# 16 Weston McKennie

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Anelson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 stycznia 2024
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2024

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 13:54

Maly pisze:
03 stycznia 2024, 10:15
Weston wcale nie gra na skrzydle jak piszesz, co więcej w ogóle nie gra jakoś wyjątkowo dobrze żeby się rozpływać jak robi to jego ojciec. Nie wiem czy gra lepiej niż rok temu na jesieni po której go oddaliśmy na wypożyczenie. Po prostu wygrywamy i odbieranie gry zawodników się zmienia bo inna jest perspektywa. Często mam wrażenie, że jest na boisku tylko po to żeby robić zagrożenie pod bramką rywala wyrzutami z autu czego nie jest w stanie robić nikt inny tak jak kiedyś Mandzukic był na boisku tylko po to żeby Buffon miał na kogo lagować.
Gra na skrzydle - może nie w każdym meczu jest tak stricte ustawiony jednak w ogólnym rozrachunku i jego ustawieniu w trakcie meczu(doborowo to bardziej prawy środkowy pomocnik)- bardziej z niego skrzydłowy niż z Weaha. Zresztą zabawne jest to, że Weah w meczu nie jest w stanie raz dośrodkować i wygrać walkę 1 na 1 , a Weston robi to regularnie i to tak z Interem jak i Romą. Ty chyba poprostu meczów nie oglądasz - facet robi najwięcej dymu z najtrudniejszymi rywalami (inter, roma) i z meczu na mecz rośnie (co też warto nadmienić). Rośnie w nim pewność siebie. Taki Weah jako kontrapunkt - ma gówno w gaciach od początku sezonu i schodzi tylko do środka oddać piłkę. Weston wbiega tam gdzie powinien na papierze być Weah, kiwa i dośrodkowuje. Robi to też z tak ogromną częstotliwością że jest to szokujące(Kostic ostatnio dośrodkowuje chyba raz na 45 minut, a Weston zapierdziela za 2,3 graczy). Poza tym jaki syf by był po tych wszystkich babolach naszych asów gdyby Mckennie tego nie czyścił i nie wracał.. Weston jest Top. Polecam oglądać mecze od deski do deski. Facet jest niesamowity. Gdybyśmy go nie mieli to ja nie wiem gdzie byśmy byli teraz.. A tak powinniśmy być liderem zasłużonym przed Interem. Gdzie nawet nareszcie jakiś ekspert dojrzał to, że Taki Doveri to czysty Interista z krwi i kości, podróżujący z torbą interu sędziować mecz Interu by coś odwalić i sprawić że Juventus jest numerem 2. Ileż to już nam zabrano punktów przez gówniane decyzje i brak Varu, a ile dostał Inter. Hit. Ja rozumiem, że w jakimś meczu nam się np. nie należy zwycięstwo bo zawodnicy zanotowali średni występ, ale karny i stałe fragmenty gry które się należą powinny być bezapelacyjnie przyznawane. Co więcej mistrzostwo wygrywa się wygrywając mecze w których idzie jak po grudzie i w skrócie - nic nie idzie, ale trzeba te mecze wygrać..ot co. Bardzo mi będzie smutno na koniec sezonu jak od takich gówno-decyzji i Interowskiego związku piłki kopanej, anty-juve dziadostwie na koniec 1-2 pkt Inter zdobędzie mistrzostwo . Wtedy jak tak będzie to scudetto powinno się nazwać w la gazzetta dello sport "Doveri".


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 17:36

Nie wydaje mi się żeby bycie lepszym od T.Weah oznaczało bycie topem.

Radziłbym obejrzeć coś poza Juventusem i wówczas naprawdę percepcja się zmienia, a i można przy tym miło spędzić czas.

Na tle pozostałych graczy Juve McKennie rzeczywiście wygląda na ten moment dobrze, ale to dalej przeciętny zawodnik. Szacun dla Maxa akurat za to jak go wykorzystuje bo daje to punkty i wygląda całkiem znośnie, ale okreslanie takiego zawodnika topem jest czystym absurdem. Na dodatek gdy jeszcze powiemy przy okazji że to skrzydłowy to już w ogóle odlot totalny.

To dobry czas McKenniego, szczególnie widać to po jego formie czysto fizycznej co szczególnie na tle pozostałych graczy Juve daje wrażenie jakby fruwał, ale to jest zwykły zadaniowiec i nie ma opcji aby pewien poziom przekroczył.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 18:59

Urbi27 pisze:
03 stycznia 2024, 17:36
Nie wydaje mi się żeby bycie lepszym od T.Weah oznaczało bycie topem.

Radziłbym obejrzeć coś poza Juventusem i wówczas naprawdę percepcja się zmienia, a i można przy tym miło spędzić czas.

Na tle pozostałych graczy Juve McKennie rzeczywiście wygląda na ten moment dobrze, ale to dalej przeciętny zawodnik. Szacun dla Maxa akurat za to jak go wykorzystuje bo daje to punkty i wygląda całkiem znośnie, ale okreslanie takiego zawodnika topem jest czystym absurdem. Na dodatek gdy jeszcze powiemy przy okazji że to skrzydłowy to już w ogóle odlot totalny.

To dobry czas McKenniego, szczególnie widać to po jego formie czysto fizycznej co szczególnie na tle pozostałych graczy Juve daje wrażenie jakby fruwał, ale to jest zwykły zadaniowiec i nie ma opcji aby pewien poziom przekroczył.
Czego mu w takim razie brakuje ??? Napisz, bo ja nie widzę jakiś braków, a nawet przy wrzutkach jest prezycja czy podnoszenie głowy i nie raz zagranie przed pole karne, a nie tępe wstrzeliwanie. Wręcz mądre wycofywaniue, czy zagrywanie przed pole karne na wbiegającego kolegę coś ala Łukasz Piszczek. Gra lewą czy prawą nogą , dobry technicznie, silny,szybki, Świetna gra głową. Czucie kiedy się podłączyć .Olbrzymi spokój. Serio ciekaw jestem co masz mu do zarzucenia.






Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 19:29

Zależy jak go traktujesz, jeżeli tak jak kolega wyżej określa go jako skrzydłowego, co wydaje się być dla mnie abstrakcją to przede wszystkim brak mu dynamiki, dryblingu i wykończenia akcji.

Ja go zawsze określałem jako takiego gorszego kuzyna Khediry, ale nie ma tego spokoju pod bramką rywala, nie ma czucia pozycji na takim poziomie jak Niemiec i nie ma tej boiskowej inteligencji.

A wrzucanie kompilacji tego typu jest oczywiście totalnie bezsensu, skoro sam piszesz ze trzeba oglądać całe mecze aby dostrzec ten jego geniusz ;)


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 19:40

Urbi27 pisze:
03 stycznia 2024, 19:29
Zależy jak go traktujesz, jeżeli tak jak kolega wyżej określa go jako skrzydłowego, co wydaje się być dla mnie abstrakcją to przede wszystkim brak mu dynamiki, dryblingu i wykończenia akcji.

Ja go zawsze określałem jako takiego gorszego kuzyna Khediry, ale nie ma tego spokoju pod bramką rywala, nie ma czucia pozycji na takim poziomie jak Niemiec i nie ma tej boiskowej inteligencji.

A wrzucanie kompilacji tego typu jest oczywiście totalnie bezsensu, skoro sam piszesz ze trzeba oglądać całe mecze aby dostrzec ten jego geniusz ;)
Brak mu dynamiki ???Dryblingu? Może odpal ten krótki zlepek z tego sezonu co tu wkleiłem link ...

Jak można do Khediry go porównywać, który miał problemy z bieganiem, które nadrabiał inteligencja, a zarazem piszesz że nie ma boiskowej inteligencji Yankes ?

No skrajnie inaczej go widzę odbieramy. Niesamowite.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 20:08

To może odpalimy zlepek z MDSa i pokażemy jaki to bóg futbolu.

A jeżeli to taki dynamiczny, szybki i topowy skrzydłowy to powiedz mi w którym europejskim klubie McKennie grałby w 1 składzie?

No i nie ma boiskowej inteligencji Khediry po prostu to jest fakt.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 20:16

Urbi27 pisze:
03 stycznia 2024, 20:08
To może odpalimy zlepek z MDSa i pokażemy jaki to bóg futbolu.

A jeżeli to taki dynamiczny, szybki i topowy skrzydłowy to powiedz mi w którym europejskim klubie McKennie grałby w 1 składzie?

No i nie ma boiskowej inteligencji Khediry po prostu to jest fakt.
Dobra, bo widzę, że to do niczego nie prowadzi. Chłopak jest jednym z liderów Juventusu, który obecnie radzi sobie doskonale, a ty zadajesz mi jakieś głupawe pytania. Nie rozumiem tego zupełnie, ale ok mamy inne opinie i niech przyszłość nam pokarze jak będzie. Ja uważam, ze jak tylko dojdą lepsze liczby, to będzie zmiana narracji wśród wielu jak z Rabiotem. Mimo wszystko polecam go bacznie obserwować, bo wbrew temu co piszesz, to Weston posiada właśnie inteligencję boiskową i nie brakuje mu niczego aby zostać u Nas na długie lata.


Anelson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 stycznia 2024
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2024

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2024, 21:39

Urbi27 pisze:
03 stycznia 2024, 20:08
To może odpalimy zlepek z MDSa i pokażemy jaki to bóg futbolu.

A jeżeli to taki dynamiczny, szybki i topowy skrzydłowy to powiedz mi w którym europejskim klubie McKennie grałby w 1 składzie?

No i nie ma boiskowej inteligencji Khediry po prostu to jest fakt.
Abstrakcją jest porównanie Mckenniego grającego obecnie lepiej od naszych skrzydłowych do Khediry - świetnie ustawiającego się środkowego pomocnika któremu brakowało dynamiki, ale jako środkowy pomocnik jest to klasa światowa. Powiedz mi jak bardzo trzeba być absolutnym ignorantem by nie widzieć, że to Weston lepiej pokonuje rywali 1/1 od Kosticia/Weaha, a nawet ostatnimi występami od Chiesy(który notabene jest bez formy i często podejmuje złe decyzje i gubi piłkę) , wbija piłki cały czas w pole karne, ścina jak rasowy skrzydłowy do środka, ucieka rywalom, jest trudny do zatrzymania, silny i wciąż jest stosunkowo młody co daje perspektywy dalszego rozwoju. Szybki Weah to jakaś abstrakcja dopiero - boi się jakiegokolwiek pojedynku i gra zachowawczo cały czas.
Mało mnie interesuje jaki klub wystawiałby Westona w 1-skladzie. Interesuje mnie to by Juventus wygrał scudetto i interesuje mnie też to byśmy to my byli topami - patrzenie przez Was na innych jest chore. My mamy inne DNA niż jakieś City, czy Barcelony, Real itd. Ale ponad to w żaden sposób gorsi od nich nie jesteśmy. Jesteśmy Juventusem i mamy wrócić do bycia nim . Nie żadnym gówno-sarri-ball dziadostwem, czy pirlowskim wytworem poety-piesniarza-marzyciela - mamy być niezniszczalni jak 1.9Tdi pod wodzą gościa który dla mnie jest odpowiedzialny za najpiękniejsze chwile wspólne z Juventusem - piękne przygody w Lidze Mistrzów i absolutne zdewastowanie Ligi Włoskiej. Wraca DNA, wraca wygrywanie i ból dupy wszystkich wokół komu to się nie podoba - tak Wam się mandzukic nie podobał? Przewrotka w finale bolała, czy 2 gole na bernabeu które obudziły Juventus? Jeśli taki ma być mckennie to chcę go za wszelką cenę i nawet jako skrzydłowego dokładnie o takichże samych parametrach jak Chorwat. Prawda jest taka, że gramy ponad stan i prawda jest taka, że z taką kadrą za Sarriego, czy Pirlo byśmy się bili o Ligę Europy, a jakby wrócił Conte to może byśmy kiedyś scudetto farfocla zdobyli. Natomiast nigdy nie mielibyśmy pod jego wodzą szans osiągnąć czegokolwiek w europejskich pucharach. Fino alla fine ! Forza Juve! Forza Weston!


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 08:37

1. Sarri sezon temu z dużo gorszą kadrą zdobył wicemistrza.
2. 3 gole MM nie mogą zamazać obrazu nędzy i rozpaczy jaki prezentował przez ponad 100 meczów. Nie można oceniać źle Vlahovica a dobrze Mandzukicia bo to jakieś rozdwojenie jaźni.
3. Spusty nad McKennim są na prawdę żałosne, gość nie był chyba ani razu w 11 kolejki co oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że nie zagrał nawet jednego wybitnego meczu w tym sezonie. Nie wiem czy w którymś był najlepszym graczem na boisku albo chociaż wśród zawodników Juventusu. Nijak nie przystoi to do tego co wygadujecie o robieniu za trzech, odbiorach dryblingach dośrodkowaniach i całej reszcie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 10:32

@Anelson

Musisz się w takim razie zdecydować czy to jest top czy jest lepszy od Weah i Kostica. Jeżeli przeczytałbyś moją wypowiedź że zrozumieniem to zauważyłbyś że doceniam jego aktualna formę i oczywiście przyznaje rację stwierdzeniu że aktualna forma McKenniego pozwala go postawić wyżej niż pozostałych wahadlowych Juventusu, ale tylko tyle. Nie ukrywajmy to nie jest jakaś wybitna konkurencja, a sam Amerykanin wykonuje dobrze swoje obowiązki na boisku i to wlasciwie wszystko. Pisanie o tym jaki to topowy zawodnik na pozycji skrzydłowego już dalej komentował nie będę bo i po co ;)


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 10:34

Zdarza ci się czasem jakiś mecz w tyms ezonie Juventusu obejrzeć ? Serio praktycznie w każdym Westona można wymieniać jako jednego z najlepszych. Nie wiem nie lubisz go i dlatego duma ucierpi jak przyznasz, że gra rewelacyjnie, czy musisz mieć inne zdanie by się wyróżnić ?


Ja sam nie przepadałem za Westonem ze względu na jego mentalność, zachowanie, ale nie da się nie zauważyć tego oszołamiającego progresu ...


Proszę postaraj się wytłumaczyć n spokojnie, bez wyzwisk i prostackiego języka dlaczego tak surowo go oceniasz, a zupełnie nie dostrzegasz poprawy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 13:16

Nie wiem co mam ci napisać. Nie odnajduje się w polu karnym jak Khedira czy nawet Rabiot, nie ma takich wejść jak za Pirlo miał. Nie biega, nie odbiera, nie strzela i nie asystuje jak Vidal. Nie ma techniki jak Marchisio, podania jak Pirlo, szybkości jak Chiesa, dryblingu jak Dybala a dośrodkowania jak Cuadrado u Pirlo. We wszystkim poza wyrzutami piłki z autu jest tylko co najwyżej poprawny i nie ma co sobie wmawiać, że jest inaczej bo nie jest. Proponuję zweryfikuj swój osąd bo nie tylko nie zgadza się on z naszym ale ogólnie nic twojego zdania nie potwierdza. Żadne statystyki, żadne oceny "ekspertów" a nawet żaden filmik nie podzielają go (ten co wrzuciłeś ma 2-3 minuty, na Dumfriesa ktoś zrobił za te pół roku 8 minut :D ). Poza oglądaniem meczów przeglądam oceny z różnych portali oraz oceny z LGDS publikowane przez fanpage JP na FB i raczej pokrywają się one z naszą wizją a nie z twoją także nie szukaj drzazgi w naszych oczach a belki w swoim.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tab.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 stycznia 2024
Posty: 2
Rejestracja: 04 stycznia 2024

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 13:24

Maly pisze:
04 stycznia 2024, 08:37
3. Spusty nad McKennim są na prawdę żałosne, gość nie był chyba ani razu w 11 kolejki co oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że nie zagrał nawet jednego wybitnego meczu w tym sezonie. Nie wiem czy w którymś był najlepszym graczem na boisku albo chociaż wśród zawodników Juventusu. Nijak nie przystoi to do tego co wygadujecie o robieniu za trzech, odbiorach dryblingach dośrodkowaniach i całej reszcie.
Raz został piłkarzem meczu, w spotkaniu z Fiorentina. W 18 meczach Serie A , w jakich wystąpił zanotował 0 bramek i 2 asysty. Słabsze mecze rozgrywał z najlepszymi drużynami Serie A: Interem, Romą, Atalanta, a fatalne z Sassuolo i Cagliari. Ocenę podnoszą mu spotkania z Frosinone, Monzą i Lazio z początku sezonu, no i oczywiście Viola. Średnia ocena do tej pory "7.1". Jeśli chodzi o statystki tyle. Jeśli o spostrzeżenia to taki typowy wahadłowy Allegriego. Gość mogący obstawić wszystkie pozycje na boisku bez jakiegokolwiek atutu na każdej z nich, którego większość kibiców pogoniłaby z przyjemnością za jakąkolwiek gotówkę. Ktoś tu wyżej fajnie napisał, że wystarczy pooglądać inne drużyny i pogląd się zmienia, a nawet można miło spędzić czas. Mówić o kimś , kto całe życie nie robi nic, tylko biega za piłką, że potrafi biegać i walczyć, to jak pluć w twarz wszystkim ciężko pracującym na kawałek chleba. Skończmy już z tymi kpinami


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 13:44

Fiorentina? Jak widać nie wszędzie:
Obrazek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 13:54

Maly pisze:
04 stycznia 2024, 13:16
Nie wiem co mam ci napisać. Nie odnajduje się w polu karnym jak Khedira czy nawet Rabiot, nie ma takich wejść jak za Pirlo miał. Nie biega, nie odbiera, nie strzela i nie asystuje jak Vidal. Nie ma techniki jak Marchisio, podania jak Pirlo, szybkości jak Chiesa, dryblingu jak Dybala a dośrodkowania jak Cuadrado u Pirlo. We wszystkim poza wyrzutami piłki z autu jest tylko co najwyżej poprawny i nie ma co sobie wmawiać, że jest inaczej bo nie jest. Proponuję zweryfikuj swój osąd bo nie tylko nie zgadza się on z naszym ale ogólnie nic twojego zdania nie potwierdza. Żadne statystyki, żadne oceny "ekspertów" a nawet żaden filmik nie podzielają go (ten co wrzuciłeś ma 2-3 minuty, na Dumfriesa ktoś zrobił za te pół roku 8 minut :D ). Poza oglądaniem meczów przeglądam oceny z różnych portali oraz oceny z LGDS publikowane przez fanpage JP na FB i raczej pokrywają się one z naszą wizją a nie z twoją także nie szukaj drzazgi w naszych oczach a belki w swoim.


Powołujesz się na oceny .. Ok oceny w pewnym stopniu oddają występy piłkarza, ale w obecnych czasach asysta, czy gol od razu podnoszą występ diametralnie.


Mówisz nie odnajduje się w polu karnym .. To proszę od tak w ostatnich meczach 2 razy miał setki tak ? W meczu z Roma 83 minuta, a w meczu z Frosinone uderzył w poprzeczkę, więc też nawet nie muszę szukać długo i, myśleć, wracać do jakiś wcześniejszych tygodni występów, a w 2 ostatnich meczach 2 RAZY był bliski strzelenia gola ..


Tak samo te porównania .. Wieszasz poprzeczkę bardzo wysoko i oczekujesz , że co McKenni będzie jakąś super hybrydą co ma cechy najlepsze z naszych legend ? To jest twoim zdaniem poważne?

Zacznij mecze oglądać UWAŻNIEJ, a nie ufać statystykom, cyferkom, a wtedy może łatwiej będzie jakkolwiek merytorycznie z tobą pisać i dyskutować. Piszesz zupełne przeciwieństwa tego jak jest ...

Nie staram być w żaden sposób niemiły, ale tak wiele rzeczy się nie zgadza, a wręcz jest na opak że nie trzeba być geniuszem aby stwierdzić, że nie śledzisz uważnie albo wcale poczytań ekipy, której to kibicujesz. Forza Juve i oby Weston zaliczył kolejne 100 występów u Nas :juveflag:


ODPOWIEDZ