Serie A 23/24 (17): Frosinone 1-2 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2023, 23:46

PietroBosman pisze:
23 grudnia 2023, 23:13
dimebag11 pisze:
23 grudnia 2023, 13:01
Świetny interes zrobiliśmy z tym przedłużeniem kontraktu Alexowi Sandro. Allegri może być z siebie dumny (chyba, że działa jak alfons i pobiera prowizję od swoich "dziewczyn").
Max w sprawie transferów ma coś do gadania?

Akurat w przypadku Alexa Sandro mial do gadania, bo przedluzenie kontraktu bylo powiazane z wystapieniami, a Max nie odpuszczal i wpuszczal go w praktycznie wszystkich meczach.

Co do drugiego aspektu czy ma cos do gadania, a no mysle ze ma dlatego tez dalej w skladzie widnieje taki pan De Sciglio ktory jest jego nieudanym wynalazkiem, i kompletnym wrakiem pilkarza od lat.

Co do meczu to sie nie wypowiem bo nie ogladalem. Jednak ciesza kolejne 3 pkt. Mam nadzieje jednak ze niezaleznie od wyniku wywalimy pana Allegriego, bo skutecznie obrzydzil mi ogladanie meczy. Kusilo dzis wlaczyc spotkanie, ze wzgledu na wypozyczonych graczy, ale jednak wolalem spedzic czas z rodzina i z tego co widze to za duzo nie stracilem :allegri: :allegri: :allegri: :allegri:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2023, 08:24

Aleexxx pisze:
23 grudnia 2023, 23:46
PietroBosman pisze:
23 grudnia 2023, 23:13
dimebag11 pisze:
23 grudnia 2023, 13:01
Świetny interes zrobiliśmy z tym przedłużeniem kontraktu Alexowi Sandro. Allegri może być z siebie dumny (chyba, że działa jak alfons i pobiera prowizję od swoich "dziewczyn").
Max w sprawie transferów ma coś do gadania?

Akurat w przypadku Alexa Sandro mial do gadania, bo przedluzenie kontraktu bylo powiazane z wystapieniami, a Max nie odpuszczal i wpuszczal go w praktycznie wszystkich meczach.

Co do drugiego aspektu czy ma cos do gadania, a no mysle ze ma dlatego tez dalej w skladzie widnieje taki pan De Sciglio ktory jest jego nieudanym wynalazkiem, i kompletnym wrakiem pilkarza od lat.

Co do meczu to sie nie wypowiem bo nie ogladalem. Jednak ciesza kolejne 3 pkt. Mam nadzieje jednak ze niezaleznie od wyniku wywalimy pana Allegriego, bo skutecznie obrzydzil mi ogladanie meczy. Kusilo dzis wlaczyc spotkanie, ze wzgledu na wypozyczonych graczy, ale jednak wolalem spedzic czas z rodzina i z tego co widze to za duzo nie stracilem :allegri: :allegri: :allegri: :allegri:
Dzięki. Nawet nic nie muszę dodawać.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2023, 12:08

PietroBosman pisze:
23 grudnia 2023, 23:13
dimebag11 pisze:
23 grudnia 2023, 13:01
Świetny interes zrobiliśmy z tym przedłużeniem kontraktu Alexowi Sandro. Allegri może być z siebie dumny (chyba, że działa jak alfons i pobiera prowizję od swoich "dziewczyn").
Max w sprawie transferów ma coś do gadania?
To on zapewnił Sandro przedłużenie z automatu, po jego 40 występach.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2023, 22:49

Przed meczem z Frosinone bałem się, że możemy stracić punkty(jak czytałem stronkę i forum, to nie ja JEDEN). Rywal u siebie jest bardzo grożny i wygrał 5 z 8 meczów, miał 2 remisy i zaliczył jedną porażkę. Do tego obawiałem się, że po rozbiciu Napoli na wyjezdzie, to mogą być dodatkowo zmotywowani i zbudowani. Mecz nie był łatwy, ale wygraliśmy i nie rozumiem , jak czytam wpisy mówiące o jakimś farcie, albo czymś.

Nie broniliśmy wyniku i były okazje, jak ta nieuznana bramka Vlaho, poprzeczka Westona, czy sytuacja, gdzie ponownie Serb znalazł się sam na sam z bramkarzem, po doskonałej akcji, w której Amerykanin zacentrował ze skrzydla , a Milik mądrze zgrał głową do Naszej 9.Ten niestety nie pokonał GK rywali. Mieliśmy też sporo stałych fragmentów, ale tym razem żadnego nie zamieniliśmy na bramkę.

Trochę szkoda, że Dusan nie strzelił więcej, bo mógłby się bardziej zbudować, a widać, że bardzo tego potrzebuje.... Młodzi jak Kenan, czy Souile niedługo dołączą,to powinno być mu ciut łatwiej o dogodne okazje. Aaaaa jeszcze jedno .. Soule całkiem SPOKO zagrał z nami i widać, że pobyt we Frosinone mocno mu służy.


miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2023, 09:12

Ciągle trzymam radość na wodzy, bo to zaledwie półmetek rozgrywek, zobaczymy co będzie dalej. Mamy odrobinę lepszy start sezonu - rok temu po 17. kolejkach mieliśmy 37 punktów, teraz 40: + wygrywamy z Napoli, Fiorentiną, Milanem i Lazio, a remisujemy z Interem czy Atalantą. Do tego też rywale odrobinę słabiej punktują (teraz czołówka ma 1. 44pkt, 3. 33pkt, 4. 31pkt, 5. 30pkt, rok temu: 1. 44pkt 2. 37pkt 3. 34pkt 4-5-6. 31pkt). Kalendarz przyszłych spotkań (tych teoretycznie cięższych) też nie układa się jakoś źle: u siebie gramy z Sassuolo, Atalantą, Fiorentiną, Milanem, a na wyjeździe z Romą, Interem, Napoli, Lazio i Romą.

Czy to zasługa składu/zawodników/trenera czy po prostu tego, że nie gramy w LM? Ciężko określić, natomiast wydaje mi się, że gdybyśmy grali w pucharach to nie byłoby tak fajnie. No ale nie ma co gdybać. Biorąc pod uwagę to co mamy na dzisiaj, wymagałbym utrzymania drugiego miejsca i podjęcia walki o mistrza. Nie obraziłbym się również za Puchar Włoch, który jest w naszym zasięgu: Salernitana, Frosinone, Lazio-Genoa/Roma-Cremonese, do tego po drugiej stronie odpadł już Inter.
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2023, 09:43 przez miknou, łącznie zmieniany 3 razy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2023, 09:33

miknou pisze:
25 grudnia 2023, 09:12
Punktujemy, czyli robimy to czego brakowało w poprzednim sezonie. Aczkolwiek tutaj ciągle trzymam radość na wodzy, bo to zaledwie półmetek rozgrywek, zobaczymy co będzie dalej. Mamy jednak znacznie lepszy start sezonu - rok temu po 17. kolejkach mieliśmy zaledwie 19 punktów, teraz 40: + wygrywamy z Napoli, Fiorentiną, Milanem i Lazio, a remisujemy z Interem czy Atalantą. Pod tym względem jest więc wyraźny progres, a do tego też rywale odrobinę słabiej punktują (teraz czołówka ma 1. 44pkt, 3. 33pkt, 4. 31pkt, 5. 30pkt, rok temu: 1. 44pkt 2. 37pkt 3. 34pkt 4-5-6. 31pkt). Kalendarz przyszłych spotkań (tych teoretycznie cięższych) też nie układa się jakoś źle: u siebie gramy z Sassuolo, Atalantą, Fiorentiną, Milanem, a na wyjeździe z Romą, Interem, Napoli, Lazio i Romą.

Czy to zasługa składu/zawodników/trenera czy po prostu tego, że nie gramy w LM? Ciężko określić, natomiast wydaje mi się, że gdybyśmy grali w pucharach to nie byłoby tak fajnie. No ale nie ma co gdybać. Biorąc pod uwagę to co mamy na dzisiaj, wymagałbym utrzymania drugiego miejsca i podjęcia walki o mistrza. Nie obraziłbym się również za Puchar Włoch, który jest w naszym zasięgu: Salernitana, Frosinone, Lazio-Genoa/Roma-Cremonese, do tego po drugiej stronie odpadł już Inter.
Ciekawe skąd wziąłeś te głupoty o zaledwie 19 punktach po 17 kolejkach w ubiegłym sezonie? Po 17 rundach mieliśmy wtedy 37 oczek na koncie czyli zaledwie 3 mniej niż obecnie (pokonując m.in. Lazio 3:0 czy Inter 2:0 oraz remisując z Romą 1:1) do pamiętnego lania od Napoli notując 8 wygranych z rzędu (czyli serię jakiej póki co nie powtórzyliśmy), a przypominam, że uczestniczyliśmy wtedy w fazie grupowej LM, więc było trudniej chociażby pod względem regeneracji niż obecnie. Jak nie wierzysz, to sobie sprawdź: https://www.legaseriea.it/en/serie-a/classifica
Nie notujemy żadnego progresu, bo nasza gra jak wyglądała słabo w fazie ofensywnej tak i wygląda żenująco w trwającej właśnie kampanii. Śmiem twierdzić, że gdybyśmy występowali w europejskich pucharach, to mielibyśmy nawet mniej punktów niż rok temu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2023, 09:42

dimebag11 pisze:
25 grudnia 2023, 09:33
Ciekawe skąd wziąłeś te głupoty o zaledwie 19 punktach po 17 kolejkach w ubiegłym sezonie? Po 17 rundach mieliśmy wtedy 37 oczek na koncie czyli zaledwie 3 mniej niż obecnie (pokonując m.in. Lazio 3:0 czy Inter 2:0 oraz remisując z Romą 1:1) do pamiętnego lania od Napoli notując 8 wygranych z rzędu (czyli serię jakiej póki co nie powtórzyliśmy), a przypominam, że uczestniczyliśmy wtedy w fazie grupowej LM, więc było trudniej chociażby pod względem regeneracji niż obecnie. Jak nie wierzysz, to sobie sprawdź: https://www.legaseriea.it/en/serie-a/classifica
Nie notujemy żadnego progresu, bo nasza gra jak wyglądała słabo w fazie ofensywnej tak i wygląda żenująco w trwającej właśnie kampanii. Śmiem twierdzić, że gdybyśmy występowali w europejskich pucharach, to mielibyśmy nawet mniej punktów niż rok temu.
Za szybko wcisnąłem wyślij/za szybko przeczytałeś ;) Nie mniej przekaz tego co myślę wiele się nie zmienia.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2023, 09:56

Czyli co jak teraz będziemy wygrywali, to za każdym razem będzie mowa o tym, że nie gramy w pucharach i to dlatego ? Serio wygraliśmy z ekipą co miała 1 porażkę na 8 spotkań a swoim boisku. Nie mówię, że nalezy piać z zachwytu, ale nawet wy tu wieszczyliście stratę punktów.

Serio przecież to ma być sezon przejściowy, wypadło nam dwóch bardzo kreatywnych grajków Pogba,Fagioli ... Napady zawodzą( Vlaho z Frosinone mógł mieć 3 gole i co?), a mimo to zdobywamy 40 punktów.

Ok myślę, że i tak moje argumenty do wielu nie przemówią, więc ile ekip w 5 Topowych ligach ma więcej punktów?

Real, Girona, Inter , Leverkusen ...

Psg ma tyle samo co my, Arsenal tyle samo, a wcale włoska liga nie jest już taka słaba jak latami .. Przypominam że obecnie kadrą Juve to pewnie z 20-25 miejsce, więc co Allegri robi złą robotę ? Cieszmy się z tych wyników, a w następnym roku oczekujmy dobrych rezultatów i w LM :juveflag: :juveflag: :juveflag:


miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2023, 11:11

Oldfan pisze:
25 grudnia 2023, 09:56
Czyli co jak teraz będziemy wygrywali, to za każdym razem będzie mowa o tym, że nie gramy w pucharach i to dlatego ? Serio wygraliśmy z ekipą co miała 1 porażkę na 8 spotkań a swoim boisku. Nie mówię, że nalezy piać z zachwytu, ale nawet wy tu wieszczyliście stratę punktów.
Styl gry jest taki, że niemal w żadnych spotkaniu nie można być pewnym wygranej, czy nawet remisu. Mamy dopiero 17 kolejkę, a drużynę oceniamy nie tylko przez pryzmat tego, co może osiągnąć w tym sezonie, ale i jakie są widoki na przyszłość. I tak, w tym aspekcie ma to znaczenie czy gramy w pucharach czy nie, bo póki co wiele wskazuje na to, że to jest jeden z głównych czynników, który pozwala nam regularnie punktować.

Mnie cieszy każda wygrana, nawet jedną bramką po murowaniu. I tak jak teraz uważam, że powinniśmy się bić o pierwszej miejsce i puchar Włoch, tak też mam świadomość, że jeszcze za wcześniej na radochę. 2-3 szybkie gongi, spadniemy z rowerka i dotychczasowe wyniki będą znacznie mniej warte niż teraz.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2023, 11:36

Ten sezon jest przejściowy i cel przed sezonem był postawiony jasny. Bijemy się o LM. Wtedy pewnie nikt nie zakładał, że wypadnie nam dwóch graczy, którzy mieli być odpowiedzialni za kreowanie i że dadzą coś ekstra, trochę tej magii i asyst,goli ze środka pola a mimo to osiągamy bardzo dobre wyniki. Po 17 kolejkach mamy 10, powtarzam 10-eć punktów przewagi nad 5 -tą ekipą :)


Co do stylu, zwycięstw. Mi bliżej do myślenia, że nie potrafimy dobijać meczów i strzelać gola np na 2:0. W meczu z Frosinone 4 doskonałe okazje i mamy 2 gole, w meczu z Genuo 4 doskonałe okazje i mamy 1 bramkę. Mnie niezmiernie cieszy to jak Allegri przywraca Nas na salony i to bez setek milionów, olbrzymich transferów, a samemu wypromowując młodych graczy., czy znów ich tworząc jak McKenni itp . Drużyna jak monolit, asekuracja, zrozumienie , ale nie będę już więcej pisał, bo zaraz dostanę bana, czy ostrzeżenie. Niech wyniki będą jak najlepsze pod wodzą Maxa i ja marzę o nowej wieloletniej umowie dla Niego , aby byłą stabilizacja, bo to najwazniejsze w rozwoju.


Zablokowany