w swoim polu karnym .


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 17:58

Oldfan pisze:
13 lutego 2024, 17:44
Juventus pozwala najmniej na grożne ataki rywali.
Swoich piłkarzy też :allegri:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 18:00

Jak w życiu .. Coś za coś ... Jak więcej grajków zostaje w defensywie, to mniej jest w ataku ..


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2024, 22:57

Oldfan pisze:
13 lutego 2024, 17:44
Wczoraj podczas mecz komentatorzy wspomnieli, że Juventus pozwala najmniej na grożne ataki rywali. 1 miejsce w lidze ...

Więc z tymi fartownymi 1:0, to jednak trochę zakłamanie, bo nawet potężny Inter zezwala na więcej grożnych akcji w swoim polu karnym .
Inter zezwala na więcej groźnych strzałów, ale ma mniej straconych bramek. Wniosek? - bronią lepiej niż kałmistrz obrony.

Obrazek
Oldfan pisze:
13 lutego 2024, 18:00
Jak w życiu .. Coś za coś ... Jak więcej grajków zostaje w defensywie, to mniej jest w ataku ..
No to ciekawe. Inter lepiej broni, gdyż ma mniej straconych bramek, a jednak strzelili prawie 20 goli więcej. Czyli jednak warto mniej grać w defensywie, a więcej atakować.

Zaorać błazna allegriego, niech spada już ten trenerski fajtłapa.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ