# 9 Dušan Vlahović

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 września 2022, 14:23

Po prostu Milik>Vlaho, Dybala>Vlaho i co tam sobie chcecie. Gość od początku był ogórem z dobrym rokiem w przeciętnej drużynie, nastawionej na kontry i grającej każdą piłkę na niego. On nie strzelał spektakularnych goli, nie kiwał, nie podawał, nie potrafił grać tyłem do bramki. Jest młody, szybki i strzelił kilka goli + dużo z karnych a my zapłaciliśmy jak za jakiegoś Haalanda. Większość się nabrała ale po słabej wiośnie już były wyliczenia, że goli z gry miał... tyle samo co w fioletowej koszulce! Czyli po prostu jest przeciętnym grajkiem, któremu trafiło się dużo karnych i szczeście z xG, jak kiedyś Piątkowi (zachowując proporcje bo Vlaho ciut lepszy jednak). W życiu nie zarobimy na nim a jakby trener nie patrzył na pensje i kwotę transferu to Serb powinien być przyspawany do ławki rezerwowych bo Milik swoją ruchliwością, gra tyłem i znajdowaniem się w polu karnym zjada go na śniadanie. Niestety mało nas kosztował więc on schodzi w 64 minucie a nie Dusan, który tak przed zmianą jak i po niej grał jeden wielki kał.

Oczywiście, że nie ma dziesiątek sytuacji, nie marnuje ich ale to też jego wina bo przykładowy Morata miał i marnował. Po prostu nie potrafi grać bez piłki na wysokim poziomie a plaster nie do zdjęcia potrafi mu założyć byle Kiwior.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 10 listopada 2022, 11:47

Maly pisze:
10 listopada 2022, 11:03
Dragon pisze:
10 listopada 2022, 08:08
Vlaho też fajnie zarżnęli.
A każdy się śmiał jak Maks mówił, że młody jest i nie może grać tak często :) Jednak jak zwykle miał rację :)
Max też mówił, że oczekuje od Vlahovicia trzydziestu goli w tym sezonie. Na razie ma osiem, więc będzie musiał się nieźle spiąć... tylko nie wiem, czy da się to zrobić, skoro dopiero co Allegri powiedział, że piłkarze mają nie myśleć o strzelaniu goli, a o wygrywaniu (czyli w domyśle pewnie o cierpieniu i pracy dla drużyny w defensywie).


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 listopada 2022, 12:20

Serio...słuchanie Allegriego w kwestii ataku, napastników, strzelania goli itp polecam sobie darować. Allegri już dawno udowodnił, że jest włoskim Simeone. Gościem który nijak nie potrafi rozwinąć gry ofensywnej, nie ma szans o kreatywności i ciągu na bramkę przeciwnika. Już wszyscy powinni to wiedzieć. Nie wiem jak on chce wygrywać mecze nie mówiąc o strzelaniu goli, ale spoko. Lepiej mieć szczęście niż być dobrym prawda?


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2022, 12:55

Simoene w grze piłką i ogólnej kulturze piłkarskiej zespołu zjada warsztat Allegriego.


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2022, 15:47

vitoo pisze:
10 listopada 2022, 11:47
Maly pisze:
10 listopada 2022, 11:03
Dragon pisze:
10 listopada 2022, 08:08
Vlaho też fajnie zarżnęli.
A każdy się śmiał jak Maks mówił, że młody jest i nie może grać tak często :) Jednak jak zwykle miał rację :)
Max też mówił, że oczekuje od Vlahovicia trzydziestu goli w tym sezonie. Na razie ma osiem, więc będzie musiał się nieźle spiąć... tylko nie wiem, czy da się to zrobić, skoro dopiero co Allegri powiedział, że piłkarze mają nie myśleć o strzelaniu goli, a o wygrywaniu (czyli w domyśle pewnie o cierpieniu i pracy dla drużyny w defensywie).
Najgorzej, że od Rabiota oczekuje 10 a ten może faktycznie ''wywinąć'' nam ten numer, po czym max pokaże nam tyłek :allegri:


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2023, 14:52

Mija rok. Jak wrażenia? 81 mln z bonusami. W tym sezonie 7 goli, tyle co Milik (+ Arek okradziony z gola z Salernitaną) za 800 tys. Euro. 2 miesiące się nie może doleczyć... 81 mln :think:

Taki najświeższy przykład: Gakpo 23 lata z chorymi liczbami po dobrym mundialu, idzie do bogatego Liverpoolu za 41 mln + bonusy?


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2344
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2023, 15:52

A jaki ma mieć wynik z Allegrim i zespołem nie tworzącym sytuacji bramkowych ?

Im szybciej stąd ucieknie tym lepiej dla niego.

Zresztą tak jak pisałem, na którejś stronie tego tematu - płacimy za potencjał. Zapłaciliśmy, a allegri nie jest odpowiednim trenerem do wyciągania z piłkarzy tego co najlepsze i ich rozwijania.

Dzięki boskiemu taktykowi będzie to prawdopodobnie kolejna klapa transferowa. Ostatni wielki napastnik sprowadzony do Turynu to był Carlos Tevez.

Sila Spokoju pisze:
29 stycznia 2022, 14:30
hellspawn pisze:
29 stycznia 2022, 13:58
Sila Spokoju pisze:
29 stycznia 2022, 12:59
Kwota spora, potencjał również. Niestety płacimy tylko za potencjał. Jak się Dusan rozwinie tego nikt niestety nie jest w stanie ze 100% pewnością stwierdzić.

Mam mimo wszystko nadzieję, że ten transfer wyjdzie nam na +, bo kolejna wtopa może tylko przypieczętować naszą słabą pozycję.

Obawiam się niestety, że Vlahović zadebiutuje w pełnym wymiarze czasowym dopiero za kilka tygodni jak pozna tajniki gry defensywnej Allegriego.
21 bramek w 40 występach w sezonie 2020/2021 oraz 20 bramek w 24 występach w tym sezonie.
Naprawdę płacimy tylko za potencjał? A umiejętności?
Na dobrą sprawę ( tym tokiem myślenia) płacimy za potencjał każdego zawodnika, który do nas przychodzi - bo nigdy nie wiadomo czy zaskoczy.
Być może źle to ująłem w słowa. Vlahovic ma potencjał na bycie topem, na razie jest bardzo dobrym piłkarzem, lecz ciągle młodym i nie przetestowanym w topowej drużynie i z topowymi firmami w Europie. Czy podoła ? tego nie wiem.

Chłop w ostatnich 2 sezonach zrobił kawał roboty dla Fiorentiny. Obawiam się jednak, że w Juve przy boskim toskańskim taktyku nie będzie tak dobry i skuteczny.
No popatrz Pan :angry:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2023, 18:05

Jedyne co ten bolek pokazał ciekawego, to dwie bramki z rzutów wolnych. Poza tym przeciętność we wszystkim łącznie ze skutecznością.
Na starcie było obiecująco a potem presja go przygniotła. Widać to w jego hiper napince, nie panuje nad emocjami, a scenka którą odstawił w Katarze to wstyd i żenada. Czy to kwestia trenera, własnej głupoty czy konfiguracji planet - nie ma znaczenia. Moim zdaniem klasyk, czyli po drugiej-trzeciej wypłacie poczuł się jak król świata i mózg został odłączony.
Jak dla mnie może odejść już zimą, dla drużyny zero różnicy kto gra Vlahovic/Milik/Kean.
Nie sądzę by zrobił wielką karierę. We Włoszech nawet Immobile, Belotti czy Lukaku uchodzą za świetnych napastników.
Gdyby skarbiec był pełny może pisałbym inaczej, a tak cóż, trzeba robić damage control.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2023, 18:39

Dragon pisze:
06 stycznia 2023, 14:52
Mija rok. Jak wrażenia? 81 mln z bonusami. W tym sezonie 7 goli, tyle co Milik (+ Arek okradziony z gola z Salernitaną) za 800 tys. Euro. 2 miesiące się nie może doleczyć... 81 mln :think:

Taki najświeższy przykład: Gakpo 23 lata z chorymi liczbami po dobrym mundialu, idzie do bogatego Liverpoolu za 41 mln + bonusy?
Nie może się doleczyć m.in. z wiadomego powodu - chęci udziału w mistrzostwach świata i wzięcia w nich udział. Drugi powód (może nawet ważniejszy) to nasz niezwykle profesjonalny zespół medyczny, który mógłby śmiało rywalizować ze sławnym łódzkim pogotowiem.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 14 marca 2023, 19:56

Odczekałem chwilę, poobserwowałem i ekhm... Nie chcę się jakoś teraz nad nim pastwić, bo wiem że jest w mega dołku psychicznie i musi się odblokować. Wiem też, że z innym trenerem pewnie łatwiej strzelał by te bramki (w sensie, w drużynie grającej bardziej ofensywnie). Ale to co mnie boli, to umiejętności czysto piłkarskie. Fiorentiny nie oglądałem przed transferem Vlaho, więc myślałem, że jak płacimy 80mln za 9, to jego technika użytkowa jest na poziomie Benzemy/Higuaina. A tu wygląda na to, że Dusan jest surowy strasznie.
Ja wiem, że on pewnie będzie jeszcze strzelał, ale tak jak mówię, za 80mln to myślałem ze kupujemy więcej niż tylko strzał z lewej nogi.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 22:50

Inny trener, inna piłka w reprezentacji i nasz Włachowicz strzela w dwóch pierwszych meczach eliminacyjnych trzy brameczki.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2023, 13:14



elFazano

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 14
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 23 maja 2023, 13:32

Mam nadzieję że Dusan zostanie z nami na przyszły sezon i mam cichą nadzieję że wkoncu sezon się skończy i podziękują pajacowi za trenowanie tej drużyny
Bo chop się nie nadają do niczego
Dobrze wiedział że punkty znów odbiorą a nie potrafi dobrze zmotywować drużyny przed ważnym meczem dla mnie jako kibica on jest skończonym trenerem z drugiej strony sam Andrea powinnien z własnych pieniędzy wykupić jego kontrakt i nas od niego uwolnić bo to on nas wpakował w te gówno w którym teraz jesteśmy . Miejmy tylko nadzieję że nowy zarząd zrobi porządki w tym klubie bo prawdziwi właściciele przewracają się w grobie to co wnuki wyrabiają z tym klubem


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 lutego 2024, 00:40



ODPOWIEDZ