# 5 Manuel Locatelli

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2022, 14:28

Chłopak wyróżniał się w Sassuolo, fajnie pokazał się w mistrzowskiej reprezentacji na Euro, przeszedł do swojego ulubionego klubu i... klops.

Prawdę mówiąc, tracę już nadzieję na to, że z Locatellego jeszcze będzie topowy pomocnik. Pomyślałem wczoraj, że gdyby nie był kibicującym Juve od dziecka Włochem, który co chwilę w mediach społecznościowych manifestuje swoją miłość do klubu, a zamiast tego był ściągniętym za darmo, dajmy na to, Francuzem, to byłby mieszany z błotem tak samo jak Arthur czy Rabiot. Sorry, ale jedyne, czym on się wyróżnia na tle kolegów, to dyrygowanie rękami kto komu ma gdzie podać.

Żeby nie było, nadal uważam, że Loca ma spory potencjał. Ale on rok temu potrzebował trenera typu Conte, który pomógłby mu zrobić te dwa-trzy kroki i wejść na najwyższy poziom. A zamiast tego przydzielono mu dziada, który uwiązał go między stoperami i zakazał grać do przodu, bo go cholera bierze, jak widzi 22-latków popełniających błędy. Dla Allegriego Locatelli pewnie dojrzał, bo nie gubi pozycji, pilnuje defensywy i zamiast posyłać do przodu piętnaście podań, z których pięć jest zalążkiem ofensywnej akcji, posyła ich cztery, z czego dwa jakoś tam otwierają grę. Błędów teoretycznie jest mniej, skuteczność podań większa, więc Allegri jest zadowolony. Dla mnie jednak Locatelli jest kolejnym przykładem tego, jak tłamsi i zwyczajnie niszczy utalentowanych graczy.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2022, 14:59

vitoo pisze:
23 sierpnia 2022, 14:28
Chłopak wyróżniał się w Sassuolo, fajnie pokazał się w mistrzowskiej reprezentacji na Euro, przeszedł do swojego ulubionego klubu i... klops.

Prawdę mówiąc, tracę już nadzieję na to, że z Locatellego jeszcze będzie topowy pomocnik. Pomyślałem wczoraj, że gdyby nie był kibicującym Juve od dziecka Włochem, który co chwilę w mediach społecznościowych manifestuje swoją miłość do klubu, a zamiast tego był ściągniętym za darmo, dajmy na to, Francuzem, to byłby mieszany z błotem tak samo jak Arthur czy Rabiot. Sorry, ale jedyne, czym on się wyróżnia na tle kolegów, to dyrygowanie rękami kto komu ma gdzie podać.

Żeby nie było, nadal uważam, że Loca ma spory potencjał. Ale on rok temu potrzebował trenera typu Conte, który pomógłby mu zrobić te dwa-trzy kroki i wejść na najwyższy poziom. A zamiast tego przydzielono mu dziada, który uwiązał go między stoperami i zakazał grać do przodu, bo go cholera bierze, jak widzi 22-latków popełniających błędy. Dla Allegriego Locatelli pewnie dojrzał, bo nie gubi pozycji, pilnuje defensywy i zamiast posyłać do przodu piętnaście podań, z których pięć jest zalążkiem ofensywnej akcji, posyła ich cztery, z czego dwa jakoś tam otwierają grę. Błędów teoretycznie jest mniej, skuteczność podań większa, więc Allegri jest zadowolony. Dla mnie jednak Locatelli jest kolejnym przykładem tego, jak tłamsi i zwyczajnie niszczy utalentowanych graczy.
Pełna zgoda.
https://i.ibb.co/JccL7FG/1661243814003545.jpg - jak Locatelli ma rozgrywać, skoro najbliższy pomocnik znajduje się od niego 50 metrów dalej? Zostaje gra w dziada ze stoperami...
Spójrzmy, jaki progress zrobili przez rok od Euro konkurenci Manuela z kadry - Tonali, Pellegrini, Barella czy Frattesi. Nie wspominam o Verattim i Jorginho, bo to już zawodnicy w pełni ukształtowani.
Zaraz w hierarchi prześcigną go Mandragora i Ricci, bo Italiano z Juriciem wydobędą z nich 120% potencjału, a nasz łysy wizjoner będzie ganił i rugał zawodnika, za to że się za bardzo angażuje w grę.
Nie upratrywalbym w przyjściu Paredesa nadziei na poprawę sytuacji Locatellego - nawet jeżeli argentyniec uwolni go z roli registy, to Manu dostanie takie zadania jakie miał wczoraj McBurger lub Rabiot - unikanie piłki, szwędanie się przy linii bocznej i udawanie support strikera. To też nijak ma się do jego charakterystyki.
Ryba psuje się od głowy. Pod wodzą tego klauna, nawet Ronaldo zaliczył najgorszy pod względem statystyk sezon od 2008 roku.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 20:25

Myślę że wraz z przyjściem Paredesa czyli wymarzonego registy trenera, powinien skończyć się parasol ochronny dla Locatelliego. Koniec alibi, że gra nie na swojej pozycji. Fajnie że uparł się na transfer do nas ( lub po prostu odrzucił możliwość przejścia do Premier League bo odbił by się od niej jak każdy Włoch ) ale to za mało żeby zawsze miał miejsce w składzie. Teraz czas na liczby.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 08 lutego 2023, 19:09



Obrazek
-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2009
Posty: 387
Rejestracja: 03 marca 2009

Nieprzeczytany post 10 marca 2024, 19:38

Bezużyteczny zawodnik albo rola jaką ma na boisku. Spowalnia grę lub gra do najbliższego lub gra wszerz boiska - zero zaskoczenia.


Z Juventusem od 1997 roku.
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 257
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 10 marca 2024, 19:48

A co ty oczekujesz wielu asyst,goli i prostopadłych, jak gra praktycznie w lini z defensywą ? Kiedyś to samo Pjaniciowi zarzucano, jakby nie rozumiejąc zadań piłkarz z tej pozycji ..


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 marca 2024, 19:54

Czyli wina Allegriego, dzięki że to przyznałeś. Kolejny piłkarz zniszczony. Został rozmemłany piłkarz, do przodu już zapomniał jak grać, a w defensywce co najwyżej może być solidny.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 12 marca 2024, 10:00

Tan piłkarz nie został zniszczony to zwykły wyróżniający się piłkarz Sassuolo, a było takich masa. Spierałem się z wami na temat niego pod różnymi tematami i zawsze byłem w szoku, że tak wysoko go oceniacie. Chłopak gra regularnie i tylko sam jest sobie winny, że nie zrobił progresu.

Zawsze zastanawiało mnie czemu zawodnicy trenujący regularnie w klubach, grający regularnie nie rozwijają się. Odpowiedź jest tylko jedna, przychodzą odwalić szychte do "pracy" i do domu, nic ponad to.


Forza Inter
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 marca 2024, 11:12

A nie zastanawiałeś się czemu zawodnicy trenujący regularnie u Maksa się nie rozwijają?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ