# 9 Dušan Vlahović

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 12:59

Kwota spora, potencjał również. Niestety płacimy tylko za potencjał. Jak się Dusan rozwinie tego nikt niestety nie jest w stanie ze 100% pewnością stwierdzić.

Mam mimo wszystko nadzieję, że ten transfer wyjdzie nam na +, bo kolejna wtopa może tylko przypieczętować naszą słabą pozycję.

Obawiam się niestety, że Vlahović zadebiutuje w pełnym wymiarze czasowym dopiero za kilka tygodni jak pozna tajniki gry defensywnej Allegriego.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 13:58

Sila Spokoju pisze:
29 stycznia 2022, 12:59
Kwota spora, potencjał również. Niestety płacimy tylko za potencjał. Jak się Dusan rozwinie tego nikt niestety nie jest w stanie ze 100% pewnością stwierdzić.

Mam mimo wszystko nadzieję, że ten transfer wyjdzie nam na +, bo kolejna wtopa może tylko przypieczętować naszą słabą pozycję.

Obawiam się niestety, że Vlahović zadebiutuje w pełnym wymiarze czasowym dopiero za kilka tygodni jak pozna tajniki gry defensywnej Allegriego.
21 bramek w 40 występach w sezonie 2020/2021 oraz 20 bramek w 24 występach w tym sezonie.
Naprawdę płacimy tylko za potencjał? A umiejętności?
Na dobrą sprawę ( tym tokiem myślenia) płacimy za potencjał każdego zawodnika, który do nas przychodzi - bo nigdy nie wiadomo czy zaskoczy.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 14:30

hellspawn pisze:
29 stycznia 2022, 13:58
Sila Spokoju pisze:
29 stycznia 2022, 12:59
Kwota spora, potencjał również. Niestety płacimy tylko za potencjał. Jak się Dusan rozwinie tego nikt niestety nie jest w stanie ze 100% pewnością stwierdzić.

Mam mimo wszystko nadzieję, że ten transfer wyjdzie nam na +, bo kolejna wtopa może tylko przypieczętować naszą słabą pozycję.

Obawiam się niestety, że Vlahović zadebiutuje w pełnym wymiarze czasowym dopiero za kilka tygodni jak pozna tajniki gry defensywnej Allegriego.
21 bramek w 40 występach w sezonie 2020/2021 oraz 20 bramek w 24 występach w tym sezonie.
Naprawdę płacimy tylko za potencjał? A umiejętności?
Na dobrą sprawę ( tym tokiem myślenia) płacimy za potencjał każdego zawodnika, który do nas przychodzi - bo nigdy nie wiadomo czy zaskoczy.
Być może źle to ująłem w słowa. Vlahovic ma potencjał na bycie topem, na razie jest bardzo dobrym piłkarzem, lecz ciągle młodym i nie przetestowanym w topowej drużynie i z topowymi firmami w Europie. Czy podoła ? tego nie wiem.

Chłop w ostatnich 2 sezonach zrobił kawał roboty dla Fiorentiny. Obawiam się jednak, że w Juve przy boskim toskańskim taktyku nie będzie tak dobry i skuteczny.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 14:57

Ale super! Mam nadzieję, że się sprawdzi :shirt:

Smutasy, chociaż na chwile przestańcie narzekać :dodger:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 15:00

Sila Spokoju pisze:
29 stycznia 2022, 14:30
Chłop w ostatnich 2 sezonach zrobił kawał roboty dla Fiorentiny. Obawiam się jednak, że w Juve przy boskim toskańskim taktyku nie będzie tak dobry i skuteczny.
Uważam, że Allegri nie jest aż tak głupi jak to malują na forum. Widzimy, że ogarnął drużynę i powoli wychodzimy na prostą. Zaczął od podstaw: zaangażowanie, poświęcenie, jedność, praca na rzecz drużyny i gra defensywna. Brakowało mu tylko takiego zęba w ataku, którym Morata nie jest i dlatego Alvaro miał inne zadania. Teraz gdy ma ten ząb postara się go wykorzystać do kąsania bo, jak sam podkreślał, musimy strzelać więcej bramek.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 15:27

Brakowało zęba w ataku? Przecież on przez poprzednią kadencję grał szczerbatym Mandzukiciem. Wszystkiego mogło mu brakować ale na pewno nie snajpera ładującego gola za golem.

@down: na szczęśliwych to oni nie wyglądają ;)
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2022, 15:58 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 15:54

Obrazek

Już ja ci pokaże synu, co znaczy cierpieć na boisku...


Obrazek
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 16:24

Maly pisze:
29 stycznia 2022, 15:27
Brakowało zęba w ataku? Przecież on przez poprzednią kadencję grał szczerbatym Mandzukiciem. Wszystkiego mogło mu brakować ale na pewno nie snajpera ładującego gola za golem.

@down: na szczęśliwych to oni nie wyglądają ;)
Na skrzydle grał Mandżu i robił to dobrze. Czepiasz się dla poklasku czy z nudów, bo nie rozumiem tej logiki? Piszę o tym sezonie. Co było za poprzedniej kadencji to sam Allegri mówił, że należy o tym zapomnieć i budować od nowa.

Odnośnie zdjęcia, jak powyżej. Czepianie dla czepiania. Widzę nieśmiały uśmiech Vlahovicia i lekki Allegriego zatuszowany oślepiającym światłem. Ale to w ogóle nie ma najmniejszego znaczenia, czy będą się do siebie uśmiechać czy pokazywać se języki.

Z dedykacją:
[url][url]


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 20:18

Synek niech se zacznie słuchać Kaszanki przed spaniem, bo na razie taki z niego TOP jak i z Kjezy. Bycie dobrym w Serie A nic nie znaczy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 19:17

Co tu dużo pisać zapłaciliśmy jak za w pełni ukształtowanego topa za piłkarza, który nie rozegrał jeszcze żadnego spotkania w europejskich pucharach i ogólnie nie został sprawdzony na najwyższym poziomie (te 14 spotkań w słabej kadrze to też póki co nie jest bardzo mocny sprawdzian).

Ktoś tam się wcześniej oburzał, że ktoś śmiał napisać, że płacimy za potencjał - dokładnie za to właśnie płacimy. Facet ma za sobą świetne pół roku i ogólnie dobry ostatni rok ale nie został jeszcze przetestowany na najwyższym pozomie. Jeśli będzie topem to nikt mu tej kwoty raczej nie będzie wypominał ale gdyby coś poszło nie tak to mielibyśmy jako Juventus jedną z największych wpadek transferowych w historii XXI wieku.

Generalnie odnoszę również wrażenie, że duża część forum patrzy na transfer Vlahovica przez pryzmat Chiesy - jeśli z Federico się udało to z Dusanem też się uda.

Ja napiszę tak - do samego zawodnika nic nie mam ale po przygodach z transferem Higuaina i Ronaldo za olbrzymie pieniądze zapala mi się w głowie lampka ostrzegawcza. Naprawdę jak to się mówi weszliśmy "all-in" z tym transferem (tak wiem, że niby kasa na transfery się pojawiła dzięki dokapitalizowaniu). Moim zdaniem widać wyraźnie, iż zarząd uznał, że warto wydać kilkadziesiąt grubych milionów na transfer, który ma zapewnić miejsce w pierwszej czwróce Serie A i miejsce w LM, niż ryzykować brak udziału w tych rozgrywkach i również stracić kilkadziesiąt milionów.

Swoją drogą zobaczcie jak interesy robi Fiorentina - tam nie ma promocji, tam nie ma wyprzedaży:

1. Chcesz Bernardeschiego? Poproszę 40 melonów.
2. Chiesa? 60 melonów.
3. Vlahović? Poproszę 80-90 melonów.

I to wszystko za gości, którzy nie byli nawet przetestowani w europejskich pucharach.

Jeszcze raz się powtórzę, żeby była jasność - liczę na to, że Dusan się sprawdzi i będę mu kibicował ale już sama kwota budzi moje wątpliwości.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 19:35

Ale Higuain i Ronaldo sprawdzili się tutaj, strzelali aż miło...
Fiorentina potrafi robić interesy bo tam nie Marotty, który oddaje zawodników za darmo lub w promocji, liczę, że u nas będzie podobnie ale póki co musimy oczyścić skład ze szrotu, wszystko jedno jakim sposobem.


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 20:12

MRN pisze:
30 stycznia 2022, 19:35
Ale Higuain i Ronaldo sprawdzili się tutaj, strzelali aż miło...
Fiorentina potrafi robić interesy bo tam nie Marotty, który oddaje zawodników za darmo lub w promocji, liczę, że u nas będzie podobnie ale póki co musimy oczyścić skład ze szrotu, wszystko jedno jakim sposobem.
Można powiedzieć, że sprawdzili, ale Igła w relacji umiejętności-kwota tr. - wiek , był przepłacony, za to Ronaldo był jak super-nowoczesna armata, tylko zapomnieliśmy wyszkolić załogę do obsługi i zakupić systemów naprowadzania, dlatego nie można powiedzieć, że to był transfer jakiego potrzebowaliśmy, a wydaliśmy na niego (z pensją) fortunę.

Vlaho jest typem piłkarza jakiego Juventus powinien mieć, pytanie tylko jak zostanie wykorzystany i czy wypali. Zgadzam się z przedmówcą, iż w dużej mierze płacimy za potencjał i to tyle ile chciała Viola, trzeba im przyznać, że 'w sprzedażach potrafią'


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 20:20

A ten cały Commisso to chyba specjalnie robi różne szopki w wypowiedziach pod ultrasów, żeby mieć czyste papcie.
Podoba mi się pewna zmiana w mentalności innych klubów. Zdrowy ekosystem, mniejsze kluby promują i sprzedają do tych topowych, pieniądze inwestując w nowe talenty. Wielcy maja sprawdzonych w lidze graczy. Z kłótni i robieniu sobie na udry, nic dobrego dla samej ligi nie wyniknie. Oby tak dalej, bo zmiany w postrzeganiu futbolu też w ostatnich latach są wyraźnie, co raz więcej młodych, odważnych trenerów. Czyżby Włosi w końcu wychodzili ze skansenu lat 90?


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 21:13

MRN pisze:
30 stycznia 2022, 19:35
Ale Higuain i Ronaldo sprawdzili się tutaj, strzelali aż miło...
Fiorentina potrafi robić interesy bo tam nie Marotty, który oddaje zawodników za darmo lub w promocji, liczę, że u nas będzie podobnie ale póki co musimy oczyścić skład ze szrotu, wszystko jedno jakim sposobem.
Zgadzam się, że Higuain strzelał przyzwoicie a Ronaldo statystycznie świetnie ale i tak mam z nimi problem:

1. Higuain fatalnie się zestarzał co pokazały późniejsze transfery, strzelił dla nas 66 goli a kosztował 90 melonów - wychodzi pi razy oko 1,35 melona za bramkę. Nie chcę bawić się w wyliczanki typu, że wpadło 18 melonów za wypożyczenia bo wtedy możnaby jeszcze doliczać jego pensję itd. Krótko pisząc za te 66 goli zapłaciliśmy jak za zboże.

2. Ronaldo - statystycznie wypadł u nas świetnie, 101 goli w 3 lata to super wynik. Nie jestem jednak ślepy na to, że z nim w składzie zaliczyliśmy wręcz regres w LM a w Serie A na fuksie zakwalifikowaliśmy się do LM. Generalnie mocno na minus zapunktował u mnie Ronaldo podczas ostatnich 6 miesięcy swojej przygody w Turynie - najpierw odniosłem wrażenie, że nie walczy on już o nic więcej tylko o koronę króla strzelców dla siebie a następnie zwiał do Manchesteru na ostatnią chwilę przez co w dużej mierze nie zapewniliśmy sobie żadnego następstwa na połowę aktualnego sezonu. Kosztował 117 melonów, więc za jedną bramkę zapłaciliśmy ponad melona - dużo, naprawdę dużo. Generalnie gdyby nie koronawirus to ten transfer zapewne wypadłby zdecydowanie lepiej - wpływy z dnia meczowego, sprzedaż produktów, rozpoznawalność klubu itd. mam niedostyt bo naprawdę w normalnych warunkach można było z tego transferu wyciągnąć sporo więcej jeśli chodzi o wzrost przychodów itd. Kontrakty reklamowe i tak wzrosły, nasze media społecznościowe i cała otoczka również poszła mocno w górę ale tak jak napisałem w normalnych warunkach można byłoby z tego wycisnąć sporo więcej.

Jeszcze jedna rzecz tak średnio mi się podoba z Vlahoviciem - podpisaliśmy kontrakt na 4,5 roku. Wiem, że nie jest to wielka różnica ale skoro już klub tak mocno w niego wierzy i poszliśmy tak grubo w ten transfer to dałbym jednak kontrakt na 5,5 roku. Żeby nie było później tak, że zostanie mu 1-2 lata do końca kontraktu i abyśmy nie musieli oddawać go po okazyjnej cenie. Wiem, że pewnie ktoś mnie zaraz skrytykuje ale chłop w wieku 22 lat zdązył w pewnym sensie już 2 razy zwiać ze swoich dotychczasowych klubów :prochno: (za co zresztą Partizan odstawił go na rok od gry).

Może już faktycznie się za bardzo czepiam, oby mu się wiodło u nas i oby naprawdę był kibicem Juventusu ;)
Marat87 pisze:
30 stycznia 2022, 20:20
A ten cały Commisso to chyba specjalnie robi różne szopki w wypowiedziach pod ultrasów, żeby mieć czyste papcie.
Podoba mi się pewna zmiana w mentalności innych klubów. Zdrowy ekosystem, mniejsze kluby promują i sprzedają do tych topowych, pieniądze inwestując w nowe talenty. Wielcy maja sprawdzonych w lidze graczy. Z kłótni i robieniu sobie na udry, nic dobrego dla samej ligi nie wyniknie. Oby tak dalej, bo zmiany w postrzeganiu futbolu też w ostatnich latach są wyraźnie, co raz więcej młodych, odważnych trenerów. Czyżby Włosi w końcu wychodzili ze skansenu lat 90?
Co do Comisso to nie mam wątpliwości, że robi ten cyrk pod kibiców - zarobili na transferach 3 graczy do nas 180 melonów. De facto podłączyliśmy ich do kroplówki z forsą, teraz w ich interesie jest odpowiednio te pieniądze spożytkować.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2022, 21:18 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 21:28

Ale to wina zarządu, że sprowadzili za takie siano zawodników odpowiednio 29 oraz 33 letnich, Vlahovic ma 22 lata więc duży margines rozwoju i zawsze można go jeszcze odsprzedać aby odzyskać część kasy.


Obrazek
ODPOWIEDZ