Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 22 października 2023, 00:03

Garreat pisze:
21 października 2023, 22:30
Ehem pisze:
21 października 2023, 21:55
Masz prawo uważać Błaszczaka za jednego z gorszych idiotów w rządzie PiS, ale taki Siemoniak czy Klich nie mają do niego podjazdu. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie wspomniany wcześniej Siemoniak będzie nowym szefem MON. Błaszczak udowodnił, że można zmodernizować armię. Wystarczą tylko chęci, chyba że opozycja liczy na pomoc niemieckiej armii.
Na poziomie administracyjnym to pewnie całkiem sprawny polityk, ale coś mu się pomyliło, że jako szef MON jest czymś w rodzaju feldmarszałka.
Andrzejczak to wojskowy klasy międzynarodowej, który skutecznie zezłomował Błaszczaka na finiszu kampanii. Być może nie powinien tego robić, ale zrobił.
Nie słyszałem by Błaszczak podjął kroki w kierunku faktycznej reformy wojska. Rozumianej nie jako (paniczne) zakupy wielkich ilości broni. Kupmy Apache i amunicji na dwie salwy. Będą dobrze wyglądać w tv. Tam jest do zmiany cały paradygmat, to skostniała struktura funkcjonująca na zasadach kolesiowskich. Awanse za przysługi, oficerowie bez doświadczenia bojowego w akademiach, kradzieże paliwa z jednostek itd. To mafijne państwo w państwie. Śmiejemy się jak niewydolni są Ruscy, ile sprzętu kradną Ukraińcy, myślisz że u nas jest inaczej? Wiadomo, MY Polacy to co innego ha! 115 generałów w polskiej armii, Stany mają ich 40-kilku :prochno:. Śmieszy mnie Skrzypczak, Pacek czy absolutny gwiazdor Różański politykujący w mediach, a całą "karierę" doopa cicho i betonowanie systemu. Z drugiej strony historia gen. Petelickiego - tak działa Polska na styku wojska i polityki.
A poza armią jest cały system mobilizacji, który w Polsce po prostu nie istnieje. Ile głów wciągnęła ukraińska armia przez półtora roku prawdziwej wojny? Zdaje się, że znacznie więcej niż 200 czy 300 tysięcy. W prawdziwej wojnie musi być logistyka, rotacja, drugi rzut. Dyskusja o liczbach nie ma sensu, kiedy podstawowych rzeczy nie ma. Jutro wagnerowcy wchodzą na 50km wgłąb Podlasia - kto dowodzi? Szef MON magister historii z partyjnego nadania? Prezydent? Generał taki czy inny? Czekamy na telefon z Waszyngtonu? Może 5 wersji prawdy, jak przy rakiecie której spadło się kilkaset kilometrów od granicy. Obrona cywilna - co mam robić jako mieszkaniec Pierdziszewa? Gdzie jest najbliższy schron? Gdzie ujęcia wody kiedy braknie w kranie? Jesteśmy bezbronni jak owieczki.
Nie podważam kompetencji Andrzejczaka czy Piotrowskiego. Jaka była główna przyczyna ich odejścia? Nie mam pojęcia. Jeśli Ty wiesz, to możesz śmiało podlinkować. Być może wiedzieli, że za ostatnie „akcje” nowy szef MON będzie chciał złożyć ich w ofierze.
Wojsko Polskie było tak zardzewiałe, że dopiero Błaszczak spróbował zmian. Chyba już nie pamiętasz, że za poprzedniego rządu szeregowych wyrzucano po 12 latach, a wszelkiego rodzaju awanse były zamrożone. Komu się udało to miał szczęście.
Co mam Ci poradzić, że są kradzieże paliwa? Gdzie tych kradzieży nie ma? Z tym powinni walczyć dowódcy jednostek, jeśli dzieją się takie cyrki. Ktoś na to pozwolił. Były lata zaniedbań, rozbrajanie polskiego wojska. Taki Klich to było zło w czystej postaci.
Armia potrzebuje radykalnych zmian, zaczynając od podstawowego wyposażenia żołnierza. Jestem pewien, że jeśli Siemoniak zostanie szefem MON, to guwno zrobi ten ekonomista dla wojska.
Dobrze, że wspomniałeś o Różańskim. Mam nadzieję, że człowiek, który niegdyś przynależał do największej partii komunistycznej nigdy nie zostanie szefem MON.
Jako szefa MON widziałbym Andrzejczaka.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1706
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 października 2023, 00:25

AdiJuve pisze:
21 października 2023, 22:22
(cpk)
CPK to wielka inwestycja o wielkiej rentowności, nawet parę dni temu (chyba jako "ostatnie tchnienie") spółka CPK puściła do mediów raport EY, wg którego wszystko zwróci się w zaledwie 12 lat https://www.money.pl/gospodarka/cpk-zwr ... 8144a.html .
Pisząc CPK chodzi przede wszystkim o połączenia kolejowe, naturalny szkielet infrastrukturalny państwa. Przełamanie podziałów, które ciągniemy w spadku od... zaborów. Kolej 250kph to nie maglev, ale więcej niż wystarczająco dla kraju wielkości Polski. Samochód osobowy z roku na rok staje się coraz bardziej ekskluzywny, ciekawe jak będą przemieszczać się ludzie :prochno:. Pewnie jak dziś -- z Rzeszowa do Warszawy przez Kraków, z Wawy do Wrocławia w 4.5h, z Poznania do Łodzi w 4h :prochno: etc.
Plus wielkie lotnisko w centrum, łączące funkcje pasażerskie, wojskowe i cargo. Dokąd ma być most powietrzny NATO, kiedy to my znajdziemy się w sytuacji Ukrainy? Do Jasionki :prochno:? Na Okęcie?
Sabotowanie CPK to działanie skrajnie antypaństwowe i właśnie to obserwujemy.
AdiJuve pisze:
21 października 2023, 22:22
Ogólnie Morawiecki chyba sam nie wiedział co tam podpisuje.
Morawiecki doskonale wiedział co podpisuje, nie jest głupi, to globalista grający de facto w teamie federalizacja. Zobacz jacy światowi i postępowi są razem z Dudą w Davos. On wie, że jego rząd kiedyś przeminie, a wtedy optymalnie byłoby złapać fuchę w strukturach UE albo ONZ. To polsko-żydowski bankier, ładnie mówi po angielsku, dobre CV, co tu więcej dodawać. Ale skoro federalizacja wygląda tak, że każdy drze ile sił w swoją stronę, to i nasi robili coś w tym stylu, przynajmniej częściowo realizując polską rację stanu. Oczywiście na użytek wewnętrzny kreując się na wielkich rycerzy Chrystusa, obrońców suwerenności etc.
Naprawdę nie "sprawa Polska" będzie decydująca w dalszej integracji europejskiej. Gorący konflikt europejski to nie Polska, a strefa euro, czyli wspólna waluta bez wspólnego długu. Absurd jakiego świat nie widział. Im dłużej o tym myślę tym bardziej kibicuję południowcom :prochno:. Jaka dyscyplina fiskalna? ha ha ha. Chcieliście euro, proszę bardzo, u nas 200% długu, no trudno tak wyszło. I co zrobicie? Usuwacie strefę euro? Spoko, my nie chcieliśmy, jutro wychodzimy :prochno:. Póki niemiecki eksport się kręcił (między innymi dzięki euro), jakoś to jechało do przodu na trzech kołach. Ale trochę się pozmieniało i można szykować popcorn. Choć wiadomo że praktyczny wymiar będzie mało śmieszny. Tylko czekać aż Tusk i Petru zapiszą nas do klubu ratowników strefy euro. Ogólnie coś ucichł ten temat, myślę że wróci z wielkim <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :ahsisi:.
Kolejna rzecz - energetyka. Francja ma światowej klasy technologię atomową. Jaki jest problem, by francuskie elektrownie wyrosły w całej Europie? Tyle ile potrzeba, na wspólny dług. No tak, za duży biznes, jeszcze Francja zyska przewagi, lewary... Zakazać atomu! Ciągnijmy gaz nie wiadomo skąd, ja ja wunderbar idee, so okologisch... To nie moje gadanie, a oficjalne pozycje polityczne naszego sąsiada. Taka to wspólnota... o kant dupy rozbić ;).


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3964
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 października 2023, 01:26

Garreat pisze:
22 października 2023, 00:25
AdiJuve pisze:
21 października 2023, 22:22
Ogólnie Morawiecki chyba sam nie wiedział co tam podpisuje.
Morawiecki doskonale wiedział co podpisuje, nie jest głupi, to globalista grający de facto w teamie federalizacja. Zobacz jacy światowi i postępowi są razem z Dudą w Davos. On wie, że jego rząd kiedyś przeminie, a wtedy optymalnie byłoby złapać fuchę w strukturach UE albo ONZ. To polsko-żydowski bankier, ładnie mówi po angielsku, dobre CV, co tu więcej dodawać.
Nie do końca jasno to napisałem, chodziło mi o to, że podpisał, hajs zaczął wydawać na kredyt, promować ile tego nie dostaniemy a tutaj schody. Także albo ktoś mu obiecał, że podpis załatwi chociaż te pierwsze transzę przed wyborami i go zrobił w bambuko albo grał na porażkę pis :prochno: . Jednak to kpo było na tyle mocno promowane, że musiało mieć realne odzwierciedlenie w wyborach. A w kwestii samej treści i zobowiązań Polaków to dobrze wiedział co tam jest i co to będzie dla nas oznaczać. Jeżeli coś radykalnie się szybko w UE nie zmieni to najlepsze co nas czeka to marazm i faktycznie będziemy "muzeum dla Chińczyków". W kampanii dość mało było o tym czym to całe kpo faktycznie jest a dużo, że go nie ma. I wiele innych tematów było przeslanianych przez polaryzację z jednej strony wszędzie "Tusk, Tusk, Tusk" z drugiej "***** ***".

Ogólnie w naszym kraju brakowało i dalej brakuje realnej debaty specjalistów na dane tematy. Wiele kwestii dałoby się realnie rozwiązać a nie tylko propagandowo, ale do tego trzeba mieć chęci, umieć słuchać specjalistów i realizować coś co społecznie nie będzie od razu odbierane jako korzystne rozwiązanie.


ODPOWIEDZ