# 5 Manuel Locatelli

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2021, 10:51

Obrazek

# 5 MANUEL LOCATELLI

Obrazek

Data urodzenia: 8.01.1998
Miejsce urodzenia: Lecco, Włochy
Kariera seniorska: AC Milan (2016-2019), Sassuolo (2019-2021), Juventus wypoż (2021-...)
Debiut w Juve: (22.08.2021) - Udinese 2:2 Juventus
Kwota transferu do Juve 25 mln Euro + 12,5 mln Euro zmiennych
Obecne zarobki: 3 mln euro

SZCZEGÓŁY.


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2021, 12:05

Loca wskocz na poziom wyżej w Juve i ulecz chociaż częściowo tą naszą piętę Achillesa.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2021, 12:27

Od czerwca zastanawiam się co z niego zrobi Allegri... Loca w maju/czerwcu powiedział, że najlepiej czuje się w grze dwoma środkowymi pomocnikami (taktyka Pirlo) ale może też grać jako lewy mezzala w trójce (tak jak w kadrze). Dwójką Maksio raczej grał nie będzie (chyba, że zmieni system na 4231) a Loca nie da rady asekurować Ronaldo oraz nie do takich rzeczy jest stworzony więc walkę o tą pozycję wydaje się, że na starcie przegrywa z Rabiotem. Regista z niego raczej żaden i w kadrze nigdy tak nie grał mimo, że okazja pewnie by się znalazła. Sam też na konferencji powitalnej powiedział, że spodziewa się także wyjść do przodu w jego wykonaniu co przy Allegrim i jego wizji registy chyba się wyklucza. No ale jak widać po Ramseyu Maks z każdego jest w stanie zrobić registę w swoim systemie... czyżby więc szykowała nam się kastracja Locatelliego do roli podawacza do obrońców? Oby nie bo chyba każdy z nas chciał w Juve widzieć takiego zawodnika jak w kadrze czy Sass.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2022, 17:30

Jeden z najpiękniejszych piłkarzy, jacy kiedykolwiek grali w tym klubie. Gdybym był kobietą, to bym się mu oświadczył.
Maly pisze:
22 sierpnia 2021, 12:27
Regista z niego raczej żaden i w kadrze nigdy tak nie grał mimo, że okazja pewnie by się znalazła. Sam też na konferencji powitalnej powiedział, że spodziewa się także wyjść do przodu w jego wykonaniu co przy Allegrim i jego wizji registy chyba się wyklucza. No ale jak widać po Ramseyu Maks z każdego jest w stanie zrobić registę w swoim systemie... czyżby więc szykowała nam się kastracja Locatelliego do roli podawacza do obrońców? Oby nie bo chyba każdy z nas chciał w Juve widzieć takiego zawodnika jak w kadrze czy Sass.
:dance:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2022, 18:09

Nie wiem jak wy śledziliście gre Manuela w Sass ale on tam właśnie najczęściej grał registe.


Forza Inter
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2022, 19:40

VVujek pisze:
08 stycznia 2022, 18:09
Nie wiem jak wy śledziliście gre Manuela w Sass ale on tam właśnie najczęściej grał registe.
My tak (przynajmniej ja), Ty nie.

Głównie on odpowiadał za rozgrywanie, fakt, zresztą mieliśmy tu sporą dyskusję nt. roli Manu w Sass. Jednakże to, że był centralną postacią w rozgrywaniu, nie znaczy, że był registą. W środku grali we dwójkę. Dodając do tego ofensywny styl neroverdich, trenera nie-z-przypadku oraz istotną rzecz, że z przodu miał kilka opcji do wyboru, sprawiało to, iż pokazywał swe atuty. Loca ginie, gdy jest ustawiany zaraz przed obrońcami, samotnie, a już na pewno gdy robi się z niego 5ego obrońcę.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2022, 12:13

VVujek pisze:
08 stycznia 2022, 18:09
Nie wiem jak wy śledziliście gre Manuela w Sass ale on tam właśnie najczęściej grał registe.
Wiem, że trollujesz, ale zrobię wyjątek i odpowiem. De Zerbi nie grał registą, o jakim my tutaj mówimy. Regista u Maksia jest trzecim stoperem.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2022, 13:50

Bartosz Karawańczyk pisze:
09 stycznia 2022, 12:13
VVujek pisze:
08 stycznia 2022, 18:09
Nie wiem jak wy śledziliście gre Manuela w Sass ale on tam właśnie najczęściej grał registe.
Wiem, że trollujesz, ale zrobię wyjątek i odpowiem. De Zerbi nie grał registą, o jakim my tutaj mówimy. Regista u Maksia jest trzecim stoperem.
Grał w większości defensywnego pomocnika , a defensywny pomocnik pełnii prawie tą samą funkcję co regista , ale ok. Niech ci będzie , więc poprawiam się.

Locatelli większości grał defensywnego pomocnika więc nie wiem o czym piszesz.

To tylko pokazuje , że większość kibiców Juve ma obraz Locatelliego tylko z ME , a ocenianie na podstawie turnieju jest złudne. W Sassuolo wyglądał solidnie z potencjałem na coś więcej. A ja tu potrafię przeczytać , że był najlepszym rozgrywającym ligi.


Forza Inter
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2022, 10:38

Najwięcej podań, najwięcej kluczowych podań, progresywnych mniej tylko od Luisa Alberto grającego dużo wyżej.
Rzeczywiście, solidnie z potencjałem na coś więcej. :prochno:


calma calma
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2022, 11:39

Dziwne bo Hakan był w czołówce europy pod względem kreowania sytuacji, a ty nawet go nie wymieniłeś. To to sorry rzeczywiście top.


Forza Inter
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 13:01

VVujek pisze:
09 stycznia 2022, 13:50
Locatelli większości grał defensywnego pomocnika więc nie wiem o czym piszesz.
https://serieaanalysis.com/analysis/pla ... is-tactics
https://lchunhang.medium.com/sassuolos- ... 601ad4a9a9
polecam też heatmapy z kolejnych sezonów:
https://www.sofascore.com/pl/zawodnik/m ... lli/363860


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2022, 10:36

xemi pisze:
18 marca 2022, 09:41
Patrzę na Locatelliego i krwawią mi oczy. Koleś się ustawia albo za naszymi obrońcami, albo idzie za napastników, gdzie jest odcięty od podań, a standardowo w pomocy dziura wielka jak Sosnowiec! :(
https://fbref.com/en/matches/a918bfe1/J ... ons-League

Patrzę na statystyki z Villarreal i co? Loca marne 34 podania bo robił za Khedirę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 18 marca 2022, 12:06

Locatelli to ma naprawdę ciężkie życie w Juve. Każdy widzi jak na dłoni że gość najlepiej czuje się w roli mezzali, wysuniętego rozgrywającego, który operuje piłką w linii pomocy z ewentualnym przesunięciem się wyżej, ale w Juventusie nie ma takiej pozycji. Przez 6 mc Allegri robił z niego registe/5 obrońcę, a w sytuacji kontuzji wszystkich pozostałych pomocników zrobił ruch niczym z FMa i wrzucił Loca w miejsce McKenniego nie zmieniając roli i nagle Włoch jest zmuszony do biegania między napastnikami i szukania wolnych przestrzeni w fazie ataku do czego nie ma za bardzo predyspozycji. Betonowość i nieumiejętność ustawienia pomocników to jest wręcz znak rozpoznawczy Maxia, ale z wszystkich naszych pomocników wydaje mi się że Loca traci na tym najwięcej.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2022, 13:43

No niestety Strategowi słońce przez dwa lata wypaliło nie tylko włosy, ale i błyskotliwość, kreatywność którą nie raz nas zaskakiwał za pierwszej kadencji. Gdzie jest ten facet, który praktycznie w każdym sezonie musiał na gorąco szukać w trakcie optymalnego ustawienia?
Ciągle wałkuje ten sam koncept w środku pola, gdzie:
-jeden zawodnik, z reguły najbardziej kreatywny i ofensywnie uspodobiony to regista grający między stoperami, wymieniający z nimi oraz bramkarzem krótkie podania a jedyne ryzyko jakie powinien podejmować to długa laga na wysokiego napastnika lub skrzydłowego. Przykłady? Pirlo, Marchisio, Hernanes, Pjanić, Ramsey, Locatelli, Arthur.
-drugi zawodnik to zazwyczaj nieco drewniany i mający swoje ograniczenia w ofensywie tradycyjny defensywny pomocnik przekwalifikowany na support strikera, mający za zadanie wchodzić w pole karne i przejmować piłki zgrane przez wysokiego napastnika lub skrzydłowego. Przykłady? Vidal, Khedira, Lemina, Bentancur, McKennie, Zakaria, teraz w wyniku kontuzji kompletnie nie nadający się do tego Locatelli, któremu łysy bajerant powierza te same instrukcje, mimo iż nawet Stevie Wonder zauważyłby mocne i słabe strony Manuela.
-trzeci zawodnik to mezzala operujący blisko lewej strony, mile widziany wysoki wzrost i dobra gra głową. Przykłady? Pogba, Matuidi, Rabiot, na upartego można pod to podciągnąć Mandzukicia.

Efekt tego jest taki, że jeden pomocnik krząta się po swojej połowie, drugi przy linii, trzeci pod polem karnym rywala, ergo w środku pola mamy dziurę wielkości kraterów na księżycu. A jednocześnie większość akcji w ataku pozycyjnym staramy się pchać przez środek, bo jedynym pomysłem na atak skrzydłem jest taniec godowy Cuadrado przy linii i jakaś wrzutka z niczego. Przykro patrzeć, jak otrzymujący za swoją pracę 9mln na rok facet, nie potrafi wymyślić od 7 lat niczego innego co usprawniłoby grę zespołu.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2022, 13:55

Dobrze to rozpisałeś udowadniając, że zarząd sprowadził Maksowi dokładnie taką pomoc jaką chciał. Teraz będziemy mieli powtórkę z rozrywki bo już Zakaria wszedł w buty Khediry a Rabiot jest naturalnym następcą Matuidiego także w reprezentacji.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ