Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8389
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziękował: 290 razy
Podziękowano: 547 razy

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 21:46

Jakieś źródło hiszpańskie podaje, że spośród 12 klubów założycieli, 11 nadal jest w projekcie - Juve, Barca, Real, Atletico, Milan, MC, MU, L'pool, Chelsea, Arsenal, Tottenham i że tylko jeden klub okazał się tchórzem 😅
Nie wiem skąd on czerpie tę wiedzę bo przecież chyba tylko 3 kluby są.


Obrazek
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 285
Rejestracja: 10 maja 2019
Podziękował: 83 razy
Podziękowano: 27 razy

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 23:00

A te kluby to się faktycznie ostatecznie wypisały, czy tylko tak zakomunikowały, że zrobią?


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8389
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziękował: 290 razy
Podziękowano: 547 razy

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 23:33

Nie mam pojęcia, zgłupiałem w tym momencie.


Obrazek
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 285
Rejestracja: 10 maja 2019
Podziękował: 83 razy
Podziękowano: 27 razy

Nieprzeczytany post 03 lutego 2023, 00:29

No właśnie mi się coś kojarzy, że były tylko komunikaty o zawieszeniu działalności nad superligą tych klubów, czy coś w tym rodzaju. Przecież tam w klauzuli było te 200mln za odejście. A chyba nikt takiej kasy ostatecznie nie wpłacił nigdzie, bo raczej byśmy słyszeli. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8389
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziękował: 290 razy
Podziękowano: 547 razy

Nieprzeczytany post 09 lutego 2023, 10:37

„Od października mogliśmy poczuć na własnej skórze strach klubów przed publicznymi komentarzami przeciwko systemowi, który poprzez grożeniem karami próbuje zablokować jakąkolwiek próbę opozycji”, pisze Bernd Reichart w swoim tekście w El País. Dyrektor generalny firmy A22 Sports Management, która jest promotorem Superligi, przedstawia 10 zasad nowej europejskiej ligi piłkarskiej. Poniżej przedstawiamy pełne tłumaczenie jego tekstu.


Europejski futbol stoi nad przepaścią. Pojawiły się ogromne nierówności, jak długi i szeroki nasz kontynent, a europejskie kluby z tradycjami, które mają chwalebną przeszłość, dzisiaj są niezdolne do rywalizacji. Ciążą im setki milionów euro strat, które w dużej części spowodowane są systemem, który napędza niekontrolowane wydatki. By przeżyć, hiszpańskie i francuskie kluby zastawiły swoją przyszłość, sprzedając swoje prawa telewizyjne na 50 lat (niektóre nawet na dłużej). Wydaje się, że inne europejskie kluby ruszą tą samą drogą.

W październiku rozpoczęliśmy otwarty proces dialogu na temat przyszłości europejskiego futbolu. Od tamtego czasu odbyliśmy rozmowy z prawie 50 klubami i innymi interesariuszami sektora, a podzielaną przez praktycznie wszystkich wspólną konkluzją było to, że podstawa, na której opiera się europejski futbol, jest poważnie zagrożona. Nadszedł moment zmian.

Kluby, które ponoszą pełne ryzyko biznesowe, często są zmuszane do pozostawania na marginesie przy podejmowaniu kluczowych decyzji dla swojej przyszłości, gdy jednocześnie krwawią sportowo i finansowo. Na dotychczasowych spotkaniach mogliśmy poczuć na własnej skórze strach klubów przed publicznymi komentarzami przeciwko systemowi, który poprzez grożeniem karami próbuje zablokować jakąkolwiek próbę opozycji.
ad

Nasz dialog był szczery, bezpośredni i owocny. A wnioski są jasne: zarówno o potrzebie zmiany systemu, jak także sposobie dokonania tej zmiany. Chociaż przed nami pozostaje dużo pracy i dialog musi trwać dalej, podsumowujemy tu 10 zasad, które wyciągnęliśmy z naszego procesu dialogu z europejskimi klubami.

I. ROZGRYWKI OTWARTE I OPARTE NA ZASŁUGACH SPORTOWYCH
Europejska liga piłkarska powinna być rozgrywkami otwartymi, z wieloma dywizjami, złożona z 60-80 drużyn i powinna pozwalać na zrównoważoną dystrybucję przychodów w piłkarskiej piramidzie. Uczestnictwo w każdym sezonie powinno opierać się na zasługach sportowych i bez istnienia stałych członków. System awansu powinien być otwarty, oparty na wynikach w rozgrywkach krajowych i powinien pozwalać w ten sposób wszystkim klubom na wejście do rozgrywek przy utrzymaniu udziału w rozgrywkach na poziomie krajowym.

II. ROZGRYWKI KRAJOWE: FUNDAMENTY FUTBOLU
Uczestnicy powinni pozostać zaangażowani w swoje rozgrywki i turnieje krajowe, jak robią to obecnie. Jednocześnie należy podejść do krytycznej potrzeby wzmocnienia i uczynienia bardziej konkurencyjnymi rozgrywek krajowych na całym kontynencie. Rozgrywki europejskie powinny odgrywać fundamentalną rolę w osiągnięciu tego celu, tworząc i wnosząc dodatkowe środki do systemu.

III. POPRAWA KONKURENCYJNOŚCI POPRZEZ STABILNE I ZRÓWNOWAŻONE ŚRODKI
Poprawienie konkurencyjności europejskich klubów wymaga większego podziału środków finansowych w całej piramidzie oraz zasad zrównoważonego finansowego rozwoju, które byłyby surowo stosowane. Kluby potrzebują większej stabilizacji i przejrzystości rocznych przychodów, by móc podchodzić do długoterminowych zobowiązań, zarówno wobec piłkarzy, jak i tych dotyczących rozwoju infrastruktury. Lepszy i atrakcyjniejszy format rozgrywek europejskich stworzyłby dodatkowe środki i nie ma wątpliwości, że stabilizacja finansowa klubów wzrosłaby znacząco, jeśli zostałoby im zagwarantowane rozegranie w sezonie przynajmniej 14 meczów w Europie.

IV. ZDROWIE PIŁKARZY POWINNO BYĆ W CENTRUM NASZEGO SPORTU
Zdrowie piłkarzy powinno być kluczowym czynnikiem przy określaniu liczby meczów, które powinni rozgrywać w każdym roku. Liczba kolejek w rozgrywkach europejskich nie powinna wzrastać względem tych zaplanowanych w obecnym terminarzu. Związki piłkarzy powinny mieć większy wpływ przy swojej ochronie zdrowia piłkarzy, a dialog społeczny powinien być promowany przez Unię Europejską. To krytyczne, by europejskie kluby i ich piłkarzy nie byli zmuszani przez trzecie podmioty do gry w nowych rozgrywkach czy poszerzonych terminarzach na bazie obecnych rozgrywek.

V. ROZGRYWKI ZARZĄDZANE PRZEZ KLUBY Z ZASADAMI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU FINANSOWEGO, KTÓRE BĘDĄ PRZEJRZYSTE I SUROWO STOSOWANE
Rozgrywki europejskie klubów powinny być zarządzane przez kluby, jak dzieje się to w ligach krajowych, a nie przez podmioty trzecie, które czerpią zyski z systemu bez ponoszenia żadnego ryzyka. Ich struktura zarządcza powinna być w pełni zgodna z przepisami Unii Europejskiej. Europejski futbol powinien móc rozwijać się w sposób zrównoważony i dlatego wydatki klubów powinny być pokrywane wyłącznie ze środków, jakie kluby potrafią same wygenerować, a nie z zastrzyków kapitału osób trzecich, które zniekształcają rozgrywki. Zasady zrównoważonego finansowego rozwoju powinny ograniczać wydatki klubów na pensje i transfery graczy poprzez stały procent z ich rocznych przychodów, a przepisy powinny być dostosowane też do mniejszych klubów i tych znajdujących się w okresach przejściowych.
ad

VI. NAJLEPSZE ROZGRYWKI PIŁKARSKIE NA ŚWIECIE
Celem powinien być rozwój rozgrywek europejskich w futbolu, które staną się najbardziej emocjonującym wydarzeniem sportowym na świecie. Europejscy kibice zasługują na najlepsze mecze i najlepsze doświadczenia. Podstawą jest też to, by najmłodsze generacje, które są przyciągane przez amerykańskie sporty poprzez ich ekspansję na rynek globalny i media cyfrowe, dalej przyjmowały futbol jako najbardziej kochany sport na świecie. A to wszystko można osiągnąć poprzez rozgrywki, które pozwolą najlepszym piłkarzom na świecie rywalizować przez cały sezon od początku do końca w emocjonujących meczach.

VII. POPRAWIENIE DOŚWIADCZENIA KIBICÓW
Futbol to zdecydowanie najpopularniejszy sport, a dialog z kibicami i niezależnymi grupami fanów jest podstawą, by wymieniać pomysły, które pomogą w poprawieniu doświadczeń kibiców. Powinno się podejmować dodatkowe środki, by ułatwiać obecność kibiców na meczach wyjazdów. Należy także ustalić zasady w celu uregulowania jakości stadionów i infrastruktury futbolu, poprawiając w ten sposób doświadczenia z oglądaniem futbolu na żywo.

VIII. ROZWÓJ I FINANSOWANIE FUTBOLU KOBIET
Nieodzowne jest promowanie i rozwój futbolu kobiet, zwiększenie jego profilu i dołączenie go na głównej scenie do rozgrywek męskich. By osiągnąć ten cel, powinno się znacząco zwiększyć finansowanie europejskich rozgrywek kobiet. Inwestycje w futbol kobiet powinny być ukierunkowane zarówno na poziom zawodowy, jak również szkolenie.

IX. ZNACZĄCE ZWIĘKSZENIE SOLIDARNOŚCI
Solidarność do samego futbolu juniorskiego to podstawowy filar europejskiego futbolu i należy znacząco zwiększyć ten aspekt względem jego obecnych poziomów. Jak wcześniej ogłaszano, minimalny roczny wkład w wysokości 400 milionów euro byłby przeznaczany na fundusz solidarnościowy, dla klubów poza europejskimi rozgrywkami oraz aktywności społecznych. To ponad dwa razy więcej niż wnoszą obecne europejskie rozgrywki klubów. To powinno pomóc osiągnąć założony cel. Należy przy tym zagwarantować przejrzystość w zarządzaniu tymi kwotami poprzez nadzór ze strony niezależnych organów, które informowałyby w sposób publiczny i okresowy o tym, gdzie trafiły środki i jaki był ich wpływ.

X. SZACUNEK DLA WARTOŚCI I PRZEPISÓW UNII EUROPEJSKIEJ
Interesariusze europejskiego futbolu powinni działać w zgodzie z wartościami, przepisami i podstawowymi prawami Unii Europejskiej. Dlatego żaden europejski klub nie powinien być zmuszany do poddawania się systemom rozstrzygania konfliktów poza Unią Europejską i swoim Państwem Prawa. Jurysdykcja w sprawach sędziowania sportowego powinna zostać ograniczona w restrykcyjny sposób do natury sportowej tych spraw, a każda inna sprawa prawna powinna być rozstrzygana na odpowiednim dla tego forum. Jednak w każdym przypadku powinno się to odbywać w systemie sądowym Unii Europejskiej.

W tym roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wypowie się na temat legalności i zgodności monopolu UEFA w europejskim futbolu w stosunku do zasad, wartości i podstawowych praw, które tworzą podstawę Unii Europejskiej. Jego decyzja odbije się na futbolu i wszystkich europejskich sportach. Nasz cel to zaprezentowanie Europie po orzeczeniu w tej sprawie zrównoważonego projektu sportowego dla rozgrywek klubowych, który będzie otwarty przynajmniej dla 27 Krajów Członkowskich Unii Europejskiej. Problemy są oczywiste i należy działać na korzyść kibiców, piłkarzy i klubów.

Źródło : RealMadryt.pl
Ci użytkownicy podziękowali autorowi MRN za post:
vitoo (09 lutego 2023, 12:27)


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7235
Rejestracja: 08 października 2002
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 214 razy

Nieprzeczytany post 23 marca 2023, 13:32Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8389
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziękował: 290 razy
Podziękowano: 547 razy

Nieprzeczytany post 28 marca 2023, 22:22

24 lipca w Brukseli zostanie przedstawiona UEC, która będzie przeciwieństwem ECA. Stowarzyszenie ma na celu reformy futbolu o które od dawna zabiegają Agnelli, Perez oraz Laporta. Podobno wszystkie kluby są już znane ale jest to owiane tajemnicą, szczegółów powinniśmy dowiedzieć się 24 kwietnia. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że być może niszczenie UEFA zacznie się tego dnia i ma to być proces nieodwracalny. Mówi się o tym, że Super Liga może wystartować już w 2024 r.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 199
Rejestracja: 01 lipca 2012
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 24 razy

Nieprzeczytany post 28 marca 2023, 23:13

Reformy futbolu przed kurtyną, za kurtyną hajs od dazn. Naprawdę, tylu jest podobno kumatych oglądających piłkę, a łapią się na ten lep od Pereza. Swoją drogą jeszcze ubijać muchę w kiblu z Hiszpanem można, ale do spółki z Agnellim i Laportą, którzy uskuteczniają komunistyczną filozofię, że najlepiej rozwiązywać problemy, które się samemu tworzy XD

Natomiast problemem piłki jest to, że UEFA jako taka, zamiast zajmować się reprezentacjami, ma też w ręku puchary klubowe. Zresztą jest tak chyba na każdym kontynencie. To powinno być rozdzielone jako pierwsze i wtedy spoko - LM/LM/LK sobie, a jakieś inne rozgrywki sobie. Najlepiej w tych samych godzinach i niech zdecyduje rynek.

Tak to tak, ale jeśli nie to nieeeee, bez żartów.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7235
Rejestracja: 08 października 2002
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 214 razy

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 09:25

No to chyba to co napisałeś ma być właśnie tą SL :) UEFA sobie a SL sobie. Ew jak w koszykówce UEFA zrobi sobie jakieś podrzędne rozgrywki o ile ktokolwiek chciałby za to płacić.

@MRN: czyli co? kluby wystąpią z ECA żeby utworzyć nowe stowarzyszenie bez szejka na czele? :D Brzmi to jeszcze dziwniej niż SL bo niby co to da skoro UEFA ich nie będzie słuchała, FIFA też nie...?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8389
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziękował: 290 razy
Podziękowano: 547 razy

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 09:37

Podaję to co przeczytałem ale konkretów nie znam. W każdym razie źródła twitterowe dość dobre a wiadomo, że prace nad SL cały czas trwają i zainteresowane podmioty nie zamierzają inicjatywy odpuścić.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1347
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 67 razy

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 11:56

Im dłużej to wszystko trwa, tym więcej mam obaw i wątpliwości co do Superligi i całego tego buntu. Jeżeli nawet uda się uzyskać w miarę mocną pozycję do rozmów z UEFA, wolałbym, żeby wykorzystano ją do dogadania się z federacją w taki sposób, który zadowoli wszystkich, a nie do wywracania wszystkiego do góry nogami. Jest wiele kwestii, o których dzisiaj się nie dyskutuje, a które stanowiłyby realny problem, gdyby Superliga w końcu ruszyła.

Żeby było jasne, nie staję to po stronie UEFA. Uważam tylko, że to jest konflikt, który może zaszkodzić wszystkim. I owszem, zburzy stary porządek, ale wcale nie gwarantuje utworzenia lepszego. I tak jak napisał mój imiennik powyżej, dziś tak naprawdę jedyną osobą w pełni uprawnioną do mówienia o projekcie SUPERLigi bez ocierania się o śmieszność jest Perez. Jeżeli Ceferin czyta doniesienia o tym, że chwiejący się Juventus i już prawie leżąca Barcelona mówią o jakimś nowym superprojekcie, nie dziwię się, że codziennie chodzi taki wyszczerzony.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 199
Rejestracja: 01 lipca 2012
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 24 razy

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 22:31

Maly pisze:
29 marca 2023, 09:25
No to chyba to co napisałeś ma być właśnie tą SL :) UEFA sobie a SL sobie. Ew jak w koszykówce UEFA zrobi sobie jakieś podrzędne rozgrywki o ile ktokolwiek chciałby za to płacić.
Nie, ja to pisałem na zasadach wolnego rynku. Kiedy każdy kto sobie skrzyknie ekipę, zrobi zasady, zatrudni sędziów i znajdzie stację z wolnym czasem na kanale będzie mógł zrobić własny turniej. I oglądalność zdecyduje. Jasne, jest wiele g# w tv i internetach, które są masowo oglądane, ale... na początku niech zdecyduje lud. Podobno piłka jest właśnie dla niego.

Czym innym jest próba zrobienia nowej imprezy nie po to żeby... nie wiem, powstała konkurencja, która przyniesie cokolwiek dobrego, ale po to żeby założyciele przyjęli kasę, którą i tak przepalą, bo to co przepalają od UEFY to jest im mało. Coś tam skapnie tym, których zaproszą, a reszta?

Stąd UEFA straszy nie tylko kluby, ale również piłkarzy przez pryzmat reprezentacji. Nie dziwię im się - dużo osób uważa UEFĘ za mafię (poza tym że nie znają jej historii oraz struktur i tego jak one są wybierane), ale tak czy siak mistrz Polski może przejść przez całe eliminacje, potem fazę grupową, potem drabinkę i wygrać LM i dostanie taką samą kasę jak każdy inny mistrz. Czy 4 ekipa z top lig. Może współczynnik oglądalności będzie mniejszy (też jest coś takie w kryteriach wypłaty), ale podstawowa kasa jest taka sama.

W "super"lidze nie będzie to możliwe. "Super"liga, wbrew bredzeniom Pereza w tym pierwszym nocnym programie w radiu madryckim, nie zmieni losu Rakowa, ani nawet Lecha czy Legii. Jest coś ogólnie karykaturalnego w założeniu, że "biedni" maja się fascynować rozgrywkami "bogatych", którzy dzięki temu chcą być jeszcze bogatsi :/

Nie mówiąc o tym, że ta "mafijna" UEFA zmieniała swoje rozgrywki np. Puchar Europy w LM nie dlatego, że chciała, tylko od początku największe kluby to wymuszały. Dlaczego wymuszały? Bo $.
Ci użytkownicy podziękowali autorowi Bart985 za post:
Nicram_93 (31 marca 2023, 12:39)


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7235
Rejestracja: 08 października 2002
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 214 razy

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 23:22

Bart985 pisze:
29 marca 2023, 22:31
Nie mówiąc o tym, że ta "mafijna" UEFA zmieniała swoje rozgrywki np. Puchar Europy w LM nie dlatego, że chciała, tylko od początku największe kluby to wymuszały. Dlaczego wymuszały? Bo $.
Trochę właśnie o to chodzi - nie można całe wieki iść na kompromisy dzięki którym bogaci się ktoś kto ma po prostu z góry przyznany monopol na branie kasy. Trzeba w końcu zobaczyć jak to zrobią kluby. W europejskiej koszykówce się udało, w USA się udało, dlaczego ma się nie udać z piłką europejską?

To o czym piszesz o szansach mistrza Polski jest niby prawdą ale to czysta teoria - sprawdź ilu mistrzów z takich krajów wyszła z grupy w XXI wieku i zobaczysz jak to jest w rzeczywistości.

Poza tym zwalanie wszystkiego na kluby też jest niesprawiedliwe bo jednak to UEFA ma ostateczne słowo co właśnie wywołało przyśpieszony start SL - kluby z ECA nie chciały LM z 36 zespołami ale UEFA zrobiła tak jak jej się podobało co powoduje, że liga francuska od kolejnego sezonu będzie miała 18 a nie 20 drużyn a niedługo to samo będzie czekało kolejne ligi bo nikt nie będzie w stanie grać tylu meczów ile szykują FIFA i UEFA, które nie liczą się w ogóle z klubami i tak na prawdę mają w nosie ligi krajowe bo z nich nie mają kasy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 600
Rejestracja: 08 listopada 2004
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 17 razy

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 06:08

W lutym ESL ogłosiła nowy 10 punktowy plan na Superligę. Jeśli chodzi o format to uległ on zmianie w porównaniu do pierwotnego. Aktualna propozycja jest taka, że podstawą będą ligi krajowe, z których będzie można awansować do jednej z dywizji - mówi się o podziałach na dywizje regionalne (nordycka, bałkańska itp.). Następnie z dywizji regionalnych będzie można awansować do właściwej Superligi, z której oczywiście będzie można również spaść.

Także w nowym formacie mniejsze kluby nie będą wykluczone z udziału w rozgrywkach europejskich. Mówi się, że rozmiar rozgrywek (Superliga + dywizje) to od 60 do 80 klubów w sezonie. Także Mistrz Polski nadal będzie miał szansę zawalczyć o zwycięstwo w SL.

Zmieni się tylko tyle, że pieniadze dla wszystkich klubów będą większe bo odpadnie pasożyt w postaci UEFA, która obecnie zgarnia sporą część przychodów tylko za przyklejanie swoich metek na rozgrywkach.


Juve per sempre sara...!!!!
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 320
Rejestracja: 04 listopada 2004
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 37 razy

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 11:08

jurson09 pisze:
30 marca 2023, 06:08
Zmieni się tylko tyle, że pieniadze dla wszystkich klubów będą większe bo odpadnie pasożyt w postaci UEFA, która obecnie zgarnia sporą część przychodów tylko za przyklejanie swoich metek na rozgrywkach.
Ta "spora' część przychodów to w sezonie 22/23 ok. 15%


ODPOWIEDZ